Jump to content

Религија и психологија у пракси


Ребел

Recommended Posts

Splitovaću ja, nije problem, mada nisam siguran zašto bih, pošto tema nije promašena jer se suštinski raspravlja o konkretnom primeru za koga Rebel smatra da nije rešen valjano. Tako da Duljo potvrdi split i ja ću splitovati. A ovaj post ću da editujem jer mislim da mogu da pomognem razrešenju, avaj.

EDIT

@Rebel

Iz onoga šta je Duljo ostavio od informacija za primer oko devojke, razrešenje njenog problema je moguće na onaj način. Treba da imaš u vidu da nemamo dovoljan broj informacija da pretpostavimo drugačije.

Što se hrišćanske perspektive tiče tu imamo dve mogućnosti. Prva je lakša, ako ona nije Hrišćanka, ona neće imati problem koji si ti naveo i biće rešen kako je rešen.

Druga mogućnost je da je ona Hrišćanka. U tom slučaju ti možeš da imaš poentu, ali ne neophodno. Biti pravi Hrišćanin je nemoguće. Svako od nas može da se trudi da tome teži i neki doguraju daleko, a neki ne. Ovde ne pokušavam da relativizujem Hrišćanstvo, baš obrnuto, samo bih da naglasim poentu. Na primer, rukoblud (za oba pola) se smatra grehom. Neko može da smatra da to nije greh i ne samo da smatra nego i da je za njega to zaista tako. Neko može da smatra da jeste blud i da za njega zaista jeste. Neko može da smatra da jeste, ali da za njega zaista to nije tako. Šta ćemo u ovom poslednjem slučaju? U konkretnom slučaju devojke ona čak i da jeste Hrišćanka ne mora taj svoj blud da postavi iznad svoje prirode. U tom slučaju njeno razrešenje je potpuno i bez posledica. Takođe, postoji još jedan značajan deo a to je način kako je/smo uopšte došli do pojma kajanje. Ona je do kajanja došla kroz terapiju, ona nije znala da se kaje. Dakle, samim tim što je identifikovala momenat kajanja, ona mu može pristupiti Hrišćanski (mi ne znamo da li jeste) i time rešiti svoj problem i izaći kao bolja osoba, naročito što mi ne znamo, mada implicitno pretpostavljamo, da ona posle toga nije više imala takva seksualna iskustva. Citirao bih sada Bibliju, ali ne mogu da se setim tačnog citata, pa ću parafrazirati - pre će u Carstvo nebesko ući grešnik koji je prepoznao i kroz Boga prevazišao svoj greh, nego onaj koji se greha uvek klonio i Bogu se molio. Ali, da napomenem, do tog momenta mi ne možemo da dođemo pošto nemamo dovoljan broj informacija o devojci.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Сплитуј Боле, океј је ово до сада, али кад се религија уплете у ове јавне дискусије, увек ће да овервелмује. Зато кажем, шлагворт је онтопик, али нема шансе да све остало остане.

Што се тиче додатног инфоа, сигурно није било то да се покајала па после терапије, пошто је поента била на томе да није радила ништа лоше и да не треба да је смара то што је урадила. Исто тако је ирелевантно да ли се опет тако јебала (штавише, ако јој се пријебало тако, вероватно јесте). Сетимо се да је ово потиснути догађај који се заиста десио. Она је дошла, псиџа јој је ископо шта је проблем, тј. због чега је она себе искарала до момента да неће да пипне курац. Затим следи откровење, али онда следи и самокритика, тј. кад је он то избацио на површину, она је постала свесна тога, тј. сетила се, али није аутоматски прихватила и носила се са тим. Хоћу да кажем, да псиџе није било ту када се сетила, она би опет одрадила потискивање (серем сад, не мора да значи, али би триповала да је курва и опет би се казнила или ко зна шта). Тако да је у овој причи битан моменат где псиџа њој скреће пажњу да је урадила пријатан акт са одраслим људима договорно који ником није штету нанео и заправо је ТО ставило тачку на и, а не само вађење на површину (иако је, наравно вађење на површину било кључно, јелте, јер без тога нема ништа).

Дакле, да је она убила неког, па извадила на површину, приступ би био другачији и псиџа сигурно не би рекао ''ниси урадила ништа лоше, немој да се кајеш'' него би ишао у смеру ''океј, убила си лика, то не може да се врати, ником не помажеш својом деградацијом, просуто млеко, допринос заједници версус пасивног кајања које јебе све људе око ње, а ником не помаже итд итд итд''.

