Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

kompaniji koja je na osnovu mojih pretraga, slika, mejlova, itd, namlatila ko zna koliku kintu od reklama i prodavanja podataka ispod tezge (a ne, oni to ne rade) treba jos mesecno da placam pretplatu da bih im poslovni model izvukao iz septicke jame.... neka hvala.

jedina pretplata koju imam je za Tidal jer se bez muzike ne moz' ziveti, svi ostali mogu da ga dudlaju!

 

inace sto se raklama tice (za desktop doduse) - Firefox i uBlock Origin - nikada mi nikakav popup nije izasao kad su krenuli ovo agresivnije da blokiraju klipove, plus videh da su se autori uBlocka dodatno naostrili da ih karaju. njih bih podrzao npr, ali ne primaju donacije jer onda YT ekipa moze da ih tuzi i trazi da ugase projekat jer zaradjuju na osnovu toga.

Edited by evgeniy
  • Thanks (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, evgeniy said:

kompaniji koja je na osnovu mojih pretraga, slika, mejlova, itd, namlatila ko zna koliku kintu od reklama i prodavanja podataka ispod tezge (a ne, oni to ne rade) treba jos mesecno da placam pretplatu da bih im poslovni model izvukao iz septicke jame.... neka hvala.

jedina pretplata koju imam je za Tidal jer se bez muzike ne moz' ziveti, svi ostali mogu da ga dudlaju!

 

inace sto se raklama tice (za desktop doduse) - Firefox i uBlock Origin - nikada mi nikakav popup nije izasao kad su krenuli ovo agresivnije da blokiraju klipove, plus videh da su se autori uBlocka dodatno naostrili da ih karaju. njih bih podrzao npr, ali ne primaju donacije jer onda YT ekipa moze da ih tuzi i trazi da ugase projekat jer zaradjuju na osnovu toga.

plaćanje za sve i svašta je jednostavno postala svakodnevica.

evo ja sam prvi taj koji je davnih dana kad su stigli glovo/wolt bio na fazon - pa ko će da plaća dostavu kad ima besplatna dostava i vidi sad - svaka dostava se plaća (osim kad nije neka akcija itd).

tako da ne treba da čudi solidan procenat njih koji plaćaju za YT premium, što je takođe koncept koji bi ti neko pre 10 godina rekao da si lud.

šta više sad ima i parket - em plaćaš preplatu em ti serviraju oglase :))

naravno i dalje će biti velike većine onih koji neće plaćati ali firmama je to ok, jure male procente onih koji to čine, verujem da je na primeru YT 0,5% korisnika onih koji plaćaju premium, ako i toliko.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evgeniy said:

najcudniji frust koji sam video da izbija iz osobe u skorije vreme, wtf 😄

❤️

2 hours ago, Dule_smor said:

Ne zamerite Kiliju, sad je uleteo u kes pa se trudi da sprca sve pare na gluposti da bi posle opet kukao kako je sirotilja kad propadne IT :DDD

Bukvalno iracionalno idem i bacam dok nas ne zamene botovi za koju godinu. Cak sam i PS5 uzeo da mi skuplja prasinu i podseca na zlatno doba!

Link to comment
Share on other sites

Btw, htedoh bas da pitam, ajd ovde kad se vec vodi diskusija. Evo u Njemacke sam 5 god, ono u startu kad je YT krenuo sa reklamama mi je izbacivao iako sam imao Ad Block plus. Onda je samo odjednom prestao potpuno, do pre 7 dana nije uopste izbacivao reklame. I sad je opet poceo i to bas stalno i u pola duzih klipova itd. Da napomenem meni sve vreme stoji instaliran Ad Block i nista nisam menjao u settiungsima. Da li se to nesto menjalo u zakonima ili sta vec pa zbog toga? PS, izvinjavam se ako je vec neko pisao o tome, bmk igraona :DDD

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dule_smor said:

Btw, htedoh bas da pitam, ajd ovde kad se vec vodi diskusija. Evo u Njemacke sam 5 god, ono u startu kad je YT krenuo sa reklamama mi je izbacivao iako sam imao Ad Block plus. Onda je samo odjednom prestao potpuno, do pre 7 dana nije uopste izbacivao reklame. I sad je opet poceo i to bas stalno i u pola duzih klipova itd. Da napomenem meni sve vreme stoji instaliran Ad Block i nista nisam menjao u settiungsima. Da li se to nesto menjalo u zakonima ili sta vec pa zbog toga? PS, izvinjavam se ako je vec neko pisao o tome, bmk igraona :DDD

Pa ne verujem da te mogu zajebavati Švabe za blokere,  za pirateriju tamo možeš da najebeš, ali ko će ga znati, u stvari ja mislim da je tebi najbolje da se polako vraćaš dole :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Btw, htedoh bas da pitam, ajd ovde kad se vec vodi diskusija. Evo u Njemacke sam 5 god, ono u startu kad je YT krenuo sa reklamama mi je izbacivao iako sam imao Ad Block plus. Onda je samo odjednom prestao potpuno, do pre 7 dana nije uopste izbacivao reklame. I sad je opet poceo i to bas stalno i u pola duzih klipova itd. Da napomenem meni sve vreme stoji instaliran Ad Block i nista nisam menjao u settiungsima. Da li se to nesto menjalo u zakonima ili sta vec pa zbog toga? PS, izvinjavam se ako je vec neko pisao o tome, bmk igraona :DDD

nije se menjalo u zakonima nego je YT promenio "ploču" pa sad juri i sprečava ad blokere od pre x nedelja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@millanče

