Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

ja sam za vreme onog snega sredinom januara imao suprotan problem. na putu vršac-beograd je bilo nešto malo snega (odnosio ga vetar a i prolazili putari za divno čudo) al su vojvođani gonna vojvod i vozili 20 na sat u kolonama od po 15 vozila, pa ti onda ili putuj pet sati ili pretiči kolonu svako malo

Pazi, ovde putara nije bilo ni na vidiku, plus sto je vetar uzasno duvao. Ono tipa u jednom momentu kad sam izasao iz Sapca sam hteo zbog ogranicenja da spustim sa 60 na 50 i ne znam iz kog tripa stisnem kocnicu umesto da ga pustim da sam spusti brzinu i krene ABS da se ukljucuje, a ono tipa samo sam blago stisnuo kocnicu. Pritom kad sam hteo da se okrenem da se vratim tu gde je bio udes sam klizao kao da vozim po ledu, tako da je neko u ovoj situaciji i vozio 20 na sat je sasvim opravdano.

na putu je izuzetno teško, prevrtanja se najčešće dešavaju kad otklizaš sa puta pa se točkovi bočno ukopaju u zemlju ili zapnu o ivičnjak

Pa nije izuzetno tesko, sve zavisi od uslova na putu, ako je jaka kisa ili poledica je cak izuzetno lako ako vozis brzinom 80+, dovoljno je da naglo cimnes volan, kao da hoces da pretices i da nemas tipa ESP i da se auto zanese, ako nastavi bocno i vozac krene da kontrira u 90% slucajeva ce doci i do prevrtanja. Naravno na suvom kolovozu stoji ovo sto ti kazes.

e da vam kazem nesto u navak centru ima obuka za voznju u opasnim situacijama, kosta oko 300 eura 5 dana.

Dvojica kolega (40 god obozavaju voznju) su bili i kazu da su zabezeknuti i da im se skroz promenio odnos ka voznji, razumevanje opasnih situacija i slicno, cak i meni koji ne gotivim voznju je delovalo fascinantno.

Jedno pitanje - jel to ona obuka koja se dobija u DDOR-u sa kasko osiguranjem ili je to neka naprednija? Ja sam nesto razmisljao da na to idem ali kontam da ako je to ono sto se dobija uz osiguranje da samo uzmem osiguranje kod njih (oni su valjda neki sponzor NAVAK-u), pa da ustedim :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nije sigurno lakše prevrnuti auto na mokrom nego na suvom asfaltu. treba ti trenje da bi točkovi dovoljno zapinjali, al i tako je teško, jer je težište današnjih automobila prilično nisko, i treba baš jaka sila da bi ih prevrnuo. tolika sila u 99% slučajeva ne može da se proizvede čisto kroz trenje gume o asfalt, nego mora da dođe do nekog udarca, zapinjanja o ivičnjak, ukopavanja u zemlju, naletanja na bankinu...

Link to comment
Share on other sites

samo da javim da je juce kroz sloveniju put bio milina, kroz hrvatsku cist, A I U SRBIJI JE BILO CISTO OMG OMG!

inace,

http://storageservers.wordpress.com/2013/03/09/apple-has-plans-to-buy-dropbox/?goback=%2Egde_45151_member_221693439

oh samo to ne :(

nije sigurno lakše prevrnuti auto na mokrom nego na suvom asfaltu. treba ti trenje da bi točkovi dovoljno zapinjali, al i tako je teško, jer je težište današnjih automobila prilično nisko, i treba baš jaka sila da bi ih prevrnuo. tolika sila u 99% slučajeva ne može da se proizvede čisto kroz trenje gume o asfalt, nego mora da dođe do nekog udarca, zapinjanja o ivičnjak, ukopavanja u zemlju, naletanja na bankinu...

to su rekli i u navaku :)

Kolega je radio ulaz u krivinu pri 80, izbegavanje cunja, i kaze bio je ubedjen da se prevrcu, ali ono nema sanse.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje - jel to ona obuka koja se dobija u DDOR-u sa kasko osiguranjem ili je to neka naprednija? Ja sam nesto razmisljao da na to idem ali kontam da ako je to ono sto se dobija uz osiguranje da samo uzmem osiguranje kod njih (oni su valjda neki sponzor NAVAK-u), pa da ustedim :)

da

tnx za info fetsy

covece ne znam jel stvarno pohvala il prozivka :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja nisam ekspert za prevrtanje, na srecu mi se nikada to nije dogodilo, tako da cu prihvatiti da ste po tom osnovu pametniji od mene. Meni je samo bila logika da lakse mozes izgubiti kontrolu na mokrom kolovozu pa samim tim i da se prevrnes, doduse verovatno ako udaris u nesto pored. Ali kad malo bolje razmislim ima logike da ako ne udaris u nista drugo se neces prevrnuti jer ti tockovi nece zapeti.

