Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Igrom slučaja sam nešto više uključen u selidbe ljudi u Norvešku (ovo pogrešno zvuči ali nemam nikakve veze sa konkretnim "delanjem" tako da tu ne mogu pomoći) i jezik je istripovan, švedski bi lakše naučio sigurno ali i ovaj se da naučiti tako da nemoj da se "plašiš" ali je imperativno da ga što pre naučiš. Sve ostalo će ti biti više nego ok, dokle god ne pominješ heroja Brejvika :)) Posebno za te poslove koji su "opipljivi" da tako kažemo (ovi "umetnici" i ta ekipa imaju problema sa pronalaženjem šljake).

Link to comment
Share on other sites

E da, zaboravih da pomenem da sam u Novom Sadu, u ulici Papa Pavla gde sam živeo tih 7 dana, sasvim izvesno video Satana u crnoj siledzijki sa nekim metalcima, bila je subota (drugi dan exita) u ranim popodnevnim satima.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Igrom slučaja sam nešto više uključen u selidbe ljudi u Norvešku (ovo pogrešno zvuči ali nemam nikakve veze sa konkretnim "delanjem" tako da tu ne mogu pomoći) i jezik je istripovan, švedski bi lakše naučio sigurno ali i ovaj se da naučiti tako da nemoj da se "plašiš" ali je imperativno da ga što pre naučiš. Sve ostalo će ti biti više nego ok, dokle god ne pominješ heroja Brejvika :)) Posebno za te poslove koji su "opipljivi" da tako kažemo (ovi "umetnici" i ta ekipa imaju problema sa pronalaženjem šljake).

Pa razapeli bi me istog momenta ako bi ga pomenuo hahaha..Znam da je jezik dosta cudan ali po meni je lagan za uciti..Videcemo :)

Link to comment
Share on other sites

Idem u neko mesto kod St Louisa. Mesto ima oko 18k stanovnika (3-4 puta vise nego ovde gde sam sad) a udaljeno je 20 min od dvomilionskog grada. Ne moze da bude losije nego ovde nikako. Inace to je isto dvogodisnja skola tako da kad zavrsim drugu godinu opet moram da trazim univerzitet da se transferujem sto me raduje. Voleo bi da vidim sto vise razlicitih drzava

Koji koledz? Drug mi tamo studira na Kolumbiji.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Igrao dva sata fudbala, istuširao se i sad jedem salatu od tune, paradajza, krastavca i luka i pijem cedjeni limun i grejp, bez šećera :D

Fizički se polako oporavljam. Sa druge strane psihički polako padam, jer sam shvatio da smo zbog gluposti raskinuli ja i devojka, i sad mi nedostaje jako... Naravno ta glupost je na površinu iznela gomilu sitnica koje se u regularnoj svakodnevnici tolerišu a u ovakvim prilikama nabijaju u facu kao problem, a opet i te ''stvari što smetaju'' se rešavaju razgovorom, razgovor je ključ ka svemu.

I sad se igra standarna ''ko će koga da pozove'' igra, koju ja sasvim sigurno ne igram zbog ponosa, nego zbog straha da nju možda ne boli uvo da se pomiri :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Brate mili, kao da čitam neki loš dnevnik.

Čabke aj se nađemo negde da ti zavrnem jedan vaspitni bekhend da dođeš sebi.

^qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...