Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

1 minute ago, Dule_smor said:

Lol, pa lik je pravilno izgovorio, curka govori beogradskim naglaskom, plaaaanina fazon...retardi

ne pratiš fabulu, to je ovo što je linkovao mladen:

Quote

 

Лектори запослени у нашој кући руководе се својим професионалним знањем и нормативним приручницима, пре свега Правописом Матице српске и шестотомним Правописним речником Матице српске, који представљају „устав“ српског књижевног језика.

До тада, док институције, евентуално, ово питање не разреше, Радио-телевизија Србије ће наставити да се руководи акценaтским правилима која су још давно утемељили Ђуро Даничић и Вук Караџић.

 

Već jako dugo ljudi malo malo pa zezaju RTS zbog akcentovanja, recimo da je često na meti i Gorici i Draganu u jutarnjem programu čak, a i ovako drugima kad neko naleti na neku čudno akcentovanu reč. Međutim do sad se nije dogodila "prozivka" ovog tipa kao u linkovanom klipu 🙂

31 minutes ago, mladenq said:

Да је дошло до грешке или неправилне употребе акцената, реакција јавности би била разумљива - међутим, грешке нема.

Ovo držanje za pravila od pre hrista koja niko više ne poštuje mi je kao ono u Politici lektor kad ima 90 godina i sad on je zapamtio da se tamo neka reč piše ili izgovara tako još od 1945. kad se prvi put pojavila i iako se promenilo to jer su ljudi shvatili da je lakše-drugačije-ta-reč-to-ni-ne-znači itd, on i dalje fura svoje i onda niko više tako ne govori osim tog lektora i njegovih sa generacije sa filološkog, ko je još živ 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Ja sam razumeo da oni u ovom saopstenju kazu da voditeljka nije napravila gresku u akcentovanju, sto nije tacno...al mozda sam pogresno skapirao

pa to i kazu, sad da l je tacno, ne bih znao, nisam srpski zavrsio, ali valjda nisu toliki retardi da tvrde javno ovako samouvereno da jeste ako nije

poenta, i da jeste 'stvarno tacno', ova curka je jeziva da ispravlja momka ovako za akcenat na reci, koji koristi tipa 98% populacije

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dule_smor said:

Ja sam razumeo da oni u ovom saopstenju kazu da voditeljka nije napravila gresku u akcentovanju, sto nije tacno...al mozda sam pogresno skapirao

oni kažu da ona nije pogrešila jer se oni drže pravopisa koji to tako akcentuje. I tako forsiraju sve voditelje da tako akcentuju i to oni i rade. Po tom pravoopisu kojeg se oni drže to nije nepravilno, ali po "praksi" tj. činjenici da 99% ljudi govori kao što je i takmičar izgovorio nisu u pravu. i naravno čak i da su oni u pravu a ovaj lik nije, nema razloga da ona njega ispravlja, nije to na njoj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:
3 hours ago, G!!! said:
ja ovaj kooooontinent nisam u zivotu cuo da se ovako izgovara 

Ni ja vala...isto kao plaaaanina itd...ne znam koji su pravopis oni ucili, al dobro

Pa baš sam u kolima slušao, krećem i kao idu vesti na Radio Beogradu, i jedno 4-5 reči je ovako akcentovano, naravno sad ne mogu da se setim nijedne 🙂 Ali to je taj RTS fazon 🙂

Evo recimo ima ovde snimak vesti od juče - https://www.rts.rs/page/radio/sr/story/23/radio-beograd-1/4623323/.html poslušaš samo prvih dva minuta i sigurno ćeš uhvatiti više od jedne reči sa tim akcentom 🙂

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Lucky said:

Pa baš sam u kolima slušao, krećem i kao idu vesti na Radio Beogradu, i jedno 4-5 reči je ovako akcentovano, naravno sad ne mogu da se setim nijedne 🙂 Ali to je taj RTS fazon 🙂

Meni je u kontekstu ove korone i gluposti uvek interesantno kad izgovore "labOratorija" [:D]

A saopštenje realno nikad besmislenije, sa sve šestotomnim rečnikom Matice srpske. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...