Мислим, акценат је на ''јеби се са пет ликова ако оћеш и немој срат''.

У ствари сплитоваћу ја, само да видим дал умем, гив ми тајм [:D]

Јеј, успио сам!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Фејловао сам у схватању због чега је она починила тај чин. Мислио сам да има нека неразрешена питања са бившим дечком и да је на овај начин хтела да му се освети. Онда Дулиов пример са чоколадицом, фора је да прекрати смор или тежину у овом случају док не прође. Чега лошег има у иницијалној намери? Ничег. Из моје перспективе, као чин освете, ово је био и чин самољубља, које је јако опасно, али сам вероватно мисконцептовао целу ствар.

Е, сад, што се морала тиче - затеко ме Дуле примером са баскетом и сад сам и ја сам у неком моду, кој курац, јер логика стоји. Јер човек и на баскету може чак да и се издивља и избаци неки фруст из себе, плус све оно што је већ навео у том примеру.

Ова радња дефинитивно јесте блудна - изворно, однос није у функцији репродукције, ал онда враћам се на она питања, која је Дулио поставио о односу са неком рибом у коју смо зацопани и на рукоблуд, који су, је л' те блудни, а на шта гледамо са мање подозрења, само из разлога јер је уобичајеније и друштвено прихватљивије.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ja bih da dodam dve stvari, i mozda cu biti blizi Rebelu, ali cu se truditi da bude sa logickog stanovista.

Prvo, slozili smo se da duljo i mohi drugacije tripuju moral od rebela. znaci rebel je postavio granicu na blud - lose, duljo i mohi su apstrahovali granicu na nazao - lose. Ja bih da pitam sledece, a to bi trebalo da nosi i odgovor u sebi: zasto je jedna granica ispravnija od druge? sve granice koje cine nas moral (tj dele na dobra i losa dela) su usadjeni u nas kroz raznorazne institucije od kojih je jedna i Crkva. Sta cemo sa likom koji zivi u pecini i vidi drugog pecinskog coveka kako nosi mrtvog jelena. Skontao je da je jako gladan i ide da mu uzme jelena i ono, prebije ga (u gorem slucaju ubije) i uzme jelena. On je ucinio dobro sebi i svojoj porodici, onog lika nije znao i boli ga kurac, sto bi se on osecao lose zbog toga? Zasto bi to za njega bilo nemoralno? Hocu da kazem da sam ja blizi vasoj granici nazao - lose nego rebijevoj, ali i ta granica je nama usadjena kroz neke druge institucije.

Druga stvar je manjak informacija koje je Bole pomenuo. Mi ne znamo zasto su raskinuli, ko je raskinuo, da li je on bio kriv ili ona, da li je ona tripovala da jos ima nade, a on je oterao u kurac? Sad dolazimo do momenta koji je moguc, a povezacu se na topik "bezobraznost u saobracaju" i wotovanja na temu "ljudi sebi cine nazao u afektnim momentima vs nije tako". Mislim da smo se slozili da ce ljudi uraditi losu stvar, cak i sebi nazao (bezbroj primera) kad ispizde. I sad, mozda se ona razvalila od alkohola i prozivljavala taj momenat kad je ovaj poslao u kurac i pozvala je dva lika kuci. Sutra je skontala kako je kurva (imamo usmenu definiciju kurve na koju skoro svi gledamo isto, barem u Srbiji) i da je to neprihvatljivo za moralnu granicu koju je postavila kao i rebi (jer sumnjam da je kontemprilala o ovome o cemu mi pricamo). I to je sjebalo. Postoji varijanta da je skontala da je napravila gresku jos dok je bila u taksiju sa dva tipa ali je ono bilo u fazonu, what the hey vec sam na pola puta i da je sve vreme seksa bila svesna svoje greske i svaki "ubod" je sjebavao sve vise. Mozda je cak na kraju i prsla izbacila likove iz stana i sela u cosak i cupala kosu. Jos jednom da kazem da imamo premalo inofrmacija da naslutimo da je bilo koji scenario verovatan.

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

a sto pricate o ribi, kad je reko covek da se ne kaje vise. pricajte o sebi i svojim projekcijama. meni je nelogicno jedino da neko odrastao moze da potisne nesto tako upecatljivo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja bih da dodam dve stvari, i mozda cu biti blizi Rebelu, ali cu se truditi da bude sa logickog stanovista.

