Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

On 9/25/2023 at 10:33 AM, Lucky said:

kapiram te skroz, to mi i jeste plan, prosto gledaš kao neki south park ili tako nešto, mada mi je malo krivo što nema završetak jer je gravity falls u tom smislu bio prilično kul tj. dobar je scenario imao u obe sezone.

krenuo sam ovo da gledam i iskreno dobro je da se ispodešavalo šta se ispodešavalo u četvrtoj jer mi je toliko bilo sporo do tad da je krenulo da me smara 🙂 dobra je glumačka ekipa ali sad tek videh da si linkovao i ovu hulu seriju i tu mi zapravo deluje da je i malo bolja ekipa 😞 ne verujem da ću baš gledati obe posle ove.

dobra je olsen, ali nekako ne znam, osim ako ne skrene u smeru koji očekujem, malo mi je bledunjava na trenutke.

a ovaj džesi na šta ga napraviše - mislim, nije on neki lepotanko ali ona frizura, lik izgleda kao iz pakla da je izašao direktno 🙂

odgledah love & death do kraja.

ok, popravila se olsenova dosta u tim finalnim epizodama, ne mogu da kažem.

za razliku od nje, ne razumem Plemonsa, osim ako stvarni Alan nije bio identičan kao ovaj, pa je ovaj samo verno preneo ulogu, totalno mi je nekako loš i promašio glumu - opet, posebno u tim finalnim epizodama kad je "ucveljen". one prve kad je kao "zbunjen" je još i nekako izvukao.

planiram da bacim pogled i na ovo Huluovo, čisto da vidim kako su ga oni izveli.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mladenq said:

meni je plemons solidan bio, msm jeste mu lik cudnjikav, ali vodis se tim da je takav bio i u stvarnosti, jer kako mozes reci da je 'promasio' glumu, osim ako ne znas iz nekih izvora da taj lik nije bio takav 😄

 

apsolutno, zato sam i stavio ogradu ali onda opet mogu i ja da povučem tvoju paralelu sa radnjom iz one prethodne serije o kojoj smo pričali (sad mi stade mozak) - ako idemo na precizno dešavanje kako se odigralo i možemo da prihvatimo da se uradi dramaturgija zarad gledljivosti, onda što ne bi i kod glumaca tako bilo? na kraju krajeva i napisano je na kraju svake epizode da je promenjena kako bi bila više fit za televiziju itd.

ne znam kakav je lik bio ovako, ali po slikama lika skoro da nemaju veze sa vezom. ako se ne varam u ovom hulu ostvarenju još manje ima veze sa vezom, ali ajde to ne mogu da komentarišem dok ne pogledam.

mislim, na kraju krajeva nisam znao ni Napoleona pa mogu da komentarišem dal' je glumac ok izneo ulogu ili nije :))

ovaj mi je nekako suviše weird, možda su baš to i hteli da prenesu, da kao ne znamo dal' mu je baš krivo ili nije ili mu je malo laknulo itd, no deluje mi da se suviše trudi da bude takav preko neke granice "normalne glume". na stranu što su ga napravili da izgleda kao najgadniji lik na planeti 🙂

Link to comment
Share on other sites

lol al si ga nategao

ne kontam uopste ovu paralelu iz prvog paragrafa, ako je ok za seriju da se poveca dramaticnost zbog gledljivosti sto to ne urade i za glumce/likove, u smislu sto ih ne naprave zanimljivijima?

ovo za napoleona mi tek nema veze, poredis jednu od najpoznatijih i najuticajnijih licnosti iz istorije, za koju postoji brda dokumentaraca/biografija, sa random likom iz neke americke vukojebine

drugim recima, ako sutra vidis napoleona u nekom filmu, kako ga igra lik koji je 2 metra i koji nastupa povuceno, bez grama samopouzdanja i ambicije, verujem da i vrabac na grani moze zakljuciti da je promasen lik/gluma/stagod

isti zakljucak, o promasenom ponasanju, je malo teze doneti za random lika iz neke americke vukojebine, bez nekog konkretnijeg znanja o tom liku, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mladenq said:

lol al si ga nategao

ne kontam uopste ovu paralelu iz prvog paragrafa, ako je ok za seriju da se poveca dramaticnost zbog gledljivosti sto to ne urade i za glumce/likove, u smislu sto ih ne naprave zanimljivijima?

