Jump to content

Faшisti, Nacisti i ostali...


Recommended Posts

579043_486157784773624_515035228_n.jpg

Ova zanimljiva slika me je navela da otvorim novi topic, pošto imam jedno pitanje, a nisam želeo da komentarišem tamo u slikama pa da se posle splituje itd...

Dakle, ova slika realno jeste smešna i istinita i sve, samo mi nije jasno zašto je recimo logo Dveri stavljen tu? Da me ne razumete pogrešno, ja ne branim ovde Dveri niti bilo koga drugog, jednostavno ne znam dovoljno (tj. znam JAKO malo) o gore navedenim organizacijama, samo znam da ih sve zajedno uvek nabrajaju (dveri, obraz, naši...) na B92 i ostalim medijima... pa me sad jednostavno zanima zašto je to tako, da li su to stvarno fašisti ili nisu. Uglavnom, evo šta bih vas zamolio sve:

1. Dokažite mi da su Dveri fašitsi na bilo koji način (izjava nekog od lidera, citirajte deo njihovog programa itd.)... (za obraz znam da su ih nedavno i "zvanično" proglasili za fašističku organizaciju)

disklejmer: ovo pitanje sam postavljao u par navrata ljudima kad kažu "dveri su fašisti", i nisam dobijao odgovor jer instant kontaju da sam jedan od njih - NE, ponavljam, nije troll, nisam za dveri, samo jednostavno ne znam a želim da saznam :)

2. Da li postoji "patriotska" (da ne kažem nacionalistička, neću da idemo u offtopic) organizacija u Srbiji koja ima u svom programu reči "očuvanje kulturnog nasleđa Srpskog naroda" ili recimo "borba za prava Srba" a da nije proglašena fašističkom? Znam, i ovo pitanje zvuči kao da ga je postavio neki radikal, al zaista me i ovo zanima.

Eto, toliko od mene, pokušao sam da budem maksimalno objektivan, valjda sam sve disklejmovao što je trebalo, nadam se da ću dobiti odgovore na ova pitanja.

Link to comment
Share on other sites

рекли су прота и стија све што је требало рећи, само да додам да је и хип хоп музика споменута на оној слици зато што су се ови из београдског синдиката ангажовали па су сад и они проглашени за фашисте

Link to comment
Share on other sites

1. Dokažite mi da su Dveri fašitsi na bilo koji način (izjava nekog od lidera, citirajte deo njihovog programa itd.)

Ja sam jednom putovao od Beograda do Beča vozom i tada sam imao jedan susret koji je bio vrlo zanimljiv. Bio sam u vagonu u spavaćim kolima, u minut pre polaska voza došao je čovek koji je uzeo taj gornji ležaj, imao je dva mobilna telefona koji su neprestano zvonili. Stalno je pričao, to je bilo pre nekoliko godina, Jeremić je uradio ovo, Tadić je uradio ono, Rasim Ljajić… Ja sam pomislio ‘ovaj čovek mora da radi u nekom ministarstvu’. Ja sam počeo da se dvoumim, kao da li je to ministarstvo za dijasporu ili je ministarstvo vera, i onda mi on kaže u jednom trenutku, kao imaće telefonski intervju posle ponoći, pa kao nada se da mi neće smetati. I onda je zvonio telefon, onda je on počeo da priča o organizaciji nacionalnih nevladinih organizacija. Probudio sam se ujutru, stajali smo negde u Mađarskoj, neka nedođija, pustoš, ja sam ustao, onda se budi i on. I naš razgovor počinje tako što on kaže, kao blago ovim Mađarima. Ja kažem ‘zašto’, kao oni su imali Hortija. Ja sam rekao ‘molim’, kaže ‘kako je on lepo rešio to jevrejsko pitanje, to je neverovatno’.

Kad neko krene da razgovara sa vama i počne od toga, ja ne znam šta svaki sledeći korak donosi. On kaže ‘tako dobro rešen problem manjina da mi možemo samo da im zavidimo’... I onda se čovek meni predstavi, on je član redakcije Dveri srpske i on putuje u Beč na poziv srpske pravoslavne opštine da tamo posle liturgije održi predavanje mladim ljudima

Dejan Ilic, govoreci o Vladanu Glisicu.