Prvo, slozili smo se da duljo i mohi drugacije tripuju moral od rebela. znaci rebel je postavio granicu na blud - lose, duljo i mohi su apstrahovali granicu na nazao - lose. Ja bih da pitam sledece, a to bi trebalo da nosi i odgovor u sebi: zasto je jedna granica ispravnija od druge? sve granice koje cine nas moral (tj dele na dobra i losa dela) su usadjeni u nas kroz raznorazne institucije od kojih je jedna i Crkva. Sta cemo sa likom koji zivi u pecini i vidi drugog pecinskog coveka kako nosi mrtvog jelena. Skontao je da je jako gladan i ide da mu uzme jelena i ono, prebije ga (u gorem slucaju ubije) i uzme jelena. On je ucinio dobro sebi i svojoj porodici, onog lika nije znao i boli ga kurac, sto bi se on osecao lose zbog toga? Zasto bi to za njega bilo nemoralno? Hocu da kazem da sam ja blizi vasoj granici nazao - lose nego rebijevoj, ali i ta granica je nama usadjena kroz neke druge institucije.

Druga stvar je manjak informacija koje je Bole pomenuo. Mi ne znamo zasto su raskinuli, ko je raskinuo, da li je on bio kriv ili ona, da li je ona tripovala da jos ima nade, a on je oterao u kurac? Sad dolazimo do momenta koji je moguc, a povezacu se na topik "bezobraznost u saobracaju" i wotovanja na temu "ljudi sebi cine nazao u afektnim momentima vs nije tako". Mislim da smo se slozili da ce ljudi uraditi losu stvar, cak i sebi nazao (bezbroj primera) kad ispizde. I sad, mozda se ona razvalila od alkohola i prozivljavala taj momenat kad je ovaj poslao u kurac i pozvala je dva lika kuci. Sutra je skontala kako je kurva (imamo usmenu definiciju kurve na koju skoro svi gledamo isto, barem u Srbiji) i da je to neprihvatljivo za moralnu granicu koju je postavila kao i rebi (jer sumnjam da je kontemprilala o ovome o cemu mi pricamo). I to je sjebalo. Postoji varijanta da je skontala da je napravila gresku jos dok je bila u taksiju sa dva tipa ali je ono bilo u fazonu, what the hey vec sam na pola puta i da je sve vreme seksa bila svesna svoje greske i svaki "ubod" je sjebavao sve vise. Mozda je cak na kraju i prsla izbacila likove iz stana i sela u cosak i cupala kosu. Jos jednom da kazem da imamo premalo inofrmacija da naslutimo da je bilo koji scenario verovatan.

Na konto ovoga ima jako lepo predavanje vezano za tu temu:

http://www.academicearth.org/courses/justice-whats-the-right-thing-to-do

Link to comment
Share on other sites

Sam događaj nije uzrok, već njena (devojčina, od devojke) interpetacija događa koja je kod nje iz svesnog prešla u nesvesno, dakle potisnuta je i koja kada je pronađena identifikovana je kao osećaj krivice. Hoću da kažem da sam događaj po sebi nije bitan, mogao je da bude bilo koji, a kod nje je bio taj.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Кад смо већ код тога, зато кажем да је неадекватно рећи ''сурогат среће'', јер је контекст климав. Нпр. ако ми украду кола од дес иљада евра, неће их вратити то што ћу ја да, рецимо, да добијем иљаду евра од наследства. Али је свакако боље да добијем тих иљаду евра, него да не добијем, а кола јебига, шта да се ради. Мислим, испада да је хиљаду евра ''сурогат за кола'', није него ништа не фали да добијеш иљаду евра, боље него да не добијеш. Мислим, дивљи секс који ти је до јаја (а којим ником не чиниш лоше) не може бити негативна ствар, па не знам у ком универзуму.

ja ovako vidim problem... tebe nesto ne povredjuje... i ne samo tebe... jednostavno stvar je takva da je ok sama po sebi, ALI postoje ljudi koji ce zbog toga biti nesrecni zbog sebi svojstvenih tripova... a tebi je stalo do tih ljudi i onda osecas pritisak... ako njen cale sazna da je njoj tada bilo ekstra da je jebu dva lika bice skenjan... samim tim i ona ce se skenjati... posto je pricala sa psihijatrom ovaj je ubedio da je to potpuno normalno, ali da je umesto toga pricala sa caletom, dosla bi do potpuno drugih zakljucaka... ovde je presudan uticaj izvrsilo strucno lice, a ne neko tebi blizak...

