Jump to content

Komplet renoviranje gajbe


Recommended Posts

Zzz trebalo bi mi nekoliko saveta i hintova ako je neko imao skorasnjeg iskustva sa renoviranjem i opremanjem stana namestajem.

Na prolece, april/maj treba da se uselim u gajbu koja je prazna, 35 kvadrata i da je renoviram kompletno , pod tim podrazumevam :

- ugradnja pvc prozora/vrata (troje vrata, oko 4-5 prozora)

- nov parket ( da li je bolja varijanta parket tipa hrastov/javorov ili brodski pod? ) , parketa oko 25 kvadrata

- krecenje celog stana

- renoviranje kupatila (zamena plocica, cupanje kade i ugradjivanje tus kabine, zamena sanitarija i zamena cevi ili sta se vec menja tu)

sto se namestaja tice, tu vec znam sta mi treba i kako se krecu cene al ako neko ima hint za neki ok odnos cene/namestaja u bg bilo bi kul, u sustini jedino gde nalazim ok stvari na netu su kika/eurosalon, a tu su cene fjuuuuu . .

Koliko novca moze da izadje gore navedeno renoviranje tj radovi, pa da vidim da l se to sve uklapa u kolicinu novca koju trenutno imam.

I kako se krecu cene majstora? npr ako mi dodju da ugrade pvc stolariju , koliko mogu da ocekujem da kosta montaza? ili npr radovi u kupatilu?

jbg, nov sam u svemu tome, citam malo po netu, al me najvise zanimaju cene i iskustva onih koji su vec ovako nesto radili.

Tnx unapred ( :

Link to comment
Share on other sites

Hm namestaj bi bio moje vlasnistvo, treba da pocnem solo da zivim tako da sve sto radim i kupujem , uzimam za sebe.

5k je cifra koju sam manje-vise i pripremio s tim sto sam ja iskreno racunao da se od toga moze uzeti i ponesto namestaja, iskreno mislio sam da bi radovi izasli malo manje, al ajd da vidimo sta i kako.

Link to comment
Share on other sites

parketari uzimaju oko 5/6e po kvadratu, uz tvoj materijal ofc. Licni savet ti je da ne stavljas brodski pod, nego parket (hrast), i kad god nesto radis, spremi 15-20% vise na nepredvidjene troskove, u istoriji univerzuma nije zabelezen slucaj da sve prodje kako treba, bez dodatnih troskova

Link to comment
Share on other sites

10 сома минимум.

кључну овде улогу играју руке мајстора, зависи какве нађеш, препоручујем раднике ван Београда. онда може и прилично јефтиније.

око 3 сома је само купатило ако је у фулу сређивање (плочице, санитарије, бојлер, цеви, струја).

око 2,5-3 сома су ти само ПВЦ прозори, такође (око 250 јура квадрат отвора).

паркет је око 30-40 јура по квадрату (све: паркет, лепак, цокле, лак, руке). и то под условом да не радиш подлогу.

кречење са глетовањем изађе на 3-4 јура по квадрату (само руке) и додај на то још нешто мало за материјал, а оквирно имаш за кречење онолико квадрата колика је трострука површина стана.

видим да није твој стан. од свега одустани, онда, купуј само намештај и технику, а изнајми неки пристојнији стан.

рачунај С-В-Е, на оно што сам ја израчунао изашло ми је 50% више, јер просто неке ствари превидиш, а "мали трошкови" реновирања убијају (рецимо, за 8 месеци реновирања стана, дао сам на струју и комуналије 800 јура...).

Edited by Debeli
  • Downvote (-1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

PVC prozori na osnovu toga sto si opisao, oko 1000 evra s montazom (moze da varira, to ide po kvadraturi). Mislim da je Drale malo preterao za PVC prozore, meni ne deluje da tu ima 12 kvadrata. Zavisi opet kazem od velicine.

