Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

2 hours ago, Dule_smor said:

Pa ajd tih 5.8 i moze da prodje, ovaj Nexus N5X je 5.2 cini mi se, nije mnogo veci onda...IP SE je 4.7 inca lol, to je cak manje od mog starog Nexusa

heh Laki samo jabuka! Ae videcu jos malo svakako, pa kad se vratim u njemacke da uzmem nesto, ipak je malo jeftinija tehnika nego u otadzbini 😉 

Nisam uopšte neko ko gura iphone po svaku cenu, pa ja sam koristio galaxy note od prvog do petog - android ima pregršt prednosti, ali jednostavno nijedan android koji sam imao, a pored tog note imao sam ih još nekoliko, već posle max godinu dana ne liči na sebe što se tiče brzine i rada itd. Možda postoje neki modeli kod kojih nije tako, ili staviš neku custom čist rom ili šta god, ali ja se nisam sa takvim susreo. Evo i sad imam kao sekundarni fon neki Motorola One Vision koji je pre godinu dana bio super, sad već seče koči ubija a imam samo osnovni set aplikacija i ništa preko toga. Sa druge strane iphone 5s i dalje radi jednako brzo iako je mator kao biblija, ženin i7 radi valjano i dalje, moj xs takođe jednako brzo. Ne kažem da je to najbolji izbor ali prosto u domenu pouzdanosti i toga kako radi nakon duže vremena ja iz sopstvenog iskustva ne mogu da ne preporučim iphone.

 

4 minutes ago, millanče said:

Mali kapacitet, izgled i ekran osmice (not full HD) , hardver 11pro, recept za katastrofu, imho. 

Huawei imaju normalno Google servise do i uključujuci P i Mate 30 serije, na 40 može da se buži, ali neam mnogo iskustva sa tim još. Pizdim zbog korone i tog KINA-USA stanja, skroz sam fin biznis razvio gde mi je prodaja i servisiranje Huawei telefona bila 70% posla i zarade... 

ne biK se složio - izgled tu i tamo, ne mogu da kažem da je iphone8 nešto puno ružniji u odnosu na druge, osim što ima fizičko dugme što je nešto što telefoni više nemaju, ali koncept i11 hardvera u ekranu osmice je skroz ok za te pare i to što nudi. 

Naravno ima prednosti i android telefon, brže izađe neka aplikacija, gugl uvek izgura neke novitete tu prvo itd itd.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Pa ajd tih 5.8 i moze da prodje, ovaj Nexus N5X je 5.2 cini mi se, nije mnogo veci onda...IP SE je 4.7 inca lol, to je cak manje od mog starog Nexusa

Treba da imaš u vidu da su se telefoni malo promenili od kad si ti poslednji put kupovao, da ekran zauzima više prostora i sl. Tako da dođeš do toga da je taj S10e od 5.8" zapravo po dimenzijama manji od tvog Nexusa 5X, kontkreno S10e 142.2 x 69.9 x 7.9 mm Nexus 5X 147 x 72.6 x 7.9 mm, bukvalno je po svakoj stavci isti ili manji. Čak i S10 koji je 6.1" ekran je dimenzija 149.9 x 70.4 x 7.8 mm što znači da je bukvalno samo 3mm duži a ostale su mu dimenzije manje. Tako da nemoj baš da te brine što je veći :)))

Quote

a cek, da ne lupim sad, jel huawei normalno moze da koristi play store i skida sve aplikacije, sta bi sa onom farsom tramp vs kina?

Ovo što reče Milanče, generalno ne gledaš P40 ili Mate 30 (tu se zajebao, Mate 30 već nema Google servise) ili novije. Može to da se skarabudži, ali sa tolikim izborom telefona na tržištu nema realno potrebe da se cimaš s time. 

Sad što se cele Android vs iPhone dileme tiče mene i dalje smara iPhone što te ograničava u nekim glupostima (crko sam od smeha kad sam shvatio da ti recimo nije dostupna Youtube aplikacija na AppStore kada si odabrao kao državu Srbiju, ne znam da li je to promenjeno u poslednjih mesec dana od kad sam to video). I plus što realno nema opciju dve kartice tj to još nije normalno odrađeno. Tako da je moj savet generalno Android i ne znam šta ovaj Laki kenja kako mu se raspadaju telefoni posle godinu dana, ja ovaj neki Xiaomi Mi8 koji koristim radi sasvim normalno posle dve godine a drndam ga najstrašnije. 

