Jump to content

BusPlus karte?


Recommended Posts

Kad sam video bilbord, pomislio sam da je to konačno vlas' odlučila da integriše sve prevoze u Beogradu (gsp, privatnici, minibus, "metro" itd) ali sad kad gledam sajt, ne čini mi se baš tako:

http://www.busplus.rs/index.php

Ne mogu da se izborim sa ovim baljezgarijama tipa "Uz Busplus kartu prevoz stiže na vreme", pa me zanima jel se neko više bavio ovom temom?

Jedino što sam uspeo da skapiram jeste da će sada biti kartice na fazon kreditnih, koje "dopunjuješ" kreditom (ili vremenskim trajanjem) i onda overavaš kad uđeš u prevoz, što jeste ušteda vremena.

btw, već par dana viđam onaj turbo tramvaj što vežba vožnju po beogradu, ima ksenonce čoveče!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Постојаће и даље фазон маркице исто, као и ово са допуном кредита, и све ће се прегледати електронски, а моћи ће и убудуће да се купи карта код возача за једну вожњу. Ваљда имају у плану да на стајалишта поставе обавештења о томе који бус долази и за колико и тако неке трипове, било би лепо кад би заживело.

Видео сам и ја данас нови трамвај на Булевару, дојаја је. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Serete k'o foke - u Moskvi su uveli taj sistem sa karticama i ulaskom samo na prednja vrata u 2003-04, prvih 2 meseca su se ljudi gubili, a posle je sve stalo na svoje mesto i funkcionishe odlichno. Fazon je u tome da vozach kada stane na stanici, otvori prvo prednja vrata u periodu od 30 sekundi, pa kad ljudi krenu svi tuda da ulaze, otvori zadnja vrata da izadju ljudi kojima treba ta stanica. Nije da su ovi nashi to izmislili.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Serete k'o foke - u Moskvi su uveli taj sistem sa karticama i ulaskom samo na prednja vrata u 2003-04, prvih 2 meseca su se ljudi gubili, a posle je sve stalo na svoje mesto i funkcionishe odlichno. Fazon je u tome da vozach kada stane na stanici, otvori prvo prednja vrata u periodu od 30 sekundi, pa kad ljudi krenu svi tuda da ulaze, otvori zadnja vrata da izadju ljudi kojima treba ta stanica. Nije da su ovi nashi to izmislili.

neće valjda tako ovde, jebem mu mater. pored svih semafora, ležećih policajaca i generalnog razvlačenja da bi se štedelo gorivo, samo nam fali još i da na svakoj stanici stoje po pet minuta.

Link to comment
Share on other sites

u ns-u je tako odavno... u pocetku su svi vozaci tako radili, sad manje vise vecina drzi najvise 10tak sec pa otvori sva vrata. al' znam jednog matorog koji ti nece otvoriti makar bio na samrti, izadje opusteno napusite te govnima i terate da udjes na prednja vrata i nece da krene dok ne udjes.

Link to comment
Share on other sites

rece covek koji stanuje u gradu bez metroa;)

Grad sa metroom, ali grad koji je jedno 8 puta veci od BG-a. Uostalom, ja se ne vozim metroom, a kada sam koristio metro, do njega sam dolazio ovakvim autobusima i nije to toliko mnogo usporavalo transport, tako da opet preterano kenjate :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

U Hrvatskoj u Rijeci u gradsko BUSu je ista shema, ulazak na prednja vrata, e sad mozes da imas kartu za jednu voznju ili nedeljnu / esecnu kartu plastificiranu koju pokazujes vozacu samo a ako je ova za jednu voznju samo je prineses citachu bar koda kod vozaca da :odcekira" bar kod i ispusti ono zadovoljno "peep"..... ako pokusas da proturis vec cekiranu kartu aparat ce ispustiti duzhi krestavi 'PEEEEEEEEEEEEEEEEPPPPP !!!!!" i onda kupis tu kartu kod vozaca ali znatno skuplje nego na trafici... :tf: Generalno, oa fora sa ulaskom samo na prednja vrata zapravo suzbija svercovanje ljudi umnogome, e sad da li ljudi imaju prava na gradjansku neposlusnost u beogradskom prevozu i da ne placaju karte jer je u tim vozilima +45C i raspadaju se, to je vec neka druga tema...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre, Rijeka i Novi Sad, poredite gradove koji imaju 5-10 puta manje stanovnika od Beograda i nemaju saobraćajnih problema. Jel se vozio ovde neko npr. 65-icom ujutru na posao? Visiš na vratima ko majmun, sve sporo ide, treba ti sto godina da dođeš bilo gde i sad odjednom herp-derp, ulazi se na prednja vrata. Važi, ali duplirajte broj vozila i svim kritičnim saobraćajnicama kao što su Bul. Mihaila Pupina, Zorana Đinđića i Kralja Aleksandra dodajte po dve trake s obe strane, i može.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se izborim sa ovim baljezgarijama tipa "Uz Busplus kartu prevoz stiže na vreme", pa me zanima jel se neko više bavio ovom temom?

btw, već par dana viđam onaj turbo tramvaj što vežba vožnju po beogradu, ima ksenonce čoveče!

Treba uz novi sistem naplate karata, posto isti podrazumeva i postavljanje GPS uredjaja u svaki bus, da uvedu i displeje na stanicama koji ce pokazivati za koliko dolazi sledeci bus, tako da je to da stize na vreme...

A novi tramvaj krece od sutra u redovnu liniju, tako da moze da se proba :)

Sto se tice ulaska na prednja vrata to je nesto nasta ce ljudi morati da se naviknu, ali ne verujem da ce biti drmaticno. Pogotovu sto su nove karte sa rfid cipovima pa ce biti dovoljno da ljudi prislone i torbu uz citac kako bi se "otkucali" tako da bi trebalo da ide dosta brzo...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Naročito će penzioneri, koji čine 30-50% putnika GSP-a, brzo prislanjati kartice na čitače

Jebote gde vi živite

Fundamentalne stvari nemamo rešene a uvodimo neke sisteme koji podrazumevaju kršten saobraćaj i poštenu firmu koja obavlja gradski prevoz

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...