Jump to content

Urednost


Jeste li uredni, barem sto se odece tice?  

97 members have voted

  1. 1. Jeste li uredni, barem sto se odece tice?

    • Vrlo, sve mora biti tip-top
    • Tu i tamo, cim se malo nakupi, sredim
    • Bacam gde stignem


Recommended Posts

Sad me strip podseti, i nikitin odgovor. Ja sam prilicno neuredan sto se odece tice. Dodjem kuci slandram se i pobacam stvari gde stignem. Sutra uzmem nove i opet bacam po krevetima, foteljama, kacim po vratima itd.. I keva me je non stop zbog toga smarala. Jel to normalno ili ne!? Stoga, poll!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Моју собу су људи фоткали да покажу родитељима кад би их ови смарали да им је неред у соби. Једном је било стани-пани са једним ликом који је био легендаран по неуредности, али смо сконтали да сам ипак ја победио јер, иако смо имали исто гована по соби, његова су била горе по полицама раскупусана и по столу, а моја по поду, неретко бих морао да скачем од врата на кревет да не бих сјебо или неку ствар или ногу.

Тако да, ја бих ако могу пет гласова за ''неуредан'' [:D]

Наравно, сад више није толико епски, али ипак јесте епски:)

То јест, скоро сам јебо кеву соби, побацао сам типа шест великих кеса за ђубре непотребних и полупотребних ствари, јер ми је докурчило. Онда сам избацио сто и полицу и набацио комоду и нови сто. Тако да сам сад профи. Послао сам поруку блиским људима да сам средио собу и одмах је телефон звонио сто пута, звали људи да ме питају јел се зезам/дал сам болестан/суицидалан итд:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ubitačna kombinacija: ne volim nered i mnogo se lepše osećam kad je sve na svom mestu, ali sam užasno lenj za menial poslove.

zato mi je komp baš uredan, nemam download folder od 100 gb i prepun desktop, jer tu nije teško sređivati :D

Link to comment
Share on other sites

Sto se odece tice, to volim da mi je sve sredjeno i razvrstano, posebno kako sam poceo studirati. Sveske i knjige su mi razbacane po policama/fiokama, dok stvarno ne preteram, pa sredim .

Laptop mi je uredan, a kompjuter sto je ostao bratu je haos, nakupi mu se na desktopu sranja samo ih ubaci u jedan folder i kaze "Vidi sto sam sredio!", prodje koji mesec, napravi novi folder i opet u krug.

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

ubitačna kombinacija: ne volim nered i mnogo se lepše osećam kad je sve na svom mestu, ali sam užasno lenj za menial poslove.

zato mi je komp baš uredan, nemam download folder od 100 gb i prepun desktop, jer tu nije teško sređivati :D

Ista situacija aposolutno. Nered me baca u apatiju i očaj, hiljadu se puta bolje i prijatnije osećam kad mi je red u sobi/kući , ali sam jebano lenj pa su situacije da je sve pod konac vrlo retke. Ali se zato uvek odlično osećam onog trenutnka kada uzmem da sredjujem gajbu i kada nakon pakovanja, ribanja i pranja sudova na kraju sednem zadovoljno u fotelju i popijem jednu dobru tursku kafu uz finu muziku, a nagrada je svuda oko mene, odnosno red i čistoća na gajbi. Koji doduše traju 2 dana maksimalno, ali dobro :D

Sa druge strane sam vrlo uredan što se kompe tiče, sve je rasporedjeno sistematski i po obrascu :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nije da sam baš tip top i da sve mora biti pod pravim uglom.

dešava se da su mi skripte samo ostavljene na polici iznad kreveta, pa onda kako šta učim stavim tamo i rotiram, ali kad dođe vreme sredim.

