Jump to content

Религија и психологија у пракси


Ребел

Recommended Posts

Па гледај, постоји могућност да нисам у правуи у том случају сам само непотребно раширио причу на топику, где је разговор замро. А, са друге стране - ако сам у праву, доктор јој није помогао, јер грижа савести, коју је осећала, није ненормална и доктор јој није помогао због тога што јој је рекао да је ок нешто што није ок.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

'odluka je losa, jer je pribegla bludu' - ne znam bas koja je poenta vase diskusije kad celu stvar posmatrate iz potpuno drugacijih perspektiva...

Чак ни то није несавладив трип.

Ево, ја на то могу да питам следеће:

-дефиниши блуд. Ако је блуд јебање, онда јебига, сви нон стоп прибегавају блуду, па је тако она прибегавала блуду и са бившим дечком. Ако је блуд јебање са два лика, а са једним није, објасни ми разлику (али да пије воду, да не буде ''па зато ето'' јер се опет своди на ''а да ме види бабо'').

-ако узмемо да то јесте ''прибегавање блуду'', објасни зашто је то лоше пер се. Дакле, шта је лоше у блуду и из ког разлога. Не заборави да су сви уживали и да ником ништа није учињено нажао.

Капирам ја хришћанство ово оно, али да ли ми можеш дати одговоре који нису коначни, већ имају зашто а не само зато.

едит:

пишете брзо јебига лол:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Блуд је, из разлога што однос не долази као плод љубави, већ као плод страсти. Није сад ту нека разлика отишла појебала се са небитним ликом и отишла појебала се са два небитна лика.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Па гледај, постоји могућност да нисам у правуи у том случају сам само непотребно раширио причу на топику, где је разговор замро. А, са друге стране - ако сам у праву, доктор јој није помогао, јер грижа савести, коју је осећала, није ненормална и доктор јој није помогао због тога што јој је рекао да је ок нешто што није ок.

Pa ne stoji ta konstrukcija jer ona, da joj to nije bilo ok bi toga bila svesna odma, ako iskreno mislis da je jebanje sa dva lika lose skapiraces to ako ne tokom jebanja onda odma posle, a nju je to proganjalo naknadno zbog drustvene prihvatljivosti tj neprihvatljivosti tog cina.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Па гледај, постоји могућност да нисам у правуи у том случају сам само непотребно раширио причу на топику, где је разговор замро. А, са друге стране - ако сам у праву, доктор јој није помогао, јер грижа савести, коју је осећала, није ненормална и доктор јој није помогао због тога што јој је рекао да је ок нешто што није ок.

На ово могу да кажем - дај ми критику моје дефиниције доброг и лошег. Дакле, обори моју поставку. Мислим, океј, не слажемо се, то је евидентно, али ја сам објаснио зашто је моја поставка доброг и лошег таква каква је и сматрам да је то врло добро објашњење. Ти понављаш да се не слажемо, али ја нисам видео валидну критику поставке коју сам изнео, док сам ја твоје поставке критиковао уз образложење дате критике.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Блуд је, из разлога што однос не долази као плод љубави, већ као плод страсти. Није сад ту нека разлика отишла појебала се са небитним ликом и отишла појебала се са два небитна лика.

Cekaj, jel onda svaki odnos koji je plod strasti, a ne ljubavi ostavlja posledice?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Мохи,

буквално не знамо моменат кад је дошло до кајања, тако да закључак који следи, нема никакву вредност, а и не мора да буде тако, невезеано у ком мементу је до кајања дошло.

Њена реакција је импулсивна, многе ствари радимо импулсивно, иако знамо да су лоше, и то, што имамо свест о томе да су лоше, не спречава нас да их импулсивно починимо, или у афекту или већ како.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Блуд је, из разлога што однос не долази као плод љубави, већ као плод страсти. Није сад ту нека разлика отишла појебала се са небитним ликом и отишла појебала се са два небитна лика.

Океј, да не улазим сад у претресање догматике (зашто је страст лоша пер се), питаћу следеће:

-секс из љубави и те како има страсти, нес па?

-јебање са девојком у коју си зацопан, али сте се брзо смували, па још нисте стигли ''да се волите'', какав је то секс?

-како дефинишеш дркање?

-како дефинишеш пожуду?

Мохи,

буквално не знамо моменат кад је дошло до кајања, тако да закључак који следи, нема никакву вредност, а и не мора да буде тако, невезеано у ком мементу је до кајања дошло.

