Jump to content

Faшisti, Nacisti i ostali...


Recommended Posts

@Абохак:

па круна тоталитаризма је фашизам. фашизам је модел владавине, са примесама идеологије без идеологије, тј. нека врста антиидеологије, услед тоталности поретка под Вођом. Мусолини је рекао да фашисти немају идеологију, да су опортунисти. мрзи ме да тражим цитат. а, рецимо, нацизам је идеологија, која баштини фашистичко уређење.

како год окренемо, тоталитаризам можемо да посматрамо као степен фашизације друштва и државе (морамо ово одвојено да посматрамо - мада је то велика и дебела тема: нпр. склоности друштва ка фашизацији). фашистичке тенденције јачају у свим државама од победе над фашизмом, да би даанс, на Западу, добиле алармантне размере (Обама и убијање дроновима, нпр.). ЕУ је тоталитарна и недемократска творевина, рецимо. већина западних држава форсира лажно биполарни систем, који треба да створи илузију демократије. имамо интервенционализам, као још један тоталитарни модел у политици. имамо нени-стејтове. имамо сегрегацију, услед кризе, на "вредне" и "лење". и тако даље. врло ружно и врло узнемирујуће. у Источној Европи, парадоксално, због младости демократије и либерализма, као и због скорог сећања на један тоталитарни систем, више има демократије и плурализма.

свако друштво је у одређеној мери тотално, али бисмо се сад погубили у етно-анализама, у историји и у вредновању садашњости. тоталитаризам је и Ђинђићев макијавелизам, и његово лоше читање Токвила, и Тадићево "преумљење Срба" и Милошевићеви "лекс специјалиси" и "чврста рука" Вучића и Дачићево презирање Устава. и уопште свуда где се вођа претпоставља институцијама система имамо основа да разматрамо степен фашизације.

људи погрешно тумаче фашизам искључиво симболички. батинаши по улицама, смеђе или црне кошуље, милитаризам... фашизам можемо да посматрамо као одсуство демократије по себи.

Pa da, ali je to glupo, to je kao kada bih ja rekao da mi je drago sto ce neko na osnovu gorenavedenog plakata uvideti da postoje fasisti u Srbiji...

Niti pederi? :tf:

није глупо. видиш како не можеш да побегнеш од паралелизма. лоше тенденције, друже Зверко. одмах ме стављаш у кош са онима који праве овакве плакате. зар Грухоњићеве изјаве, на пример, нису излив чистог шовинизма? зар Басарине мисли нису чиста србомржња? зар залагање за једнострану примену ССпа да би се нашло 10 милиона евра на теткином каучу није плаћеништво?

сваку своју реч сам вазда могао дебело да поткрепим аргументима, а постери све слабије приучених курсиста су само ентропија пропале мисли, драги Зверко.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Колико сам се само ја смејао ирл на Пешчаник, Двинијев извор :))) хвала бро, волим кад ми смејањем започне дан.

Другови ФАШИСТИ су већ све лепо рекли, тако да ја ту немам шта више да кажем. Подсетићу вас само на Двинијеву реакцију, а он је класичан представник те НАПРЕДНЕ СРБИЈЕ, на моју слику са заставом Србије после победе у полуфиналу у рукомету. (ко не зна, рекао ми је да сам крезави радикал!)

А ја стварно не видим зашто уопште неко схвата озбиљно такве људе. То су испрани мозгови или тролови, до те мере да, ево сада најглупљи пример, ок им је кад виде људе са оним дуксевима/мајицама "Italia", "France", "KURAC", или оне курве што носе оне мајице, које су уствари америчка застава. То је ок, то је МОДЕРНО. Али кад виде некога са натписом Србија или не дај Боже да има неки грб, па тај је одма' крезави фашиста радикал! Има доста примера за ово, ево и ја сам фашиста зато што пишем ћирилицом на интернету.

Двинијевци су канцер Србије, а канцер се мора одстранити да би се опстало. Патриотизам и национализам (без обзира на веру) се мора ојачати, јер само тако јединствени, можемо да се одбранимо од свих ових "скривених" напада демократа са запада.

