Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Gimnazija Branko Radicevic Kovin

Branko Radicevic Kovin

Radicevic Kovin

Kovin

kolko sam los u ovome

celo brate razocarao si me,ocekivao sam u spojleru

KOVIN IMA JEDNU LUDNICUUUUU

LUDNICUUUUUUUU

LUDNICUUUUUUUUUUUUUUUUU

:))))

nego,nakon ovog istokovog oglasavanja,stvarno je poceo da mi se gadi,do sada sam ga cak malo i zalio znajuci kakvi smo inkvizitori sa rura,ali sada vise nemam apsolutno nijednu lepu rec za coveka koji pre par dana napise da je guglao sta je ACTA,a sada uveliko prica kako je on neki mudo aktivista i raspreda o tome na tviteru.Boze kakav jadnik.

Ali ne,mi smo u stvari ljubomorni

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

елем, проверио сам са "ментузалемским бирократама", мојим драгим колегама, све везано за Пејпел.

налог на Пејпелу ЈЕСТЕ девизни рачун у иностранству и оно ПРВО мишљење је било потпуно утемељено у законима и реалности и стручности. како се наставио "притисак јавности", стручност је елиминисана и следеће мишљење је било одраз "жеље јавности да живимо као сав нормалан свет".

дакле, ипак сам био у праву, везано за постојећу регулативу - Пејпел НЕ МОЖЕ тако да функционише у Србији како су замислили, а позитивно мишљење, које је на крају дала НБС, је СРАМОТНО попуштање струке под притиском.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi po istom ključu i account kod MMO publishera( recimo Blizzarda) koji ne sadrži "pravi novac" već "ingame currency" (koji se effortlessly konvertuje back n forth, isplaćuje na tvoj bankovni (ili paypal :tf:) nalog ) potpadao pod "devizni račun"? Mislim da bi neki drugovi forumaši to vrlo veoma želeli da znaju :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

елем, проверио сам са "ментузалемским бирократама", мојим драгим колегама, све везано за Пејпел.

налог на Пејпелу ЈЕСТЕ девизни рачун у иностранству и оно ПРВО мишљење је било потпуно утемељено у законима и реалности и стручности. како се наставио "притисак јавности", стручност је елиминисана и следеће мишљење је било одраз "жеље јавности да живимо као сав нормалан свет".

дакле, ипак сам био у праву, везано за постојећу регулативу - Пејпел НЕ МОЖЕ тако да функционише у Србији како су замислили, а позитивно мишљење, које је на крају дала НБС, је СРАМОТНО попуштање струке под притиском.

e neka onda,koji ce nam kurac

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

мислио сам да је грешка настала јер је неко акаунт превео као рачун, док се мислило о налогу. ипак, код Пејпела се ради о РАЧУНУ, дакле ти УПЛАЋУЈЕШ реални новац из банке на виртуелни рачун на Пејпелу и њиме располажеш без даљег учествовања банке. исто је и у обрнутом смеру. мислио сам да су средства и даље код банке, а да Пејпел резервише средствима са твог рачуна у банци до висине до које си га овластио, међутим - не: новац ФИЗИЧКИ напусти твој банковни рачун у корист Пејпел рачуна, који је ништа друго до твој девизни рачун у иностранству, макар био и виртуелни.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мислио сам да је грешка настала јер је неко акаунт превео као рачун, док се мислило о налогу. ипак, код Пејпела се ради о РАЧУНУ, дакле ти УПЛАЋУЈЕШ реални новац из банке на виртуелни рачун на Пејпелу и њиме располажеш без даљег учествовања банке. исто је и у обрнутом смеру. мислио сам да су средства и даље код банке, а да Пејпел резервише средствима са твог рачуна у банци до висине до које си га овластио, међутим - не: новац ФИЗИЧКИ напусти твој банковни рачун у корист Пејпел рачуна, који је ништа друго до твој девизни рачун у иностранству, макар био и виртуелни.

Kako tacno isto funkcionise i u drugom pravcu?

Ako srpski gradjanin ne moze imati devizni racun u inostranstvu, a da bi podigao pare sa pejpela moras imati pravi bankovni racun to znaci da srbin sa pejpelom da bi podigao pare mora imati racun u srpskoj banci tako ce sve uplate njemu na pejpel morati da prodju kroz srpsku banku koja onda da bi ta sredstva postala dostupna moze da trazi izjavu o svrsi tih uplata i eto ti ga ceo zatvoreni sistem sa kontrolom koju zelis.

Koje su to tacno malverzacije moguce u takvom sistemu?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jel objasnio? Mozda supljim mozgovima kao sto je njegov.

Perica uplacuje Mikici, Mikica da bi podigao te pare mora to uraditi preko srpskog racuna u banci i prilikom toga mora potpisati svrhu te uplate koju podize da bi mu sredstva bila dostupna. Tom prilikom se Mikici obracunava porez na dobit. Perica ne placa nikakav porez na trosenje para, a ako je placanje radi uvoza necega placa carinu i porez kad to nesto dodje na granicu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

i to je lose zasto?Zato sto cu izneti dinar iz Majke Srbije?

zato sto ces izneti evro iz majke srbije, devizu svetinju. da nisu stvari toliko restriktivne ovde, ne bi ostao evro na evru u celoj zemlji :)

a nece ni ovako, samo sporije.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Jel objasnio? Mozda supljim mozgovima kao sto je njegov.

Perica uplacuje Mikici, Mikica da bi podigao te pare mora to uraditi preko srpskog racuna u banci i prilikom toga mora potpisati svrhu te uplate koju podize da bi mu sredstva bila dostupna. Tom prilikom se Mikici obracunava porez na dobit. Perica ne placa nikakav porez na trosenje para, a ako je placanje radi uvoza necega placa carinu i porez kad to nesto dodje na granicu.

djoka meni plati softver 1000e, ja miki saj 500e, servis lakiju 100e, novi ruter vuduu 200e, mika ima 500e kupi isto novi ruter od vudua koji je vudu sam napravio 200e i za 300 kupi cugu za rodjendan od vlade koji ima paypal i podrum pica. vlada i vudu puni para potrose sve na robu iz inostranstva i nema poreza za srbiju nema!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

sve bi to bilo jednostavnije da rade sa kešom, tako da taj argument da sprečavanjem paypal-a neko sprečava pranje para ne pije vodu. naročito ne u zemlji gde pare pereš preko bankovnog računa najopuštenije.

zabrana paypal-a nije sprečila iznošenje deviza iz zemlje putem interneta (jer platne kartice rade na internetu opušteno), jedino što je postigla je da manje para uđe jer ljudi ne mogu da naplate svoj rad na internetu. ja bih pravi razlog potražio negde među 40-ak tranzicionih banka i njihovog lobističkog uticaja na državu. s druge strane, paypal je očigledno nezainteresovan da prilagodi poslovanje ili nešto izlobira, tako da to nam je što nam je.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...