2. Da li postoji "patriotska" (da ne kažem nacionalistička, neću da idemo u offtopic) organizacija u Srbiji koja ima u svom programu reči "očuvanje kulturnog nasleđa Srpskog naroda" ili recimo "borba za prava Srba" a da nije proglašena fašističkom? Znam, i ovo pitanje zvuči kao da ga je postavio neki radikal, al zaista me i ovo zanima.

mislim da su najblize ovome neke lokalne ili regionalne crkve (parohije, ako se tako ispravno kaze) koje nisu toliko pod uticajem amfilohija i ekipe.. mislim da na kosovu ima neki pop sto je bas poznat po tome sto se cima za srbe.. sad sam ustao, ne mogu se setiti imena.

takodje, sigurno da postoji dosta organizacija van crkve, ali mi ne znamo za njih, jer treba izuzetna organizacija da bi takva grupa postala vidljiva u javnosti..

ajde me sada izminusujte sto sam quote-ovao dejana ilica :)

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

oh c/p na internetu - pa on mora da je to rekao od reci do reci

i ko je dejan ilic, guglao sam izlaze razliciti rezultati ali nikako ne povezujem sa pricom sta ce on u vozu za madjarsku i kako je tamo upoznao sadasnjeg politicara koji ima ponocni intervju preko dva mobilna telefona

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Прота и Вуки објаснили.

ради се о медијским конструктима и маркетингу у политици и друштву. као у стратегији, води се борба за критичне тачке, које дају контролу. издајници (лакше је да користимо поделу на патриоте и издајнике) држе скоро сва осетљива чворишта (новац, власт, администрацију, медије) тако да су патриоте у некој врсти дефанзиве. ипак, како појачавају панику од фашизма, акција постаје контрапродуктивна, тј. издајници су толико делегитимисани, да било која акција ствара контраефекат. људи се масом идентификују са метама издајничког кластера.

да ли има фашисоидних идеја међу поменутим оргаизацијама? негде има, другде - не. ово пишем као човек који је студијски изучавао фашизам и нацизам. фашизам подразумева јасан тоталитарни систем, крајњу супротност демократији изворног облика. више је данашња "демократија" фашизоидна, него било која од викенд-наци организација. гебелсовско испирање мозга од стране кластера, већ 15 година је најбољи показатељ фашизоидности наших "либерала". позивање на лустрацију и вешање и забрањивање, стварање моралне панике, дискредитација и маргинализовање, понижавање и лажи - ставку по ставку се може пратити и штиклирати свака сличност са Италијом или Немачком или Шпанијом пре 80так година.

Срби су сувише недисциплиновани да би им фашизам био близак срцу. о фолклорним наци-фашистима, који се шуткају у некој катакомби је излишно причати. то је нека врста субкултуре. преувеличана је њихова улога и снага и бројност, управо да би се стварала морална паника и да бис е вукла легитимност за даље улупавање српског националног бића од стране стварног проблема у овој држави - плаћеника страног интереса и србомрзачких издајника. тамо се неће појавити нови Хитлер, део ће у затвор, а део ће да настави живот после тинејџерског лутања. то су мизерне размере.

за мене нема већег доказа фашизма од ноторног Тадићевог разговора са Басаром (циљ: преумљавање Срба). то је школски пример фашистичког вође и његове секретарице. само, нико никад у мејнстриму није озбиљно и аргументовано критиковао Тадића као фашисту.

пошто је делегитимисан владајући модел и његова идеологија, заиста се отвара простор за уплив тоталитарних идеологија, али је илузорно причати да икакав фашизам може да заживи у Срба (Тадић, као највећи српски фашиста после Ђинђића је смењен, иако никад није критикован као фашиста). етикетирање националиста и патриота међу наци-фашисте је бедан и промашен покушај дискредитације.