  • Upvote (+1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

@Абохак:

па круна тоталитаризма је фашизам. фашизам је модел владавине, са примесама идеологије без идеологије, тј. нека врста антиидеологије, услед тоталности поретка под Вођом. Мусолини је рекао да фашисти немају идеологију, да су опортунисти. мрзи ме да тражим цитат. а, рецимо, нацизам је идеологија, која баштини фашистичко уређење.

како год окренемо, тоталитаризам можемо да посматрамо као степен фашизације друштва и државе (морамо ово одвојено да посматрамо - мада је то велика и дебела тема: нпр. склоности друштва ка фашизацији). фашистичке тенденције јачају у свим државама од победе над фашизмом, да би даанс, на Западу, добиле алармантне размере (Обама и убијање дроновима, нпр.). ЕУ је тоталитарна и недемократска творевина, рецимо. већина западних држава форсира лажно биполарни систем, који треба да створи илузију демократије. имамо интервенционализам, као још један тоталитарни модел у политици. имамо нени-стејтове. имамо сегрегацију, услед кризе, на "вредне" и "лење". и тако даље. врло ружно и врло узнемирујуће. у Источној Европи, парадоксално, због младости демократије и либерализма, као и због скорог сећања на један тоталитарни систем, више има демократије и плурализма.

свако друштво је у одређеној мери тотално, али бисмо се сад погубили у етно-анализама, у историји и у вредновању садашњости. тоталитаризам је и Ђинђићев макијавелизам, и његово лоше читање Токвила, и Тадићево "преумљење Срба" и Милошевићеви "лекс специјалиси" и "чврста рука" Вучића и Дачићево презирање Устава. и уопште свуда где се вођа претпоставља институцијама система имамо основа да разматрамо степен фашизације.

људи погрешно тумаче фашизам искључиво симболички. батинаши по улицама, смеђе или црне кошуље, милитаризам... фашизам можемо да посматрамо као одсуство демократије по себи.

Poslednja rečenica je ono što me je najviše zanimalo, pošto ima mnogo ljudi koji fašizam posmatraju drukčije... Moje viđenje fašizma je tu negde, s tim što mi neki tipični momenti fašizma nisu nikad bili laki za shvatanje, momenat velikog lidera - psihodelija idolizacije vođe mi je prirodno strana, ili ideologija koja bi trebalo da održava populus mirnim i zadovoljnim. No ovo već nema toliko veze sa pitanjem koje OP postavlja, da li su Dveri, Obraz itd. fašisti, t.j. o dokazivanju istog.

Двинијевци су канцер Србије, а канцер се мора одстранити да би се опстало. Патриотизам и национализам (без обзира на веру) се мора ојачати, јер само тако јединствени, можемо да се одбранимо од свих ових "скривених" напада демократа са запада.

Sigurno nisi fašista zato što nosiš zastavu, ali zbog pozivanja na linč i na odstranjivanje ljudi (alo?) ćeš tu etiketu, u sinergiji sa patriotizmom zaraditi u rekordnom roku.

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

Колико сам се само ја смејао ирл на Пешчаник, Двинијев извор :))) хвала бро, волим кад ми смејањем започне дан.

Другови ФАШИСТИ су већ све лепо рекли, тако да ја ту немам шта више да кажем. Подсетићу вас само на Двинијеву реакцију, а он је класичан представник те НАПРЕДНЕ СРБИЈЕ, на моју слику са заставом Србије после победе у полуфиналу у рукомету. (ко не зна, рекао ми је да сам крезави радикал!)

А ја стварно не видим зашто уопште неко схвата озбиљно такве људе. То су испрани мозгови или тролови, до те мере да, ево сада најглупљи пример, ок им је кад виде људе са оним дуксевима/мајицама "Italia", "France", "KURAC", или оне курве што носе оне мајице, које су уствари америчка застава. То је ок, то је МОДЕРНО. Али кад виде некога са натписом Србија или не дај Боже да има неки грб, па тај је одма' крезави фашиста радикал! Има доста примера за ово, ево и ја сам фашиста зато што пишем ћирилицом на интернету.

