Jump to content

Život u BG


Recommended Posts

Ja sam prvo uplatio stan u Zumbulu, pa sam promenio za veci u Lali. Drug je uzeo stan u Krinu (ista zgrada kao Lala i Ruza). Svi ti stanovi su apsolutno dobro uradjeni, to sam video svojim ocima. Nista ne fali, nista nije loseg kvaliteta, sve radi kako je receno. Kad sam se selio, sve sto smo im prigovorili su ispravili (sto su sportisti usvinjili i sto nije bilo uradjeno kako treba). Te price o kvalitetu su mi svi rekli kad saopstim gde se selim. Jos treba da se uverim u to. Mada ne mogu da tvrdim za ostale zgrade. Lutrija je svuda. Kupujes li stan, odes prvo da ga pogledas, neces valjda da platis na nevidjeno, osim kad je u izgradnji.

Lokacija jeste pomalo pusta, ali nista preterano. Ja ni ne provodim mnogo vremena u gajbi, na poslu sam veci deo dana. Ipak, dovoljno toga je na 15 minuta hoda (blokovi, Delta siti, Arena).

Edited by HARUMP!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

само 2 зграде тамо је радио Енергопројект и то је ок, а остало је за бачање. инфо имам од колеге који је тамо "служио војску" за време Универзијаде и каже да је дно дна.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

belvil - arena je baš fina tura za šetnju, dušu dalo da nedeljom prošetaš klince :D

ortak je radio u belvilu za vreme univerzijade, znam da su iznosili mrežnu opremu iz podruma jer je nastala poplava. al na stranu kvalitet, ja tu stan ne bih kupovao zato što su preveliki ulazi i prevelik potencijal da se pretvori u geto (što neko već reče).

Izgleda da imam sreće jer mi je stan sa "unutrašnje" strane u bloku, ali ja bukvalno ne čujem vozilo tokom celog dana. Za zagađenje moguće, al se nekako tripujem da je opet malo dete za zeleni venac ili slaviju.

autoput ima onaj konstantan šum, čuje se ali ne iritira, i vrlo brzo mozak nauči da isključi taj zvuk. meni je daleko više smetalo kad neki moron istripuje da je fanđo i vozi 100 na sat onim uličicama oko zgrada, ili kad nekog zagrade na parkingu pa on stoji pored kola i trubi pola sata.

što se zagađenja tiče, razlika između zelenjaka i NBG-a je ista kao razlika između NBG-a i nekog sređenog evropskog grada.

i da, još jedna prednost NBG-a je mnogo bolja voda u vodovodu.

Link to comment
Share on other sites

jedna stvar koju valja uzeti u obzir kada se dolazi u beograd su daleko veći troškovi života. doduše, u odnosu na novi sad je ta razlika ponajmanja, verujem da su se cene hrane izjednačile, ali komunalije su ovde i dalje skuplje. ja infostan (objedinjeni račun za grejanje, vodu, odnošenje smeća i tako to, cele godine je isti) plaćam 9000, struju oko 2000 (3-4 letnja meseca po 3500), kablovsku i internet 3000, i uz još nekoliko sitnih računa (mobilni, fiksni, čišćenje zgrade, održavanje lifta...) to izađe na 180-200 evra mesečno. mislim da u novom sadu to i dalje izađe oko 100-120.

Не знам у коликом стану живиш, али све што си набројао је исто овде, осим за инфостан који је сада промењив због грејања. Док је био фиксан, за 40так квадрата изађе око 5.000 РСД. Пошто је рачун за грејање и највећа ставка, онда са квадратима расте драстично и инфостан. Тако да за неких до 50 квадрата изађу режије на око 160 евра (са ставкама које си набројао).

Кад бих морао да бирам у Бгу (вероватно под претњом стрљањем), вероватно бих јурио нешто где има доста зеленила. Нови Бг јесте простран али ми је монотон до бола. Они делови тамо од Газеле па до Мерцедес зграда су јебено смехотресни. Јбте ко смисли онакав изглед зграда.

Link to comment
Share on other sites

Plus, ja sam od ovih mojih novosadista čuo da je informatika (lol) skuplja nego infostan kod nas u bgdu na istu kvadraturu, mada nikad nismo baš upoređivali 1na1 ali one cifre koje su oni pominjali su bile više nego beogradske.