ili potpuno drugi primer... cale i keva zele da zavrsis skolu, a ti imas mogucnost da odes u pizdu materinu i da se useravas od kesha... ides da radis stvar koju volis, bices egzistencijalno obezbedjen... to u bilo kom univerzumu mora biti dobra stvar... ALI tvoji ce jednosavno biti nesrecni zato sto zele da postanes doktor nauka, a ne da budes zadnji vezni u birmingemu...

pritom si 20 godina odgajan na jedan nacin i onda je potrebno da zajedno sa psidzom ubedis sebe da je to sve cool i da ne cinis nikome zlo... osnovno pitanje ovde je kako da ubedis sebe da ce tvoji biti srecni zbog tebe i da nece patiti... iako bi trebalo da budu srecni i da ne pate... kako da ubedis sebe u postavku koja glasi: ja radim dobru stvar i nikome ne cinim lose... a to sto se meni najdrazi ljudi osecaju tako ko ih jebe... to je njihova neuroza, ja sam sa svojom zavrsio...

Дулио,

разумем целу ситуацију, ал мени је њена одлука лоша, из разлога што је прибегла блуду, ај да одем дотле. Сад, с правом ће неко рећи да су моралне норме у погледу шта је сексуално прихватљиво (поготово узевши у обзир да овде постоји пристанак све три особе) релативна ствар и капирам поенту приче да је њу савест гризла због наметнутих правила, а да је, онда кад је схватила да ту нема никаквог проблема, доживела олакшање и срећно наставила живот. Она је имала један проблем, а онда уместо да своју енергију усмери на решавање тог проблема и на адекватно постављање у новонасталу ситуацију, она је приблегла краткорочном решењу. Као да те боли зуб и не одеш код зубара, него узмеш аналгетик, решићеш симптоме, тј тренутни бол, али ће зуб остати кваран, корен проблема, што би био кваранзуб, није решен. Е, сад, тај лек, који попијеш, иако тренутно стишава симптоме, приликом избацивања из организма оштећује органе који служе за пречишћавање, бубреге, јетру или штагод. То је толико минимално, да од једног узимања лека особа просечног здравља неће осетити последице, али то не значи да то штетно дејство не постоји. Дакле, то је механизам, сад које су штетне стране њеног односа са том двојицом? Негде дубоко њен его је повређен и њена сујета тражи освету, не на тај начин што ће се борити са проблемом и у крајњем случају суочити са самом собом и својом позицијом у целој ствари, већ што ће тренутно прибећи задовољству и тиме наградити себе, без да размисли због чега је дошло до раскида, која је њена одговорност. Тога у причи нема, али је јасно, јер се стопроцентно види на основу импулсивности реакције. Мислим да такво разуздано и непромишљено понашање у човеку ствара само још већи немир, а када ће се он и на који начин испољити, то зависи од безброј фактора.

Мохи,

последњи пут ћу покушати да причам с тобом као с нормалним ликом. И нема потребе да ми одговараш на ово неким хејтом или пошалицама, јер је фазон да се ти мени увек качиш. Значи, ја са своје, хришћанске, позиције ситуацију видим на одређен начин. Медицина је рецимо егзактнија наука од психилогије, па се и ту јављају разне биоетичке дилеме, где ствари, из хришћанског аспекта гледане, имају потпуно други смисао, него када се гледају из друге перспективе, што је разумљиво. Ипак, постоји и хришћанска психологија, постоје психолози који су Хришћани, нема ту ничег лошег. Психологија, као што јој сам назив и каже, бави се стварима психе (душе), тако да и религије, које између осталог, измају и психу (душу) за предмет проучавања, сигурно имају шта да кажу по том питању. Нисам приметио да је Дулио био у фазону да не жели да ми објасни ствари које су ми нејасне, што је било у првом примеру, или да полемише са мном, јер се не слажем, што се дешава с овим другим примером. Значи, ако Дулио нешто анализира из своје перспективе, а на темељу ауторитета које је читао и личних промишљања, тако исто и ја пишем, само су моји извори другачији, као и становиште и не видим ту проблем, да не може да се дисктује?