за анализу колико је неко фашиста, морамо да анализирамо његове ставове према демократским нормама. тако, Коштуница, омиљени наци-постер бој за недојебане бабе, је највећи демократа у последњих 25 година у Србији, ако је судити по његовом односу према демократском процесу, легитимитету и институцијама система. с друге стране, према том истом односу, најмање демократе су Ђинђић, Тадић, и Милошевић.

oh c/p na internetu - pa on mora da je to rekao od reci do reci

i ko je dejan ilic, guglao sam izlaze razliciti rezultati ali nikako ne povezujem sa pricom sta ce on u vozu za madjarsku i kako je tamo upoznao sadasnjeg politicara koji ima ponocni intervju preko dva mobilna telefona

и онда је искочио Амфилохије да окади.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

oh c/p na internetu - pa on mora da je to rekao od reci do reci

ne, izjavio je to kod olje beckovic prosli vikend :)

(ironican sam da ne bude zabune)

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

за шта си ироничан? око Оље Бећковић или нечег другог. и што нам лепо не даш линк, да можемо да се смејемо извору?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ironican sam, pa naravno pobogu da takva izjava (koja bi unistila neciju politicku karijeru) nije dostupna na jutjubu :) evo ga link do izvora:

http://pescanik.net/2012/12/pescanik-14-12-2012/

pre nego sto krenes da roflujes, zamolio bih sve koji bi ucinili isto da razmisle kakav dokaz glisicevog fasizma zapravo ocekuju? I ukoliko dopustimo premisu da on zaista fasista, for the sake of argument, ko bi drugi takvu njegovu izjavu izneo u javnost? samo ovi nekategorizovani liberali, cak i ceda bi iskulirao

sve je to ista banda, ne dajte se zavarati drugovi partizani!

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

мени делује смешно да би чак и Глишић у глуво доба ноћи, у купеу пред Бечом, непознатом човеку хвалио Хортија, па онда брзо се наовезао на СПЦ. много је затрована кухиња где кусаш.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

друже Абохаче, сумњиво је то спомињање Двери, одиста се мора нешто подузети.

едит:

@Двини

ах, Пешчаник...

рекао Ђура да је чуо Мику како каже да је Пера рекао... дај, молим те... све и да је то све тако, опет је смешно. колико пута смо чули на телевизији како наше "демократе" хвале Обаму, а он човек први у историји САД дао дозволу себи да убија америчке грађане без суђења. јесу ли и сви који хвале Обаму фашисти?

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мени делује смешно да би чак и Глишић у глуво доба ноћи, у купеу пред Бечом, непознатом човеку хвалио Хортија, па онда брзо се наовезао на СПЦ. много је затрована кухиња где кусаш.

pa nije u gluvo doba noci, nego su stali u madjarskoj, zapalili cigaru, gledali u pejzaz, zamislili se, i drvili o manjinama

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ok, kakav drugi tip dokaza glisicevog nedvosmislenog fasizma ocekujete, ako, u svrhu rasprave, usvojimo polaziste da covek jeste fasista? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih iz Draletovog ZOT-a izvukao jednu tezu, i molio bih čak i ove koji ga ne gotive da ovo pročitaju i (pokušaju da) analiziraju:

више је данашња "демократија" фашизоидна, него било која од викенд-наци организација. гебелсовско испирање мозга од стране кластера, већ 15 година је најбољи показатељ фашизоидности наших "либерала". позивање на лустрацију и вешање и забрањивање, стварање моралне панике, дискредитација и маргинализовање, понижавање и лажи - ставку по ставку се може пратити и штиклирати свака сличност са Италијом или Немачком или Шпанијом пре 80так година.

Dakle, u najprostijim terminima, setite se sledeće konstrukcije:

”Šta, ti si protiv <ovde ide neka liberalna/prozapadna/evropska krilatica>?! Pa ti mora da si <fašista, krezubi radikal, nazadan>!”

Pretpostavljam da se velika većina susrela sa ovim. Vidim da čak i Nidža to navodi kao motiv za otvaranje ovog topiksa, jer kad god u RL-u započne ovu priču, kažu mu da je nacoš ili da troluje.

Eto, to je suprotno od demokratije, a da li je antiteza demokratije fašizam, odlučite sami.

P.S. Preslovio sam u latinicu, da i Kili i Abonos pročitaju :D

Link to comment
Share on other sites

Svasta ljudi pricaju u kupeima vozova :) Realno se tu javljaju price kakve je tesko zamisliti inace, pre svega jer je ljudima dosadno i imaju neku cudnu tendenciju da se raspricaju s ljudima koje nikada u zivotu vise nece videti, meni se desilo par puta. S tim da je realno ovaj iz Dveri pricao s nekim za koga se ispostavi posle da pise za Pescanik, pa recimo da su sanse kao da ja sutra odletim na Mesec :) Nije nemoguce, ali vrlo neverovatno...

