Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

pa jesam i ja ispao pička al

1. nisu me startovali nijednom danas

2. bio sam na skoro svakom protestu protiv đilasa i busplusa, potpisivao peticije, nonstop agitujem protiv njih

3. bojkotujem busplus :D

Link to comment
Share on other sites

mostar ka NBG, sava centar ka mostaru, slavija - tu sam ih danas video da su zauzeli busiju, mada nisu bili komunalci s njima. pored toga su banuli i u ustaničkoj kod pijace i na bežanijskoj kosi, al mislim da je to bilo u prolazu, nije ih bilo po 20

Link to comment
Share on other sites

došlo mi da pitam one isprane njuške u autobusu koliko su u stanju da istrpe.

Сто посто је било још људи који су тако гледали остале, укључујући и тебе. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Sigurno su posle toga i oni otišli kući i zapitali se o svom životu!

Samo tako nastavi, još malo pa neće više biti kontrolora uopšte!

Naravno! U nedelju je, nakon mog akta, jedna kontrolorka sela na stepenik, krenula da jeca i da se trese, posto ipak prvenstveno gledam da napadam zensku populaciju. Mislim da su drzali autobus jedno 45 minuta, umesto uobicajenih 20, dok se zena ne povrati, jelte. Ali je ipak ispalo da se skida sa dopa, pa ima telesnu krizu. I onda su doleteli i komunalci, dve marice, foke i padobranci, i ja sam im objasnio o cemu se zapravo radi, i onda su tako prosvetljeni isprebijali ostatak kontrole, cak se i vozac ponudio da me baci do kuce, ali sam mu rekao da zivim u Rakovici. I onda smo se smejali i smejali....

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 3

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Lestane, Kaludjerica, ono, od Ustanicke kad produzis u nistavilo...

tuzno je...

A svuda je isto. Isli ubosnu na svirku, mene i jos 2 ortaka su gole skinuli i prevrnuli ceo auto, iako smo prijavili sta imamo od opreme, dok su bez provere prolazile takve njuske... Oni ce pre da maltretiraju ljude za par grama trave, a to sto u okolini Nisa imas 20 albanskih labova horsa, to nikom nista.

Isto je i sa ovim dekicom, jebu ga za 70 kinti, dok se po skolama klinci tuneluju nozevima.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Autor:

Kontrapunkt

Dva istraživača, Corey Benninger i Max Sobell, iz Grupe Intrepidus, smislili su način za besplatnu dopunu potrošenih karata za prevoz. Oni su iskoristili bezbednosni propust u RFID/NFC tehnologiji koja se koristi u sistemu naplate karata u podzemnoj železnici Nju Džerzija i San Franciska. Pošto se ista tehnologija koristi i u smartfonovima, nedostajala je samo odgovarajuća aplikacija za Android (verzija 2.3 i novije). Zato je Benninger, koji inače nije programer, prionuo na posao i vrlo brzo uspešno rešio taj problem – kodirajući aplikaciju za samo jednu noć. Svako, kaže on, ko ume da presnimi podatke na NFC čip može da napravi sopstvenu verziju.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intrepidus.ultracardtester

Svoje otkriće Benninger i Sobell predstavili su na bezbednosnoj konferenciji EUSecWest koja je održana u Amsterdamu. Oni su istakli da sve veći broj gradova uvodi RFID/NFC tehnologiju za očitavanja karata i da, po svemu sudeći, problem nije u lošoj tehnologiji već u implementaciji tih sistema. Oba testirana sistema, Path u Nju Džerziju i Muni u San Francisku, nisu koristila bezbednosna podešavanja na odgovarajući način, što je njima dvojici omogućilo da resetuju svoje karte.

Aplikaciju za smartfonove koja omogućava besplatnu vožnju nazvali su UltraReset. U demonstrativnom videu oni koriste Nexus S smartfon kojim resetuju podatke na NFC Mifare Ultralight čipu.

Uštrojena verzija aplikacije UltraReset, nazvana http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-uvvVMHnC3c, dostupna je za download. Njena svrha je testiranje bezbednosti sistema naplaćivanja karata i ona ne omogućava resetovanje kartice. No, to sigurno neće obeshrabriti hakere kojima ova aplikacija može da posluži makar kao putokaz ka jednostavnom exploitu. Jer, ako je to mogao da učini neko ko nije programer, šta tek mogu da urade Anonymous i ostala subverzivna tech-savvy banda?

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

A jel negde bila priča oko toga što se za ove "single" karte primenjuje nova cena vožnje iako je karta kupljena po staroj?

Nisam siguran da bi to smelo biti legalno, mada me oko ove priče ništa ne iznenađuje. Ako je čovek kupio dve karte kad je bila 60 din vožnja (tj. dve dopune) ne bi smelo da se desi da mu automat skida 72 din po vožnji.

Osim ako na tom računu tj. kad puniš karticu ne piše "Busplus dopuna 300din" a ne "Busplus 5 x 60din". I osim ako ne možeš da onoj što ti uplaćuje BusPlus daš recimo 79 dinara i kažeš "dopunite mi karticu" pa onda "krckaš".

Ali imajući u vidu da je ta obična kartica za 10 VOŽNJI tj. ograničena je na toliko, onda je jasno da to nije slučaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/350273/Tri-sindikata-GSP-sutra-protestuju-protiv-Bus-plus-sistema

Tri sindikata GSP “Beograd”: “Evrovozač”, “Sindikat vozača GSP” i “Sindikat GSP” uz podršku “Sindikata radnika policije” i “Beogradsku uniju sindikata” održaće sutra u 15 sati protest protiv “Bus Plus sistema naplate” ispred pogona ovog preduzeća u Ulici knjeginje Ljubice 29.

PAJDE!

Edited by alfy

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...