Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

9 hours ago, Dule_smor said:

Prva epizoda pokidala realno:D

jel su izbacili sve odjednom?

taman nadam se uskoro završavam ovaj mučeni succession pa sam mislio yellowjackets da pogledam, ali možda bih mogao i ovo u međuvremenu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Da da, dobra prva epizoda bas.

Tokom druge sam zaspao, bas sam bio umoran, ali mi zena kaze da je i ona dobra (ona izdrzala), pa cu morati da je pustim veceras da ponovim.

Inace pre neki dan sam, cisto da se podsetim, pustio neke starije random epizode, i stalno nadjes neku novu sitnicu koja te odusevi, genijalna je serija...

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Elem odgledah Black Mirror 6tu sezonu, evo ukratko utisci. Prva epizoda odlicna, druga i cetvrta onako, nisu lose, treca apsolutno pokidala, Dzesi iz Breaking Bad sabio ulogu...i poslednja isto dobra, ali nista posebno, osim kraja koji je kao da su mene pitali:D

Kad budem stigao pogledacu malo stare sezone, bilo je bas kidalica epizoda.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja juce pokusavao da nastavim, ali iz nekog razloga nije je bilo na netflixu, neki zajeb je bio 😕

Sada vidim da se vratila, pa cu nastaviti veceras.

Ali zato juce poceo da gledam Orange is the new black, koju sam uvek nekako zaobilazio.

Nije losa, zanimljiva sa dosta komicnih detalja.

Spoiler

sise i dupeta na sve strane

 

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2021 at 2:42 PM, Johnn1e said:

Meni succession bio retko dobra serija u danasnje vreme...

Završih Succession i pravo da vam kažem, jedva sam čekao da završim gledanje, počelo da me opasno nervira 🙂

Verovatno je do mene problem, jer ne mogu da kažem da sam generalno nešto puno zadovoljan, ali onda pogledam po netu i ono RottenTomatoes 100%, kritika ocenjuje kao "najbolju seriju decenije" ako ne "najbolju seriju ikada" i ja onda gledam šta sam propustio 🙂  Tako da, verovatno sam ja nešto propustio 🙂

Generalno, moje glavne zamerke su, a već sam ih pomenuo negde na pola gledanja:

1. Loše napisani likovi - izuzev Romana sa "forama" i donekle tog ludog odnosa Tom/Greg, svi su jednodimenzionalni šablonski likovi postavljeni u te kalupe koje treba da predstavljaju. Čak i sad u četvrtoj kad se dodatno uključio Lukas, i on je na taj isti fazon, zajedno sa celom svojom svitom. 

2. Loš scenario - sva dešavanja nemaju nikakve posledice i samo se "resetuju" u narednoj epizodi. Pomislite da je neki događaj najvažnijii da će imati posledice u narednih 10 epizoda, ali magično se "ispegla" već u narednoj epizodi. Jedini bitni događaj 

Spoiler

je zapravo kad je matori odapnuo i to je generalno jedino što je zapravo napravilo neki uticaj na dalje odvijanje serije.

 

3. Likove ubacuju po potrebi - kad treba eto nekih bord membera koji nisu bili nikad u životu pomenuti. Uradili su to u prvoj sezoni, uradili su i u poslednjoj, niko se ne bavi njima, i op - eto ih odjednom. Isto tako samo pisanje je problematično - svi likovi isto pričaju, imaju iste fraze, iste odgovore... ima toga u svetu inače kad kao sa nekim se intenzivno družiš pa preuzmeš njegove izraze, ali ovde je baš onako očigledno.

Očekivao sam i da će kraj serije doneti neki bolji završetak, ali opet, verovatno je do mene, jer vidim svugde po netu da je "kraj veličanstven" i "u skladu sa tonom serije" i šta god. OK, možda je, nemam pojma, meni je malo glup 🙂

Ujedno, ako neko može da mi kaže, čime se bavi Konor? 🙂 Odakle mu pare? 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam odgledao sve kao ti, pa da mogu bas u detalje da zalazim, ali manje vise sam imao slican utisak o seriji nakon jedno 4-5 epizoda i nisam mogao dalje nikako.

Pa eto, ako ti je lakse, bice onda da smo obojica nesto propustili!