Њена реакција је импулсивна, многе ствари радимо импулсивно, иако знамо да су лоше, и то, што имамо свест о томе да су лоше, не спречава нас да их импулсивно починимо, или у афекту или већ како.

На ово ћу се опет квотовати

На ово могу да кажем - дај ми критику моје дефиниције доброг и лошег. Дакле, обори моју поставку. Мислим, океј, не слажемо се, то је евидентно, али ја сам објаснио зашто је моја поставка доброг и лошег таква каква је и сматрам да је то врло добро објашњење. Ти понављаш да се не слажемо, али ја нисам видео валидну критику поставке коју сам изнео, док сам ја твоје поставке критиковао уз образложење дате критике.

Дакле, помињеш добро и лоше, кажеш да се не слажеш са дефиницијом коју сам ја дао (а верујем чак и да сам је образложио). Образложи своју дефиницију (коју још нисмо чули, осим што причаш да си верник, океј то, него искритикуј конструктивно моју поставку твојом).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne treba ni da znas kad je doslo do kajanja, jer to sa trenutnom diskusijom nema nikakve veze, jer kajanje ne utice na dp jebanje samo po sebi, a pominjanje dobrog i loseg bi valjalo da izbegnes cisto da ne bi bilo nerazumevanja zbog razlicite podele na dobro i lose. Drugo, ako je tebi definicija blud sve sto je iz strasti a ne iz ljubavi, onda verujem da ima mnoge stvari koje su po tome bludne a ti ih ne smatras takvim. Predavanje strastima nije bas zenovski, ali je daleko od necega bludnog ili nemoralnog

edit: jedite govna sa uletanjem!

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

На ово могу да кажем - дај ми критику моје дефиниције доброг и лошег. Дакле, обори моју поставку. Мислим, океј, не слажемо се, то је евидентно, али ја сам објаснио зашто је моја поставка доброг и лошег таква каква је и сматрам да је то врло добро објашњење. Ти понављаш да се не слажемо, али ја нисам видео валидну критику поставке коју сам изнео, док сам ја твоје поставке критиковао уз образложење дате критике.

Па у овом примеру рецимо ти кажеш, чим су они уживали, то је добро, а ја кажем да је свако подилажење страстима и конзумација друге особе као објекта лоша. Убаци то у формулу (која је сама по себи добра), па види где се разилазимо.

Cekaj, jel onda svaki odnos koji je plod strasti, a ne ljubavi ostavlja posledice?

Апсолутно.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

zbog ovog drugog sam i napisao prethodni post: 'neko tamo je rekao da je to tako i to je cinjenica'

Ко што рекох, брзо пишете, па док извотујем, оде петсто постова и гомила људи каже гомилу ствари:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па у овом примеру рецимо ти кажеш, чим су они уживали, то је добро, а ја кажем да је свако подилажење страстима и конзумација друге особе као објекта лоша. Убаци то у формулу (која је сама по себи добра), па види где се разилазимо.

Зашто као објекта? Сво троје су били равноправни сексуални партнери.

Играш баскет са ортацима. Јел то подилажење страстима? Мислим, баскет ти је страст, волиш да га играш. И играш га баскета ради, немаш вишу сврху. Да ли је то лоше и оставља последице?

Друго, да ли су твоји саиграчи објекти који теби служе да задовољиш своју страст? Мислим, њихова функција је објекатска, теби је циљ твоја страст, баскет, а они служе да ти тај циљ испуниш. Одрасли сте, одговорни и свима вам се игра баскет и договорно сте узели да га пикате и да један другом ''чините саиграче'' и тако дођете до испуњења своје страсти за баскетом.

Такође, реци зашто је лоше то што кажеш. Ја сматрам да моја формула има смисла и бранићу је ако треба аргументима. Ти си мени сада само рекао таксативно да је нешто лоше. Дај своју формулу, да могу да је нападнем, а не само да причаш за конкретне догађаје. Ако је подилажење страстима лоше, мени није довољна само та информација, већ и образложење. Ето, пођи од тога да ја не видим зашто би то било лоше. А за моју дефиницију могу да ти кажем тачно зашто је лоше лоше, а добро добро.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па у овом примеру рецимо ти кажеш, чим су они уживали, то је добро, а ја кажем да је свако подилажење страстима и конзумација друге особе као објекта лоша. Убаци то у формулу (која је сама по себи добра), па види где се разилазимо.

