Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
15 minutes ago, Dule_smor said:

finally:

 

hahah, baš sam se juče-prekjuče setio serije jer sam pogledao sucession glumce i sad ona gingerka je glumila u jednoj epizodi (ne sećam se baš kojoj) i kao - šta je sa black mirrorom kad li će nešto novo, ali se nisam setio da proguglam.

jun znači!

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dule_smor said:

Najbolja reklama im je bila za vreme korone i lockdowna sa onim bilbordima, season 6: now worldwide live 😄

realno, a i to su pokupili od onog lika što je tvitovao kako je black mirror nadmašio samog sebe tako što su nam ponudili uživo novu sezonu :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krenuo Silo (2023)

za sada dve epizode, nisam citao knjige pa ne znam koliko je verna adaptacija i koliko to kvari/poboljsava utisak

nije negledljivo, i solidno je snimljeno, ali premisa se cini kao vec x puta vidjen distopijski klise, a sama radnja ne narocito inteligentna

mozda bih i nastavio, da nema ove rebeke ferguson, koja ce izgleda da vodi seriju u nastavku, ne znam ko je gura u svaki sci-fi, zena ne veze

mozda i nastavim, rebeka je ocigledno mega-riba-car!

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jose Jimenez said:

Rebeka em što je riba zmaj, em što je bila odlična u Dini, MI serijalu, i Šoumenu.

realtivno je bila dobra i u dr.sleepu, a da dobro izgleda, istina je!

36 minutes ago, mladenq said:

laki kontent wizard

Fucked Up Lol GIF by What We Do in the Shadows

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam da gledam Succession, setio sam se da je ovde bila neka priča oko toga i da su mišljenja podeljena. 

Ja ne znam šta bih rekao o ovoj seriji 🙂 Ima dosta loš scenario i likovi su manje više copy/paste uz poneki "prstohvat" neke karakteristike ali svi imaju isti vid govora, iste replike. Ako je ideja bila da ispadne da su svi kao ćale onda ok, ali malo su ga preterali 🙂 

Generalno Greg mi je najzabavniji za gledanje dok Tom treba da dobije neku nagradu kao glumac jer je bukvalno negledljiv koliko je grozan kao lik 🙂

Ali suštinski ono što mi najviše smeta u seriji je taj koncept da ma koliko se u jednoj epizodi dogodi neka ogromna i dramatična stvar, već u narednoj se to nekako ispegla. Nema pravih posledica tih velikih stvari a i ako treba da ih bude onda nađu neke nebitne likove.

Spoiler

Na primer ono sa glasanjem u bordu. Frenk se pojavljuje nazad već posle dve epizode, oh čuda, Kendal ostaje u priči ofc, a likove iz borda koje prvi put vidimo u životu kickuju i nisu se vratili a nisu nam ni bitni jer nas baš briga za njih. A sam ceo događaj kao otpustio pola borda, niko ništa posle toga ni ne priča o tome niti znamo novi bord niti ima bilo kakva reperkusija toga itd itd itd. 

Iskreno ne znam ni što sam uzeo da gledam dalje od prve sezone, mada ajde razumem, ima taj momenat "moći" i Dinastija pa te kao nešto veže a i "samo" je deset epizoda u sezoni pa ne traje predugo. 

Sad kad sam sve napisao ne mogu da kažem da je serija baš đubre, ali ne mogu da skapiram što ima ocenu preko 8 - i možda prosto čekam sad u drugoj sezoni da se nešto kao uozbilje ako je prva bila "test" jer je dosta "lazy writing" da tako kažem.

Link to comment
Share on other sites

Uzivao sam gleajuci prvu sezonu "Hello Tomorrow".

psUWMN1.jpg

 

Odlicna gluma i dodela uloga, vesto napisan scenario, sjajna produkcija. Likovi su razvijeni tacno koliko je potrebno da budu. Neverovatno mi je da je ocena na IMDB samo 6.3 (a epizode su pojedinacno ocenjene sa 7 ili vise?). Za mene je serija za ocenu 8,5 ili 9 od 10.

Ako neko nije cuo za seriju, da ne otkrivam vise: radnja je smestena u neodredjenim retrofuturistickim 1950/60im godinama u neodredjenoj, SAD-olikoj drzavi, gde putujuci trgovci prodaju nekretnine - na Mesecu. Ako neko ocekuje, odmah cu da napisem da nije naucna fantastika.

Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 9:08 AM, Lucky said:

možda prosto čekam sad u drugoj sezoni da se nešto kao uozbilje

Veruj mi sto je duze gledas, to serija postaje bolja. Aktuelna (poslednja) sezona kida, najbolja do sada.

U pocetku je i meni delovalo sve malo prenaduvano, ali opet kada pogledas u realnom svetu ono sto dolazi do javnosti (Elon Musk i njegove kupovine npr), ko zna sta se sve desava iza zatvorenih vrata a sto se ispegla.

Jedan savet ako vec nisi - nemoj nista po netu da citas o seriji, inace ce uzitak da ti bude pokvaren! Ima bas jakih momenata u svakoj sezoni, a posebno poslednjoj

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sttevann said:

Veruj mi sto je duze gledas, to serija postaje bolja. Aktuelna (poslednja) sezona kida, najbolja do sada.

