Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

Idemo u Kragujevac da fotkamo automobile!

У фабрици "Фијат Kрајслер аутомобили" у Kрагујевцу произведени су примерци првог електричног аутомобила у Србији. Они су намењени за такозване "креш" тестове и остала испитивања. Ускоро ће први модели бити тестирани и на улицама Крагујевца, незванично сазнаје РТС.

Може се очекивати да се нови електрични аутомобил тестира и на улицама Крагујевца, бар уколико буде следио досадашњу праксу "Фијатових" модела.

Када је тестиран старији брат, "фијат 500Л", он је заштићен, у маскирној фолији вожен улицама града, али и Шумадије, у једном делу тестова.

Ђорђевић очекује да ће тако бити и са новим електричним аутомобилом.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nova hibrid i elektricna panda za koju su rekli da ce biti 16000/21000eur. Zanimljivo da je onaj chery EQ koji u Kini kosta od 9-13000 dolara kod nas skoro 22000e, izgleda da smo mi vec uveli sankcije na elektricne automobile Kinezima i pre Evropljana jer tako smo u mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AUTHORITY said:

Nova hibrid i elektricna panda za koju su rekli da ce biti 16000/21000eur. Zanimljivo da je onaj chery EQ koji u Kini kosta od 9-13000 dolara kod nas skoro 22000e, izgleda da smo mi vec uveli sankcije na elektricne automobile Kinezima i pre Evropljana jer tako smo u mogucnosti.

nije to samo kod nas... a i pitanje je troška, u kini je većina stvari jeftinija dok "ne sedne" na trajekt da se dovuče do evrope 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AUTHORITY said:

Nova hibrid i elektricna panda za koju su rekli da ce biti 16000/21000eur. Zanimljivo da je onaj chery EQ koji u Kini kosta od 9-13000 dolara kod nas skoro 22000e, izgleda da smo mi vec uveli sankcije na elektricne automobile Kinezima i pre Evropljana jer tako smo u mogucnosti.

još uvek imamo carinu na robu iz Kine, bio je Vule potpisao neki sporazum o bescarinskom trgovanju al izgleda da je to bilo samo za Informer... Daće valjda neke dodatne benefite za buduću Pandu

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dovlagsi said:

još uvek imamo carinu na robu iz Kine, bio je Vule potpisao neki sporazum o bescarinskom trgovanju al izgleda da je to bilo samo za Informer... Daće valjda neke dodatne benefite za buduću Pandu

Sigurno će biti neka Panda "nacionale" kad krenu da je izbacuju odavde. ako već imamo ove subvencije na EV logično je da se onda tu još nešto dodatno primeni na to.

Link to comment
Share on other sites

Почела је регистрација тротинета како би могли да учествују у саобраћају и трајаће до 15. јуна. Изменама закона тротинети су препознати у законодавству и тако постали легална возила на путу. Тротинети су лака електрична возила, али само они који испуњавају услове моћи ће да се користе у саобраћају и то уз прописану налепницу. За издавање налепнице, између осталог, биће потребно да се уплатити 2.060 динара.

Документација се по правилу добија приликом куповине тротинета. Уз захтев поред наведене техничке документације, прилаже се очитана лична карта за физичка лица, односно доказ о упису у регистар правних лица за правна лица, изјава прописана правилником, на прописаном обрасцу и доказ у уплаћеној накнади за издавање налепнице у износу од 2.060,00 динара, од чега цена услуге издавања налепнице износи 1.560,00 динара, док цена обрасца налепнице износи 500 динара.

"Сви они који немају документацију треба да се обрате увознцима, дилерима и дистрибутерима од којих су прибавили возило. Уколико нису успели да прибаве потрену документацију формиран је кол центар и мејл адреса на који грађани могу да се обрате са додатним питањима", каже Милан Милојевић из Агенције за безбедност саобраћаја.

Da vidimo ko će zapravo da ovo registruje. 3/4 ljudi vozi motore bez registracije a kamoli ove električne trotinete 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:

Toeto, nov ruromibil, kupujem!

odvezeš ga u njemačku i tamo nekome prodaš za duplo!

2 hours ago, cali said:

"Stanje je muzejsko" je šifra za "više ne radi"?

vidiš da mu je patos nov, i ako ne radi lako će da se popravi!

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/automobili/aktuelno/13270/italijanska-vlada-stellantisu-auto-vam-se-zove-milano-a-pravite-ga-u-poljskoj-ne-moze/vest

Italijanski ministar ekonomije Adolfo Urso na to je izjavio:

"Auto koji se zove Milano ne može da se proizvodi u Poljskoj. To je zabranjeno italijanskim zakonom!"