Inace samo da pojasnim, u mojoj sinocnoj prici, taj sto se prevrnuo pored puta se nije prevrnuo sam od sebe, nego je verovatno proklizao pa sleteo s puta, on je zapravo bio u jarku dole.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ta obuka deluje kao kul ideja, trebalo bi to odraditi realno. planiram na leto takvo nešto za motor da nađem, bilo je ranije pri nekom moto klubu u zemunu valjda...

Ali kad malo bolje razmislim ima logike da ako ne udaris u nista drugo se neces prevrnuti jer ti tockovi nece zapeti.

pa da, ako ne zapne ili ne uleti u jarak, izokretaće se oko vertikalne ose, al se neće prevrnuti.

Link to comment
Share on other sites

je l' nije bila priča da je džobs bio u pregovorima sa dropboxom kad je dropbox tek počeo da se probija i da im je ponudio neku sitninu jer "dropbox nije proizvod nego feature" ?

ja tako čuo!

edit, evo ga: http://www.cultofmac.com/124556/dropbox-refused-nine-digit-offer-from-steve-jobs-and-apple-report/

“He said we were a feature, not a product”

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

biće baš šteta ako sjebu dropbox. u poslednjih nekoliko godina primetan je trend da se od korisnika što više sklanja fajl sistem. znači ono, negde je neka fokus grupa pokazala da korisnici ne razumeju šta su ti folderi i fajlovi i da ih to zbunjuje, i od tad se svi trude da furaju search i neke police sa knjigama umesto foldera. jedino dropbox olakšava život ljudima koji umeju da koriste explorer/total commander/finder

Sta ce ti to ivke idemo u kosutnjak na personalne treninge!

Inace ima u bugarskoj skola sportske voznje motora.

ovo je bilo više fokusirano na bezbednu vožnju, znači tripovi tipa "ako prolaziš pored kolone parkiranih automobila, pazi da ti neko ne otvori vrata i odmah koči ako vidiš da je krenuo da mota volan" više nego "evo kao da prođeš kroz ovu krivinu većom brzinom"

Link to comment
Share on other sites

Pa to sto ti pricas su neke common scence stvari o kojima ne razmisljas ali ih ako si ucestvovao u saobracaju znas.

Ovo o cemu je pricam je skola gde ces nauciti da kad se prevaris oko ovog prvog znas kako da odreagujes u frci.

Inace da, video sam na bjbajkersu valjda da su organizovali te treninge bezbedne ulicne voznje ali kao sto rekoh, to je samo neki lik koji prenosi svoja iskustva, nije skolovan za to (mada ima ih i sa saobracajnog na tim predavanjima ali oni nisu bajkeri valjda).

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ovo u navak centru je bas ovo sto mohi kaze.

Nagla kocenja u krivini, slalom pri punoj brzini, stisnutioj kocnici, mehanika, ponasanje auta pri proklizavanju, voznja nagnut na 45 stepeni, voznja po rupama i naglim preprekama na putu i slicno.

Dakle reagovanje u situacijama kada si naglo ugrozen. Naravno ne mogu dati iskustvo ali ti mogu barem objasniti kako se mota volan, kako se izlazi iz krivine (da da nizi stepen i gas, bla bla) i to jos objasne i sa strane mehanike.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ја не знам колико брзо мораш ићи да би изврнуо ауто на кров на асфалту. Једном сам се на авионској писти (или зрачној луци како пише на улазу) окретао са аутом пар кругова (ненамерно), при брзини од око 150кмч и нисам се преврнуо.

А то на наваку је кул ствар, нарочито зато што је стаза јако погодна за окретање аутомобила ако је иоле мокра ораница поред стазе. Имали су пре 2 године на сајму аутомобила неку презентацију, могло је да се проба. Можда буде и ове године кад буде био сајам

astra2m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Posle više od deset godina (još od osnovne) sam se ošišao na nešto što nije mašinica i cela glava na 0,5 / 1 , ne računajući periode kad se ne šišam upšte/imam dugu kosu , i odmah sam se setio zašto ne volim šišanje na ''frizuru''. Tražio sam od frizera kec-trojku od koje sam očekivao evridej regular normal gaj izgled, a dobio sam autentični srpski rednek šmek :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...