Двинијевци су канцер Србије, а канцер се мора одстранити да би се опстало. Патриотизам и национализам (без обзира на веру) се мора ојачати, јер само тако јединствени, можемо да се одбранимо од свих ових "скривених" напада демократа са запада.

[roflmao]

cool story bro

to sto si ti sad uradio je klasican pokusaj diskreditacije sagovornika izjednacavajuci ga sa identifikovanim, stereotipnim, neprihvacenim drustvenim grupama, koji u floskulama "Mi" i "Oni" svakako spadaju u ovu drugu grupu. sto je naivan pokusaj u bilo kakvoj ozbiljnoj raspravi, kakvu smo, cini mi se, vodili do sad na ovoj temi. ja sam sve samo ne klasican predstavnik napredne srbije, ali dobro ti to ne mozes da znas posto me ne znas licno, pa ti necu zameriti :*

tvoj poslednji paragraf dosta govori sam za sebe, moj komentar bi samo bio da srbija ima daleko vecih problema iznutra, nego spolja (mislim da bih identifikovao korupciju i pravosudje kao dva najveca problema srbije danas).

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Poslednja rečenica je ono što me je najviše zanimalo, pošto ima mnogo ljudi koji fašizam posmatraju drukčije... Moje viđenje fašizma je tu negde, s tim što mi neki tipični momenti fašizma nisu nikad bili laki za shvatanje, momenat velikog lidera - psihodelija idolizacije vođe mi je prirodno strana, ili ideologija koja bi trebalo da održava populus mirnim i zadovoljnim. No ovo već nema toliko veze sa pitanjem koje OP postavlja, da li su Dveri, Obraz itd. fašisti, t.j. o dokazivanju istog.

Sigurno nisi fašista zato što nosiš zastavu, ali zbog pozivanja na linč i na odstranjivanje ljudi (alo?) ćeš tu etiketu, u sinergiji sa patriotizmom zaraditi u rekordnom roku.

Двери нису фашисти. они су клеро-конзервативна странка. Образ има већ фашистичке тенденције. ишчитао сам доста њихових размишљања, економија ме је интересовала, и они већ теже некој врсти тоталитаризма у владању, мада је то више феудално изидеализовано анахроно размишљање него фашизам. "Наши" и "1389" ми делују неозбиљно да би се разматрала њихова фашизоидност, више ми делују као младе буџије против неправде наго као строго формирана фашистичка организација. "Крв и част" и "Национални строј" су већ озбиљније одмакле у фашизму и нацизму. ипак, ове две последње организације су мизерног утицаја и бројчаног стања. о осталим организацијама и удружењима (Номоканон, св. Јустин Филозоф, и сл.) размишљати као о фашистичким је чисто подметање. јесу традиционалисти, јесу антиглобалисти и јесу против савремених западних културолошких вредности, али то је све легитимно и не може се по себи подвести под фашизам. можемо да кажемо да су за затвореније друштво, што данас испада издаја човечанства, јер само хиперотворена друштва могу бити прихватљива (јер такво друштво, по дефиницији, не може да се брани од штетног спољног утицаја).

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa da ali i sada ti e mozes da poreknes da postoji tendencija da se sve sto ima i najmanji prizvuk :"ovo je srpsko" odma proglasava fasizmom.

I sta sad? Ko je pametniji alfa koji nosi srpsku zastavu kad srbija pobedi (a jok, nosice crnu majicu sto nije pobedio protivnik) ili moja generacija koja je 1996 nosila americku zastavu, da bi za 3 godine dobili po glavama bomba od istih tih.

Dotle ide ispiranje da ja kad god vidim nekog ogrnutog srpskom zastavom recimo instiktivno pomislim "vidi ga nazadni krezavac" i onda moram sam sebi da lupim mentalni samar da se trgnem, dugo sam ispiran.

ISve sto je urbano, gejstina, svecki je super, sve sto upucuje da si jebeni srbin je govno. Ali zao nije lose jesti "duvan cvarciotto sa acetto sosom" u maloj urbanoj fenski kafanyci.

