Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Pojava se zove iberutra, nisam ranije cuo za to, udje ulje u komoru za sagorevanje dizel motora i motor sagoreva ulje na maksimalnim obrtajima dok ne sagori svo ulje. Vrlo verovatno je da motor posle toga bude neupotrebljiv :( Ovaj lik pokusava da mu kaze da izvadi filter za vazduh jer je to jedan od nacina da se problem resi, ali nisu stigli :(

 

http://www.liveleak.com/view?i=91a_1401793274

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Audi RS5 TDI Concept

 

3,0 V6 TDI bi-turbo 385 KS 750 Nm

po prvi put u istoriji - elektro-turbo!

ne znam kako se ranije niko toga nije setio…. uglavnom, ima tih 750 Nm kroz veliki deo režima obrtaja, te pegla do stotke recimo brže no novi M3/M4!

 

 

10495041_10152481228068180_2968190556456

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle par godina, ljubitelji Citroena u našoj zemlji ponovo će moći da nabave nova vozila ovog francuskog proizvođača. Novi ekskluzivni uvoznik Citroenovih vozila za teritoriju Srbije i Crne Gore je kompanija AVTONOVA KAB d.o.o

 

Povratak na srpsko tržište Citroen obeležava prodajnom akcijom. Potencijalni kupci moći će od 4. jula da nabave dva najprodavanija dizel modela C3 i C4 po nižim cenama, koje su praktično jednake onima koje imaju benzinske verzije.

 

Citroen C3 HDi 70 na akciji košta 12.990 evra. Uz štedlivi motor koji ima potrošnju od 3,4 l/100 km, automobil je između ostalog opremljen i klima uređajem, bezbednosnim paketom, elektro-paketom, limitatorom brzine, putnim računarom, LED dnevnim svetlima, radio CD/MP3 uređajem sa 4 zvučnika.

 

Citroen C4 sa motorom HDi 92, uz takođe nisku potrošnju od 3,6 l/100 km, nudi se po ceni od 14.490 evra. U paket opreme uključeni su i klima uređaj, bezbednosni i elektro-paket, tempomat i limitator brzine, putni računar... Uz sve to prodavac poklanja svakom kupcu svetla za maglu sa funkcijom osvetljavanja pri skretanju i radio CD/MP3 uređaj..

 

Link to comment
Share on other sites

ljubitelji Citroena? Jel postoje ti ljudi, stvarno?

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Bio ja juče do njihovog salona, tj onog istog u Radničkoj, stavljaju nov natpis na zgradu i sl, moguće da je Vitro pukao, pa ovi preuzeli ili su prosto otvorili novu firmu isti ljudi.

Gledao sam C3 malo, izgleda baš predrkano, a moj favorit za ljude sa porodicom je C4 Picasso. Nešto je valjda silno unapređen, sa eHDI motorom tralala

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Bio ja juče do njihovog salona, tj onog istog u Radničkoj, stavljaju nov natpis na zgradu i sl, moguće da je Vitro pukao, pa ovi preuzeli ili su prosto otvorili novu firmu isti ljudi.

Gledao sam C3 malo, izgleda baš predrkano, a moj favorit za ljude sa porodicom je C4 Picasso. Nešto je valjda silno unapređen, sa eHDI motorom tralala

 

Vitro je pukao pre hrista, nema šta da bude moguće :) Oni su išli u raspad još oko 2010 i 2011 da bi već 2012 bili ćao - taj salon je praktično bio prazan protekle dve godine.

 

 

ljubitelji Citroena? Jel postoje ti ljudi, stvarno?

 

Ne verujem da postoji neko ko je baš specijalno pasioniran ljubitelj, ali meni je recimo DS5 veoma lep auto i iznutra izgleda vrhunski. Ograđujem se od tehničkih karakteristika, kvaliteta motora i slično, to ne znam.

Link to comment
Share on other sites

DS5 jeste lep spolja i unutra, ali kad vidiš da košta jedno 30k u nekoj normalnoj varijanti bez kože i sličnih izdrkavanja, skapiraš da šta god drugo da kupiš, proćićeš bolje, realno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

DS5 jeste lep spolja i unutra, ali kad vidiš da košta jedno 30k u nekoj normalnoj varijanti bez kože i sličnih izdrkavanja, skapiraš da šta god drugo da kupiš, proćićeš bolje, realno

 

Mislim da DS5 bas nije za poredjenje, jer je to auto pravljen kao izdrkavanje i specificni Citroen duh i sl, dakle daleko je od nekog standardnog modela. Kao sto tipa DS3 ne mozes da poredis sa Fiestom, nego ga poredis s Ficom ili Minijem. Ne kazem da ce to svima da se dopadne ali to je koncept. 