Pominjao sam kako me je sluzio mate20pro medjutim posle onih problema sa galerijom i vertikalne zelene linije na ekranu danas je otego papke. Bio je u hladnom preko noci na nekih 11-12C gde se punjac izvukao zbog labavog ulaza i od jutros ne reaguje na punjenje. Sta moze biti? Je li maticna, ili samo baterija ili nesto gore ako ima gore?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

@millanče

Pominjao sam kako me je sluzio mate20pro medjutim posle onih problema sa galerijom i vertikalne zelene linije na ekranu danas je otego papke. Bio je u hladnom preko noci na nekih 11-12C gde se punjac izvukao zbog labavog ulaza i od jutros ne reaguje na punjenje. Sta moze biti? Je li maticna, ili samo baterija ili nesto gore ako ima gore?

PA da smo bliže pa da ga rasturimo i zabodemo punu bateriju i vidimo, ne bi mi bilo problem... Sam svakako možeš probati pazžlivo da očistiš port za punjenje, ili da ga probaš napuniti bežično ukoliko sumnjaš u labavi port, M20pro ima bežično punjenje.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, millanče said:

PA da smo bliže pa da ga rasturimo i zabodemo punu bateriju i vidimo, ne bi mi bilo problem... Sam svakako možeš probati pazžlivo da očistiš port za punjenje, ili da ga probaš napuniti bežično ukoliko sumnjaš u labavi port, M20pro ima bežično punjenje.

Mislim da nije port jer do juce je bukvalno bio labav i uvek je punio normalnom brzinom, za supercharge je uvek trebao da se nabode neki cudan ugao. Sada vrtim uglove i ne reaguje uopste, ni da upali lampicu. 

Opusteno, blizu mi je promobi a imaju neku promociju gde je zamena baterije 3500. Htedoh prvo tebe da pitam, da li je baterija ili moze biti neki veci kvar? Nesto kapirao da ako je baterija mozda bi trznula dok je na punjacu, ovako bas nikakve znake ne daje.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FATA said:

Mislim da nije port jer do juce je bukvalno bio labav i uvek je punio normalnom brzinom, za supercharge je uvek trebao da se nabode neki cudan ugao. Sada vrtim uglove i ne reaguje uopste, ni da upali lampicu. 

Opusteno, blizu mi je promobi a imaju neku promociju gde je zamena baterije 3500. Htedoh prvo tebe da pitam, da li je baterija ili moze biti neki veci kvar? Nesto kapirao da ako je baterija mozda bi trznula dok je na punjacu, ovako bas nikakve znake ne daje.

Pa upravo to, nema svrhe otvarati ga i kasapiti radi baterije ako je problem ploča ili ekran. I ne znam kakva tačno zelena linija je u pitanju, ali ako je ona koja je posledica oštećenja OLEDa, ja, recimo, teško da bih pristao menajti bateriju na tome, jer može da vrisen ekran skroz.

Ja bih prvo makar probao sa nekim bežičnim punjačem probuditi mašinu, a možeš okušati sreću i sa Promobi, naravno.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Aham, razumeo. Pre godinu dana pojavila mi se niotkuda zelena vertikalna linija od gornje ivice do donje celom duzinom 1cm sa desne strane, nije uticala na rad osim sto je smetala po malo za vreme gledanja videa. Nemam klasican bezicni, a ne znam da li bi radio reverse sa p40pro ako ga ima? Mada kapiram da m20pro reverse ne radi ako se ne ukljuci?

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, FATA said:

Aham, razumeo. Pre godinu dana pojavila mi se niotkuda zelena vertikalna linija od gornje ivice do donje celom duzinom 1cm sa desne strane, nije uticala na rad osim sto je smetala po malo za vreme gledanja videa. Nemam klasican bezicni, a ne znam da li bi radio reverse sa p40pro ako ga ima? Mada kapiram da m20pro reverse ne radi ako se ne ukljuci?

 

Nažalost, to je ta linija koja može da znači totalnu smrt ekrana kad se zagreje i nategne radi zamene baterije. Ali sad te ne košta ništa, kad već ne radi ništa, probaj bežično ili Promobi, ako ništa, cimaj mene na PM da proverim imam li šta još delova za taj fon negde. A imaš i ovo, ovo ti je ful original ekran i baterija, prema slici, finansijski se ne isplati, ali ako iam sentimentalnu vrednost ili bitne podatke, pa recimo samo da sam restaurirao telefone i laptopove mnogo neisplativije i besmislenije radi sentiša ili pdoataka :D

https://kupujemprodajem.com/mobilni-tel-oprema-i-delovi/huawei-delovi/huawei-mate-20-pro-ekran-displej-srednji-deo-baterija/oglas/86906005?filterId=4145011268

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Interesantan rezime "budget" vs "flagship" telefon u 2023. godini s kojim se poprilično slažem. S23 Ultra jesam koristio, Redmi 13 Pro nisam, ali jesam 12 Pro i tu bih rekao da je bila možda veća razlika u glavnoj kameri. Pri čemu ne bih rekao da je ovo vezano konkretno za Xiaomi vs Samsung, slično je i u okviru istog brenda, npr Redmi Note 13 Pro vs Xiaomi 13T pro...

 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...