Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Ne razjašnjava dovoljno dobro razliku između stock androida(kao kod nexusa) i stock roma(u smislu default verzije androida koju forsira određeni proizvođač). Primera radi, ja ću na s3 instalirati franco kernel i držati stock rom(4.2.1 sa touchwizom kako je originalno došao). Barem se ja nadam da tako misli:-D

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

malo me buni ova tvoja izjava al ajde, kog originala sta je bilo na tvom telu pre nego si vratio stock rom opet?stock rom takodje mozes da skines sa xda i da fleshujes telefon ako nisi zadovoljan custom romom ili iz ne znam kog razloga, nisu svi custom romovi dobri jer su oni uvek u nekoj fazi doradjivanja,al za svaki smartphone sada uvek ima dva-tri jako dobra roma,sad trenutno sam na iphonu na iosu nisam vise na androidu 

Edited by vigorito
Link to comment
Share on other sites

Vigoritom8, postoji jedan jedini stock android rom, a to je rom koji se isporučuje sa Google uređajima (Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10). SVE, ponavljam, SVE ostalo su stock romovi PRILAGOĐENI određenim uređajima (HTC ima HTC Sense, Samsung ima TouchWiz i slično - ŠTO NISU ODLIKE STOCK ROMA). E sad, problem je nastao tako što si ti pomešao nazive STOCK i SHIPPED rom (na koji ti trenutno misliš) i stoga je nastalo do ove besmislene rasprave. Video sam i ja da za Parandroid pišu sve i svašta, ali je prosto nezamislivo i krajnje nemoguće da baterija na stock (znači Google zvaničnom) uređaju traje duplo duže, a da sve radi kako treba i kako je Google, u ovom slučaju, zamislio.

 

Slažem se da downclock, 2G i posebna podešavanja WiFi-ja i ostalih mreža doprinose tome da baterija duže drži, ali to nikako ne može biti 2x.

 

 

Vigoritom8, postoji jedan jedini stock android rom, a to je rom koji se isporučuje sa Google uređajima (Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10). SVE, ponavljam, SVE ostalo su stock romovi PRILAGOĐENI određenim uređajima (HTC ima HTC Sense, Samsung ima TouchWiz i slično - ŠTO NISU ODLIKE STOCK ROMA). E sad, problem je nastao tako što si ti pomešao nazive STOCK i SHIPPED rom (na koji ti trenutno misliš) i stoga je nastalo do ove besmislene rasprave. Video sam i ja da za Parandroid pišu sve i svašta, ali je prosto nezamislivo i krajnje nemoguće da baterija na stock (znači Google zvaničnom) uređaju traje duplo duže, a da sve radi kako treba i kako je Google, u ovom slučaju, zamislio.

 

Slažem se da downclock, 2G i posebna podešavanja WiFi-ja i ostalih mreža doprinose tome da baterija duže drži, ali to nikako ne može biti 2x.

ako malo bolje procitas sta sam napisao videces da ni u jednom trenutku ja nisam rekao da telefoni sa stock romom imaju bolju bateriju nego telefoni sa custom romom imaju bolju bateriju o da i to duplo,nebrojeno mnogo android verzija i telefona sam imao pre nego sto sam presao na ios i sa sigurnoscu mogu da tvrdim da ne moze niko da mi kaze drugacije jer sam i sam sve testirao.

Link to comment
Share on other sites

Ako bih downclock-ovao procesor da radi samo jedno od 4 jezgara i to na 300MHz, da li bi mogao da izdrzi nedelju dana bez punjaca? Naravno, iskljucio bih i ekran u potpunosti, kao i vibraciju, 2g i 3g mrezu, wifi?

Hvala unapred na odgovoru :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ako bih downclock-ovao procesor da radi samo jedno od 4 jezgara i to na 300MHz, da li bi mogao da izdrzi nedelju dana bez punjaca? Naravno, iskljucio bih i ekran u potpunosti, kao i vibraciju, 2g i 3g mrezu, wifi?

Hvala unapred na odgovoru :)

 

A cemu sluzi mobilni telefon ako su mu iskljuceni i 2g i 3g signal? :)

 

Ja sam se jedno vreme zaludjivao s tim optimizacijama i maksimum sto sam uspevao je da telefon drzi 2-3 dana, naravno podrazumeva se da ga koristim umereno za razgovor, sms i sli jer sta ce mi telefon ako ga ne koristim? :) Za duze varijante je najbolje nabavka dodatne baterije veceg kapaciteta ili eksterne baterije. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

meni na i5 na 6.1.3 verziji uz jahanje na svemu izgura ceo dan od 9am pa do 11.30pm,al je sve zivo upaljeno wi fi,poruke non stop,pozivi non stop,ne igram toliko igrice vise ih picim na tabletu al ponekad i to,onda tapatalk non stop sa nekih 4-5 razlicitih foruma prilicno zadovoljan znaci da kad bi koristio tel samo za sms i pozive bila bi lepa dva dana mozda i dva ipo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...