Javi kad pogledas s2 Yellowjacketsa, da li vredi nastavljati:D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

Nisam odgledao sve kao ti, pa da mogu bas u detalje da zalazim, ali manje vise sam imao slican utisak o seriji nakon jedno 4-5 epizoda i nisam mogao dalje nikako.

Pa eto, ako ti je lakse, bice onda da smo obojica nesto propustili!

Javi kad pogledas s2 Yellowjacketsa, da li vredi nastavljati:D

mislim da si ti bolje prošao, makar nisi odgledao ostalo! ali ajde, da ne grešim, "samo" su četiri sezone po 9-10 epizoda, pa relativno brzo prođe!

javljam za yellowjackets, mada sad razmišljam dal' prvo da pogledam Black Mirror, videću još!

Link to comment
Share on other sites

black mirror, prva epizoda ipak najbolja, kako epizode odmicu tako i kvalitet opada, ali u nijansama jer sve je to jako jako dobro  i teba jos!  - s tim da mi je poslednja epizoda najlosija

3 epizoda pocinje super ali kraj je mnjah, e da ja nisam fan onog iz brejking beda, nit ga smatram ikakvim glumcem pa je mozda do toga 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

sva dešavanja nemaju nikakve posledice i samo se "resetuju" u narednoj epizodi. Pomislite da je neki događaj najvažnijii da će imati posledice u narednih 10 epizoda, ali magično se "ispegla" već u narednoj epizodi

Ne bih se bas slozio, ima nekoliko dogadjaja koji uticu veoma na dalju radnju:

Spoiler

Kao sto je npr Kendalova krivica za smrt onog lika na svadbi, koja direktno utice na to da se on povuce tada iz te akcije, i da vuce tu traumu kroz nekoliko epizoda, pa cak i u poslednjoj kada su ga trigerovali Roman i Shiv u vezi toga.

 

Neke od tih jacih dogadjaja koji su uticali kasnije:

- uvodjenje Stjuija u kompaniju, gde cesto posle zavisi od njegovog glasa

- Sandy (ista prica kao i Stjui)

- odnos Romana sa Gilfarom Jerry (i cinjenica da je on poslat da je otpusti, i kako ga to muci kasnije, u poslednjoj epizodi)

- Postavljanje Toma na celo televizije, i direktna uloga u biranju predsednika 

- ... 

^ Ovo su samo neki koji mi padaju prvi na pamet.

Nije najbolja serija ikada, ali jeste jedna od boljih drama u poslednjih nekoliko godina, to je sigurno.

Posebno epizoda sa detaljem koji si stavio u spojler, kad se pogleda nacin na koji je snimljena, kretanje kamere, meni je jedna od najboljih epizoda neke serije koju sam pogledao. Napetost, emocije, surovost kod nekih, itd...

Ali da, ne moze da legne svakome, to stoji.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

vrhunski se uklapa, jer su opleli po hiperprodukciji tzv dokumentaraca, koji su danas smece kao i bilo koji drugi vid masovnih medija ?

Spoiler

Produkcijske kuce  imaju tu priliku da kad je nesto po nazivu dokumentarac gledalac dobija jako predubedjenje da je objektivno, a onda se lansiraju gluposti i sa temama, i sa lazim, i izmisljotinama

Eto i u toj epizodi je devojka odlepila da napravi "dokumentarac" sa ekskluzivnom tresh idejom kao i bilo koja zuta stampa, usrani portal, i slicno -  i da iskoristi tudju nesrecu kako bi ispromovisala sebe i svoj rad, i generalno su se svi od toga ovajdili, osim jebiga lika koji je zapravo hteo nekakav dokumentarni sadrzaj da napravi a koji je saznao o mracnim tajnama svoje porodice, ostao bez devojke, i bez keve 

Njena pogibija - rezultat je njene oholosti, sebicnost, egoizma  i zanesenosti da ce napraviti proboj, spremna da povredi i svog momka i njegovu majku, njemu kaze da ce ona raditi takav dokumentarac hteo on to ili ne... 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, sttevann said:

Posebno epizoda sa detaljem koji si stavio u spojler, kad se pogleda nacin na koji je snimljena, kretanje kamere, meni je jedna od najboljih epizoda neke serije koju sam pogledao. Napetost, emocije, surovost kod nekih, itd...

