Jump to content

Odeca buducnosti


Recommended Posts

Ova slika sa blica me je inspirisala da razmislim o nacinu na koji ce se ljudi "oblaciti" u buducnosti - odnosno da se zapitam da li cemo se uopste oblaciti, ili cemo nanositi na kozu neke termo slojeve u bojama ili sta god. Mozda ce postojati neka kabina sa sprejom ili lampom, gde vi samo udjete i izadjete sa drugacijim izgledom? A moda ce se zasnivati na kupovini "skinova" , i onda taj skin mozete da nanesete na sebe u toj kabini? Ili mislite da cemo i dalje koristiti tkanine?

194721_105-afp-luis-robayo_origh.jpg

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

hm da, trebace nam uvek obuca mislim.. sem ako nam obuca ne budu neke hover shoes

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Добро, све зависи о колико далекој будућности се ради. Ето, ја нас у далекој будућности видим у кожама од фока како правимо камене удице :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Надам се да хоћемо, од тканине високог квалитета без мешања превише боја, елеганција!

!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ja koliko mogu da primetim, na tom polju napreduje jedino sportska i namenska odeća (a i tu su glavni proboji nastali zahvaljujući svemirskoj trci), dok se modna industrija više vrti u krug nego što izmišlja nešto novo.

Link to comment
Share on other sites

Da, i ja sam se kad sam video naziv topica setio povratka u budućnost i samo-sušive jakne :)

Ali onda razmislim, pa nema tu nekih noviteta, u modi je sve isto i ne menja se, ne mislim naravno na dizajn, mada se i on svako malo povampiri. Tako da ne znam šta bi moralo da se dogodi pa da ljudi krenu da se oblače i izgledaju kao iz SF-ova iz osamdesetih :)

Skoro sam negde čitao za neku pametnu odeću, sportsku naravno, ali ne mogu da se setim šta je beše radila, dal' je recimo imala grejanje.

Link to comment
Share on other sites

verujem da ce biti svacega u garderobi buducnosti...neki pocetak ce biti implementiranje jednostavne elektronike u odecu, solarni paneli na torbama i ranchevima, povrsina koze ce se korisititi za wireless signal i near field komunikaciju itd...svasta ocekujem na ovom polju!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ja vishe mislim da ce razvoj odece u nekoj skorijoj buducnosti biti u pravcu razvoja materijala koji ce npr omogucavati kozi da dishe i koji odrzhavaju temperaturu tela i u toplim i u hladnim uslovima a pritom nisu deblji od obichne majce. takodje mogu da zamislim da ce biti materijala koji nece moci da se pocepaju, iseku, uflekaju, izguzhvaju, da nece biti potrebe ni da se peru, prvenstveno za potrebe (americhke) vojske a kasnije dostupno i obichnim smrtnicima.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Kome da prodaju sav taj silan prasak za ves ako naprave odecu koja ne mora da se pere? :tf:

Ne ocekujem neke revolucionarne promene na ovom polju, osim ako ne dodje do revolucionarne promene na gotovo svim poljima. Ekonomska i drustvena paradigma nas koce u tom smislu.

Link to comment
Share on other sites

Ekonomska i drustvena paradigma nas koce u tom smislu.

na to sam i ja ciljao. rekao je tomke već da u nauci do velikih proboja ne dolazi pod okriljem komercijalnih korporacija koje istražuju novi napredni proizvod, već sa univerziteta i laboratorija koji rade za vojsku/državu, a oni otkrivaju bitne nove stvari samo u (hladno)ratnim uslovima. eto još jednog razloga da navijamo za bipolarni ili multipolarni svet!

Link to comment
Share on other sites

nesto slicno mi je ispricao jedan doca s kojim se druzim ovde, a koji je dosta visoko na lancu ishrane .. prica se svodi na to da se inovacije vade iz sefa kad otkuca datum koji pise na njima, i predaju se odgovarajucim korporacijama na eksploataciju

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nešto ne verujem da će se nešto radikalno menjati, sem tih uvođenja gaždeta u odeću, da se tako izrazim. Mada kontam da će to (kada jednoga dana puste u prodaju) biti aktuelno par meseci, izložiće mali procenat snobova i to je to, biće fail i posle 20 godina će se ljudi sprdati sa tim, kao što je sad slučaj sa nekim "izumima".

Negde sam nedavno pročitao da su izmislili način kako da iz ljudskog tela crpe energiju, ono kao neka iglica ti bleji u koži, pa ti kao tako puniš bateriju mobinog/plejera, šta god. Ne znam zašto sam napisao ovo sad, pošto nema direktne veze sa odećom, al ne može da škodi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...