Parket zavisi od toga sta i kako uzimas, tipa mislim da je neki jeftiniji oko 1.300 dinara po kvadratu, skuplji idu oko 2.000 (racunam sve varijante tipa i brodski podovi i sl). Mislim da su mi pricali da je parketar za postavljanje tipa 10 evra po kvadratu, racunaj bolje s svim oko 700-900 evra za to.

Krecenje nije skupo na tu kvadraturu, ali opet zavisi da li treba neka gletovanja i sl, da li ima radijatora i sl.

Kupatilo 2-3 soma evra u najavi, bez toga realno ne moze a da bude pristojno.

Otprilike te izadje 5-6k evra samo sredjivanje bez namestaja. Racunaj ako ces da radis kuhinju minimum 500-800 evra, neka ok garnitura/krevet ti je isto 400 evra, ako oces neki americki plakar, to ti je 800-1000 evra, itd, itd... Naravno, ovo su sve cene da to izgleda lepo (bez izivljavanja), ali moze da se prodje i jeftinije, samo je tu kompromis s kvalitetom.

Ali meni ne deluje da on iznajmljuje stan?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

па јебига, те-ве је 500 јура, а фрижидер, машина за веш, шпорет, аспиратор (?), машина за судове (?)... па намештај...

и "мали трошкови", господо... на то морате да рачунате. одношење шута по пе-есу, метле, пластичне посуде, шпакле (ако ти и другари гулите), кесе, најлони, поклопац за каду, вентилатор у купатилу, милион ситних глупости...

нека он рачуна 10к, па нека га изађе 9к. боље него да рачуна 5к и стане на пола.

PVC prozori na osnovu toga sto si opisao, oko 1000 evra s montazom (moze da varira, to ide po kvadraturi).

троја врата и 5 прозора је око 10 квадрата.

рачунај и шпалетне.

едит:

и набави дозволу од општине, да те не јебу још луркери инспектори.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ok ajmo sad egzaktno. renoviranje gajbe ljudski je 200 eura pp kvadtatu. rekao sam 5 k jer mozda nece sve i malo su cene pale.

dakle ti racunaj 5 do 7 k renovoranje bez namestaja i bele tejnike

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne iznajmljujem stan, stan ce biti moj.

Ono cega bih mozda mogao da se odreknem je eventualno parket, jer je ovaj postojeci hoblovan valjda prosle i pretprosle godine pa je i dalje u dobrom stanju, mada bih najradije sve to u startu nagazio.

Sto se namestaja tice, plakar je vec ugradjen pre 2 godine, i to kvalitetan, to mi ne treba. TV mi ne treba, jer sam nedavno kupio hd-tv monitor a inace televiziju ne gledam. Ni aspirator ni masinu za sudove ne bih uzimao jer generalno nemam vremena za kuvanje sem onog minimalnog osnovnog spremanja hrane, za kuhinju mi treba samo kvalitetan blok svih onih stojecih i visecih delova, dobar frizider i sporet, to moze za 100k da se uzme. Ne racunam sto sa stolicama i sitnice. Najvise namestaja mi treba za tu dnevnu sobu. Raspored je jedna glavna soba, kuhinja, kupatilo i hodnik.

Ako treba da racunam na 10k evra to mi je u startu previse, morao bih onda da cekam minimum jos pola godine da bih ustekao jos malo love, a situacija je takva da bi trebalo na prolece to da odradim.

PVC je jebeno skupa, malo mi neverovatno da izadje 3k evra, 4-5 (neki su jednokrilni, neki su dvokrilni) prozora i troje vrata unutra.

Da i sto je najgore ja ne bih imao vremena tu da radim skoro nista s drugarima, eventualno neke sitne pocetne pripreme, ja bih to manje vise sve morao da prepustim majstorima jer malo slobodnog vremena imam, pa bih svaki dan svracao da vidim kako napreduje. Eventualno bih mogao da smuljam nedelju dana bolovanja, al realno sta je 7 dana.

