Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

100 jura za jedan dan obuke samo?

i ne vredi te pare, bio ja, dobio vaučer, imaš 4 neke vežbe, i malo teorije, glupost

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ma nije poenta ko ti drži čas, nego da je to čudo 90e za 4 sata ničega.

Imaš vežbu iz kočenja, koja se sastoji iz 3 dela, kočiš u mestu na 60 2x i jednom na 80

imaš vežbu vožnje u prvoj/drugoj oko čunjeva

imaš vežbu gde pratiš auto koja se sastoji od dva kruga po stazi i njegova 2 kočenja uvek na istom mestu (vidiš auto pre tebe, i znaš unapred kad će on naglo da zakoči u mestu)

i četvrta vežba je sudar, gde sedneš u simulator i okrenu te na krov, ili pokažu kako izgleda udar u zid od 5 km/h, gde te malo cimne pojas.

 

I još jedno gledanje slajdova od 30 min o sudarima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dovla, ja sam bio pre odlaska u fazonu, možda i bude zanimljivo, traje 5 sati i sl. Ali, rastegnu ga maksimalno, i totalno te smore. Plus sam ja tamo prokuvao u maju kad sam bio od vrućine

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

E, a jedno glupo pitanje - posto sam bio u fazonu da se ti treninzi dobijaju za dz uz polise osiguranja kod DDOR-a, pa sad ono ionako moram da uplatim i obavezno, a i inace uplacujem i kasko, pa sam racunao a sto ne bih i to dobio pride, realno su svi s cenama tu negde. 

 

Nego ostaje moje pitanje - oni daju onaj najbedniji trening uz polisu obaveznog osiguranja, to je ok. Ali i kod pocetnog (kosta 180eur) i kod intenzivnog (kosta 300eur) pise da se dobija uz kasko kod DDOR-a, jel zna neko u cemu je fora? Mislim ako dobijas nesto za dz sto kosta 300eur sigurno ces uzeti to pre nego ono sto kosta 180eur? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo gledam ovu navak stazu, ne znam da li moze da se zakupi termin samo da se provoza sopstvenim kolima ili mora taj njihov program sigurne voznje. Pozvacu sutra da pitam.

mozes da zakpuis termin kad je track day, a to je 30og u svakom mesecu. platis 4000 dinara i vozis se tri sata sa ostalim automobilima na stazi. naravno, svojim kolima. 

odlicna stvar... preporucujem svakom, kome nije zao para, guma i goriva :)

 

sto se treninga bezbedne voznje tice, bio sam pre 5,6 godina, kad jos nisu imali navak stazu, vec se sve izvodilo na parkingu bubanj potoka :D meni je tad to bilo ok iskustvo, polozio sam tek, naucio nesto (stvarno) i  trening je trajao 7 sati . sad kad bih isao na navak, uzeo bih samo onaj poslednji kurs sto traje 2,3 dana i gde radis simulacije i sa 150+.  ne znam kako je kad ides na vaucer kao hajli, ali to je verovatno osnovni trening i sluzi cisto da imas uvid u situaciju. 

 

oni koji misle da je to gubljenje vremena, takav trening i nije za njih... iako bi svako trebalo da zna, pre nego sto sedne za volan, sta se desava sa autom prilikom naglog kocenja sa izbegavanjem prepreke, koliko odlucnost igra bitnu ulogu u kriticnim situacijama itd. ne zanima to svakog i kapiram ljude koji kazu da su bacene pare. onaj ko oce i zna zbog cega je tamo, kao npr neki profesinalni vozac, iskoristice svaki minut na stazi. 

 

inace, plan mi je da kad-tad uplatim porseovu skolu sportske voznje, gde 4 dana vozis razilicite porseove modele u svim uslovima koji te mogu snaci. jeste da je bezobrazno skupo, ali kad tad :)

normal.jpg?pool=multimedia&type=image&id

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

kul mi je, ali previše liči na A klasu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

mozes da zakpuis termin kad je track day, a to je 30og u svakom mesecu. platis 4000 dinara i vozis se tri sata sa ostalim automobilima na stazi. naravno, svojim kolima. 

odlicna stvar... preporucujem svakom, kome nije zao para, guma i goriva :)

 

sto se treninga bezbedne voznje tice, bio sam pre 5,6 godina, kad jos nisu imali navak stazu, vec se sve izvodilo na parkingu bubanj potoka :D meni je tad to bilo ok iskustvo, polozio sam tek, naucio nesto (stvarno) i  trening je trajao 7 sati . sad kad bih isao na navak, uzeo bih samo onaj poslednji kurs sto traje 2,3 dana i gde radis simulacije i sa 150+.  ne znam kako je kad ides na vaucer kao hajli, ali to je verovatno osnovni trening i sluzi cisto da imas uvid u situaciju. 

 

oni koji misle da je to gubljenje vremena, takav trening i nije za njih... iako bi svako trebalo da zna, pre nego sto sedne za volan, sta se desava sa autom prilikom naglog kocenja sa izbegavanjem prepreke, koliko odlucnost igra bitnu ulogu u kriticnim situacijama itd. ne zanima to svakog i kapiram ljude koji kazu da su bacene pare. onaj ko oce i zna zbog cega je tamo, kao npr neki profesinalni vozac, iskoristice svaki minut na stazi. 

 

inace, plan mi je da kad-tad uplatim porseovu skolu sportske voznje, gde 4 dana vozis razilicite porseove modele u svim uslovima koji te mogu snaci. jeste da je bezobrazno skupo, ali kad tad :)

normal.jpg?pool=multimedia&type=image&id

kevt5w.jpg

Kol'ko para?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...