Шуки, најкраће речено, говорим из хришћанске перспективе, верујем да су ти јасне позиције и морал који узимам као релевантан.

sjajan materijal za moj primer... :D evo rebel je njen cale... potpuno je nebitno da li je on u pravu ili nije... ona voli svog tatu rebela koji ako sazna ovo ubice je... a ako ga ubede da je to cool ubice sebe... potencijalan dmg je potpuno realan... to mora ostavljati neke posledice... nije vise u pitanju samo ona i ta dva lika i carski seks...

@dulio

na koju god stranu da krenes, i kako god pokusas da predstavis to, naici ces na zid 'morala' i nekakvih 'normi' koje su takve kakve jesu jer je neko tamo tako rekao, i boli ga patka sto se ti trudis da izanaliziras situaciju iz svih mogucih aspekata, nisi u pravu i eto

vecina tih stvari dolazi od kucnog vaspitanja... beskonacno smo razliciti... dva rodjena burazera... starijeg je cale ucio da bude miran, tolerantan, da trpi do granice neizdrzljivosti... da prekoraci tu granicu i postane zen... i onda je shvatio da su drugi roditelji potpuno drugacije ucili svoje klince i da je njegov najebao u zivotu... onda je mladjeg ucio da se usere u lika na pogresan pogled... i onda dolazimo u situaciju da ce jedan da krene da te bije zato sto je umislio da mu se mrstis, dok ce drugi da ti dozvoli da se useravas u njega koliko hoces... tj. pomislices da njegovo strpljenje nema granice, a onda moze da se desi da ti ispuca ceo sarzer u glavu... i onda ih ja slusam kako polemisu oko nekog problema... to su rodjena braca... ali njihovi stavovi su nepomirljivi... zavrsava se uglavnom ovako:

zen: iskuliraj... cemu praviti problem gde ga nema?!?

bratori: problem?!? problem moze da postoji samo ako ga ja pravim... i to nije moj problem, vec njihov... ja nemam problem, niti mi ga mogu napraviti...

zen: sjajan si... stav za primer... koje cvece volis da ti donesem na 40 dana?!?

bratori: tebi nesto da se desi ja bih im satro i seme i pleme, a ti ces meni da palis svecu... siso...

zen: sto goris?!? nisa se strasno nije desilo...

bratori: tebe i da jebu u dupe ne bi bilo strasno... cemu reakcija... bolje da se pravis mrtav, kao da si vide medveda...

zen: pederske posalice...

bratori: to sto si mi brat ne znaci da necu da te prebijem...

zamolio bih te da ovo objasnis, posto mi nikako nije jasno. Tj uveren sam da ako je osoba nacisto sa samim sobom, takav cin moze u najgoru ruku da bude neutralan

problem je duboko ukorenjen... tip koji jebe 20 riba je car... riba koja se jebe sa 20 likova je kurvetina... i to nije moja podela... i siguran sam da bi vise voleo da ti burazer za mesec dana izjebe 20 riba, nego da ti se sestra za isti period pojebe sa 20 tipova... za rebela je makar ovde (iz hriscanske perspektive) stvar ista...

Biti pravi Hrišćanin je nemoguće. Svako od nas može da se trudi da tome teži i neki doguraju daleko, a neki ne.

apsolutno... bezgresni ljudi ne postoje...

Link to comment
Share on other sites

Ствар са ћалетима је један други трип, а у психологији се назива ''пресецање пупчане врпце''. Другим речима, ако си одрастао, твоји родитељи могу само да се јебу са посесивним емо триповима, стварањем кривице итд. А не да ће их бити него ОХОХО. То им је посао и то ће да раде и готово. И то мораш сећи МАЧЕМ и шутирати у главу. И то можда неком звучи омг, али је тако. Ћао здраво видимо се. Њихов и само њихов проблем је што би их тако нешто повређивало и то није твој фајт, нити треба да те тангира. Дакле, ''не чиниш ником ништа нажао'' не покрива себичан трип ћалета који ће себе да претпостави свом одраслом детету и то је само његов проблем. Наравно, ако ће се он убити ако сазна, онда јебига, гледаш да не сазна, али то нема везе са психологијом, већ просто ето, штитиш га од инфоа који би га сморио. Али иначе, ствари где КВАЗИ чиниш лоше другима, то не рачунаш, јер не можеш ти бити одговран за нечију неуротичност (ЈА мислим да ТИ не треба то и то и то треба да утиче на ТЕБЕ) и то је један од главних постулата тих трипова.