E sad koji telefon zavisi naravno i od budžeta i šta ti je bitno, maltene svaki iole pristojan telefon sad dolazi i u varijanti sa 128+ GB mesta za podatke, ne znam šta ti znači baterija koja koliko-toliko drži, ali neki od ovih današnjih telefona su baš zveri što se toga tiče u odnosu na taj recimo Nexus 5X (tipa taj S10e ima  3100 mAh bateriju u odnosu na 2700 na Nexus 5X što ne deluje kao neko poboljšanje, ali u nekom realnom testu na GSM areni stoji endurance rating od 83h, dok je za Nexus 60, znači maltene 25% duže, a S10e je među najslabijim u toj kategoriji trenutno), pritom sad svi imaju brzo punjenje pa ga puniš 30% za 10 minuta (meni jedan od najvećih napredaka u skorije vreme što se mobilnih telefona tiče) dve sim kartice ima praktično svaki, kamere su isto zver čak i na mid-range telefonima u odnosu na tvoju 🙂 Što bi se reklo 5 godina je u svakom IT segmentu vrlo dugačak period, tako da bukvalno da daš 200 evra za telefon bi trebalo da bude značajno bolji od tog koji sad koristiš, a da li ćeš dati više para zavisi od toga šta ti treba. 

Edit: A pošto si već u Švabiji a ne ovde i pošto si već koristio Nexus uređaj ja bih ti preporučio da baciš pogled na Google Pixel 4a - mid-range uređaj, mislim da će odgovarati tvojim potrebama, zapravo je manji od Nexusa, dobijaće updateove i sl prvi, ima solidnu kameru za slikanje panorama. Koliko vidim nije nešto spektakularan što se tiče baterije, ali kao što rekoh od kad ima taj fast charge meni to baš i nije toliko presudno. Jedino što vidim da nema dual sim, ali uvek srpsku karticu možeš da ostaviš u Nexusu 😄 Ili ako ti je to baš bitno onda verovatno bolje nešto tipa Xiaomi Mi 10 Lite ili OnePlus Nord koji koštaju slično ali su malo veći po dimenzijama, osim ako nisi baš rešio da daš 1000 eur za neki flagship.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Sad što se cele Android vs iPhone dileme tiče mene i dalje smara iPhone što te ograničava u nekim glupostima (crko sam od smeha kad sam shvatio da ti recimo nije dostupna Youtube aplikacija na AppStore kada si odabrao kao državu Srbiju, ne znam da li je to promenjeno u poslednjih mesec dana od kad sam to video). I plus što realno nema opciju dve kartice tj to još nije normalno odrađeno. Tako da je moj savet generalno Android i ne znam šta ovaj Laki kenja kako mu se raspadaju telefoni posle godinu dana, ja ovaj neki Xiaomi Mi8 koji koristim radi sasvim normalno posle dve godine a drndam ga najstrašnije. 

ne znam za youtube, normalno radi aplikacija i ima je u store, možda neki bag.

što se androida tiče, ne znam šta bih ti rekao, podseti me da ti pokažem ovaj kako šljaka sad na motoroli, na telefonu koji im je ipak neki mid-tier trebalo bi da radi korektno.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky Jesi probao glavni fiks za andorid - deinstalaciju Fejbuksa, opasno ubza telefon, na FB samo kad moras i preko browsera. 🙂

@Zwerko Hvala za info za Mate 30. 

