Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Чабке, тај мост нам је требао више него овај преко Аде. потпуно си у праву за све што си написао.

још битнији је тзв. Винчански мост, који би био део обилазнице.

Mislim da je jako bitan u suštini ovaj most što je sad počeo da se gradi, Zemun - Borča. Njime će znatno da se rasterete pančevac i centar, ali i mostovi na Savi. Danas imamo situaciju da ceo sremski Beograd (Nbg, Zemun, Surčin...) ako hoće da ide u Banat mora da prelazi prvo Savu, pa kroz centar, pa posle preko Pančevca , i time se prave nenormalne gužve bez apsolutno ikakve potrebe.

Most kod Vinče bi trebalo da bude završen kad i obilaznica, jer je deo iste. O mostu kod Ade Huje zadnjih godinu - dve se malo priča, tj od kad su Japanci odustali od finansiranja.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Skoro godinu dana sam živeo na staroj karaburmi u ulici Generala Aračića, i uvek sam se pitao ko je taj lik, i setim se juče njega i bacim pogled na wiki. Ispostavilo se da je čovek Jagodinac, junak ratova sa Turcima i Balkanskih ratova , umro je u ww1 pokušavajući da pomogne svojim vojnicima da se izleče od tifusa, da bi ga na kraju tifus ubio. Moraću malo više da se pozabavim istaknutim ličnostima svog kraja, sramota da nisam znao za jednu ovakvu gromadu jagodinske istorije.

Elem, više ne živim tamo je sam konačno dobio mesto u studenjaku \o/

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u Idea prodavnici iz pakla :) Kako sam kročio unutra tako neki negativni vajb ... prvo na sekciji sa hlebom neka baba traži hleb, dobije ga, onda traži da ga vrati nazad jer je opipala kroz kesu da je mator. Onda ova nadrkana što služi krene da pipa sve druge i kao "pa svi su isti" (ja se tu malo nasmejem :)) i nađe joj neki.

Dva koraka dalje, žali se neka žena liku na suhomesnatom da je slanina koju je kupila pre par dana bila pokvarena. Ovaj kao "mi je uzimamo već 10 godina" nešto krenuo da lupa nemam pojma.

Pet koraka dalje, ženi padaju kolica ona ispada sve živo iz njih. Dolazim do pola radnje, upadaju neki likovi i pevuše poskakujući "Danas imamo za pivo, danas imamo za pivo!" (ovo mi je doduše, bilo smešno).

Onda dolazim na kasu, naravno biram onu sa najmanje reda što se opet ispostavlja kao greška.

Na toj kasi prvo nema kesa, pa kasirka ide po kese pa se vraća, pa onda ova što je pokupovala pola radnje na mlevenom mesu nema barkod i cenu, pa ova ide do mesa (koje je na drugom kraju radnje).

Pa se vraća, pa ova hoće neke cigarete kojih tu nema, pa ova ide opet negde, pa se vraća pa ima samo jednu paklu ne 3, pa ova bira neke druge.

U tom ulazi neka baba i baš na ovu "moju" kasu dolazi i kao "Dajte mi onaj račun od 3500 dinara od pre sat vremena!". Ova na kasi zbunjena, kao "wtf?", baba kao - pa tu je negde, i kreće da traži oko kase i na kasi i na pultu i svugde taj račun kojeg naravno nema nigde. Ja konačno dolazim na red, plaćam i dok pakujem stvari neka žena posle mene kupuje svašta i između ostalog lubenicu i baš prvo uzima lubenicu, daje da se kuca i bukvalno me gura od kase sa onom lubenicom u rukama i kad je spustila kao "jao izvini sine, hehe, hehe" ... rek'o, dobro izađ'o.

Link to comment
Share on other sites

Чабке за градоначелника!

Imao je Beograd gradonačelnika Jagodinca :)

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4_%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%9B

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ako se ne varam, zbog teške bolesti i smrti supruge.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Pa, toliko od Ejmi..

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=07&dd=23&nav_category=78&nav_id=527357

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...