Fuj.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

srbija ima daleko vecih problema iznutra, nego spolja

тачно. а највећи унутрашњи проблем су страни плаћеници и домаћи издајници.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa da ali i sada ti e mozes da poreknes da postoji tendencija da se sve sto ima i najmanji prizvuk :"ovo je srpsko" odma proglasava fasizmom.

ja to nisam ni pokusao, naravno da postoji, i to je problem :) ali isto tako ne treba ni bezati od toga da nisu svi "ovo je srpsko" cestite patriote, vec ima i usijanih glava, od kojih se neki bez problema mogu nazvati fasistima.

Dotle ide ispiranje da ja kad god vidim nekog ogrnutog srpskom zastavom recimo instiktivno pomislim "vidi ga nazadni krezavac" i onda moram sam sebi da lupim mentalni samar da se trgnem, dugo sam ispiran.

2010, u vreme evropskog prvenstva, sam bio u holandiji, i bio sam odusevljen time sto su narandzaste zastavice bilo bukvalno jebeno svuda. i bio sam tuzan sto isto to ne moze da se desi u srbiji, jer je nase drustvo i dalje izrazito polarizovano na one sto mrze srpsku zastavu, vole demokratiju i podrzavaju nezavisno kosovo, i na one koji ce tu zastavu sutra ogrnuti kad budu isli da lome gej paradu

тачно. а највећи унутрашњи проблем су страни плаћеници и домаћи издајници.

ne nego cinjenica da ce 90% srba kad dodje na menadzersku poziciju drzavne firme krasti, a to nema veze sa domacim izdajnicima i stranim placenicima nego sa neradnickim turskim mentalitetom sto nam je ostalo od pase u amanet.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

2010, u vreme evropskog prvenstva, sam bio u holandiji, i bio sam odusevljen time sto su narandzaste zastavice bilo bukvalno jebeno svuda. i bio sam tuzan sto isto to ne moze da se desi u srbiji, jer je nase drustvo i dalje izrazito polarizovano na one sto mrze srpsku zastavu, vole demokratiju i podrzavaju nezavisno kosovo, i na one koji ce tu zastavu sutra ogrnuti kad budu isli da lome gej paradu

Cekaj bre matori pa jel ti zajebavas? Pa direktni kivac za to su pescanici, proevropljni, razmazena beogradska omladina, u prvodu ista propaganfda koja je napravila poster sa pocetka posta.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne nego cinjenica da ce 90% srba kad dodje na menadzersku poziciju drzavne firme krasti, a to nema veze sa domacim izdajnicima i stranim placenicima nego sa neradnickim turskim mentalitetom sto nam je ostalo od pase u amanet.

ох, ово још могу и да прихватим. мада то није највећи проблем, јер онда можемо да кажемо да је још већи проблем од тога негирање система и урушавање ауторитета институција и недостатак страха од последица по појединца због штетног понашања, што ме враћа на мој пик највећег проблема.

али, нећемо о тим проблемима, држаћемо се теме.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Двери нису фашисти. они су клеро-конзервативна странка. Образ има већ фашистичке тенденције. ишчитао сам доста њихових размишљања, економија ме је интересовала, и они већ теже некој врсти тоталитаризма у владању, мада је то више феудално изидеализовано анахроно размишљање него фашизам. "Наши" и "1389" ми делују неозбиљно да би се разматрала њихова фашизоидност, више ми делују као младе буџије против неправде наго као строго формирана фашистичка организација. "Крв и част" и "Национални строј" су већ озбиљније одмакле у фашизму и нацизму. ипак, ове две последње организације су мизерног утицаја и бројчаног стања. о осталим организацијама и удружењима (Номоканон, св. Јустин Филозоф, и сл.) размишљати као о фашистичким је чисто подметање. јесу традиционалисти, јесу антиглобалисти и јесу против савремених западних културолошких вредности, али то је све легитимно и не може се по себи подвести под фашизам. можемо да кажемо да су за затвореније друштво, што данас испада издаја човечанства, јер само хиперотворена друштва могу бити прихватљива (јер такво друштво, по дефиницији, не може да се брани од штетног спољног утицаја).