Back on topic: Problem s ovim i slicnim plakatima i parolama koje prozivaju na fasizam jeste nedostatak politicke kulture u Srbiji (na svim stranama politickog spektra) i zelja za pojacavanjem sopstvenih (nepostojecih) argumenata ekstremizacijom. Jer da kazes "njihova politika nije dobra zbog toga i toga", zvuci malo mlako da bi dopro do prosecnog, relativno nezainteresovanog gradjanina Srbije. Ako kazes "oni su fasisti" (iako nisu) to zvuci kao "wauuuu", ima tu necega...

Da se razumemo, velika vecina nabrojanih organizacija ovde po mom skromnom misljenju ima retardiranu politiku, ali to ne znaci da su fasisti. I onaj ko je pravio takav plakat u cilju da pokaze kako je "demokratican" je retardiraniji od lika na slici...

Naravno imas ekstremizaciju i sa druge strane, evo primer:

плаћеника страног интереса и србомрзачких издајника

Naravno, on ovde troluje, ali ne kapira da postoji veliki broj ljudi koji se ozbiljno nalozi kad on ovako nesto izjavi :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

zašto on ne bi onda malo oštrije promovisao svoje stavove, odnosno zašto se toliko trudi da opere taj imidž? ili zaista veruješ da bi došao na vlast, a onda skinuo masku i viknuo BUAHAHAHAHA PREVARIO SAM VAS DOBRODOŠLI U 1939 SMRT CIGANIMA I JEVREJIMA SRBIJA SRBIMA!11

zato sto je politicar i cilj mu je da prebaci tih pet posto na kojim bi ostao da se ne trudi svim silama da se predstavi kao moderni desnicar

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih iz Draletovog ZOT-a izvukao jednu tezu, i molio bih čak i ove koji ga ne gotive da ovo pročitaju i (pokušaju da) analiziraju:

Dakle, u najprostijim terminima, setite se sledeće konstrukcije:

”Šta, ti si protiv <ovde ide neka liberalna/prozapadna/evropska krilatica>?! Pa ti mora da si <fašista, krezubi radikal, nazadan>!”

Pretpostavljam da se velika većina susrela sa ovim. Vidim da čak i Nidža to navodi kao motiv za otvaranje ovog topiksa, jer kad god u RL-u započne ovu priču, kažu mu da je nacoš ili da troluje.

Eto, to je suprotno od demokratije, a da li je antiteza demokratije fašizam, odlučite sami.

P.S. Preslovio sam u latinicu, da i Kili i Abonos pročitaju :D

Az... buki... glagolj... loše ide...

Mislim da se delovi fašizma, izvrnuti i osakaćeni mogu pronaći svugde u današnjici, u bilo kojoj stranci, u bilo kojoj organizaciji, u bilo kojoj grupi ljudi - generalno. Fašizam je jedno siledžijsko uređenje i u mnogim ljudima postoje siledžijski porivi i nije ni čudo da se opiljci fašizma lepe za takve da bi im dali neko intelektualno pokriće za nasilje u ovom ili onom obliku. I uopšte mislim da tu leži kruks cele priče u Srbiji, o antifašističkoj borbi v2.0 B92 medijuma kao i o drugoj strani. Dok su liberali pasivno agresivni i pod stalnim utiskom da žive u okruženju koje ograničava njihove slobode nije ni čudo da vide zube fašističkog vuka kako se kezi na njih. Dovoljno je samo da im se prezentuje kokarda i već dobija nervni slom. A koliko je gistro-fašistička ideologija glorifikovana kod onih vandala što razbijaju grad kad god se pomene pederijada (imam osećaj da većina njih glasa za Dveri, mada je to samo pretpostavka bazirana na mom ionako sumnjičavom posmatranju ekstremnih grupa) bi ipak trebalo da bude poznato učesnicima ove diskusije iz svakodnevnog života.

