Jump to content

Breaking Bad - последња сезона


Corey

Recommended Posts

Sto se onog lika iz Gray Matter-a tice, zapamtio sam detalj jos iz 1. sezone.

Volt odlazi sa Skajler na neku proslavu kod njih. Izmedju ostalih desavanja, glavni baja iz Gray Matter-a javno pokazuje koje poklone je dobio od gostiju. Uglavnom su to neke skupocene stvari. Zanimljiv mi je Voltov poklon - neke grickalice, ili sta vec, koje su jeli u mladosti dok su radili na celoj toj prici.

Link to comment
Share on other sites

Pa jebote, ja sam se tokom cele sezone trudio da razmisljam o tome kako je pocela, a onda sam na kraju potpuno zaboravio na to...

i onda se veceras setim i povezem da brat ide u masovno jebanje keva...iako za taj zakljucak i nije bio potreban pocetak, ovako je izvesno!

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

edaa11990041025f7559cfbf309418d8.jpg

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni je sve do sada u seriji bilo 99% logično i realno, ali su me kod kraja određeni delovi malo iznervirali...

Detalji čisto, eto, Walt je hemičar, nije neki mehaničar, a rigovao je onakav setup za mitraljez, koji je suviše prezgodno i prelako sve eliminisao, ne bi to baš moglo tako... I neverovatno mi je, tačnije, opet, too convenient, da cela Džekova ekipa non-stop visi zajedno u jebenoj imporv kućici u skladištu... Ali, sve u svemu, nekak ose moralo završiti, bio bih zadovoljniji nekom eksplozijom ili masss trovanjem ili ekspolzij+trovanje kombom

, ali bilo kako bilo, najbolja serija ikad... Pogledao sam pre ove epizode malo scene iz prethdnih sezona, kako je sve jebeno dobro isplanirano (ili samo lepo leglo)... Waltova predavalja o hiralnosti su mi bilo skroz WOW momenat sada, dobro-zlo i tripovi oko toga, totalno novi insight i uživanje će imati u tome neko ko bude imao vremena da sad ponovo odgleda seriju...

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Momenat kada skace na Dzesija i pritiska dugme 10 sekundi + scena kada pricaju na kuhinji i onaj debeli stub izmedju njih, kad kaze "I did it for myself, I was good at it and I loved it. For the first time I felt alive".

 

Odlicna zavrsnica, ocekivao sam mozda vise klanja, ali je ovako bolje jer je nekako inteligentnije ispalo ;) 

  • Upvote (+1) 1

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Momenat kada skace na Dzesija i pritiska dugme 10 sekundi + scena kada pricaju na kuhinji i onaj debeli stub izmedju njih, kad kaze "I did it for myself, I was good at it and I loved it. For the first time I felt alive".

 

Odlicna zavrsnica, ocekivao sam mozda vise klanja, ali je ovako bolje jer je nekako inteligentnije ispalo ;) 

 

 

Ta scena sa Walterom i Skyler mi je možda i najjača u zadnjoj epizodi, konačno "iz prve" otvoren, iskren i slobodan...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

@Bliss: Friendly tip: Ako nekome hoćeš[ da kažeš da je možda pogrešio, probaj da mu to malo detaljnije objasniš, osim jedne reči napisane malim slovom, uptinika, i blago podrugljive rečenice :-) Tako ćeš bolje izbeći situacije u kojima bi takvim ponašanjem mogao upasti u neku ozbiljniju frku bez potrebe (nadam se da to ne radiš u RL).

 

Znači, ono, MIlane, napisao si glupost kada si napisao da je Walt "konačno "iz prve" otvoren, iskren i slobodan..." zato i zato, pa onda slobodno i jedno "debil si, nemaš pojma", ja se neću ljutiti, ali neko bi mogao...

 

Naravno da je prvi put priznao ono ono što je istina već par sezona, u stvari drugi, posle "Meth empire" rečenice, ali prvi put članu porodice...


ne.

 

Dude? Small caps rečca + tačka kombo double underkill...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ljudi, ovo je PRILICNO ocigledno... nisam ocekivao da tako banalne stvari moraju podrobnije da se objasnjavaju, ali eto pogresih.

 

sve sto je radio, radio je za porodicu - kada mu je naci ekipa ukrala burice on je vristao jer taj kes pripada njegovoj deci, ne njemu.

on se pomirio sa cinjenicom da ce umreti kad mu se kancer vratio iz remisije, pa je svim snagama zeleo da obezbedi decu i zenu, koji su ga se odrekli i ironicno to jedino ne zele od njega.

kako on obezbedjuje porodicu posle smrti u koju svesno ide? jos vise ponizava sebe u njihovim ocima i predstavlja sebe gorim nego sto su oni i zamisljali,

sve to da bi njegov plan sa donacijom shvarcovih bio uverljiv.

dakle potpuno podredjivanje sebe, do smrti, a za druge - postoji tu neka parabola sa isusom hristom, mislim da zbog toga onako blazeno izgleda dok umire. :)

 

sad, mozda ste samo pasivno gledali seriju i uzimali zdravo za gotovo sve sto se desi i sto kazu, a mozda je gluma brajana krenstona u toj sceni bila tako dobra da niste ni posumnjali da on glumi da glumi, ili sta god.

meni, licno, je glupo kad postoji scena u seriji/filmu/knjizi gde se objasnjava do detalja sta se to tacno zbilo i sta je pisac zapravo hteo da kaze. zbog toga glupo mi je da odmah pisem wall of text o mojoj interpretaciji epizode,

vec da pruzim uvid da mozda to sto ste vi videli nije jedino objasnjenje. mozda mi je pristup bio pogresan, ali jbga, zao mi je.

btw mislim da je jedna takva scena u ovoj epizodi telefonski poziv od lidije, cim sam video kako sipa secer, znao sam da je mrtva, mislim da je ova scena bila suvisna. cudan mu je ringtone, takodje - Lydia, The Tattooed Lady - Groucho Marx.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

a koju si ti seriju onda gledao, ako potpuno iskljucujes mogucnost da je on imao bilo kakvu dozu licne satisfakcije u svemu tome sto je radio? ceo zivot je ziveo jedan, u najmanju ruku, prosecan zivot, sve vreme znajuci da mu pripada, sleduje, i da zasluzuje mnogo vise i da su ga prejebali najstrasnije...meth biznis mu je pomagao da delimicno leci deo svoje gomile frustracija, i ako i dalje tvrdis da je on to SVE radio SAMO zbog porodice, a nikako zbog sebe, onda jebiga, mozda nisam u pravu

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...