Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

Naravno da komunalna ima ovlascenja. Ali oni za sada ne pregledaju karte. Da komunalna pregleda karte ravno je ludilu. Sto ne znaci da nije moguce, ali je tesko izvodljivo. Time bi organi uprave vrsili usluznu delatnost jednom drustvenom preduzecu - ravno ludilu. Meni je jasno da oni ne sluze nicemu i da kada su vec placeni budu i od neke koristi. Ali u tom slucaju bi morali da se odvoje od policije.

Link to comment
Share on other sites

Обука за комуналце траје 45  дана  и преко лета је. Могуће да су зато и ставили примену од 1.Септембра :)

 

Pa tako nekako jeste, ali me zbunilo ono sto pise "prebacice kontrolore u sektor komunalne policije", u smislu da to sad nisu obicni sluzbenici pa mogu samo da ih prebace, ali opet se to ogradjujem jer je ipak Blic izvor... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

На страну правни основ, мени је мало језива идеја о некој полицији која легитимише по аутобусима. Неплаћање јавног превоза је безобразлук, али није прекшај за кажањавање. Ако полицајац може да те легитимше у бусу, и напише казну за то, полако али сигурно Србија клизи ка 100% полицијској држави. Том логиком комунална полиција може да те тркељише и у продавници, да ниси украо нешто. Као што је интервентна смарала 90их тако ће сада комуналци?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

На страну правни основ, мени је мало језива идеја о некој полицији која легитимише по аутобусима. Неплаћање јавног превоза је безобразлук, али није прекшај за кажањавање. Ако полицајац може да те легитимше у бусу, и напише казну за то, полако али сигурно Србија клизи ка 100% полицијској држави. Том логиком комунална полиција може да те тркељише и у продавници, да ниси украо нешто. Као што је интервентна смарала 90их тако ће сада комуналци?

Zbog toga ja i kazem da je izvodljivo ali ravno ludilu. Sem toga komunalna policija bi morala da se odvoji od upravnih organa, komplet unutrasnjih poslova cime bi izgubili i ovlascenja koja sada imaju. Sve u svemu, to sto je neko rekao da ne bi bilo lose da komunalci obavljaju posao kontrolora, sto se i njemu ucinilo kao dobra ideja, ne znaci da ce toga i biti. Naprotiv, to bi bilo ravno ludilu. Ne verujem da ikome na vlasti treba tako nesto.

Istom tom logikom bi vojska mogla u miru da obavlja sumarske poslove ili neka slicna budalastina.

Link to comment
Share on other sites

На страну правни основ, мени је мало језива идеја о некој полицији која легитимише по аутобусима. Неплаћање јавног превоза је безобразлук, али није прекшај за кажањавање. Ако полицајац може да те легитимше у бусу, и напише казну за то, полако али сигурно Србија клизи ка 100% полицијској држави. Том логиком комунална полиција може да те тркељише и у продавници, да ниси украо нешто. Као што је интервентна смарала 90их тако ће сада комуналци?

 

Ja bih rekao zapravo upravo suprotno sto se konkretnog slucaja tice. Mi klizimo ka policijskoj drzavi ka klizimo, eno onaj tamo topic o Obrenovcu savrsen primer, ali ovde to nije slucaj. 

 

Sta mi sada imamo kao trenutnu situaciju? Postoji odluka Grada da se prevoz placa, logicno. Postoji zakonska regulativa da kaznu kao takvu mogu samo policajci naplacivati. I onda imas situaciju da trenutno u busevima imas kontolore ili Apexa ili GSP-a koji ni jedni ni drugi nemaju pravo niti da te zadrze niti da te legitimisu, niti da ti pisu kaznu (oni ti pisu neku doplatnu kartu koja je sustinski kazna, opet zaobilazenje zakona). I onda imas situaciju da protivpravno ridzovani zadrzavaju putnike bez karte u busu, da ih na prevaru legitimisu, da s druge strane ljudi biju kontrolore, opste bezakonje. Komunalcima kao kontrolom bi se to sve resilo zato sto oni imaju pravo da legitimisu, imaju pravo da napisu kaznu, napad na njih se tretira kao kao napad na sluzbeno lice. Uvodi se sve u pravne okvire.

