Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Sanjao sam svasta nesto, prosto se divim sebi. Ali paz'te najjacu epizodu:

Ulazim u otvorenu kociju (da kociju, sa drvenim tockovima i sve) za cetvoro, ono, sa dve "klupe" okrenute jedne ka drugoj. Preko puta mene sedi lik, Rus, prevodilac ili majstor protokola, ne znam ni sam vise. Levo od njega, moje desno ukoso, sedi glavom i bradom Putin, Vladimir, koji nesto cavrlja na ruskom sa covekom koji sedi preko puta njega, sa moje desne strane. Vozimo se Moskvom, jasno je meni u snu, mada je neko proletnje vreme, mada ne znam jel nas vuce konjska zaprega, posto sam joj okrenut ledjima, ili nekako klizimo po sinama. Znas ono kad se vozis sa Putinom i imas osecaj da se ceo grad sklanja za vas, iako se svi trude da izgledaju kao da trce za svojim poslom, hehe. I tu ja cujem bacusku da pominje neki Yumko restoran, jebem li ga, sto je meni u snu jasna asocijacija na nekog naseg bogatuna koji drzi taj moskovski restoran zapravo. I ja tu naravno prekinem njihov razgovor sa komentarom da to drzi srpski oligarh Miskovic, na sta se svi okrenu i kao klimaju glavom, "da da, Miskovitz, bio nam je na vr' jezika". Bude tu jos price i razgledanja grada, vise se i ne secam svega, osim da sam u nekom trenutku stegao ruku Vladimiru Vladimirovicu i na srpskom, secam se da sam mu rekao da se ne moramo kao braca Sloveni sporazumevati na engleskom, sve i da ga on zna (ja to njemu kazem:), nego na maternjim pa nek nam se duse razumeju, dakle kazem mu na srpskom da mi je ukazana izuzetno velika cast time sto sam delio taj metar kvadratni prostora sa najvecim zivim sinom ruskoga naroda, da smo disali isti vazduh prakticno. Rekoh mu da je time ukazana velika cast citavom srpskom rodu i jos nesto sam mu rekao, sto je valjda trebalo da znaci kako je to samo pocetak saradnje. Onda sam se pozdravio i sa ostalom gospodom, izasao iz kocije, i paz sad, legao na neke shine, pitaj djuru odakle su i cemu sluze, ali ganc nove su i ja legnem na njih, glavom prema podu. Kad pocnem da se krecem po njima, nekom hiper brzinom, a ispod mene krece da puca pogled po Moskvi (ili vec nekom megalopolisu, vidim da ima prilicno vleike reke koje proticu, pa mi lici na BG, ali neki alternativni BG sa mnoooogo stanovnika), i krecem se tako, krecem, cas super brzo da se drzim iz sve snage da kao ne bih ispao, iako znam da je sejf, cas polako, kad prikoci u lakat krivinama iznad neverovatnih panorama. I tu se probudim, kad sam krenuo jos jednom hiper brzinom ka poslednjoj, mojoj stanici, gde god da sam to krenuo.

Jbte, koja nadreala. Probudih se sa kezom na licu.. :D

Edited by Ramirez
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bi, ali ja sam to tako cuo u snu. Jos se secam da sam sebe jasno cuo da naglasavam ono tj, kao da radim nesto strano njima i razmisljam u sebi o tome dok izgovaram.. :]

I ispravljeno ono.

То је опомена да престанеш да се глупираш ошишаном латиницом, озбиљне ствари говориш ал неозбиљним "тоном"!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Има ли неко на зајам вокмен или дискмен, небитно да ли је исправан? Треба ми за костим маскенбала, још ако уз њега имате неке ол скул слушке, премија! : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...