Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

I meni je bolja iz limenke. Ali ne znam da l ste primetili da ova iz limenke ima 39% secera dok u flasi ima cini mi se 29%.

Mislim da nisi u pravu, "ne bi smela" da bude različita koka kola u limenci i u flaši. Baš sam pričao sa ortakom koji radi u Koka Koli na konto fenomena da je kod nas cena limenke ista kao i cena od pola litre i on kao - "ja ne znam šta je ljudima, ista je koka kola u obe".

smor zadnjih 2 dana...stric jedini preziveo saobracajku od njih 4oro u kolima, poginuli strina i jos dvoje njihovih prijatelja

na vestima jave da je umro u bolnici, i nekoliko ljudi me isece pitanjima, iako sam znao da je dobro(polomljena 4 rebra, ali to je nista obzirom sta se dogodilo)

b92 debili, koje oni stvari pricaju ffs

aiiii, sranje, a baš o tome se raspreda na onom topicu, i sad je nekako dobilo potpuno novu dimenziju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisi u pravu, "ne bi smela" da bude različita koka kola u limenci i u flaši. Baš sam pričao sa ortakom koji radi u Koka Koli na konto fenomena da je kod nas cena limenke ista kao i cena od pola litre i on kao - "ja ne znam šta je ljudima, ista je koka kola u obe".

Онда одеш у Турску и видиш да је тамо 109%!:)

Верујем да је ствар у адекватности амбалаже и ни у чему другом, али то је сасвим довољно.

едит:

ето, Нео рече исто

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo na papiru, ali imam utisak da nešto neće to baš da zaživi u praksi, mada se ova trenutna zabrana kao nešto šatro sprovodi tu i tamo, što je ok.

Jeste ista sadržina na punjenju, ali se ukus iz limenke, plastike i stakla drastično razlikuje bilo koje piće da je u pitanju.

Da, da, ja sam fejlovao da dopunim tim detaljem, ali isto tako sam pričao sa njim, i rekao mi je da taj trip sa ukusom postoji samo kod nas, čak i u okruženju ga nema, a kamoli "dalje". Da ne govorimo da "dalje" često ni nemaju limenke da se pazare :)

Sve u svemu, i ja se tripujem da mi je koka kola kul u limenci, ali kažem vam, samo kod nas iz tog razloga je cena ista, okolo nije, i nemaju taj "trip".

Link to comment
Share on other sites

Моја теорија је да је, поред хемијског триповања, механички трип у две ствари:

1 - стакло и лименка допуштају да се коца олади ко змај, пластика слабије

2 - у стаклу се мање мућка јер има мање места и мање пропушта

па тако кад пијеш из пластике, све је смуљано и топлије и истриповано и давиш се и беззе ти је, а из стакла обрнуто.

То са рецепторима ми не пије воду, јер можеш комотно да сипаш из стакла у чашу и из пластике у чашу и неће бити исто.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па знам, за то ти и кажем, кад сипаш у исте чаше, онда је исти отвор, зар не?

neće, jer kad tako presipaš, ti praktično mučkaš kolu

Ма добро, ал није то не знам ни ја шта.

А и нисам мучко колу, знаш да то не радим, није у мом фазону.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

tu je i SVETLOST, koja utiče na ukus kole verovatno (ne znam, lupam). Znam da je to slučaj kod piva, svetlost negativno utiče na ukus, tako da je pivo najbolje iz bureta ili limenke.

Namerno je boja plasticne flase piva plava, zelena, braon jer najbolje odbija svetlost. Malo da se podsetim sta sam ucio u srednjoj :))

Link to comment
Share on other sites

Uf, al sam jeo kao car!

Jaja, sir, ajvar, viršle i krastavci, mama car!

eto vidiš, drž se ti mame, kod dunje bi bio na lebu i senfu!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

eto vidiš, drž se ti mame, kod dunje bi bio na lebu i senfu!

Ne bih se žalio!

još bi i ribao kupatilo dok bi jeo !

[V]

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo na papiru, ali imam utisak da nešto neće to baš da zaživi u praksi, mada se ova trenutna zabrana kao nešto šatro sprovodi tu i tamo, što je ok.

Jedino gde sam ja video da se strogo sprovodi ta zabrana je u... pekarama. Sprecili su one koji su ranije pusili u pekarama da to sad rade. Ma daj...

U KSTu je bilo zabranjeno prve dve nedelje kad su uveli to pravilo, posle sve po starom.

Link to comment
Share on other sites

meni je npr. trip da je koka kola,sprajt,fanta car u limenci,lepse mi nego i u staklu,dok je za pivdzanu obrnuto,ne bih nikad menjao pivo u staklu za limenkaju

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...