Huawei je čudo, meni ljudi dan danas traže P8 i G8 iz 2015, P9 iz 16, ti telefoni i dan danas super rade. Nažalost, imaju od 2018 problema sa žutim ekranima dosta, i ovbo sa da Amerikom, tako da ako naleti povoljno neki od poslednjih modela sa normalnim google servisima i garancijom 2 godine ili jačom, go for it. Honor je sve isto Huawei

@FATAMate 20 pro je apsolutno čudo jedno neverovatno od fona 😄

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja godinama unazad furam mid range android i za sada mi se svaki apsolutno, sto rekoste iznad, raspao posle godinu dana. Baterija krace traje, mnogo sporije sve radi ( i posle formatiranja) - tako da ih realno namerno prave sa nekim kill switch-evima da se samoubiju nakon odredjenog vremena tj posle nekog update-a.

Kapiram da high end Androidi i rade i traju duze ali ne bi da dajem jednu platu za telefon.

Znam par ljudi koji su morali da predju na iPhone zbog posla jer im prosto, ni skuplji android, nije radio 100% vremena kako treba.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, millanče said:

@Lucky Jesi probao glavni fiks za andorid - deinstalaciju Fejbuksa, opasno ubza telefon, na FB samo kad moras i preko browsera. 🙂

@Zwerko Hvala za info za Mate 30. 

Huawei je čudo, meni ljudi dan danas traže P8 i G8 iz 2015, P9 iz 16, ti telefoni i dan danas super rade. Nažalost, imaju od 2018 problema sa žutim ekranima dosta, i ovbo sa da Amerikom, tako da ako naleti povoljno neki od poslednjih modela sa normalnim google servisima i garancijom 2 godine ili jačom, go for it. Honor je sve isto Huawei

@FATAMate 20 pro je apsolutno čudo jedno neverovatno od fona 😄

Nisam, probaću to, jer mi na ovom fonu FB ni ne treba, doduše treba mi FB Page manager, ne znam da li je to isto ubica kao FB app sam po sebi koji nikad nisam ni koristio na mobilnom. Jedva ga koristim i na desktopu.

Setio sam se i tableta, imam neki Galaxy Tab S koji je kao "premium" tablet Samsungov od pre 4-5 godina, njega sam klot celog ubio i od nule reinstalirao, pobio sve aplikacije i opet radi kao trabant. bukvalno taj tablet sad koristim samo za Spotify i neki app za internet radio - za svaku komandu od otvaranja appa do unutar appa mu treba po par sekundi da se presabere a mimo sistemskih appova u pozadini bukvalno ništa drugo nemam.

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2020 at 1:12 AM, Lucky said:

ne znam za youtube, normalno radi aplikacija i ima je u store, možda neki bag.

Ne znam šta je tačno problem, ali mislim da ima veze kad odebereš Srbiju prilikom otvaranja naloga na App Store u startu (što ti sigurno nisi radio :) Ne bih ni znao nego neki klinac iz komšiluka kupio iPhone i kao "jel možeš ra mi instaliraš Youtube aplikaciju, nema je na App Store" i ja već kao ono ala su današnja deca retardirana, kad ono stvarno nema :) I onda mora neke budževine da menjaš region i ne znam šta već, bukvalno se napatih. I ok, to je verovatno vezano za to što je Srbija tek od skoro dostupna kao zemlja, ali zamisli koliki će tek pakao da nastane kad budu morali da jailbreakuju telefon da bi igrali Fortnite :)

On 8/16/2020 at 1:12 AM, Lucky said:

 što se androida tiče, ne znam šta bih ti rekao, podseti me da ti pokažem ovaj kako šljaka sad na motoroli, na telefonu koji im je ipak neki mid-tier trebalo bi da radi korektno.

 

11 hours ago, killYg0r said:

Ja godinama unazad furam mid range android i za sada mi se svaki apsolutno, sto rekoste iznad, raspao posle godinu dana. Baterija krace traje, mnogo sporije sve radi ( i posle formatiranja) - tako da ih realno namerno prave sa nekim kill switch-evima da se samoubiju nakon odredjenog vremena tj posle nekog update-a.