U pocetku je i meni delovalo sve malo prenaduvano, ali opet kada pogledas u realnom svetu ono sto dolazi do javnosti (Elon Musk i njegove kupovine npr), ko zna sta se sve desava iza zatvorenih vrata a sto se ispegla.

Jedan savet ako vec nisi - nemoj nista po netu da citas o seriji, inace ce uzitak da ti bude pokvaren! Ima bas jakih momenata u svakoj sezoni, a posebno poslednjoj

pa verujem ili makar imam ideju da će tako biti jer ne vidim kako drugačije može da ima smisla. Nisam ništa čitao po netu i trudim se da nikad ne čitam dok nešto aktivno gledam.

Evo recimo sad sam na drugoj sezoni i ona epizoda kad idu kod "keve" da pregovaraju kupovinu medija. I sad ceo seting je prvo glup, drugo potpuno nerealan ali ajde. 

I sad prvo vode ludog Konora koji lupa gluposti, šta ga vodiš. Drugo svako od njih tu a kao iskusni su pravi neke glupe pogreške, i onda

Quote

 

Šiv kao namunjena mega zajebana kalkulantkinja na sred najvažnijeg sastanka je kao "ja ću da budem CEO". I onda ajde što uradi tako nešto glupo što njen lik inače nikad ne bi trebalo da uradi u realnom svetu, onda kao posle toga se još smori što je to uradila, što mi je duplo loše da tako kažem. Iako je mega glup potez, makar da je ostala u tom fazonu i nadalje pa da skapiram. Ovako je celo to ponašanje kao tinejdžerka kad joj ćale ne da da ide na žurku.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Bice toga dosta u seriji, i vise odslikava taj odnos izmedju Logana i njegove dece, majke i dece, uopste dece medju sobom. Kakva su ocekivanja ta deca imala od Logana, koliko su stvarno sposobni, a koliko misle da su sposobni da nesto kao vode.

Ne mogu da se setim te epizode koju pominjes, davno sam gledao te prve sezone, ali secam se da mi je u pocetku dosta toga delovalo nelogicno (posebno zato sto u svojoj firmici i ja imam cesto komunikaciju sa investitorima, upravnim odborom, i onda mi sve to deluje kao - maaa jeeeeste, oni sad za 15min dogovore nesto, a ja ovamo mesecima cekam na sastanak).

Opet, mislim da je to na malo drugacijem nivou od moje situacije, plus fuckin Murica 😄

 

Ja sam se posle vise vezao za taj deo oko odnosa u porodici, onoga sto predstavlja Logan, kako je sposoban da manipulise pojedincima, i kako su braca i sestre jednostavno spremni sutradan da zabodu jedno drugom noz u ledja samo ako im tata kaze da ih voli vise od onog drugog

😄

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poceo Love & Death (2023)

usao sam bez ikakvog predznanja u ovo, i poprilicno mi je zanimljivo nakon par epizoda

ovu sestru olsen nisam cesto gledao, ovde je krajnje solidna, kao i jesse plemons

videh naknadno da je hulu napravio svoju seriju prosle godine po istoj prici, takodje dobro ocenjenu

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Upravo zavrsavam Bojack Horseman, ostala mi je jos poslednja epizoda, taman za danas posle posla u vozu.

Koliko je ovo dobra serija, mislim da je @Lucky pisao ranije, nisam siguran.

Pokusao sam jos pre par godina da je gledam, ali mi posle prve dve epizode delovala kao klasicna animirana komedija, tipa family guy, i nesto mi nije privukla paznju. I onda jednom iz dosade krenuo opet, i odgledao za par nedelja celu.

Ko nije gledao, dajte joj sansu, jedna od boljih drama koju sam gledao... 

Epizoda Time's arrow (S4E11) me je unistila, odlicna...

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sttevann said:

Upravo zavrsavam Bojack Horseman, ostala mi je jos poslednja epizoda, taman za danas posle posla u vozu.

Koliko je ovo dobra serija, mislim da je @Lucky pisao ranije, nisam siguran.

Pokusao sam jos pre par godina da je gledam, ali mi posle prve dve epizode delovala kao klasicna animirana komedija, tipa family guy, i nesto mi nije privukla paznju. I onda jednom iz dosade krenuo opet, i odgledao za par nedelja celu.

Ko nije gledao, dajte joj sansu, jedna od boljih drama koju sam gledao... 

Epizoda Time's arrow (S4E11) me je unistila, odlicna...

haha, da, to sam bio ja! 🙂

imao sam sličan trip nakon prvih epizoda kao ti + je meni vizuelni stil bio baš loš (ne mogu da kažem da se kasnije poboljšao, verovatno sam se samo navikao). Čudan dizajn životinja, roze mačka, ljudi svi nacrtani kao raspadi totalni i tako to. Ali kasnije naravno krene na bolje 🙂

Sad ne mogu da se setim najbolje svih sezona, ali mislim da je četvrta možda i najbolja zbog svega što se u njoj dešava.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...