Inace jos jedno banalno pitanje, koliko vremenski da racunam na izradu kupatila i pvca? kapiram da parket moze za pola dana da se odradi.

Edited by Beli Eurokrem
Link to comment
Share on other sites

прво папир, оловку и метар у руке, па крени у рачунање колико квадратуре. онда погледај материјал, па се распитај за руке. па крени да рачунаш. све што можеш, ако можеш, узми на креду на годину дана, типа технику или намештај.

оно чега не треба да се одрекнеш је ПВС столарија и купатило, а то је већ 5к јура. ако се одрекнеш једне од те две ствари, затворићеш целу причу, уз натезања.

даље, узми у обзир да ће реновирање да траје бар 2-3 месеца, зависи од твоје логистике, да јурцаш лево и десно да набављаш материјал, зависи да ли си се лепо припремио, да си ускладио мајсторе...

за врата узми дрвена врата, имаш их за 100 јура комад са све штоковима, додај још 40-50 јура да ти их компресором офарбају.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sta tacno podrazumevas pod 5k jura za pvc i kupatilo (ok pvc smo razjasnili, samo prozori) ali sta podrazumevas pod kupatilom, tj koje radove? Jel u tu cifru upada i zamena sanitarija, plocice, cevi, kabina ?

Ako hoćeš dobru PVC, računaj da ti je jedan prozor 600e.

Sad ne znam da li ispadam glup ili sam toliko neinformisan, al ja pri prvom guglanju "pvc stolarija beograd" medju prvim linkovima nadjoh neki cenovnik gde je recimo najveci dvokrilni prozor 180x140 oko 200 evra, dok su ovi jednokrilni bili oko 100 e. E sad ili je to teski krs ili na ugradnju uzmu jos toliko ili je nesto trece, ne znam.

To sto si ti naveo kao cenu mi je trenuno mission impossible i da zamisljam da realizujem.

I sto se tice potrebnog vremena ja sam racunao cak manje od mesec dana da sve bude gotovo. Poznajem coveka koji je nedavno ugradio novo kupatilo u kuci (nova prostorija izgradjena) , pritom su neke bahanalije bile u pitanju jer kupatilo ima 12-13 kvadrata, i bilo gotovo za 15ak dana . .

Edited by Beli Eurokrem
Link to comment
Share on other sites

Renoviranje kupatila podrazumeva sve - skine se do zidova, zamene instalacije, onda idu nove plocice i nove sanitarije. Ako se ne izivljavas s italijanskim plocicama i fensi sanitarijama to te izadje izmedju 2 i 3k evra.

inace jos jedno banalno pitanje, koliko vremenski da racunam na izradu kupatila i pvca? kapiram da parket moze za pola dana da se odradi.

LoL, pa parket ti je najkomplikovaniji :) Ako radis parket moras da racunas minimum minimuma 10 dana samo za to, treba on da ga postavlja, pa da se lakira jednom, drugi, treci put, koliko vec treba, izmedju toga da se sve to susi i sl. Posle toga je najkomplikovanije kupatilo, to treba bar 7-10 dana ako imas uigrane majstore, ali dobro je sto delom moze da se radi uporedo s drugim stvarima, tipa parketom i sl. PVC prozori su vremenski smejurija, od momenta kad udju u stan treba im tipa maksimalno 4-5 sati za tu tvoju povrsinu.