 

potpuno si u pravu, ta epizoda je odlično snimljena i 

Spoiler

činjenica da se ne vidi baš deda, dal zbog napetosti dal zbog toga što je ovako bilo lakše a on je sedeo negde i pio kafu :)) to je sad već nebitno, ali dosta je to sve dobro razvijeno.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2023 at 12:59 PM, sttevann said:

^ Ovo su samo neki koji mi padaju prvi na pamet.

 

 

Zaboravih da se osvrnem na tvoje spojlere 🙂

Spoiler

- uvodjenje Stjuija u kompaniju, gde cesto posle zavisi od njegovog glasa - da, ali i ne 🙂 od prve sezone kad je ušao nema nikakvu težinu. znači ken ga je uveo da glasa za njega, ovaj nije, posle kad su hteli dil da naprave, oni kao sve vreme neće, ali nema reperkusije za to, znači oni kao "zarate", ken dođe kod sendija da kaže kako dila nema i da će potrošiti milijarde na borbu i bla bla i ništa, pojeo vo magarca. setio sam se i još jedne stvari koja mi se tu ne dopada, a to je ubacivanje tih likova niotkuda - otkud sad sendijeva ćerka odjednom, kad je deda postao "biljka"... bukvalno su morali da nađu način da Šiv dobije dil sa Sendi ćerkom i zato su je izmislili i ubacili u sred serije. Nije to jedini lik tog tipa 🙂

- Sandy (ista prica kao i Stjui) - ovo sam odgovorio gore

- odnos Romana sa Gilfarom Jerry (i cinjenica da je on poslat da je otpusti, i kako ga to muci kasnije, u poslednjoj epizodi) - opet, slično. muči ga, ali površno, nemamo nikakvu razradu mučenja, ispao je retard, ok, kao vidi je u poslednjoj epizodi na minut i kao to ga muči, opet ništa nije promenio, glasao je kako su se dogovorili.

- Postavljanje Toma na celo televizije, i direktna uloga u biranju predsednika - ok, ovo mogu delimično da prihvatim. tom tu jeste najbolje prošao i možemo da kažemo da ima smisla njegovo postavljanje, ali možda to malo gledam i iz ugla što je izneo ulogu dobro, ako nije dobio neku nagradu za ovo trebalo je 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2022 at 8:30 AM, Lucky said:

U najkraćem, devojke iz srednje škole koje su članice školskog fudbalskog tima (soccer) koji kida odlaze na nacionalno finale. Dožive avionsku nesreću i sruše se negde u Kanadi. Tamo ih niko nije pronašao 19 meseci (malo mi je to čudno, ali ajde, videćemo kako će da objasne) pa one preživljavaju tih godinu i po po šumama i gorama. Sve se odigrava u '96 godini, ali paralelno pratimo i njihove živote u 2021 godini. Al' sam ga objasnio 🙂

Krenuo sam da gledam drugu sezonu, ostala još pokoja epizoda.

Generalni utisak je da su dodatno otišli u smeru "paranormalnog", iako i dalje nemamo nikakve konkretne dokaze, ali prosto znatno je jači taj momenat "nešto se nalazi oko nas" nego u prvoj sezoni, ima znatno više tih "neobjašnjivih" situacija itd. I dalje može da se izvuče i okrene na stranu da su svi ludi :)) ali videćemo. 

mislim da lagano gube teme koje mogu da obrađuju u tom periodu pre 25 godina i rekao bih da će u trećoj sezoni (jer vidim da je najavljena) verovatno većina stvari da se fokusira na sadašnji period, uz možda neke sitne flešbekove na priče od pre.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

ne bih rekao da je do ocekivanja

ja sam prvi imao relativno niska jer je i do sada bilo losnjikavo pisanje, al nekako kavil nosio

u ovoj sez su bas pogubili konce, likovi non stop lupaju neke nepovezane gluposti, gomila nekih novih besmislenih ubacena, dobijaju nepotreban screen time a radnja stagnira, ne znas ni sta se vise desava, ko je protiv koga, koja frakcija hoce sta, ili sam se ja do te mere smorio da ne pratim sa fokusom

batalih nakon trece ep, negledljivo

Edited by mladenq
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...