O Dverima i ostalim grupama sa margine: ne mogu da tvrdim da su fašisti, jer me ni ne zanimaju pa se nikad nisam nešto informisao o njima da bih išta znao potpuno pouzdano. Jedini utisak koji imam je negativan, neki brat iz Dveri je pre koju nedelju blejao kod Bećkovićke umesto da je radio nešto korisno i ono što govorio je za mene bilo toliko glupo i primitivno da dalje stvarno ne vredi uopšte razmišljati o tome. Insistiranje na frazama koje smo svi slušali na ovaj ili onaj način za vreme Slobe, kao što su: "ispostava CIAe", "bićete ućutkani, milom ili silom", itd. ih je diskreditovalo u beskonačno, toliko da je bilo kakav sud da li su fašisti ili ne par svetlosnih godina od mene.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, on ovde troluje, ali ne kapira da postoji veliki broj ljudi koji se ozbiljno nalozi kad on ovako nesto izjavi :)

наравно да не тролујем и наравно да ми је чак и драго што постоје људи који ме узимају за озбиљно.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Az... buki... glagolj... loše ide...

Mislim da se delovi fašizma, izvrnuti i osakaćeni mogu pronaći svugde u današnjici, u bilo kojoj stranci, u bilo kojoj organizaciji, u bilo kojoj grupi ljudi - generalno. Fašizam je jedno siledžijsko uređenje i u mnogim ljudima postoje siledžijski porivi i nije ni čudo da se opiljci fašizma lepe za takve da bi im dali neko intelektualno pokriće za nasilje u ovom ili onom obliku. I uopšte mislim da tu leži kruks cele priče u Srbiji, o antifašističkoj borbi v2.0 B92 medijuma kao i o drugoj strani. Dok su liberali pasivno agresivni i pod stalnim utiskom da žive u okruženju koje ograničava njihove slobode nije ni čudo da vide zube fašističkog vuka kako se kezi na njih. Dovoljno je samo da im se prezentuje kokarda i već dobija nervni slom. A koliko je gistro-fašistička ideologija glorifikovana kod onih vandala što razbijaju grad kad god se pomene pederijada (imam osećaj da većina njih glasa za Dveri, mada je to samo pretpostavka bazirana na mom ionako sumnjičavom posmatranju ekstremnih grupa) bi ipak trebalo da bude poznato učesnicima ove diskusije iz svakodnevnog života.

O Dverima i ostalim grupama sa margine: ne mogu da tvrdim da su fašisti, jer me ni ne zanimaju pa se nikad nisam nešto informisao o njima da bih išta znao potpuno pouzdano. Jedini utisak koji imam je negativan, neki brat iz Dveri je pre koju nedelju blejao kod Bećkovićke umesto da je radio nešto korisno i ono što govorio je za mene bilo toliko glupo i primitivno da dalje stvarno ne vredi uopšte razmišljati o tome. Insistiranje na frazama koje smo svi slušali na ovaj ili onaj način za vreme Slobe, kao što su: "ispostava CIAe", "bićete ućutkani, milom ili silom", itd. ih je diskreditovalo u beskonačno, toliko da je bilo kakav sud da li su fašisti ili ne par svetlosnih godina od mene.

ох, врло добро, врло, ВРЛО добро, Абохаче, старо момче. реалистично размишљање.

само нешто имам да додам на твоје писаније. проблем је што су неки изрази делегитимисани под Слобом. исто као што се сад багателише демократија ради "демократије" тад се багателисао патриотизам зарад "патриотизма". испостава ЦИАе је испостава ЦИАе и данас и 1998ме. издајник је издајник и данас и током '90тих и пре 3000 година. фашиста је фашиста, такође. та ложана типа "бићете ућуткани" је ложана за своје следбенике. морамо да схавтимо да су друштвене противуречности ескалирале далеко преко границе које једно друштво може да издржи, регресија политичког рзмишљања је неминовна, црпљење легитимитета са улице и простом снагом је показатељ улупаности институција. али, то је тако. да не тражимо кривце, скренућемо с теме.

поента је да заиста постоји опасност од тоталитаризације друштва, али како ствари иду - једини који томе могу да се супротставе су националисти, који су у налету, остали су део проблема и узрок потенцијалне тоталитаризације друштва због своје акције (која је створила реакцију). само десничари могу да повуку линију између себе и тоталитаризма. "леви" само стварају контрапродуктивне ефекте. лично се УОПШТЕ не плаћим за душу Срба, Срби не могу да буду фашисти.

”Šta, ti si protiv <ovde ide neka liberalna/prozapadna/evropska krilatica>?! Pa ti mora da si <fašista, krezubi radikal, nazadan>!”

Pretpostavljam da se velika većina susrela sa ovim. Vidim da čak i Nidža to navodi kao motiv za otvaranje ovog topiksa, jer kad god u RL-u započne ovu priču, kažu mu da je nacoš ili da troluje.

