Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Одгледах у цугу House of Cards. Одлична.

Almost Human... хм, онако, ништа специјално. Ок су ефекти и ситне зезанције које су убацили да дочарају будућност, али ми је сценарио нешто поприлично мршав.

Link to comment
Share on other sites

Sons of anarchy fantasticna, prosto je neverovatno kako su tokom sest sezona uspeli da odrze isti nivo, muzika je sjajna, povremene komicne scene su briljantne, Tig je najnenormalniji lik ikad, a Ron Perlman neponovljiv kao Klej, glumcina jos od 'Ime ruze'. Svi su sjajni. Krivo mi je sto nisam jos sacekao, cenim da je sledeca sezona poslednja, pa da pogledam sve u jednom maratonu. Druga najbolja serija ikada, smrdljivi BB neka crkne.

 

Zao mi Tare, ubili su lik jer je glumica zatrudnela irl. Unser mi ide na nerv neizdrzivo

 

 

 

Almost human bulja i razocaranje, svetogrdje da se pominje u istom postu kao SOA.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam skorije rešio da čekiram tri rendom serije - Bob's Burgers, Enlightened i Wilfred.

 

Bob's Burgers mi je nekako najdosadniji bio iako ne mogu da kažem ništa loše o seriji sem da mi je jako dosadna i da sam prestao da gledam posle tri epizode. Bukvalno onakav kakv je sinposis na imdb, to se dešava. Bob kul, familija mentoli, jedina zanimljiva stvar u celoj seriji, barem meni, jer nije klasični femli-gaj-simpsonovi-ćale-tard-svi-ostali-kul-fazon. 

 

Enlightened je zanimljiva serija iako ima malo spor start i nema nekih konkretnih zapleta već je interesantno gledati glavnu likušu kako se ukopava u govna dan za danom i ceo taj njen trip sa spiritualizmom i prohipi porukama vs. realnost vs. njen stari život. Lora Dern je veoma ubedljiva kao lik koji fura novi list, a nije baš ubedljiv i deluje kao bolid većini u okruženju.

 

Wilfred je do jaja, Ilajdža Vud depresivac, "pas" i 20ak minuta nadrealnosti po epizodi.

 

Takođe, repriziram Farscape, nikad nisam odgledao ona dva filma, a zaboravio sam pola serije pa rekoh aj što da ne. Podjednako mi je dobra sada kao i pre desetak godina :D 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Helix - nova serija na SyFy. Hajpovano do besvesti po netu mesecima unazad. Sada sam odgledao tu prvu epizodu (u stvari prve dve) i ono, glupo je. Likovi su glupi, predvidvo, generički, a zaplet je kao da ga nema, stuff happens, većina bez neke bazične logike. Pogledaću još malo, možda procveta ali ovako na prvu loptu mi deluje totalno bezveze i klišeizirano.

 

Odgledao sam inače i In The Flesh, BBC-jevu mini seriju iz tri dela, nije loše za kratku zombi priču. Mrtvi su vaskrsnuli, a onda posle klasičnog tamanjenja zombija, ljudi su skontali da mogu da ih izleče i vrate u društvo. Tu priča prati mladog Kierana, koji je jedan od izlečenih i vraća se kući u neku vukojebina varoš gde građani nisu baš toliko otvorenog uma niti skloni kapiranju izraza "druga šansa". Dosta krivice i kajanja leži na plećima mnogih likova ovde, što čini ovu trosatnu seriju sasvim dobrom i zanimljivom.

 

Odgledao i Farscape ceo ponovo sa ovim zaključnim filmovima, veoma sam zadovoljan, lepa serija, space shenanigans.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme gledam sve i svašta novo, pa sam po preporuci ortaka i ortakinje došao i do The Booth at the End. Odlična prva sezona, druga je malo drugačija, jasnija i mirnodopskija ali svejedno dobra kada se sabere na kraju. Obe sezone imaju po pet epizoda koje traju dvadesetak minuta.

 

Svaka epizoda se sastoji od malih, jedno-dvo minutnih segmenata i cela serija se dešava na jednom mestu, jednoj lokaciji... separeu jelte, kao što i naslov kaže. A u tom separeu sedi jedan čovek sa notesom kojem se obraćaju razni ljudi sa željama, gde im on onda nudi jednu sigurnu mogućnost da im se ta želja ispuni ako urade određenu radnju/zadatak, koju i ne moraju ako ne žele, sve je na njima, na njemu je samo da im iznese tu jednu, sigurnu opciju. Jedini uslov je da ga redovno obaveštavaju o svom napretku. Svaka sezona sadrži novi set likova i kroz te kratke segmente u epizodi, smenjuju se oni sa svojim posetama glavnom liku i njihovom raportu. Mogu da preporučim svima.

 

Možda wikipedia to bolje kaziva na engleskom:

 

The series follows the storylines of several characters who visit a mysterious figure in the booth at the back of a diner. Each character has heard rumors that this Man is able to grant desires, provided that a task is performed. Upon receiving the task, the Man's only other demand is that the character continually update him on his or her progress. Once the task is complete, the character's desire is always fulfilled.

 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

+1 za Returned/Les Revenants, odlična serija

 

slično tome, malo ljudi je čulo za serije Rectify i Top od the Lake, obe vrlo dobre i vredi ih pogledati. Kod obe serije je kraća sezona jer je sundance produkcija. Obratiti pažnju na Top of the lake koji postoji u 2 verzije, 6 i 7 epizoda, zavisno od montaže, ali total runtime je isti...Rectify ima samo u 6 epizoda.

 

a za fanove Archera - krenula na FXu nova animirana serija istog studija, delom ista delom nova ekipa autora/slasova - Chozen...brutalan politicki nekorektan humor, fun times...

Link to comment
Share on other sites

završih juče ceo serijal Suitsa (bukvalno svaki dan sam po ceo dan gledao epizode) i mogu reći, odlična serija! jedva čekam četvrtu sezonu i krajnji rasplet (valjda).

 

o/

 

I napokon nabedio sebe da završim Oz. Nisam gledao nijednu epizodu posle smrti Adebisija :(

Edited by lawl_
  • Downvote (-1) 1

:v

Link to comment
Share on other sites

HBO

Stars: Matthew McConaughey, Woody Harrelson

Ratings: 9.4/10 from 4,837 users  

 

Votes Percentage Rating
2968     61.4%        10
1257     26.0%         9

 

Довољно? Уосталом, имаш саму једну епизоду за сада.

Мени је била одлична.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...