što se odeće tiče tu sam uredan. jedna od soba u stanu je pretvorena u ormar (trebala je biti tipa špajz) i tu uvek slažem svu svoju odeću, a ono što je za pranje odmah ide u pranje.

sobu držim što je urednije moguće, ako ostavim čaše ili flaše na stolu uveče, ujutro ih odmah odnesem u kuhinju i operem.

soba mi je relativno uredna. delim je s bratom a ne pada nam na pamet da spremamo sranja onog drugog.

fioke su mi haos jer su mi nepraktične, jer ako tražim knjigu koja je na dnu izrondam sve preko toga a ne spremam odmah, pa onda na svakih par meseci odradim masovno spremanje fioka.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Volim da je "svaka stvar na svom mestu", ali u praksi se to retko deshava, tako da obichno chekam da mi radni sto/soba/stan/kola i slichno dodju do totalno neurednog stanja pa ih onda sredim i uzivam nekoliko nedelja.

Tipichan primer je komp koji kada kupujem i sam sklapam, odradim tako da je sve cakum-pakum (ono kablovi sakriveni, grupisani i sl.), ali ga posle nikada ne chistim zato shto me mrzi, pa se za 3-4 godine chuje kao traktor ((

Onda se iznerviram i kupim novi komp ))

Shto se tiche opshteno nereda, najvishe mi idu na zivce prashina na crnim povrshinama i gomila kablova. Zbog kablova sam sve shto sam mogao na kompu prikachio preko wirelessa (mish, tastaturu, slushalice, zvuchnike), a ostale kablove stalno guram iza stola. Odecu uvek bacam na jednu te istu stolicu, ne volim da bacam odecu na krevet ili na pod, a do polica je uvek daleko ))

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Meni nikad nisu bili jasni ljudi koji vole da okače farmerke u precoblju, za onu kukicu gde normalni ljudi kače svoje jake.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

u precoblju?

sto se mene tice, kao sto ivan_ kaze, volim kad mi je soba uredna ali me jednostavno mrzi da stalno kacim stvari koje skinem tako da se gomilaju dok konacno ne puknem i sredim sve...zato komp bar odrzavam :D kad mi neko od ortaka koristi laptop par dana i vrati ga, mozak mi eksplodira...a pogotovo kad udjem u firefox i vidim 8 toolbara jer klikcu 'ok' samo dok instaliraju nesto

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

predsoblje je u pitanju icon_smile_big.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja bacam sve na gomilu, od stvari do download foldera, i kad predje odredjenu meru bacim na pranje/rasporedim kako treba. Al u sustini uvek znam gde mi je sta. Recimo ako mi treba ta i ta majica tacno znam ispod kojih je na gomili kolka god ona bila. Nego mrzim kad keva uzme da jede govna i sredjuje pa pretumba sve i onda kad je pitam gde je nesto kaze "tamo", i tu popizdim nacisto i sredim sve samo da ona to ne bi radila

Link to comment
Share on other sites

Volim da je "svaka stvar na svom mestu", ali u praksi se to retko deshava, tako da obichno chekam da mi radni sto/soba/stan/kola i slichno dodju do totalno neurednog stanja pa ih onda sredim i uzivam nekoliko nedelja.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pošto tokom radne nedelje ne provodim mnogo vremena kod kuće, onda od ponedeljka do subote ujutru natrpavam sve i svašta u sobu, bacam po rezervnom krevetu, i slažem po podu.

Onda u subotu procenim koliko je užasno i koliko sam raspoložen za spremanje.

Ako nije dovoljno užasno ili nisam motivisan, pravim nered još nedelju dana, a ponekad i dve.

Onda jednoga dana sve složim kako treba i tako u krug dok soba ne postane suviše mala (zbog stalnog donošenja novih knjiga, stripova, gadgeta, etc...).

Kada soba postane suviše mala, bacim višak, sačuvam nešto za šta sam emotivno vezan, neke stvari premestim na druga mesta za skladištenje po stanu i proces počinje iznova.

Dakle, kao i većina ovde načelno volim da sve bude uredno, ali mi u stvari puca dok ne bude preloše.

Kada radim nešto kreativno, onda smatram da je nered normalan sled događaja, odnosno deo kreativnog proceas, pa ako pravim pauzu, ostavljam sve kako je bilo. Ali pre nego što krenem da radim nešto novo, spremim sve da bude pod konac. Praktično krećem od nule.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...