ех, можда сад испадне сиркл-џрк, али морам да додам још једну мисао. друштвена прихватљивост одређене идеје и њен статус у друштву су индустријске категорије. један од најзанимљивијих проблема је онај о којем је Пеја онако лепо писао, а то је да не постоји "ничија земља", тј. да је идеолошка регрутација тотална. они који имају подршку естаблишмента (међународних политичких и привредних структура које управљају Србијом) лако могу да наметну својс систем вредности и да га дебело ограде етикетама. нормално, такви су једино гласни и стварају утисак тоталности мишљења и вредновања (узгред, одатле тоталитаризам) у друштву. услед припремљених препрека (фашизација опонената, нпр.) ником није лако ни мило да себе увлачи у такав распоред снага. све и не слажући се, или осећајући неки унутрашњи немир, велика већина ће прибећи комформизму и ћутаће.

кад схватимо да нас, "фашиста", који ћутимо, заправо има неупоредиво више, да смо сви "ми" ти који ћутимо и испод гласа у строго блиском и поверљивом окружењу говоримо једни другима једне те исте истине и парадоксе, који су протерани из друштвеног мејнстрима, који су табуизирани и проказани, онда ће се излити све. онда ће цар бити го и онда ћемо моћи даље.

причајмо!

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ох, врло добро, врло, ВРЛО добро, Абохаче, старо момче. реалистично размишљање.

само нешто имам да додам на твоје писаније. проблем је што су неки изрази делегитимисани под Слобом. исто као што се сад багателише демократија ради "демократије" тад се багателисао патриотизам зарад "патриотизма". испостава ЦИАе је испостава ЦИАе и данас и 1998ме. издајник је издајник и данас и током '90тих и пре 3000 година. фашиста је фашиста, такође. та ложана типа "бићете ућуткани" је ложана за своје следбенике. морамо да схавтимо да су друштвене противуречности ескалирале далеко преко границе које једно друштво може да издржи, регресија политичког рзмишљања је неминовна, црпљење легитимитета са улице и простом снагом је показатељ улупаности институција. али, то је тако. да не тражимо кривце, скренућемо с теме.

поента је да заиста постоји опасност од тоталитаризације друштва, али како ствари иду - једини који томе могу да се супротставе су националисти, који су у налету, остали су део проблема и узрок потенцијалне тоталитаризације друштва због своје акције (која је створила реакцију). само десничари могу да повуку линију између себе и тоталитаризма. "леви" само стварају контрапродуктивне ефекте. лично се УОПШТЕ не плаћим за душу Срба, Срби не могу да буду фашисти.

Slažem se, Srbi su odavno i to veoma iskreno rekli ne fašizmu i od fašizma ne postoji prava opasnost iako se fašizam često koristi kao moneta za jeftino podkusurivanje, što je ukratko ono što sam rekao gore.

Pod Slobom jeste mnogo toga dobilo ogromno negativno nasleđe i super što skrećeš pažnju na to. To je još jedna dodirna tačka ovog razmišljanja sa relativno krupnom temom koja leži kao ogroman temelj ovom topicu: zbog skorašnje, generalno post - WW2 istorije moraju jako pažljivo da se biraju reči. Fašizam evocira uspomene na jedno vreme koje mnogi stanovnici sveta i dalje posmatraju sa uzavrelim emocijama i ne mogu da budu objektivni, isto tako je i sa ispostavama CIAe, Sorošom i ostalim frazama. Političari ih koriste dobrim delom baš zbog toga.

Izjednačavanje totalitarnih tendencija sa fašizmom je u stvari pravo pitanje: da li je to ono što se danas dešava ili ne, i ako jeste da li i u kojoj meri se to radi namerno i da li je fašizam jedini vid totalitarnog društva koje može da postoji?

Link to comment
Share on other sites

наравно да не тролујем и наравно да ми је чак и драго што постоје људи који ме узимају за озбиљно.

:)

Pa da, ali je to glupo, to je kao kada bih ja rekao da mi je drago sto ce neko na osnovu gorenavedenog plakata uvideti da postoje fasisti u Srbiji...

лично се УОПШТЕ не плаћим за душу Срба, Срби не могу да буду фашисти.

Niti pederi? :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...