Šta znam ja sam pre nekog vremena usvojio ideju da kupujem otrprilike prošlogodišnji neki flagship i to je negde realno oko 500 eur telefon u tom trenutku i tako sam uradio sa Galaxy S7 i posle ovim Xiaomi Mi 8 i stvarno nemam nikakvih primedbi na samu funkcionalnost/brzinu telefona. Ok, na S7 je sada već oslabila baterija posle 3 godine korišćenja (ne koristim ga ja ali je u familiji), ali nisam siguran da bi iPhone prošao nešto bolje po tom pitanju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Samsung ima neke dubiozne apdejte koji skenjaju telefon tačno malo po isteku garancije. Da ne ulazim koliko su i šljamovi sa samom konstrukciojm telefona, gde kao da je namenski konstrusan da ekan pukne i na najmanji pad. Šta reći kad kupiš nov Samsung u 2020. i ne može da se ukloni preinstalirani Facebook i brdo drugog bloata. Prošle godine (ili pretrošle?) sam se igrao sa nekim S5 i S6, koji su bili neupotrebljvio spori i crpeli baterije, stavio im stock based debloatovane custom romove, i teleofni proradili ekstra, i brzo, i duže trajala baterija posle toga.

Ja sam slično Zverku koristio uvek prošlogodinšnji, ili čak pretprošlogodnišnji flagship ili nešto gornja-srednja klasa od Huawei/Honor, P9, P10, Honor 9, Mate 10 lite, kratko neki Mate 20 pro za prodaju (vrh!), sada P20 i Honor 10 što je isti đavo, i sve je to uvek savršeno radilo.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ne znam šta je tačno problem, ali mislim da ima veze kad odebereš Srbiju prilikom otvaranja naloga na App Store u startu (što ti sigurno nisi radio 🙂 Ne bih ni znao nego neki klinac iz komšiluka kupio iPhone i kao "jel možeš ra mi instaliraš Youtube aplikaciju, nema je na App Store" i ja već kao ono ala su današnja deca retardirana, kad ono stvarno nema 🙂 I onda mora neke budževine da menjaš region i ne znam šta već, bukvalno se napatih. I ok, to je verovatno vezano za to što je Srbija tek od skoro dostupna kao zemlja, ali zamisli koliki će tek pakao da nastane kad budu morali da jailbreakuju telefon da bi igrali Fortnite 🙂

znam to za regione, to stoji, tako si morao recimo spotify da instaliraš dok nije došao u srbiju zvanično. sad da me ne mrzi da probam da menjam kad sam opet prebacio na nemačku zbog nekog testiranja proverio bih da li ima YT na srpskom 🙂

16 minutes ago, millanče said:

Samsung ima neke dubiozne apdejte koji skenjaju telefon tačno malo po isteku garancije. Da ne ulazim koliko su i šljamovi sa samom konstrukciojm telefona, gde kao da je namenski konstrusan da ekan pukne i na najmanji pad. Šta reći kad kupiš nov Samsung u 2020. i ne može da se ukloni preinstalirani Facebook i brdo drugog bloata. Prošle godine (ili pretrošle?) sam se igrao sa nekim S5 i S6, koji su bili neupotrebljvio spori i crpeli baterije, stavio im stock based debloatovane custom romove, i teleofni proradili ekstra, i brzo, i duže trajala baterija posle toga.

skroz se slažem da samsung roka bloatware na svoje telefone, iskusio sam to i sa ovim tabletom i sa ovim note telefonima, pisao sam čak i o tome na forumu ali kako bih ti rekao, ne mogu ja da tražim opravdanje za android i telefon u tome što proizvođač roka bloatware - ja hoću kompletan proizvod da mi radi a ne da moram da stavljam custom rom da bih "video pravu brzinu". Što, da imam 15-20 god ili da me drži taj entuzijazam bih verovatno i uradio jer mi je to zabavno, ali sad prosto nemam više taj poriv. Treba mi produkt (!) za koji ne moram da razmišljam da li mi radi kako valja do trenutka kad želim da ga zamenim a ne do trenutka kad on krene da koči i baguje 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav entuzijazam, najbolje još se zajebavati sa custom romovima :) Zato i kažem, bio sam "unutar" mnogih Samsunga, Ajfona i Huawei-ja, i podjednako omrzao i Sljamsung i Jabuku, a nekako zagotivio Huawei, nekako su najviše "fer" u odnosu kvaliteta/trajnosti/cene. Cenim da je Xiomi još povoljniji i bolji, mada manje iskustva imam. Zbog toga mi je baš bedak sa ovim glupostima sa USA i Google. Verovao ili ne, oni su zaista izbacivali update koji stvaro ubrza fon i produži vek baterije :o