Hvala na kratkom i informativnom pregledu lokalnih marginalaca. Moram priznati da si bolji od Kuzme iz SK. :)

Edited by abohac
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Cekaj bre matori pa jel ti zajebavas? Pa direktni kivac za to su pescanici, proevropljni, razmazena beogradska omladina, u prvodu ista propaganfda koja je napravila poster sa pocetka posta.

a posteni hulbratori, amfilohije, mladen obradovic i slicni nicim nisu izazvali da bude antagonizovan svako ko se lati srpske zastave? :)

don't get me wrong, niko tu nije bez greha, ali bi bilo pogresno reci krive se cedice i jelenice trivan

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

95та. Спортска хала код нас препуна људи у муци, избеглице из РСК.

Монтирам ја видео материјал о томе, а код нас у студију неки лик шатро из БГа и пије пиво са водитељем пре емисије. И у једном тренутку са гађењем каже за избеглице: "Гле како изгледају одвратно и одрпано, боље да су их Хрвати све поклали". Кад оно - Дејан Илић.

Дај Двини... Пешчаник... рек'о ми један чо'ек... и тако је било, мајке ми... ма иди бре.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

шта си се дохватио Амфилохија, јеботе. да је правде, један Двини би морао да устане кад изговара његово име. Чеда рекао четири пута за њега "пуковних УДБе" и Двини га сврстао.

и како било ко може да антагонизује српску заставу? како је то могуће? имате један јебени конструкт, као наслеђе југословенства, да се гадите сваког српства, макар и спортског србовања, то је тај осећај готово инстинктиван, који је Игор објаснио. то је чиповање, не буди дете.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pardon,nisam se dobro izrazio, u pitanju je antagonizovanje svih onih koji zastavu nose, ne zastave kao takve

@brue - nisam znao za to, nema sta reci za coveka ako je zaista to rekao

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Па није рекао. Како ниси схватио према задњој реченици.

Мислим, шта би неко, политички јасно опредељен, на медију који је исто тако опредељен, рекао за политичког противника са "друге" стране поделе.

Додаш мало "сетинга", воз, спортска хала и сл, и одједном имаш колоричну слику која може да изгледа истинита.

Мени је јадно шта тај прича и чиме се служи. Чак и да је у потпуности истина, не одговара једном интелектуалцу (ваљда је) да се тако понаша и да абрује.

Иначе, ставио сам на УПТ пре пар дана неки јутјубет филм - књижевно вече дал у Лучанима, шта ли, од Двери. Представљање књига које су издали прошле год и слично. Јбга, то фашисти и хулибратори не раде. Цела та прича и прозивање око фашизма код нас, а што су многи претходно навели, ми се благо речено гади. У ствари, веома ми је слична теми око геноцида. Унижавање самог појма и онога што представља.

пс. Ај Доцо, не свирај клинцу. Зашто тако?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

čekaj, vi i dalje raspravljate sa dvinyjem, dokazano retardiranim likom koji je pitao igora "sprco sestrinu ćerku" (ili tako nekako je bilo) ? koji je bre vama kurac.

Двини није лош човек, једноставно се не сналази добро, а РУР нема милости.

а и ја сам можда постао сентиш од како сам тата.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Мислим да Двинију смета неки подконтекст нашег заставатања у односу на холандско. Притом не мислим на пропаганду, пешчанике и хулибраторије, већ контекст фо рил.

Контекст холандске заставе испред гајбе је дебели лик у кломпама који дувка травицу у паузи миловања својих лала. И то је просто некако лијепо и пријазно у смислу трчања по ливади или плутања у кеви (јебига, гледао сам евангелион, па сам пун тих трипова). И капирам да ће и Пера и Мика и Жика да направе ретард кез кад виде/замисле ту сцену и биће им кул, на разним нивоима свести.