 

Mislim evo analogija s saobracajnom policijom. Zaustavi te pandur nisi vezao pojas, trazi ti vozacku i saobracajnu, napise ti kaznu da plaits koliko treba. i to je to - ti prekrsio propis, on te kaznio i to je to. Isto je tako i sa komunalnim policajcem i neplacenom kartom u busu. E sad ako ti krenes da bezis saobracajnom policajcu, da ga udaris, da ga psujes logicno je da ce da te uhapsi, isto i s komunalcem. Sve je mnogo bolje pravno uokvireno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је ово прилично озбиљна тема и свакако да треба извагати који је најбољи модел за контролу карата у градском превозу.

Ипак, пре свега тога треба полупати све БусПлус апрате. Србски народ мора устати против перфидних уплитања у сопствени живот од стране домаћих издајника!

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ispravite me ako grešim, na zapadu Evrope isto imaju neki vid policije koji kontroliše karte, bilu u prevozu, bilo na ulazima u metro?

 

Brzo guglanje Beča na triadvisoru kaže "Ticket inspections are carried out regularly, sometimes assisted by police officers. If you cannot produce a valid and correct ticket, you will have to pay a fine of €100."

http://www.tripadvisor.com/Travel-g190454-s303/Vienna:Austria:Public.Transportation.html

Link to comment
Share on other sites

smrdljivi žardinjerci, vecina su klasicni blejaci, neradnici koji su se umuljali i sad su uvatili boga za muda

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kad je ukinut Bus plus?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Neverovatan obrt zaista, potpuno neočekivan razvoj stvari!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da oni ove stvari biraju kao onaj strip kako se biraju ispisi na majicama ... samo random gađaju neke gluposti. Pazi, ograničenje broja vožnji na mesečnoj karti i kao imaće dovoljno i za posao ali i za "druge stvari", pa koji će to broj onda biti i čemu uopšte služi? Jel to neko "zloupotrebljava" jer nema šta drugo da radi pa se vozi ceo dan prevozom?

 

Jedino korisno je 24h karta što je trebalo da postoji od pre sto godina.

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da oni ove stvari biraju kao onaj strip kako se biraju ispisi na majicama ... samo random gađaju neke gluposti. Pazi, ograničenje broja vožnji na mesečnoj karti i kao imaće dovoljno i za posao ali i za "druge stvari", pa koji će to broj onda biti i čemu uopšte služi? Jel to neko "zloupotrebljava" jer nema šta drugo da radi pa se vozi ceo dan prevozom?

 

Jedino korisno je 24h karta što je trebalo da postoji od pre sto godina.

Pa očigledno je da je najveći problem prevozna mafija - ljudi koji se po ceo dan voze tamo-vamo sa svojim markicama za penzionere i zaposlene, ali svaka čast Vučiću što je prvi pomenuo Slavoljuba, penzionera koji svaki dan promeni 17 autobusa.

Link to comment
Share on other sites

Па по тој логици онда ће опет морати да се валидирају и месечне карте при уласку у возило.

Ако им то опет прође, онда нас и треба јебати.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Deluje da su svesni situacije u praksi i da žele da izvuku svaki mogući dinar od onih koji plaćaju, jer one koji ne plaćaju nikad neće primorati da plaćaju. A ti tupsone, ko to je kriv što radiš kod privatnika pa ne možeš da potrošiš celo jutro da "izlazim na idućoj" svaki put kad naiđe kontorla.

Link to comment
Share on other sites

Па по тој логици онда ће опет морати да се валидирају и месечне карте при уласку у возило.

Ако им то опет прође, онда нас и треба јебати.

 

pa to i piše u tekstu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...