Iako kompanija Stellantis nije komentarisala kritike italijanskih vlasti, izvršni direktor Stellantisa Karlos Tavareš rekao je za Automotive News da će proizvodnja Milana u Poljskoj, a ne u Italiji, smanjiti njegovu maloprodajnu cenu za 10.000 evra, pa će ona biti ispod 30.000 evra za hibridnu verziju.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2024 at 11:36 PM, dovlagsi said:

Novi kompakt SUV Alfa Milano

Kako se ovaj auto pravi u Poljskoj, italijanska vlada je naložila Stelantisu da mu promeni ime. I ovi promeniše u - Junior. Dakle, ovo neće biti Alfa Milano nego Alfa Junior, sve 5 dana nakon predstavljanja. Nije njuz. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2024 at 8:08 PM, dovlagsi said:

Uzgred, budući RAV4 će biti u prius fazonu

 

guraju ova "ravna" zadnja svetla kod dosta modela sad vidim, i Korola Cross ili kako se zove ima slična, ne mogu da je razlikujem od Highlandera koji ima ista takva 🙂

Inače, Nissanu neko nije poslao email sa informacijom da se ljudima zapravo _ne_dopada Tucson dizajn 🙂

Nissan-Qashqai-2025-1280-01.jpg

Nissan-Qashqai-2025-1280-04.jpg

a ni Kona i ekipa 🙂

bukvalno uspevaju da naprave sve ružniji auto svaki put 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

bukvalno uspevaju da naprave sve ružniji auto svaki put

pazi, meni je JUKE dobitnik nagrade za "most improved design" lagano :))

ok, nije bilo tesko napraviti bolje od one grozote, ali usudicu se pa cu napisati da mi ovaj aktuelni cak i lep!

takodje, tu nagradu lagano osvaja i Prius, ovaj novi je mozda i jedan od lepsih automobila danasnjice.

jos jedna random misao - Toyota Corolla sedan - jako lep auto, mozda i najlepsi sedan trenutno.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, togFU said:

pazi, meni je JUKE dobitnik nagrade za "most improved design" lagano :))

ok, nije bilo tesko napraviti bolje od one grozote, ali usudicu se pa cu napisati da mi ovaj aktuelni cak i lep!

takodje, tu nagradu lagano osvaja i Prius, ovaj novi je mozda i jedan od lepsih automobila danasnjice.

jos jedna random misao - Toyota Corolla sedan - jako lep auto, mozda i najlepsi sedan trenutno.

Juke definitivno, ali kao što kažeš, u odnosu na ONO svaki naredni je prosto odličan. I ovaj novi, iako ima te kružne blesave farove, mnogo je bolji nego stari, nekako su ih lepše uklopili.

Novi Kaškai (trenutni) mi je u odnosu na prošli "so so" - mogu da vidim da je iz nekih uglova nešto bolji, iz nekih mi je isti, možda je u nekim taj prošli jednostavno više automobil nego što bi bio novi, ali opet, možda je to stvar ukusa. 

međutim ne znam stvarno šta su hteli da postignu sa ovim najnovijim, palo mi je napamet da bi hteli da ga redizajniraju da bi ga kao izdvojili u odnosu na ostale, jer sad da Juke nema te kružne farove lagano bi ljudi mogli da mešaju sva tri modela koja imaju koliko slično izgledaju. Ali ovaj novi su samo dodatno poružneli ali zadržali te osnovne linije pa i on sad izgleda dosta kao trenutni, ali ovo "saće" stvarno ne kapiram.

Novi Prius jeste ok, ali za Corolu sedan ne delim mišljenje, meni je to nekako najbezličniji auto koji sam video na ulici, i apsolutno mi pristaje da bude taxi/cargo vozilo 🙂 totalno taj fazon Fiat Tipo samo u Tojota varijanti.

 

za razliku od te corole kao što rekoh ova cross mi je ok, dopada mi se taj prednji deo uzet sa highlandera a vidim da sad i novi rav ima neke kombinacije oko toga.

i oni "mali" automobili su im gotivni - Jaris itd. 

Problem kod Tojote trenutni je užasni kvalitet izrade iznutra i grozni infotainment. Ovo drugo koliko sam video krenuli su da sređuju, novi Yaris Cross i tako ti imaju normalne ekrane, ali za taj kvalitet plastike ne znam šta planiraju i da li nešto planiraju. Ovo što sam i na sajmu automobila pogledao je katastrofalno.  Onaj RAV4 iznutra imaš osećaj kao da si u automobilu od 10k evra.

Samo su se malo iscimali kod onog bz4x, pa kad bi to preneli i na druge modele, nešto bi se postiglo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...