Link to comment
Share on other sites

lol

Под изразом "кичерај", иако се нисам добро изразио, мислио сам на то што је постао буквално снобовски део Новог Београда, где је квадрат дупло скупљи, где су убили ону чар блока, паркић, клупица, милина...

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Не сећам се, дал беше 2002ге ил тако нешто. Била је вест да се жале у Зајечару или Смедереву или Бору (нешто тамо источно, можда Бор), што им скаче цена грејања по м2 са 9 на 11, а у Бгу са 7 само на 9. У том тренутку у Ужицу је већ годину дана било преко 20 [:(!]

Јбга, мазут.

Link to comment
Share on other sites

Не знам у коликом стану живиш, али све што си набројао је исто овде, осим за инфостан који је сада промењив због грејања. Док је био фиксан, за 40так квадрата изађе око 5.000 РСД. Пошто је рачун за грејање и највећа ставка, онда са квадратима расте драстично и инфостан. Тако да за неких до 50 квадрата изађу режије на око 160 евра (са ставкама које си набројао).

Кад бих морао да бирам у Бгу (вероватно под претњом стрљањем), вероватно бих јурио нешто где има доста зеленила. Нови Бг јесте простран али ми је монотон до бола. Они делови тамо од Газеле па до Мерцедес зграда су јебено смехотресни. Јбте ко смисли онакав изглед зграда.

Блок 62, Нови Београд, стан од 63 квадрата = комуналије од нешто преко 8 сома динара месечно.. Плус струја (око 3, можда 4 сома), телефон, кабловска, интернет...

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

па скоро све режије су свугде исте, типа тел, кабловска, интернет, струја и вода (колико толико).

Не баш драстичних разлика има у одвожењу и депоновању отпада (али се сви спремите да ово оде у три лепе горе, али је макар разлог ок).

Једина разлика је у грејању, а и то зависи који енергент се користи, каква је мрежа итд.

Али све скупа, није то ништа драстично другачије.

Чисто пример, колега је за јануар добио грејање за стан од 80 м2 око 19.000 динара (само грејање). Али је то шатро са мерачем итд. Ван сезоне би требало да је та ставка хиљаду и кусур. У просеку, изађе грејање макар 8 хиљада месечно за тај стан.

Link to comment
Share on other sites

mogu da se kladim da svi ovi koji pljuju nbg nisu nikada ziveli tamo!

ziveo sam na vracaru godinama, pa na 3 lokacije na nbg, i sad sam na banovom brdu (IMO USRANOM)

najvece guzve kod sajma, leti 150k ljudi dolazi na adu jebenu i odlazi sa iste, ne mogu NIGDE da odem, a kad smo kupovali stan to je bio plus, brate Ada ti je preko put, kul zar ne? NE!

moji parametri za nbg su:

-siroke ulice, parking

-teren za basket/fudbal izmedju svake 2 zgrade!

-totalno drugaciji ljudi u odnosu na ostale delove grada (u kojima sam ziveo barem) zamisli komsije ti kazu "dobar dan"

-dobro prodavnice sad imas svuda stvarno :/ (ja nemam kod sebe ali to je izuzetak, moram autobusom u prodavnicu a zivim 5 minuta od centra)

-povezanost nbg-centar u glavnom super, pogotovo fontana i sve odatle ka mostu ili ti Lenji(n) Bulevar

-ono sto nisam video da ljudi pominju, na nbg imas gomilu skola i vrtica, uvek ti je blizu 2-3 skole sa razlicitim jezicima...

-NBG je ravan, mozes svuda biciklom (jebem ti banovo brdo da ti jebem)

i jos jedan +/- visoke zgrade sa puno spratova, kome ne smeta sve preko 10. sprata drasticno opada cena, kome ne smeta milina...

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

nisam stručnjak, al mislim da je i investitor i izvođač radova, ako "investitor" u građevinarstvu znači isto što i drugde - onaj koji daje pare. energoprojekt sam finansira izgradnju svojih zgrada, ili je barem tako radio kada sam kupovao stan.

u svakom slučaju, čovek je pitao na koju adresu da ode da kupi stan i da bude siguran da neće biti prevaren, ja mu dadoh :)

Link to comment
Share on other sites

Plus, ja sam od ovih mojih novosadista čuo da je informatika (lol) skuplja nego infostan kod nas u bgdu na istu kvadraturu, mada nikad nismo baš upoređivali 1na1 ali one cifre koje su oni pominjali su bile više nego beogradske.

pa beograd poodavno ima najjeftiniji infostan u srbiji :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...