Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Nema tu neke magije za dobar san, onaj ko nije bio dovaljno aktivan preko dana (seks, rekreacija, fizički posao, hodanje, mentali rad), imaće dovaljno energije da sebe troluje kad legne, u kombinaciji sa stresom i životnim problemima koji krenu da švrljaju po mozgu kad legneš.

Neuredan, nesredjen i stresan život - loše spavanje.

Sad sam skoro pa ozbiljan - onima koji baš imaju problema sa snom preporučio bi pušenje marihuane u medicniske svrhe uveče, spava se posle kao beba :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ujutru snikers i jaka, gorka turska kafa.

i ekser naravno

coolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ahahhaa jadan ovaj :))))

elem, imam i ja tu i tamo problema sa spavanjem, ali stavim čepove u uši, spustim roletne i ko grob :D

a i pivdža uveče dosta pomogne .. a i da ne razmišljaš ni o čemu, hepi hepi shajni shajni :D

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

ahahhaa jadan ovaj :))))

elem, imam i ja tu i tamo problema sa spavanjem, ali stavim čepove u uši, spustim roletne i ko grob :D

a i pivdža uveče dosta pomogne .. a i da ne razmišljaš ni o čemu, hepi hepi shajni shajni :D

Koliko je tebi do jaja :D :D

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Лешко, ако хоћеш да пробаш без јастука, савиј неко ћебенце како би имао барем мало одступање од душека, а опет не превелико као јастуком рецимо.

Не зна се који је мит о исхрани погубнији за човека, доручак као најбитнији оброк дана, или да млеко пре спавања помаже сну. Први сјебе најпродуктивнију половину дана, када обично рмбаш као црнац, или други који не само што крши основно правило одласка празног стомака у кревет, већ поручује да ни мање ни више треба узети млеко, које због своје дуге обраде осигурава "миран сан и лепе снове". 

aha, znaci ne treba doruckovati, pa da!

Daj sine kori, sad sto god kazu na nekom vendeta/natural jutjub kanalu uzimas kao mantru istine.

Ja od kada redovno i lepo doruckujem bez obzira na sve, doveo sam se fizicki u red samo tako. i subjektivno, a i lekarski. Sta treba, ne jesti nista da ne bi sjebao prvu polovinu dana??? A i leci praznog stomaka (ovo je tacno inace). Pa kada onda jesti?

Osim ako pod produktivnim delom dana ne zamisljas sta?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Otvoren je topik o tome na nauka podforumu, ali kao da to neko posećuje coolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

aha, znaci ne treba doruckovati, pa da!

Daj sine kori, sad sto god kazu na nekom vendeta/natural jutjub kanalu uzimas kao mantru istine.

Ja od kada redovno i lepo doruckujem bez obzira na sve, doveo sam se fizicki u red samo tako. i subjektivno, a i lekarski. Sta treba, ne jesti nista da ne bi sjebao prvu polovinu dana??? A i leci praznog stomaka (ovo je tacno inace). Pa kada onda jesti?

Osim ako pod produktivnim delom dana ne zamisljas sta?

Немој доручковати, храни се сунцем, или праном још боље, можда има још неки бољи савет на тјубу, само секунд да скокнем.

Ако се осећаш лепо, онда фурај. Оно што сам написао је упућено онима који су мање више доста средили своју исхрану. Када си почињао ниси се сигурно бринуо о томе да ли скроб иде са беланчевинама нпр, већ како да избациш шпагете и бурек, а финоће касније убацујеш ако желиш и можеш, исто у лаганим корацима.

Пошто варење изискује велику количину енергије, а ујутру је имамо доста, јаким доручком, често неправилно комбинованих намирница, на пробаву трошимо превише. Дакле, ово не важи ако нам је доручак лаган, правилно комбинован. Као што видиш, не ради се о неједењу.

Наравно, нећемо се пуно усрећити ако мислимо да исхрана решава све проблеме, ту су и фактори као што су квалитетан сан, кретање, психичко стање итд... Под квалитетним сном, мислим на хватање истог пре/око поноћи, у трајању од 6-7 сати, а сви знамо да се будимо уморни ако претерамо. Тако да под најпродуктивнијим делом дана сматрам временски период од устајања па до поднева рецимо.

Питао си када јести. Када осетиш глад, али треба разликовати природну од патолошке и изопачене глади што није лако на почетку сређивања исхране.

Очигледно да горе написано наступа тек касније по жељи, тако да не знам хоће ли бити некоме корисно, збо чега и нисам залазио у детаље. Оним глупавим постом, који је више констатације него одговор, обавезао сам се да одговорим.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lesko jesi probao da se izmoris nekom fizickom aktivnoscu pre spavanja, trcanje, plivanje, teretana. Meni je mnogo lakse bilo dok sam isao u teretanu. Odem lepo uvece na trening, izmorim se, veceram i spavam ko covek.

Juri decu po rođendanima, 'de ćeš veće fizičke aktivnosti? :))

haha, eto ti odgovora. :D

Nije do toga, probao sam. Da li poslom, ili fizickom aktivnoscu, nije pitanje toga da li sam umoran/izmoren ili ne. Jednostavno stalno imam osecaj da cu nesto prespavati, da cu se uspavati, da cu zakasniti. A pored toga i sanjam konstantno neke nebuloze, tako da se budim vise puta u toku noci.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se opet sinoć komirao i spavao do jutros, definitivno nešto nije u redu.

A što se doručka tiče, da budem iskren, nisam primetio razliku u odnosu na to kad ne doručkujem ništa, kad doručkujem umereno ili kad se odvalim od bureka kod trpka, nemam taj trip sa smanjenom produktvnošću ili potrebom da spavam ili šta god.

Link to comment
Share on other sites

Управо сам дао Анкалагону да хаса и брате, добро је што сам почо још пре да стављам тоалет папир по поду тераријума кад му дајем хас јер се данас изгледа много обрадово хасу, те га је услед велике еуфорије превише присно загрлио, на шта је овај реаговао чорбом из носа, на шта је опет лолпитон реко ''тај рад'' и онда га фурао около по тераријуму дес минута...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su zimi svi depresiviniji pa teže spavaju, ja sam sinoć legao oko 3 da bi ustao u 11 i okretao sam se po krevetu negde do 7 ujutru i sad sam ustao, em kasno, em neispavan :(

A što je najgore uveče sam trenirao jako kvalitetno i intezivno, i posle sam od 10 pa do 3 učio, dakle trebalo je da padnem mrtav u krevet.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...