 

Po meni je logika ljubitelja Citroena, a ima ih itekako (pogledas samo koliko se voze po ulicama), oni ljudi koji oce po svaku cenu udoban auto, ono vozis se a imas utisak da lebdis :) Naravno u okvirima odredjene klase. Motorizacija je ista kao i kod Pezoa, tako da tu ne zaostaju nesto specijalno, a sto se cena tice su malo jaci, ali ne preterano, opet tu negde s Pezoom, samo malo drugaciji koncept. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

da, ti si objasnio poentu toga, i to je tačno, ali je meni i dalje čudno da postoji ta grupa ljudi koja kupuje uopšte takve automobile. Mini je par svetlosnih godina ispred DS3

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

 

Nisam hteo da se mesam dok nije pomenut MINI jebote .... znam coveka koji je kupio novog cooper s-a i kome je na 16k redovno servisiranih u delti otisla turbina. Da ne pominjem sto je malo nepregledno govno.

 

 

To sto smo mi u srbiji nakon xyz godina guljenja za prezivljavanjem genetski poceli da se lozimo na kola koja KAO imaju najmanju sansu da riknu (nemci) i paralelno sa time najmanje gube vrednost i sl nema veze sa time da neko ko zivi u normalnoj zemlji, ima normalnu platu i na 5-6 godina menja auto hoce da uzme citroen koji je NAUCNA FANTASTIKA za vecinu nemaca recimo. I po inovacijama, i po udobnosti itd itd.

 

Po meni ako neko vec ima para da uzme recimo a4 ili a6, ima para i da uzme c5 ili c6 i da ga servisira kako valja i dolikuje i nece mu riknuti, a lepse ce se navozati. Problem je sto se nece kurve loziti i sto ga nece lako prodati, ali ako vec imas te pare, a nisi ih stekao nekom pljackom koja je kratkog veka (a masa a4/a6 drugara su bas to) treba da te boli uvo za koliko ces ga prodati ako on tebe sluzi koliko treba da te sluzi.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pre A4? Ili nemaš pare za A4, kao i većina u ovoj zemlji, pa je onda polovan C5 ipak bliži izbor

 

lepše će se navozati u C5 nego u A4? Bravo mohi, nastavi da briljiraš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Da, lepse ce se navozati u c5 nego u a4 da odes i da kupis u radnji nov jedan od ta dva ne obaziruci se sta ce ekipa iz strahinica bana reci za to ili koliko ces za 3 godine dobiti za njega kao delboj.

 

Ne moras meni verovati, idi na test voznju ako hoces da razbijes malo te iluzije i pogledaj po netu sta koji ima od resenja i kakva su.

 

Na sve to samo da dodam da uopste nisam citroen fan vec sam svestan objektivne superiornosti u aspektima koje sam naveo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

da, verovatno je zato gomila ljudi napolju luda pa kupuje Audi, BMW i slično, jer su to sranje brendovi, zajebi me priče o Beogradu i ko se na šta loži

U Skandinaviji francuski ili italijanski auto gotovo da ne možeš da vidiš, misliš i da su oni glupi ? Uopšte neću da se pozivam na to koliko sam gore bio, ali se po Švedskoj i Norveškoj zna - BMW, Audi, Merc, Saab, Volvo, Honda, Toyota od ovih consumer brendova, ostalog jednostavno nema toliko, iako itekako možeš da vidiš salone za Francuze

 

Što se tiče te test vožnje, dvojica kolega u prošloj firmi su kupili nove C4ke, i imali su problema čak i za vreme te 2 godine koliko su oni imali kola dok smo svi radili na istom mestu. O problemima sa C1 i C3 da ne pričam, Saxo takođe, dobar deo njih više neće da kupi ni baget, a kamoli da vozi francuska kola. Jedan od tih C4 sam i vozio, utisak u vožnji je kurac (Megan 1.9 dizel, ide to ok, ali si smoren ko prase u Teheranu dok se voziš), udobnost ništa spec, spolja i unutra jedan običan generic auto, neku eskluzivnost i malo avanture dobijaš tek kad uzmeš DS model, koji košta kao modeli ovih top brendova. Vozio sam i C5, ista priča, a sad kad je devojka kupovala kola vozio sam i C3, i daleko mi je utisak bio lošiji nego npr kad sam seo u Corsu ili novu Ibizu, koje je isto gledala da uzme,

 

Da si poveo priču o bilo kom drugom brendu, pa i da se složimo, ali jedini francuz koji valja je Reno, ostatak je golo govno. Da, Mini jeste nepouzdan brend, i ima raznih problema, povlačenja vozila i sl, ali je zanimljiv za vožnju, spušten, nisko se sedi, etc, drugačiji je trip. Mene je kod minija odbio taj utisak da si u konzervi koliko je mali prostor, ali tako je u svim malim automobilima. Da se nastavim na prošli pasus, devojka je na kraju uzela Micru 2009, ja na suvozačevom kad pomerim sedište do kraja opet ne sedim skroz udobno. Isto je i u staroj A klasi, glavom kačim plafon bez problema ako treba neko da sedne iza mene.

 

<edt> Sonty me preteče ali je to pokriveno u postu :tf: </edit>

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...