То је онај фазон, зову те ортаци напоље, на регулар блеју (не на неки ванредни ''спасавај ме раскино сам'' трип), ти кажеш нећеш зато и зато, а они су у фазону ''нека те нека''. Па нек сисају курац. Једино што могу да кажу ''јебига, била би лепша блеја да је и он изашао'' и тачка. Такве ствари НИКАКО, али НИКАКО не смеју да те саплићу.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

problem je duboko ukorenjen... tip koji jebe 20 riba je car... riba koja se jebe sa 20 likova je kurvetina... i to nije moja podela... i siguran sam da bi vise voleo da ti burazer za mesec dana izjebe 20 riba, nego da ti se sestra za isti period pojebe sa 20 tipova... za rebela je makar ovde (iz hriscanske perspektive) stvar ista...

Па зато је риба и морала да оде до псиџе да јој ''спере'' тај трип. Секс одавно више нема само репродуктивну функцију и док би у некој пећини та подела пила воду јер риба која се јебе са петсто ликова не може да седи око деце, јер је риба везана за младунце, а лик није, а лик би био цар јер сипа генетски материјал и иде даље (док те рибе које је оплодио седе у пећини и гаје то дете), то сада нема везе са сексом ради секса.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ствар са ћалетима је један други трип, а у психологији се назива ''пресецање пупчане врпце''. Другим речима, ако си одрастао, твоји родитељи могу само да се јебу са посесивним емо триповима, стварањем кривице итд. А не да ће их бити него ОХОХО. То им је посао и то ће да раде и готово. И то мораш сећи МАЧЕМ и шутирати у главу. И то можда неком звучи омг, али је тако. Ћао здраво видимо се. Њихов и само њихов проблем је што би их тако нешто повређивало и то није твој фајт, нити треба да те тангира. Дакле, ''не чиниш ником ништа нажао'' не покрива себичан трип ћалета који ће себе да претпостави свом одраслом детету и то је само његов проблем. Наравно, ако ће се он убити ако сазна, онда јебига, гледаш да не сазна, али то нема везе са психологијом, већ просто ето, штитиш га од инфоа који би га сморио. Али иначе, ствари где КВАЗИ чиниш лоше другима, то не рачунаш, јер не можеш ти бити одговран за нечију неуротичност (ЈА мислим да ТИ не треба то и то и то треба да утиче на ТЕБЕ) и то је један од главних постулата тих трипова.

То је онај фазон, зову те ортаци напоље, на регулар блеју (не на неки ванредни ''спасавај ме раскино сам'' трип), ти кажеш нећеш зато и зато, а они су у фазону ''нека те нека''. Па нек сисају курац. Једино што могу да кажу ''јебига, била би лепша блеја да је и он изашао'' и тачка. Такве ствари НИКАКО, али НИКАКО не смеју да те саплићу.

ja se zaista trudim... da ubedim sebe da to sto cu staviti sebe na prvo mesto, nece ugroziti one koji su na drugom mestu... a ako oni misle da su ugrozeni, onda neka se sami brisu sa liste, posto mene boli kurac... ali to je paklen proces... pogotovo zato sto ja nisam lik iz primera... i ne mislim na to da nisam sposoban da igram u premijer ligi vec da sam neke stvari shvatio ne sa 20 nego kada sam prosao 30u :D

Па зато је риба и морала да оде до псиџе да јој ''спере'' тај трип. Секс одавно више нема само репродуктивну функцију и док би у некој пећини та подела пила воду јер риба која се јебе са петсто ликова не може да седи око деце, јер је риба везана за младунце, а лик није, а лик би био цар јер сипа генетски материјал и иде даље (док те рибе које је оплодио седе у пећини и гаје то дете), то сада нема везе са сексом ради секса.

ali ima veze... ne bi trebalo da ima, ali ima... ako sedis sa ortacima i povede se prica o tvom burazeru imaces mnogo drugaciji trip, nego da se pokrene prica o tvojoj sveci... da li je moguce cipovati svakog pojedinca tako da ga zapravo boli kurac za pokrenutu pricu koja ga apsolutno nece doticati :D

Link to comment
Share on other sites

То је једна тема која би захтевала свој топик:)

Мислим, велики број проблема и кочница које људи имају потичу од родитеља - а јебига, често родитељи нису криви, него оно, човек је комплексан организам, колико год ти био цар родитељ, одрадићеш гомилу гована свом детету, ако ништа, бар због лептировог ефекта. И онда заправо остаје само на потомку да се тога реши, и увек је само и искључиво на њему. И то је лајт мотив целе те гране.