To za Apple što pričaš i ima i nema smisla, sve zavisi od konteskta i korisnika. Jedino ako baš planiraš da koristiš iPhone 4-5 godina, i da na pola tog perioda Apple u platiš sramotno visoku cenu za ovlašćenu zamenu baterije i još nečeg što će sigurno riknuti u tom periodu (ploče im se kvare koliko i sve ostale marke, ako ne i više!), ok, onda to pije vodu, go for iPhone, onda ti i tih 4-5 godina garantovanih update-a znače dosta, pretpostavljam. Ako planiraš menjati fon na svakih 1.5-2.5 godina,  stvarno je svejedno koliko godina će biti ful podržan softverski, da li 2 ili 5.

E, sad, ako je Dule za to da vozi 4-5 godina, neka uzme jabuku, samo ne novi SE pls 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da preporučim Huawei p20 pro. Imam ga dve godine, i zaista sam zadovoljna. Baterija okk traje, brzo se puni (~1h), fotografije možeš da vidiš na fbu. 

Jedini minus je što nema audio 3.5mm ulaz nego su sluške na c port, ali uz telefon ide kablić premošćavanja tog probl. 

 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, millanče said:

Ma kakav entuzijazam, najbolje još se zajebavati sa custom romovima 🙂 Zato i kažem, bio sam "unutar" mnogih Samsunga, Ajfona i Huawei-ja, i podjednako omrzao i Sljamsung i Jabuku, a nekako zagotivio Huawei, nekako su najviše "fer" u odnosu kvaliteta/trajnosti/cene. Cenim da je Xiomi još povoljniji i bolji, mada manje iskustva imam. Zbog toga mi je baš bedak sa ovim glupostima sa USA i Google. Verovao ili ne, oni su zaista izbacivali update koji stvaro ubrza fon i produži vek baterije 😮

koliko te plaćaju kinezi strani plaćeniče i domaći izdajniče!

još ćeš da kažeš i da 5G nije proizveo koronu.

4 minutes ago, millanče said:

To za Apple što pričaš i ima i nema smisla, sve zavisi od konteskta i korisnika. Jedino ako baš planiraš da koristiš iPhone 4-5 godina, i da na pola tog perioda Apple u platiš sramotno visoku cenu za ovlašćenu zamenu baterije i još nečeg što će sigurno riknuti u tom periodu (ploče im se kvare koliko i sve ostale marke, ako ne i više!), ok, onda to pije vodu, go for iPhone, onda ti i tih 4-5 godina garantovanih update-a znače dosta, pretpostavljam. Ako planiraš menjati fon na svakih 1.5-2.5 godina,  stvarno je svejedno koliko godina će biti ful podržan softverski, da li 2 ili 5.

sad ću da ureknem, ali svaki iphone koji imam radi i dalje bez obzira na godište. ne planiram da ga koristim 4-5 godina, ali bih voleo da mogu da koristim na primer 3 a da ne razmišljam. nisam primetio da je baterija na 5s nešto puno oslabila u odnosu na neke prve periode, a na XS evo već još malo pa dve godine radi sasvim ok čak može da izdrži i do dva dana kad nekad zaboravim da dopunim uveče, bez battery savera. 

Link to comment
Share on other sites

"plaćaju" me posredno, tako što prave ok teleofne koje se isplati otvoriti, srediti i popraviti ili prodati dalje, za raziliku od Sasmunga i Jabuke 😄

Sve te novije Ajfone, od desetke na ovamo, ko može da priušti, i želi da proba  i i/ili zna da je to za njega - go for it! (Osim XR i SE, naravno)

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Kontam da i za Huawei i za Iphone vazi isto - kada jednom probas, tesko je da posle promenis misljenje.

Ja od kako sam sa Soni Xperije pre 4 god presao na Huawei (p10 plus), nemam nameru da se vracam na nesto drugo, pa makar i ne koristio google servise u buducnosti(sve ima alternativu ili zaobilaznicu).