E sad, koliko vremena kompletno renoviranje, to je pipavo pitanje, zavisi od tvoje organizacije, organizacije samih majstora i kako si ti organizovao majstore. Ovo Draletovo 2-3 meseca je preterivanje (ili losa organizacija :) Evo drugar renovira stan u blokovima, 75 kvadrata sa sve stemovanjem zidova kroz koje se provlace kablovi za zvucnike i mrezu, dakle ful fulova radovi, poceo je pre 10 dana i zavrsava do 25. februara, koji dan gore-dole, dakle oko mesec ipo... Tvoj je manji stan, tako da uz dobru organizaciju moze to da se odradi za metar dana. I idealno bi trebalo da imas nekoga ko stalno nadzire majstore...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

to ne znači da će i završiti do tad xD

Naravno da ne, ali je covek vrlo motivisan time da ako ne zavrsi do tad mora da placa jos metar dana 300 jura zakup drugog stana. Pritom radovi idu dinamikom takvom da je to realan rok... Uvek ima nepredvidjenih stvari, ali uz dobru organizaciju moze to da se minimizuje. Pritom dobra organizacija dosta zavisi i od zelja samog klijenta. Tipa njegova zena zeli da se pomeraju uticnice za struju i prekidaci za svetlo po 10-15cm gore-dole, sto znaci ceo dan stemovanja zidova samo na sustinski pizdarije :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kupatilo ti moze biti gotovo za dva-tri dana maksimalno,samo ako nadjes pravog majstora,meni je covek za dva dana zavrsio kupatilo bez postavljanja plocica,a menjao sam sve,vadjenje kade,menjanje instalacija,postavljanje tus kabine,covek sve sam radi,ne pravi pauzu uopste,ali je papreno skup,za 2 dana uzeo je oko 250e,ali on donosi materijal i isporucuje racun uvek iz prodavnice

sto se aspiratora tice,manite se toga i bacanja kesa,dovoljno ti je da postavis mali ventilatoric koji odlicno obavlja posao,meni je prozor iznad sporeta tako da i da sam hteo nisam mogao da postavim aspirator,pa smo kombinovali i postavili ventilatorcic iznad prozora,pre svega da se zimi ne bi otvarao prozor,i super obavlja posao

Link to comment
Share on other sites

@vladica

I koliko te izaslo ukupno kupatilo sa materijalom? Jel postoji nesto bitno prilikom odabira kabine? I jel neko radio spatulat ili kako se vec zove ona vrsta "masnog"plafona, procitah da je to pogodno za kupatilo (keine vlaga i sve to ).

I bio bih jako zahvalan ako neko moze na pm da mi baci konkretan link ili kontakt coveka koji radi to i to , nekog koga znate ili koga mozete da preporucite.

Link to comment
Share on other sites

Ovo me je podsetilo na momenat sa iznajmljivanjem gajbe u Kini - poshto nismo mogli da drzimo troje ljudi u hotelu 3 meseca, firma reshila da iznajmi gajbu oko posla u fancy kraju. Nove zgrade, nove gajbe, trosobne i chetvorosobne, ali bez ichega (samo goli zidovi i to je to). Posle 2-3 dana trazenja gajbe, nashli Kineza koji ima trosobnu gajbu i spreman je da je izdaje strancima za normalnu kintu, ali gajba josh nije sredjena (goli zidovi). U razgovoru sa gazdom, krenemo da prichamo o rokovima, tj. koliko ce mu trebati da sredi gajbu da mogu nashi da se usele. Lik izjavljuje - 4 dana! Ovaj iz moje firme koji je to dogovarao sav srecan zakljuchuje ugovor o iznajmljivanju i leti nazad za Moskvu.

Epilog: gajba je bila "sredjena" za 4 dana - posle mesec dana se podigao laminat na pola metra na jednom mestu, riknula je jedna wc sholja (ima dva kupatila), farba se vec shlogirala na zidovima, zavese su dobili posle 3 meseca, josh uvek nema normalnog shporeta zato shto ne radi gas kako treba, vesh mashina riknjava...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ako hoćeš dobru PVC, računaj da ti je jedan prozor 600e.

Tesko da je 600 eura. Ja sam radio u jednoj firmi koja radi sa pvc stolarijom. Za 650eura se kupe aluminijumska vrata :) .A prozor sa 6 komora i sa niskoemisionim staklom je negde oko 300-350e. Moze biti da je u BG cena duplo veca.Ipak je Beograd drzava u drzavi :)

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...