Jump to content

Komplet renoviranje gajbe


Recommended Posts

Protivnik sam mašine za pranje sudova, a naročito ako neko živi sam. Jedino za šta je dobra mašina za pranje sudova je kada treba da opereš sudove posle mnogo gostiju, pri čemu je čak i tada besmisleno da jedan čovek puni mašinu, već mora dvoje. Da ne govorim koliko mesta zauzima, a pitanje je koliko je ekonomski isplatljiva.

Tuš kabina je naravno bolja od kade, čak i za onog ko ima decu.

poz za Peju!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Mrzi me da u prazno objašnjavam zašto je mašina za sudove car, al ako autora topika zanima, odgovoriću! Za sada ću samo da napišem da znam dosta ljudi koji su rezonovali kao vi, pa su onda počeli da koriste mašinu i totalno se predomislili.

Link to comment
Share on other sites

pa su onda počeli da koriste mašinu i totalno se predomislili.

taj sam. zivim solo sa zenom pa ne prljamo puno sudova, te je logicno resenje bilo pranje istih rucno...medjutim, posle par meseci ti bude pun kurac pranja sudova na ruke, ispucalih ruku i gumenih rukavica, tako da je skroz ok varijanta da nakupujes dosta sudova i ukljucis masinu jednom nedeljno kad se napuni skroz, dosta se vremena ustedi.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Što se pranja sudova tiče moje iskustvo je sledeće, 10 godina na ruke i 2 godine na mašinu. To Kruko što kažeš je tačno, ali je po meni veći problem nego rešenje. Sve zavisi i kolika ti je mašina. Mi imamo onu veliku i da bi nju napunio treba ti dosta sudova, a onda treba da imaš još i preko toga sudova da bi imao iz čega da jedeš i piješ dok se ovi ne operu. S druge strane nije pametno da sudovi čak i isprani stoje u mašini. Isprati i oprati nije isto, ali je mnogo manja razlika nego da ih mećeš u sudoperu. Jedino za šta mogu da razumem ljude koji imaju mašinu je oni koji ne vole da peru sudove, ili bolje reći, mrze da peru sudove, a od racionalnih razloga samo kada u jednom trenutku ima mnogo ljudi na gajbi (što i nije neki razlog ako je to jednom mesečno).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

keva npr pali masinu jedino kad je slava, ostatak godine nein

isperes pa stavis u masinu.

inb4 "mogu da ih operem kad ih vec ispiram!", nije isto.

ne slazem se, jer ako pricamo o tanjiru, casi i 2 komada escajga, prilicno je isto, odnosno ne znam koliko vremena moze da ustedi ako pere samo za sebe...

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Jedino za šta mogu da razumem ljude koji imaju mašinu je oni koji ne vole da peru sudove, ili bolje reći, mrze da peru sudove, a od racionalnih razloga samo kada u jednom trenutku ima mnogo ljudi na gajbi (što i nije neki razlog ako je to jednom mesečno).

ja nisam do sad upoznao osobu koja bas voli da pere sudove :)

jedini racionalan razlog za neuzimanje masine je po meni finansijski razlog, jer sve to kosta dosta.. masina, prasak/kockice, odrzavanje. ovo poslednje moze da bude bas zajebano i u nekim slucajevima zahteva deo koji ili nemaju odma u servisu ili kosta ko pola masine. mislim, ako ne postoji taj finansijski momenat ja bih isao na masinu za sudove UVEK

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav bre finansijski momenat, masine za sudove krecu od 250 evra, vecina ovde je vise od toga u nekom momentu dala za graficku karticu na kompu. Mnogo olaksava stvari i stedi vreme, tipa posle rucka gde kuvas i dodju gosti i sve zivo ti treba 10min da stavis sve u masinu, a sudove bi prao narednih sat vremena i smarao bi se. Takodje i kad je manje ljudi sacekas dok se ne napuni sudova, naravno moze se uzeti i ona manja u startu ako neko zivi sam ili u dvoje, ali moja logika je uvek planirati malo dalje unapred.

Realno masina za sudove nije nikakav luksuz, samo olaksanje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni nije lakše (da ne operem sudove ručno), ali eto Mitch sad zna nekog ko voli da pere sudove! Samo se trudim da dam neki objektivan pogled. Mašina jeste luksuz, ne samo zato što je nepotreban trošak nego zato što zauzima životni prostor. A njegov stan je mali, kuhinja je verovatno isto mala, živi ili će živeti sam, a kad prca nek nagovori ribu da opere sudove. Potpuno je nerazumno da kupuje mašinu za pranje sudova.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Tuš kabina je naravno bolja od kade, čak i za onog ko ima decu.

predlazem ti da samo ozidas taj deo koji ce ti biti za tusiranje.

nemate vi pojma.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije lakše (da ne operem sudove ručno), ali eto Mitch sad zna nekog ko voli da pere sudove!

drago mi je!

:)

ja isto "volim" da operem sudove kad sam gladan ko pas i treba mi hitno tiganj ili nesto.. ali uvek cu vise voleti da izgubim tih 20min na random zujanje po netu, nego na pranje sudova.

e, ako si ti lik koji vise voli da pere sudove nego da sedi za kompom, onda skidam kapu :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

+1 da je masina sranje. Kupili smo to pre koju godinu da bi olaksali muku sa sudovima kojih ima konstantno i puno. Na kraju smo shvatili da rucno pranje sudova iziskuje manje cimanja samo od pripreme sudova za pranje u masini. Zavrsilo se na tome da masinu koristimo samo posle nedeljenih ruckova i to onih kada se u isto vreme uprlja par tiganja, par serpi, par plehova itd...

Edited by LongIey
Link to comment
Share on other sites

Da vratim pitanje na ćalce: Koliko vam je bitno da imate kadu za potrebe dece?

битније ми је да имам каду за себе, мислим да деци ни фуш кабина не би сметала.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

okacio bih sad filmic kako se sa petrom igram ramba, ali bio bih neshvacen. uglavnom ako je jak mlaz svejedno je kada ili kabia.

btw cali, sto pitas :tf: ?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...