Jump to content

Život u BG


Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jedna stvar koju valja uzeti u obzir kada se dolazi u beograd su daleko veći troškovi života. doduše, u odnosu na novi sad je ta razlika ponajmanja, verujem da su se cene hrane izjednačile, ali komunalije su ovde i dalje skuplje. ja infostan (objedinjeni račun za grejanje, vodu, odnošenje smeća i tako to, cele godine je isti) plaćam 9000, struju oko 2000 (3-4 letnja meseca po 3500), kablovsku i internet 3000, i uz još nekoliko sitnih računa (mobilni, fiksni, čišćenje zgrade, održavanje lifta...) to izađe na 180-200 evra mesečno. mislim da u novom sadu to i dalje izađe oko 100-120.

i was chuffed to see proper spelling, old chap

o koliko kvadrata pricamo?

fml

Link to comment
Share on other sites

Prvo, biraj lokaciju koja ima dobru provetrenost jer je u beogradu smog zamenio vazduh. Biraj lokaciju koja ima dobru insolaciju (osuncanje), ako volis ravan teren ->nbg, ako volis brdovito -> stari deo. kad nadjes par takvih lokacija onda proveri: koliko su udaljene od tvog radnog mesta, kolik blizu je bolnica, da li je blizu neka linija GSPa koja ide do centra, koliko ima javnih parkinga. kad se lista suzi onda predji na komunalnu infrastrukturu, da li ima problema sa kanalizacijom, el energijom, grejanjem itd. taj deo grada. a onda vidi zgradu koja je orijentisana ka jugu ili jugoistoku. naravno proveri da li ima termoizolaciju, kakvi su prozori itd. sto se samog stana tice, najbitnije ti je:

dnevna soba da bude na jugu (idealno), jugoistok (malo manje idealno) jugozapad (jos malo manje idealno), kuhinja, na istoku ili jugoistoku, spavaca soba na severoistoku i jos jedna soba na severu za slucaj da ti treba radna soba jer je severna svetlost ujednacenog intenziteta tokom celog dana i najpogodnija je za uslove citanja.

to je u nekim grubim crtama.

moj savet pre svega (iako je na kraju :D ): ne uzimaj stan/kucu ako nema bar 10cm sloj termoizolacije. vrucina ce te pojesti pogotovu ako stan bude na 4+ etazi.

odoh da se vratim projektovanju skole >.>

Link to comment
Share on other sites

<br />80<br /><br />kod tih većih stanova nema neke razlike, gledao sam račune za gajbu od 98 kvadrata i infostan se razlikuje za 300 dinara<br />
&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;<br /><br />kao sto rekoh, gresite evo u sapcu su komunalije skuplje :|  (kod mene je fazon razdvojena svaka stavka u infostanu, grejanje, voda, komunalije i a zivim samostalno ima dosta godina i stalno uporedjujem sa drugarima koji su u bg-u)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nbgd blok 21 kod osnovne skole Jovan Ducic,ziveo sam tu 3 godine uvek bih se vratio i vraticu se jednog dana! ili jednostavno... Kumodraz! (:

Да л' си реалан, који црни Кумодраж.. Па чак је и ова "моја" Борча република за Кумодраж :))))

НБГД, најреалнији избор..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

ne znam shta prichash ti matori, ortak zhivi na ledinama i po celo leto smo kod njega i nije bilo problema sa vodom, niti sa strujom.. odakle ti te informacije?

Живео сам на окретници 71 на Лединама око пола године.. Док је било лето (тј топло време) људи су заливали којекакве курце и ја нисам имао притисак воде (значи као да се тушираш пиштољем на воду), а онда је дошла зима и пошто се брдо њих тамо греје на струју а брдо их је прикачено на црно, трафо станица не може да проследи струју свима и онда, вуала, нема струјеее.. Сећам се добро да сам 31. децембра био у мраку.. Тј, био бих да сам остао гајби.. И онда су они домороци изнели контејнере на улицу и затворили саобраћај уз причу да им је мука да буду без струје..

Можда је тај твој ортак на неком другом месту на лединама, шта знам, али не верујем да је много ствари промењено у ових пар година..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

potez hotel jugoslavija-karadjordjev trg u zemunu. Granica nbgd-zemun, tu je reka, grad blizu, zgrade vrh, uzivancija. Doduse zato je i skupo do bola

igor znalac!

definitivno odlican kraj, usralo nas jako da imamo ovde stan, jos smo uzeli stan na kredit 20god + 10% ucesca sa nekom bednom kamatom i kvadratom oko 900e cini mi se.. konkurs grada za zaposlene u drzavnim institucijama bez resenog stambenog pitanja

Link to comment
Share on other sites

Borca bolja od Kumodraza? :)

Реално, село к'о село да се разумемо. Али опет, гледао сам и једно и друго и капирам да је Борча боља опција, и ближа граду :)

on je nekih 3-4km od okretnice na bezaniji (posle onog velikog supermarketa sunce ili tako nesto) :)

Значи да је он далеко, тј тамо ка Сурчину.. Мсм, ко зна, можда се и променило нешто :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...