ovo za napoleona mi tek nema veze, poredis jednu od najpoznatijih i najuticajnijih licnosti iz istorije, za koju postoji brda dokumentaraca/biografija, sa random likom iz neke americke vukojebine

drugim recima, ako sutra vidis napoleona u nekom filmu, kako ga igra lik koji je 2 metra i koji nastupa povuceno, bez grama samopouzdanja i ambicije, verujem da i vrabac na grani moze zakljuciti da je promasen lik/gluma/stagod

isti zakljucak, o promasenom ponasanju, je malo teze doneti za random lika iz neke americke vukojebine, bez nekog konkretnijeg znanja o tom liku, zar ne?

pa kako da ti kažem, ako idemo na varijantu da je dozvoljeno menjati scenario, tempo, priču zarad toga da se serija učini gledljivijom, što ne možemo i ovog lika, kad je očigledno on "nekomercijalan" za potrebe gledanja serije?  eto da ga uprostim 🙂 isto kao što su stavili Olsenovu da glumi jer je lepa, za razliku od ove koja izgleda kao tetka neka (kad pogledaš slike). a sigurno su mogli da nađu neku tetka glumicu 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenq said:

al meni recimo nije bio nezanimljiv, cak suprotno :D, neklise lik, bio mi skroz ok

a ok, to je drugo, mene je smorio. kao da si dao krpi da glumi.

pat je u tom smislu bio mnogo bolji iako i on tu malo voza na liniji "smora".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/2/2023 at 3:40 PM, mladenq said:

al meni recimo nije bio nezanimljiv, cak suprotno :D, neklise lik, bio mi skroz ok

Da se nadovežem na ovaj post, pogledao sam i Candyhttps://www.imdb.com/title/tt13729648/

Drugačije je koncipiran u odnosu na Love & Death i cela atmosfera je donekle mračnija, ostvarena pre svega i svetlom, kadrovima, ali i samim prikazom likova, okruženja, itd. 

Fun fact, tek sad kad sam gledao Candy provalio sam da u L&D nema nijednog crnog glumca, ne znam kako im je to pošlo za rukom 🙂 Ovde ih je dosta, mada nisu toliko bitni za priču, pa je verovatno situacija takva bila da ih uopšte nije bilo u stvarnoj priči ali je hulu morao malo da "ofarba" 🙂

Ako neko nije gledao serije i ne zna ništa o priči, možda je Candy bolje gledati prvo, jer ima drugačiji tempo i do samog kraja ne otkriva baš sve detalje. Sa druge strane, ima samo pet epizoda, pa je možda zato i malo "zbrzanija" u odnosu na L&D i ne obrađuje baš sve teme a i samo suđenje je pomalo skrajnuto i pokriva praktično polovinu jedne epizode. 

Ostaje ofc pitanje šta se stvarno odigralo, jer obe serije kažu da su bile "kreativne", ali npr:

Spoiler

- Beti u jednom trenutku usvaja klinca sa alanom, pa je on kod njih neko vreme ali ga onda "vrate" jer se njemu ne dopada, to u L&D uopšte nisu obradili.

- Kendi posle Alena navodno ima i drugog tipa sa kojim vara Peta, što se otkriva na suđenju i suštinski objašnjava zbog čega je Pet posle odlučio da se razvede od ove, jer u L&D nekako deluje kao da je prešao preko svega, ovde se baš dosta iznervirao kad se otkrila dodatna preljuba.

- U Kendi bivša sveštenica uopšte ne dolazi u priču dok u L&D se vraća da hejtuje Kendi, a uporedo sa tim ova njena glavna ortakinja Šeri u L&D ostaje na njenoj strani do kraja, dok u Kendi praktično ne, moguće zato što je baš sa njenim mužem bila ta druga prevara, no to ne znamo.

Ono što može i mimo spojlera je da su se ovde u Kendi baš potrudili da Beti prikažu kao ludu (ova Melani je odradila i rekao bih bolji poslao od one iz L&D) a opet i Kendi su prikazali više kao "kalkulatorku" u odnosu na L&D gde ima tog momenta ali nije toliko izražen kao ovde. 

Što me dovodi do teme da li znamo kakav je Alan i da li smo se družili sa njim pa da to možemo da kažemo. Iako postoje neke paralele, poput toga da je lik usporen i sa čudnim reakcijama, dosta je različit u odnosu na to kakav je u L&D - ovde ipak ima emocije, ipak plače tu i tamo, nije mu faca jedan izraz lica itd. Pošto naravno nemamo pojma koji je od Alana pravi, ne možemo ništa da zaključimo ali makar daje neku drugačiju sliku toga šta je mogao da bude.

