Jump to content

Tablet, e-reader


RaveN

Recommended Posts

Jedino mi Ivan daje prave odgovore. Moraću da krenem da ga cimam na pvt.

Znam da je to najbitnije, ekran! Ok, a neki do 150e npr? Ili ebuk rider u toj ceni ali u boji?

Satan je mica, pa ću se potruditi da mu prežvakam šta smo već rekli:

e-readeri koriste e-ink tehnologiju za prikaz teksta koja je nešto najbliže pravom papiru, i prema mom ličnom utisku ne napreže oči za razliku od bilo kog LCD, plazma ili LED prikaza. A tu je i baterija, koja na e-ink čitačima drži i do dva meseca.

Zato i kažem, ako kupuješ uređaj da čitaš knjige ne postoji tablet alternativa.

Ja sam se isto lomio šta da kupim dok nisam video Boletov Kindle - prikaz je toliko dobar da sam mislio da je reklamna nalepnica na ekranu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво је тренутно стање што се тиче читача за књиге, оно што тренутно видим као најбоље опције су следећи уређаји:

  • Kindle Paperwhite
  • Kindle
  • Kindle Keyboard
  • Sony PRS-T2

Ако бих се одлучио за Sony, да ли има проблема са конвертовање фајлова, то прво да питам? Да ли је могуће купити претходну верзију, PRS-T1, кажу да је боља, а има и аудио подршку?
Што се тиче Амазон понуде, видим нови модел, Paperwhite, који ради и по новој технологији, јел боља од e-ink? Колико је лак за рад најјефтинији модел, и каква је Keyboard верзија у поређењу са тачскрин моделом?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kindle paperwhite ti je najbolji od goreponudjenih. touch screen, pozadinsko osvetljenje (eink sa pozadinskim osvetljenjem)

nema sta kod ebook readera lak za rad tezak za rad, imas da citas knjige, problejis na netu i to je to.

Meni se keyboard ne svidja, suvise mi je kabast i velik a tastatura realno nema toliko koristi na ebook readeru.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ја имам обични Киндле. Трећа или четврта итерација прве генерације.

Видео сам и пејпер вајт, али нисам нешто био одушевљен. Не знам колико би ми сметало или не би позадинско осветлење. Мени треба само за читање, и ја сам задовољан. Мана је што нема нативну подршку за ПДФ.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Da ne pravim novi topic, jel ima neko u srbiji ko zna da servisira ebook readere? Izgleda da mi je vrisnuo nook :/

 

 

Nisam siguran da iko servisira kod nas ereadere. Možda da probaš sa Sonijem jer kao imaju nekakvo predstavništvo kod nas pa verovatno i servis pa ako popravljaju svoje ereadere jer "moraju" možda mogu i nook, mada je to baš na dugačkom štapu i verovatno lupam :) Mislim da ti ne gine da im šalješ nazad na servis. 

 

 

Какво је тренутно стање што се тиче читача за књиге, оно што тренутно видим као најбоље опције су следећи уређаји:

  • Kindle Paperwhite
  • Kindle
  • Kindle Keyboard
  • Sony PRS-T2

Ако бих се одлучио за Sony, да ли има проблема са конвертовање фајлова, то прво да питам? Да ли је могуће купити претходну верзију, PRS-T1, кажу да је боља, а има и аудио подршку?

Што се тиче Амазон понуде, видим нови модел, Paperwhite, који ради и по новој технологији, јел боља од e-ink? Колико је лак за рад најјефтинији модел, и каква је Keyboard верзија у поређењу са тачскрин моделом?

 

Migsha je jedini za kojeg znam da ima Sony (i možda još jedan forumaš) i oni ga dižu u nebesa, ja lično sam pre za Kindle, ali ne znači da je taj Sony loš.

 

Od ponuđenog Kindlea delim mišljenje sa overkindom da nisam oduševljen sa paperwhite-om tj. tim pozadinskim osvetljenjem, doduše, možeš ga i isključiti. Pozitivna strana je što je touchscreen, lakše je za navigaciju. 

Bole ima standardni Kindle najnovije generacije sa samo onim jednim "gumbom" i nije loš, lagan je skroz i mobilan i sve, ali meni malo nepraktičan zbog samo tog jednog tastera (+ ovih za back/forward naravno).

Ja imam Keyboard Kindle i jeste kabast ali meni tastatura skroz odgovara + meni lično prednost je što ima zvučnik i ima podršku za MP3-jeve, pa samim tim i za audio knjige, a i kul je da mogu da slušam neku muzikicu dok čitam nešto, šta znam.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Keyboard Kindle i jeste kabast ali meni tastatura skroz odgovara + meni lično prednost je što ima zvučnik i ima podršku za MP3-jeve, pa samim tim i za audio knjige, a i kul je da mogu da slušam neku muzikicu dok čitam nešto, šta znam.

 

Svi Kindle čitači imaju MP3 podršku i zvučnike. 

Link to comment
Share on other sites

To ti kažem :)

 

Trenutno su aktuelni običan Kindle onaj najjeftiniji, Paper White koji je nasledio tvoj Touch i ovaj Keyboard koji se iz nekog razloga drži već dve smene "generacija", dal' su ga naštancali previše, dal' šta :)

Link to comment
Share on other sites

Kako stoje stvari sa popularnošću ostalih ebook formata? Za Kindle format se prilično lako nalazi sve.

 

nema ti razlike, ako nadjes knjigu u jednom formatu mozes da je preko calibre konvertujes u koji god

 

a sto se mog nokica tice apsolutno nemam pojma sta mu se desilo, jedan dan sve normalno sve kul, sutradan da ga citam i slika skroz kretenska, kao slagalica, ne moze da se otkljuca, niti iskljuci, niti resetuje... :/ ne gine mu kanta... :(

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li neko ima bilo kakvo iskustvo s ovim naj najjeftinijim tabletima tipa GoClever, MPman i slicno?

Pre nego sto krenete s komentarima tipa "sporo skroluje web stranicu s puno flash sadrzaja" da objasnim za sta mi potencijalno treba. Dakle treba mi za zeninu bratanicu za rodjendan koja puni 6 godina i obozava da igra one neke decije igrice na mom telefonu - one tipa bojanke, dodavanje brkova na fotke i sl, mozda talking Tom i slicno.

Dakle treba mi samo neko misljenje da li to radi kako valja na tom nekom osnovnom nivou i da li je neko imao problema tipa da mu ne radi touchscreen kako treba i sl? Ako sporo skroluje ekrane to mi nije problem, niti mala rezolucija i sl. Logika mi je ne uzimati nesto sto ce biti previse problem ako ga izlomi, ali opet bolje takva "igracka" nego Furby...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zar stavljaju rezistivne ekrane jos uvek? Nekako sam bio u tripu da su svi sad kapacitativni :( imam od drugara neki Blueberry sa rezistivnim, to stvarno nema poente dati deci.

Igore, ti si uzeo s rezistivnim ekranom, to oces da kazes?

Edit: sad gledam, ja sam hteo da uzmem ovaj neki GoClever koji nude u hipermarketima za 5.990 ako kupis dva frikomova sladoleda (sto mi ne pada tesko). E sad naravno oni slabo navode specifikacije, ali sam nasao da bi to najverovatnije trebalo da bude ovo

http://goclever.com/rs/rs/goclever_tab_r70#specification

A to ipak ima kapacitativni ekran.

Mislim i ovaj Vuduov deluje dobro, ali s obzirom na namenu svaka je usteda dobra, a ovaj je jeftiniji oko 1.000 din.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...