Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepa je ponuda ali je meni taj auto meh... Da gledam sada auto u toj klasi pre bi mi zapala za oko ponuda Kia Ceed - 60 meseci po 200 evra bez ucesca. Em ti ne trebaju pare unapred, em izadje 500 evra jeftinije (kad uracunas kamatu na Bravo), em je lepsi auto :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pred Novu godinu je bila akcija za standardni Ceed, Rio i neki od onih dzipova, sad na sajtu imaju ovo:

 

2014_06_01_akcija.jpg

 

Nigde se ne pominje da je za pravna lica... A cenim da posto su prosli mesec imali povodom nove godine, ovaj povodom Australian opena, sledeci ce da bude povodom Dana drzavnosti Srbije :) U smislu sigurno ce nastaviti tu akciju :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

procitao sam negde da je u 2013 prodato samo 20 000 novih automobila u Srbiji ,a da je u Sloveniji koja ima 5x mladji vozni park od naseg i 3x manje stanovnika prodato 60 000 ...obzirom da se boljitak kod nas ne nazire u sledecih par godina (sta vise osecam da ce biti sve losije i losije,posto kriva linija po kojoj se mi krecemo ne moze da ima uzlaznu putanju nikako) uskoro ce te kie i sva ostala kola biti jos jeftinija a opet nece imati ko da ih kupi,nazalost...

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakva je situacija, moguće da si u pravu, mada odavno nisam čuo te loše prognoze o prodaji.

 

Ove godine je doduše car show a ne zvanični sajam tako da je moguće da ga zapravo opet neće biti što će se i loše odraziti na prodaju, naravno.

Link to comment
Share on other sites

kod nas je valjda najbolja,rekordna godina bila 2008 sa tih 60000 vozila koja su u sloveniji prodata sada ,ozbiljno popizdim kada krenem da razmisljam o tome koliko smo ustvari siromasni i jadni kao drzava i narod :)

sajam je skroz neisplativa zajebancija,logicno je da ga nece biti ove godine kao sto kazes

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Kako ide ova zajebancija sa evrointegracijama i uvozu iz EU? Kapiram da sam lupio glupost, tako da se izvinjavam, ali me zanima za uvoz polovnjaka iz EU. Hoce to biti liberalizovano ili ce jos da se placaju dazbine i carine? Jel ima tu nekih novosti?

 

nema carina sad za vozila iz eu, samo PDV od 20%. 

međutim, sad su krenuli da naplaćuju porez po našim (nerealnim) katalozima, a ne stranim, i sad svi pizde zbog toga

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

*Važi za pravna lica i preduzetnike. Za fizička lica važe sledeći uslovi: KIA pro_cee’d - NKS 0%; EKS 0,27%; mesečna rata 159,20 eur; period otplate 60 meseci; bruto nabavna vrednost 11.940 eur; Iznos finansiranja 9.552 evra; učešće (20% od nab.vr.) 2.388 eur; Troškovi obrade 0 eur; Troškovi upisa u APR i kreditnog biroa 34,35 eur; ukupna uplata na početku 2.581,55 eur.

 

KIA Sportage - NKS 0%; EKS 0,18%; Mesečna rata 239,20 eur; period otplate 60 meseci; bruto nabavna vrednost 17.940 eur; Iznos finansiranja 14.352 evra; učešće (20% od nab.vr.) 3.588 eur; Troškovi obrade 0 eur; Troškovi upisa u APR i kreditnog biroa 34,35 eur; ukupna uplata na pocetku 3.861,55 eur.

 

Svi iznosi obračunati su u evrima, a plaćanje se vrši u dinarima po srednjem kursu NBS. Primalac lizinga je dužan da vozilo kasko osigura.

Link to comment
Share on other sites

procitao sam negde da je u 2013 prodato samo 20 000 novih automobila u Srbiji ,a da je u Sloveniji koja ima 5x mladji vozni park od naseg i 3x manje stanovnika prodato 60 000 ...obzirom da se boljitak kod nas ne nazire u sledecih par godina (sta vise osecam da ce biti sve losije i losije,posto kriva linija po kojoj se mi krecemo ne moze da ima uzlaznu putanju nikako) uskoro ce te kie i sva ostala kola biti jos jeftinija a opet nece imati ko da ih kupi,nazalost...

ima tu i do mentaliteta, npr za 10k evra ljudi pre uzmu polovnjak nego nov auto kod nas :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/wiki-Vesti/poslednja-vest-bice-korekcije-amss-kataloga.php

 

 

 

Zamenik direktora Uprave carina Duško Marinković, rekao je da je osnovni cilj usvajanja AMSS kataloga sprečavanje malverzacija prilikom obračunavanja uvoznih dažbina, tj. poreza (20%). Pomenut je i podatak da je od 1.900 proverenih faktura uveženih automobila samo 85 potvrđeno proverom u inostranstvu.

Podsećamo, špediteri i uvoznici, koji su prošle nedelje započeli štrajk, nisu protiv uvođenja reda i standardizovanih cena iz, na primer, nemačkog „švake“ kataloga, ali tvrde da su cene u AMSS katalogu nerealno visoke.
Nema kompromisa, biće korekcija

U Upravi carina odbijaju da prihvate ponuđen kompromis, tj. „švake“ katalog, uz objašnjenje da u njemu postoje niža i viša vrednost, u zavisnosti da li je automobil kupljen od fizičkog lica ili kompanije/auto placa, što daje mogućnost za manipulaciju.

Ipak, slažu se da neke cene u AMSS katalogu nisu realne, te će početi da rade na korekcijama. Do promena će brzo doći, analizira se situacija, a svi konstruktivni predlozi i ideje su dobrodošli.

Auto-moto savez Srbije za sada nije kontaktiran od strane Uprave carina po ovom pitanju.

Od Uprave carina dobili smo i tabelu sa uporednim cenama 15 automobila po „švake“ katalogu (viša cena, tj. kupljeni od dilera) i AMSS katalogu. Predstavljamo ispod primere koje smo dobili:

 

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Qoros_3

 

In September 2013, the Qoros 3 became the first car originated in China to achieve a five-star rating on the Euro NCAP crash tests. The car scored a 95% on adult occupant protection and an 87% on child occupant protection.[5]

Euro NCAP awarded the Qoros 3 "Small Family Car" Best in Class for 2013, and was recognised as the best of all 33 cars tested in 2013.[6]

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...