Izuzev advokata kojeg su ovi iz L&D bolje "pogodili" odabirom glumca, ostatak ekipe je u Candy nekako bolje odabran tj. bolje kostimiran poredeći sa tim kako su stvarno izgledali.

Svakako nije dosadno pogledati i jednu i drugu seriju bez obzira što se zna kraj, jer su dovoljno drugačije svaka na svoj način i jedno 30% stvari su potpuno različite.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao The Foundation, drugu sezonu.

Serija je prilično dobra, s tim da ima malo dodirnih tačaka sa knjigama i ne treba je ni gledati kao na vernu adaptaciju Asimovljevih knjiga.

Cela priča sa genetskom dinastijom i Demerzen je jako dobar dodatak početnoj premisi pada Imperije i skraćivanju mračnog doba. Jedino mi smeta što forsiraju iste glumce, koliko god dobri bili, pa se kroz tri vremenska razdoblja uglavnom ista lica pojavljuju.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2021 at 9:44 AM, G!!! said:

Invincible 

giphy.gif

https://www.imdb.com/title/tt6741278/?ref_=nv_sr_srsg_0

Pa eto, sam sebe da poreknem, jer sam opet gledao materijal o super-anti-mega-herojima, i dobro je da jesam ovo je bilo vrlo kvalitetno

najjaci delovi serije su sam pocetak, sama sredina i definitivno sam kraj, onako lepo simetricno podeljeno, izmedju ima mozda slabijih delova ali nikako smor. Zavalite se i uzivajte

 

slučajno videh da ovo kreće 03. novembra! pade mi napamet da pogledam dal' će biti druga sezona ovoga uskoro ka ono, za nekoliko dana!

Link to comment
Share on other sites

Naleteo sasvim slučajno na seriju Shoresy, i oduševio se. Priča se vrti oko veteranske hokejaške lige u kanadskom gradiću, i najgoreg tima koji je pred gašenjem. Komedija je na granici apsurda sa sjajnim dijalozima. Ovo je tip serije koji ćete ili voleti ili će biti nešto najgluplje što ste gledali u životu - nema između 😄

Veliki plus je ako poznajete hokej, jer će neke fore da imaju mnogo više smisla.

Seriju je inače pravio Jared Keeso, autor sitcoma Letterkenny. Ako znate to, onda znate šta da očekujete.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cali said:

Seriju je inače pravio Jared Keeso, autor sitcoma Letterkenny. Ako znate to, onda znate šta da očekujete.

pogledao sam jednu-dve epizode letterkenny i nešto nisam uspeo da se povežem 😞

batalio sam, pa kapiram da će mi i ovaj Ted Lasso sa aliexpressa biti ne toliko zanimljiv 🙂

Link to comment
Share on other sites

Netflix - Onimusha serija https://www.imdb.com/title/tt22301234/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_q_onimu

nisam igrao ovaj Capcom serijal, pa nemam pojma ko-sta-gde

uzimajuci to u obzir, ocigledno mi fali poznavanje nekih detalja i istoriji aktera i njihovih motiva, i po neki lore info

ali serija je vise nego dobra 🙂 ne znam kako je pretekla jer nema standardnog "netflix kvaliteta" ni u najavi 

samim tim - preporuka  😄 

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/14/2023 at 4:30 PM, cali said:

 

Scavengers Reign

Izašla cela animirana serija. Priča kroz 12 epizoda prati koloniste koji su prinudno sleteli na čudnu planetu. Stil je specifičan, i najbolje bih ga opisao kao mešavinu Artura Klarka, Moebiusa i Hajao Mijazakija. Malo je sporija, ali joj je najjači adut vehunski world building jer su se maksimalno potrudili da izmaštaju floru i faunu jednog potpuno stranog sveta.

Topla preporuka.

Ovo na HBO koliko videh? Bas kul deluje, pogledacu svakako, hvala!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2023 at 7:32 PM, Dule_smor said:

Ovo na HBO koliko videh? Bas kul deluje, pogledacu svakako, hvala!

pazi se dulo, pocinje super i sve je okej dok LGBTQ+ pederski lobi ne krene da gura svoju pricu u desetoj epizodi!!11

salu na stranu okej mi je leglo. konacno neko da se iscima i da vanzemaljski svet stvarno ucini vanzemaljskim.

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...