Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Ma ćuti, istraživači izgleda pronašli vanzemaljske oblike života. Pa u slučaju da E.T dođe, čisto da budem u trendu: Većina fura ajfone.

Saznao sam u čemu je problem. Problem je čip koji je pokvaren ali ne znam koliko taj čip košta i koliko bi uopšte popravka toga koštala.

zovi iphone-srbija pa vidi sa njima ako uopste moze da se popravi

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ćuti, istraživači izgleda pronašli vanzemaljske oblike života. Pa u slučaju da E.T dođe, čisto da budem u trendu: Većina fura ajfone.

Saznao sam u čemu je problem. Problem je čip koji je pokvaren ali ne znam koliko taj čip košta i koliko bi uopšte popravka toga koštala.

zovi iphone-srbija pa vidi sa njima ako uopste moze da se popravi

Skupa je popravka pa sam u dogovoru sa prodavcem vratio telefon i uzeo od jednog čoveka potpuno legalan iphone 4s 16 gb za 10.000 dinara. Bilo je natezanja sa njim oko uklanjanja icloud naloga i oko isključivanja FMI (findmyiphone), na kraju je odradio sve to, uradio sam reset i telefon šljaka bez ikakvih problema. Ima sitnig tragova korišćenja i gledaću sutra da postavim fotke telefona. Generalno, prezadovoljan sam a što je najvažnije pazario sam baš jeftin telefon u ovakvom stanju. Gorelo mu je za pare i srećom sam naleteo prvi.

Link to comment
Share on other sites

E trebalo bi da otključam iphone 5s sa mts-a. Videh na kupujemprodajem da se nude njih milijardu za otključavanje i da je u proseku cena 10, 15 eur. Dal da odem kod nekog budže tamo na kp i odradim kod njega ili ima negde drugde to da se nadje. I jel 10, 15 eur ok cena ta taj unlock?

Ili ja nisam u pravu za ove cene, pošto nešto sad gledam van kp-a, dosta skuplje...

Edited by Veljok
Link to comment
Share on other sites

Treba kevi telefon od 50 do 100 evra, da ispunjava sledeće kriterijume:

1) Nije smartphone
2) Dobar zvučnik i mikrofon
3) Interfejs na srpskom

Ako je neko kupovao nešto takvo u skorije vreme, nek baci preporuku. Random preporuke sa mobilnog sveta možete preskočiti, ćale je nedavno uzeo neku dumbphone Nokiju i nije za kurac iako po specifikacijama deluje korektno.

Link to comment
Share on other sites

Treba kevi telefon od 50 do 100 evra, da ispunjava sledeće kriterijume:

1) Nije smartphone
2) Dobar zvučnik i mikrofon
3) Interfejs na srpskom

Ako je neko kupovao nešto takvo u skorije vreme, nek baci preporuku. Random preporuke sa mobilnog sveta možete preskočiti, ćale je nedavno uzeo neku dumbphone Nokiju i nije za kurac iako po specifikacijama deluje korektno.

Ja sam imao slican problem prosle godine jer je zena trazila da kupimo telefon za njenog caleta i na kraju smo kupili model koji je prethodio ovome http://www.winwin.rs/mobilni-telefon-alcatel-2004g-4753484.html Deluje malo smesno, ali u sustini ispunjava sve uslove koje si naveo, plus ima ogromne tastere i ogromne brojeve na ekranu. Jedini problem je sto se uvek bune da nece "mobilni za penzionere", ali posle kad skapira da ne mora da stavlja naocare da bi se javio, citao poruke i sl bude odlicno. Ima i ista varijanta samo s nekakvom kamerom, ona je oko 700 din skuplja. 

Taj model je imao doduse i par nedostataka, ne znam da li su ispravili u novijoj verziji. Prvo nije mogao da se promeni sta se desava kada duze drzis jedan od ovih tastera ispod ekrana, sto je par puta dovelo do toga da se palio FM radio (sta ce uopste radio na njemu?!). Edit: Zez, tek sad vidim da su uveli ovaj d-pad umesto ta dva tastera tako da je to verovatno reseno.  Sam korisnicki interfejs je vrlo jednostavan, ali nije bas mnogo intuitivan, neke stvari su malo glupe, ali je sve na srpskom pa je snalazenje ok. 

Od pozitivnih drugih stvari ima baterijsku lampu i puni se na micro usb, ali se dobija i neko kao postolje na koje moze samo da se spusti i puni (nije bezicno punjenje, samo je kao neki mini dock). 

Druga opcija je realno ovo sto su naveli u smislu Nokie jer prosto sve ove dumb Nokie koje sam i tada gledao su nesto kao fensi, imaju neke sitne tastere i lose ekrane, kostaju dosta vise a ne donose nista pametno. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kad smo kod toga, šta mislite ima li smisla uzeti taj telefon preko aliexressa? 

čak i kad rebnu carinu je dobra cena za takav telefon: http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2G-16G-Mobile-phone-Redmi-Note-2-cellphone-Redmi-Note2-MTK-X10/32464520868.html?spm=2114.01020208.3.1.KN1o82&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

 

 

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Imas ga u radnji kod nas za 184e.

Link to comment
Share on other sites

zasto je telenor skuplji od vipa toliko (biz postpaid varijante )  :|

npr

telenor - 4995 din, min 1500 ka svim mrezama, sms 1500 ,3gb net,  min u telenoru 5000 + doplata za lg g4 43.000 din  !?!

vip - 4.200 din, 2000 min ka svim mrezama, 2000 sms, 2 gb net , 2000 min u mrezi + doplata za lg g4 26.000 din !!!!

 

jel ima neko priliku da uporedi uslugu vip-a i telenora ? na 063 sam nemam pojma 15 godina i ovo je vec uvredljivo

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali "pregovaraj oko roka plaćanja" lol. Šta ima od toga? Ja imam 10 biz brojeva kod njih i tarife su im nikad gore, koristim neke pakete od pre 5 godina jer nove za iste pare nude pola svega što je bilo pre. Naravno, ako hoćeš da menjaš telefon, mora nova tarifa. I naravno, kad kažeš odjebaću vas ako mi ne izađete u susret, sve može. Ako imaš leveridža.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

narucio sam kes varijantu od lokalnog dilera kojeg poznajem stigao mob danas sve ok spakovan originalno, ovima cu da iscedim popus na pretplatu i zdra'o

@kruko upravo tako stari paketi otkidaju za ove danasnje ponude, i to je fazon ko zna koliko godina u nazad 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...