Дакле, кад човеку кврцне да он и само он одлучује кад шта како када, онда иде, али је тешко модерном човеку да дође у тај стадијум, јер људи желе да им родитељи кажу ''океј је то што радиш'' иако одавно то треба да престану да очекују или да томе придају неки значај већи од ''мој пернати пријатељ родитељ воли/не воли то што ја радим, мада мене БОЛИ КУРАЦ у оба случаја''.

То има корена у модерном трипу одрастања и одвајања, тј. зато што у модерном животу нема ритуала који те измести из детета у одраслог и без тог евента, ти доста дуго луташ. То је она прича о племенима и како тамо те ишутирају да ловиш лава кашиком, па кад се вратиш, онда си одрастао. То је јак импакт на твоју психу и ти заправо стварно и одрастеш кад се вратиш, оно, у фазону си имам киту метар сисајте ми сви курац. Тога нема у модерном друштву (лична карта је једино што добијеш, а то је го курац и не прави импакт) и онда си ти у том лимбу још сто година, а неки ту тзв. пупчану врпцу никад и не исеку, а није да их нема.

Да не помињем да је рецимо велики катализатор сечења пупчане врпце физичка одвојеност, оно, живиш сам, могућност да се скинеш го и ваљаш по поду ако оћеш. То је велика ствар, а јебига, мало људи овде то има. Оно, како ћеш ћалета од великог моћног џина и кеву од великог топлог моћног дрвета да претвориш у своје пернате пријатеље које готивиш и који иду около, кад живиш са њима у гајби и у фазону си САД НЕЋУ ДА ДРКАМ ЈЕР СЕ КЕВА ШЕТА ПО ХОДНИКУ. нема ништа од тога:)

И онда јебига, имаш људе од тријес година који кад се нешто узјогуне, то је више тинејџ бунт него ''слушајте пернати пријатељи, ја то тако не радим'' и своди се на скакање по соби и викање why u no, док те родитељи гледају и трепћу или вичу како живиш под њиховим кровом. Тешко је имати курац од метар у таквој ситуацији.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da da ovo za inicijalizaciju odraslog coveka je kul, ja tripujem da se jos nisam odrastao, iako po svim parametrima jesam, ali prosto se ne secam da mi je nekad kvrcnula ta inicijacija da kazem. mada kevu i caleta bas dozivljavam ko fine pernate prijatelje.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ali ima veze... ne bi trebalo da ima, ali ima... ako sedis sa ortacima i povede se prica o tvom burazeru imaces mnogo drugaciji trip, nego da se pokrene prica o tvojoj sveci... da li je moguce cipovati svakog pojedinca tako da ga zapravo boli kurac za pokrenutu pricu koja ga apsolutno nece doticati :D

Али Сармо, битно је да ОНА не јебе СЕБЕ због тога, јер нема разлога. То не значи да она сад после терапије постаје зен мастер или животиња или нешто треће. Она и даље има свест да друштво може да је окарактерише као курву и уме да се понаша акордингли. Оно, НЕЋЕ рећи ћалету шта је било, НЕЋЕ у друштву да каже ''ја мислим да је океј јебати се за ноћ са два лика одједном'' итд. Али је то неће КАРАТИ У ГЛАВУ. То је битан моменат.

Можда се неће више ни јебати са два лика одједном, ето, можда то ипак није њена шоља чаја, али неће себе да једе и уништава зато што се то десило.

da da ovo za inicijalizaciju odraslog coveka je kul, ja tripujem da se jos nisam odrastao, iako po svim parametrima jesam, ali prosto se ne secam da mi je nekad kvrcnula ta inicijacija da kazem. mada kevu i caleta bas dozivljavam ko fine pernate prijatelje.

Па можда и јеси одрастао, само што очекујеш сад да ти се појави облачић изнад главе на коме пише ''чекпоинт ричд'', а капирам да то није баш тако:) А можда и јесте, јављам кад одрастем [:D]

Али свакако и да ниси одрастао, имаш готиван полигон да ти се то деси само од себе, просто, имаш ачивменте за тај чекпоинт (финансијска и ментална самодовољност, родитељи су ти пернати пријатељи, доносиш одлуке, имаш децу итд).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...