Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

Kili je pogodio poentu - restorani u Rusiji su kao supermarketi u Beogradu: velike mreze jednostavno ubijaju male, domace restorane jer im je lako da se dogovore sa vlastima ili chak vlasnicima prostora da ih zlostave... Imati mali biznis u Rusiji je kao pucati sebi u nogu, pa onda trchati maraton.

@brue - ako mi ne verujesh dodji do mene na na nekoliko dana, sve ce ti biti jasno )

Pa da ali ti kao fast food tipa oni koje sam naveo ne pravis nikome konkurenciju jer nista tako ne postoji ? Na stranu sto taj "mali biznis" na trzistu sa takvim potencijalom jako brzo moze da poraste u ogroman lanac i veliki biznis.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

koristite bih za prvo lice jednine, molim vas. :c

ne znam kako,ali npr. video sam u dulijevom postu da ne pise bih,a ne znam kako dok sam pisao moj post to nisam izvalio...vudujeve kletve se usadjuju u mene!

nego

moj mali kum trolfejs i ja

2ahcmqr.jpg

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Gruja Olsson

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

tesko je u Sveckoj

306238_389882064379064_100000718205439_1249283_2030655032_n.jpg

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Uz kakvu kulturu? Rusi su 90-ih svuda furali americhke zastave, muzej Borodinske bitke i VDNH su bili pretvoreni u americhke auto salone.... Tek ih je Putin malo uveo u red, ali i dalje su u fazonu Zapad=MEGA, Rusija=SRANJE.

Svi prichaju za Mek da je sranje hrana, ali ima mnogo stvari u njegovu korist:

1. ubedljivo najjeftinija hrana u Moskvi

2. nije toliko sranje kao ostala njihova hrana (sad zamisli koliko je ostala hrana sranje!!!)

3. ima ga svuda i uvek je pun

Realno gledano, restorani u Rusiji su jedna velika nula. U normalnom restoranu ne mozesh da jedesh normalno ispod 50-75 dolara, u obichnom restoranu ne zelish da jedesh to shto ti serviraju. Da ne pricham da treba chekati vechnost da ti dodje konobar (pri tom ih ima zilion koji sede oko shanka i ne rade absolutno nishta), shto su porcije male i shto sve to pati od najgore stvari koja vlada u celoj Rusiji - skupo =/= kvalitetno!

edit: ulete Dvini

+1 bio skoro i potvrdjujem

moskovljani generalno vise veruju velikim lancima, nego manjim lokalima, jer se ranije desavalo da dodje neko tipa sa kavkaza, napravi fastfood i stavlja u meso razna sranja, te svi izbegavaju takva mesta, pa je i dobijanje dozvole sad mnogo teze :) A i kad vec imas uvek neki fastfood blizu metro izlaza, sto bi jeo u nekom mestu o kojem apsolutno nista ne znas...

meso je po ceni u poredjenju sa srbijom lolskupo, tj. ubedljivo najveca razlika, a i nema pekare na svakom cosku [:(]

vezano za restorane, otkud znam, nisam se nesto setkao po restoranima ali sam u Gum-u na gornjem spratu za ne neke preterane pare solidno jeo, ne secam se kako se zove restoran, ali bile su u istom restoranu razlicite svetske kuhinje (ital, nem, japan) kao samousluga, sto je uglavnom popularno po nemackoj, ili americkim zatvorima :tf:

423852_269879743086773_100001942483672_610611_998122426_n.jpg

no hat in march -> foreigner

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Da krenemo od toga da imam posao gde sedim od jutra do mraka, jedem sve i svashta poshto nema shta da se jede kako si vec i sam primetio. Otprilike sam godinu i neshto dana ziveo na hrani iz McDonalds-a, ko zna kako je u Rusiji, razumece.

Kod kuce nema nishta normalno da se jede, naravno. Volim svoju zenu, ali ne mogu da kazem da ume da kuva. Dok sam ziveo sam, kuvao sam sebi, sada nema shanse jer jednostavno nemam vremena za to. Ostaje samo junk food.

Vec 3 meseca jedem samo povrce i voce i ponekad piletinu (mrzim piletinu BTW). To sve ili spremam sam ili jedem u boljim restoranima...

onda uzmi skuvaj nedeljom nesto sto moze da stoji par dana i uzmi bento (lunchbox) i nosi na posao, ili plati nekom da ti kuva ili posalji zenu na kurs

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Realno ne znam što ne blenduješ stvari, dobiješ krajnje jestivo nešto što može i da zasiti čoveka neko vreme.

Ali nije ovo takav topic. Evo jedne fotke od mene, krajnje nikakve umetničke vrednosti, ali mene prosto fasciniraju prazne ulice koje su inače prepune, ovo je 14. decembar juče u 2 popodne :)

KzJGz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...