Са друге стране, контекст наше заставе не може бити такав. Не због хулибраторија и циа снајка циа, него због тога што није. Наша застава, и на хулибраторском и на нехулибраторском нивоу, представља и инат и опстанак и курац и пркос и све те речи које Драле воли да убада пикадом у народној пјеснарици, па да их онда сипа у постове:) А то изазива дијаметрално супротан осећај од оног чике у кломпама са својом наранџастом (мислим, наранџаста застава лол) заставом. Зашто ми имамо орла, а не панчићеву оморику? И ако је то превише "extra utero" за неког, неће му бити ни блиско ни симпатично (опет, гледао сам евангелион па су ми такве паралеле:) ). А пошто по дефаулту човек тежи да трчи по ливади и мирише цвеће, а не да коље неке друге људе зарад дјеце своје или шта год, рачуница је јасна. Ако неком наша застава није некако ембедедована углаву у претпрошлом животу фазон, неће му се ембедедовати јер није ''ембедљива''.

Моја два цента о двинијима и заставама:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

А пошто по дефаулту човек тежи да трчи по ливади и мирише цвеће, а не да коље неке друге људе зарад дјеце своје или шта год, рачуница је јасна.

Kamo sreće da je ovo istina! :tf

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Мислим на психодефаулт, ти си сад мастер оф јуниверс и понудиш било коме та два и видећемо шта ће да изабере. Чак и неки психопата садиста ће да изабере трчање по ливади, ако можеш да му га понудиш суштински. Зато је и садиста што нуме у РЛ то да ради:)

Другим речима, причам о психолошком ефекту на неком нивоу симбола, не о свесном избору.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ма који Холанђани... дижу заставице у миру, а кад је рат дижу ноге. Освоје их стално за пар десетина сати, они чекају да их други ослободе и све тако. Ал зато, кад су колоније у питању, е то не би да дају тако лако... и опет чекају друге да им одраде посао, али онда и тамо испуше - зато што су го курац.

Уосталом, све те земље са колонијама су радиле ствари на нивоу "оних" фашиста до пре само пар деценија. А крваво богатство које су на тај начин акумулирали стварно им не помаже данас да буду то што јесу?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

a posteni hulbratori, amfilohije, mladen obradovic i slicni nicim nisu izazvali da bude antagonizovan svako ko se lati srpske zastave? :)

don't get me wrong, niko tu nije bez greha, ali bi bilo pogresno reci krive se cedice i jelenice trivan

Pa da ali ovo su argumenti na nivou

"ti si mi ukrao sladoled"

"E niiiiiisam, ti si meniiiii"

I pre pojave hulija i amfilohija (verovo ti meni ili ne devedesetih je bilo daleko manje hulibratorija tj dizelasa nego sada) radjeno je pre svega preko b92 ispiranje tipa da se moramo odreci srbstva ako hocemo da se "otreznimo"

Bez granulacije, bez paznje, samo tako ili sve ili nista.

Jebiga, a opet taj b92 nam je tada dao prozor u svet, dobru muziku, dobre casopise. Greota je samo sto su morali toliko da ispiraju mozak.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ма који Холанђани... дижу заставице у миру, а кад је рат дижу ноге. Освоје их стално за пар десетина сати, они чекају да их други ослободе и све тако. Ал зато, кад су колоније у питању, е то не би да дају тако лако... и онда и тамо испуше, зато што су го курац.

Што на неки начин подржава оно што ја хоћу да кажем:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Написао сам оно за почетно помињање клопмара. Редом читам, па онако у бесу само набацујем неке коментаре :)

a posteni hulbratori, amfilohije, mladen obradovic i slicni nicim nisu izazvali da bude antagonizovan svako ko se lati srpske zastave? :)

don't get me wrong, niko tu nije bez greha, ali bi bilo pogresno reci krive se cedice i jelenice trivan

Па нису изазвали. Данашње гађење "прогресивних" у нашој држави и идеологија око њих је само логичан наставак политике и идеологије скоро пола прошлог века. Мислим, шта друго бивши комесари и комесарке могу да пропагирају. На жалост, доступност финансијских средстава им омогућава да ту мржњу према сопственом народу и омаловажавање истог народа и пљување у комесарском стилу сваког ко другачије мисли, пренесу и на млађе генерације. На неке зато што су укапирали да могу да и они буду комесари, на неке зато што је то "свеЦки", а на неке просто зато што су дотични необразовани и/или не баш широких погледа и схватања (за неверовати да то не важи само за "крезубе").

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...