Zamenio sam ga ove godine, cisto zato sto mi dunulo da uzmem nesto sa jos boljom kamerom, i uzeo P30 PRO.

Baterija vrhunska, 2 dana lagano sa konstantnim koriscenjem, kamerom (fotkam i snimam klince non stop), bluetooth povezan na Mi Band, igrice na wc solji, itd.

O kameri ne treba trositi reci, bilo o zoom funkciji, ili o tome da u potpunom mraku gde golim okom ne vidis nista, uslikas i vidis jasnu sliku, i sve boje jasno 😄

Glas za Huawei! 

  • Thanks (+1) 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Hmm vidim p30 za sad vodi heh...a recite mi kako funkcionise taj virtuelni dual sim kod fonova koji nemaju dva mesta...za drugu karticu ukucas broj i pin i mozes da koristis ili kako?

evo ti kako radi u VIPu, na srpskom, kapiram pojasniće - https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/e_sim 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

Hmm vidim p30 za sad vodi heh...a recite mi kako funkcionise taj virtuelni dual sim kod fonova koji nemaju dva mesta...za drugu karticu ukucas broj i pin i mozes da koristis ili kako?

Moja žena je isto skoro uzela P30 Pro i vrhunski je telefon, pogotovu po pitanju kamera i baterije. Međutim malo je poveći, ako ti je bitno da ti je manji onda možeš da baciš pogled i na običan P30 - u suštini malo slabija baterija i slabije zoom sočivo na kameri, ostalo je sve maltene isto a tipa veličine je kao Nexus 5X. Izbegni samo Lite varijante pošto su to generalno budžetski telefoni samo su ih stavili u istu seriju da uzmu pare na brend :)

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

P30 "srednji" (ni Lite ni Pro) je zver, nadam se da mu je cena sad pala dovoljno, drug ima i prezadovoljan je. Ekran je vrhunski, OLED je, pazi da ne ispustiš jer je ekran skup kao da je Samsungov :) To je bukvalno jedina "mana" koju sam mu ja našao iz ove moje malo pomerenije perspektive 😄

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ma samo narucis sa aliexpresa nekoliko rezervnih zastita za ekran, bumper, i miran si. Moj pada non stop, klinac ga baca, i za sad (da kucnem u drvo), jos je citav!

Inace, za dual sim, ne znam kako funkcionise taj virtuelni sim, ali u p30 pro (a verovatno i obicnom) imas dva slota, ja tako koristim srb i ch karticu, i sve sljaka super, tako da laganeze.

E i da, nek me ispravi neko ako gresim, ali Huawei valjda izbacio i nove p30 pro, koji su jos nabudzeniji, a isto podrzavaju google. Valjda, ako izbacis isti telefon, samo novu verziju, to i dalje spada u isti telefon, i mogu da koriste te servise koje je koristio originalan. Mislim da je nesto skuplji, ali ne preterano.

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Pa evo ih u mom prvom postu :)


Edit: A pošto si već u Švabiji a ne ovde i pošto si već koristio Nexus uređaj ja bih ti preporučio da baciš pogled na Google Pixel 4a - mid-range uređaj, mislim da će odgovarati tvojim potrebama, zapravo je manji od Nexusa, dobijaće updateove i sl prvi, ima solidnu kameru za slikanje panorama. Koliko vidim nije nešto spektakularan što se tiče baterije, ali kao što rekoh od kad ima taj fast charge meni to baš i nije toliko presudno. Jedino što vidim da nema dual sim, ali uvek srpsku karticu možeš da ostaviš u Nexusu  Ili ako ti je to baš bitno onda verovatno bolje nešto tipa Xiaomi Mi 10 Lite ili OnePlus Nord koji koštaju slično ali su malo veći po dimenzijama, osim ako nisi baš rešio da daš 1000 eur za neki flagship.


Ja mislim da bi tebi Pixel 4a po svemu što sam pročitao na netu (nisam ga video uživo) bio super telefon, i po dimenzijama i zbog operativnog sistema i svega ostalog.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...