Апсолутно.

Ok znaci pinpointovano je razilazenje kod bluda - los ili ne.

Kada kazes konzumacija druge osobe kao objekta to zvuci kao da neko nekoga tu iskoriscava, a zapravo su sve strane u ovom slucaju tu iz istog razloga.

Podilazenje strastima - ovde si presiroko otisao, secam se da si nedavno na nekom klinke topiku ostavio "fap" post. Ali ne moramo siriti pricu u tom pravcu, mozda se ti posle drkanja svaki put pokajes, ne znam.

U svakom slucaju mi podilazimo strastima na svakom koraku svakog dana. Onaj dulijov primer sa cokoladicom dok ceka nekoga se fino uklapa ovde. Sad je samo pitanje da li ti hoces da diskutujes o tome ili ces zadrzati tvrde stavove strast - lose.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

-секс из љубави и те како има страсти, нес па?

Не спомињем страсти у смислу међусобне привлачности, већ, ај да кажем тако, као нешто супротно врлинама. У грчком је страст патхос, занш тај корен из речи патологија, нешто као патња, али разумеш у ком смислу користим.

-јебање са девојком у коју си зацопан, али сте се брзо смували, па још нисте стигли ''да се волите'', какав је то секс?

Па и то је нека размена емоција, не видим ту ништа претерано лоше, не ради се о чистом искоришћавању особе, већ о односу који постоји, али је по интензитету мањи од "воле се".

-како дефинишеш дркање?

Као вукоблуд. :)

-како дефинишеш пожуду?

Као страст, у оном смислу који сам горе покушао да објасним.

  • Downvote (-1) 2
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Четворица вас има и док откуцам један одговор, стигну три нова са по неколико питања, па испадне као да избегавам да одговорим на нешто, што није случај, већ је јако тешко водити овако разговор. :)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Не спомињем страсти у смислу међусобне привлачности, већ, ај да кажем тако, као нешто супротно врлинама. У грчком је страст патхос, занш тај корен из речи патологија, нешто као патња, али разумеш у ком смислу користим.

Ја колико видим, они су се и те како међусобно привлачили и то је та страст на коју ти кажеш да не мислиш? Њихово привлачење је из неког разлога лоше? Зашто ако за циљ има добар провод по цену - ничега? За све учеснике? И даље чекам моменат ЗАШТО је та њихова страст лоша и зашто је сводиш на патњу (притом знам у ком контексту кажеш патња, али свеједно, занима ме механика твог закључка).

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa i odnos u tom dp jebanju postoji. Ona hoce da se jebe, jer joj se jebe, njih dvoje ce rado da joj pomognu (zasto ne bi). Obe strane imaju jasne ciljeve i niko tu nikoga ne iskoriscava. Cak imaju i odnos, kao sto je taj odnos jebanja sa novom devojkom manji od "vole se", tako je i cisto jebanje manje od ovog prvog. Mislim to sto ti pricas se cak ni u tvoju pricu ne uklapa

edit: napustam i ja ovo do jutra, posto samo nepotrebno povecavam postove, kad ce iovako jos ljudi da ti kaze isto sto bih ja rekao :D

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Четворица вас има и док откуцам један одговор, стигну три нова са по неколико питања, па испадне као да избегавам да одговорим на нешто, што није случај, већ је јако тешко водити овако разговор. :)

Да, спори ирц лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мислим на емотивну привлачност, не на физичку, ако сам добро разумео шта Дулио мисли под изразом "зацопан". Ја сам то скапирао као заљубљен, ал то још није оно права љубав. Дакле, постоји емотивна веза између две особе, ал још није на нивоу љубави. Овде је по среди само физичка привлачност.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Мислим на емотивну привлачност, не на физичку, ако сам добро разумео шта Дулио мисли под изразом "зацопан". Ја сам то скапирао као заљубљен, ал то још није оно права љубав. Дакле, постоји емотивна веза између две особе, ал још није на нивоу љубави. Овде је по среди само физичка привлачност.

У овој причи физичка је привлачност, физички је и однос, физичка је и страст, да се тако изразим. Нико ништа није бричовао, нико није погрешно схваћен, нико искоришћен.

Као што са продавачицом имаш ''финансијски однос'' и ''финансијску везу'' и ''финансијску размену''. Нема дискрепанце јер и она има то исто.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...