Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

nemam nikakav program za editovanje slika na lap topu [V] da li bi bio mica i uradio to?

jebiga, probo sam, mnogo je sitno da bi se vektorizovalo kako valja (da ne bude kockasto ili da ne bude, sa druge strane, previse balonasto) bez hjuman intervensna u vidu rucnog drndanja, za koji trenutno nemam vremena.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

eto, sad si nasao, napismeno he he

kraći futur jedan koji se gradi od infinitiva koji se završava na -ći se piše odvojeno a na -ti spojeno (samo se odbije -ti).

tako su bar mene učili u školi :D

tako i jeste

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

jebote, jel znate vi srpski, to je futur jebote, u osnovnoj se uci:(

brate mili...

dakle, ako ne skracujemo futur, onda se ostavlja infinitiv:

raditi cu (ja cu raditi)

voleti cu

videti cu

ako je glagol na ci, a ne na ti, onda imamo:

SNACI CU SE

naci cu

reci cu

leci cu

preci cu

ako se glagol na ti skrati, dobijamo ovo:

radicu

volecu

videcu

glagoli iz prvog primera, samo u skracenom izdanju, jelte. to je spojeno, al to nema veze sa ovom drugom grupom jebo ga ja. druga grupa isto moze da se skracuje u kolokvijalnom govoru i to bi bilo ovako:

SNACU SE

nacu

recu

precu

jel ste vi isli u skolu

edit:

sporo pisem:)

u svakom slucaju, ostavicu, jer ima primera sa skracivanjem. ne mogu da verujem da na forumu gde ljudi imaju vise od jedanaest godina pisemo o futuru u srpskom jeziku. jos ovaj kaze 'nisam nasao dal je sto posto tacno'... 'seckaju se reci' - kako se seckaju reci ako su dve... ja se zovem dusanmirkovic.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bih uvek napisao 'snacicu se' / 'ja cu se snaci' a nikad 'snaci cu se'

ne kontam, ne razumem, cekaj, ti bi i dalje pisao nepravilno iako smo ti napisali kako je pravilno i primerom i mehanikom?

zaista mi to nije jasno...

'ja bih pisao nepravilno iako ste napisali kako je pravilno' - zasto pobogu? inat, sta?

imas izbor od tri oblika (gde jedan nije preterano knjizevni, al dobro) i ti biras cetvrti jer, ne znam, tako ti je lepse. pa valjda je logicno da sebe korigujes, a ne da prkosis pravilnom pisanju jezika kad za tim nema potrebe.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Taj pravopis ... nema veze, pojavice se jos nekoliko ljudi kojima je isto logicnije tako kako je Inferno napisao i to ce postati pravilno.

pa to kako se izgovara često nema veze sa tim kako se piše.

ja nisam ponavljao gramatiku još od osnovne, ali to valjda ima veze sa proklitikom i enklitikom (valjda nisam lupio :D ) gde se pojedine reči čitaju bez akcenta, odnosno uz ovu što ide pre ili posle nje.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

prosto ti bude toplo oko srca kad se neko napravi pametan, isproziva i pritom neverovatno fejluje

znas da je vreme da dodje rur konjica

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

@Doolio: upravo sto je atomic rekao. Mnogo mi je logicnije i, da kazem, lepse bilo da pisem 'snacicu se' nego 'snaci cu se' jer sam mislio, ako vec pise 'snaci cu se' da to nije pravilno nego da treba umesto toga 'ja cu se snaci'...

i + spu sto je rekao, neverovatno bi bilo da sam ja jedini kome je bilo logicnije da se pise 'snacicu se' nego 'snaci cu se' :))

Edited by Inferno_O
Link to comment
Share on other sites

Мени је логично онако како сам научио у основној школи, све остало ми у старту боде очи.

Сад што пуно људи није научило основне ствари, па им је "лепше и логичније" другачије, то је већ друга прича.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

ama, ja ne znam kako moze da bude 'logicnije' i 'lepse' nesto sto - jeste. a i nije logicnije, ni lepse, te kategorije su lol u ovakvom slucaju. ako ti je logicnije i lepse, ti onda ne znas buduce vreme u srpskom jeziku, onaj ko zna, njemu nema sta da bude logicnije i lepse. ili barem da pises onako kako ti je lepo ili lakse (ko ja sto ne pisem velika slova i gutam zareze), ali da znas kako treba.

a spu je bio cinican.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

u pravopisu ne postoji logicnije i lepse,nego jedino tacno i ispravno

kako neko moze da nastavi da fejluje iznova i iznova,zar nisi inferno naucio nesto iz citanja ane frank? :tf:

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ko da treba da vam i to kazem. Nisam ja rekao da mi je logicnije, zato sto je MENI logicnije, nego mi je logicnije da je TAKO PRAVILNO, a usput je meni licno bilo lepse... I onda si ti napisao gore sta si napisao i onda sam shvatio da nisam u pravu. Ubedjujete me da teram inat sad... I da je spu bio ironican ili ne, to jeste tako...

Link to comment
Share on other sites

resili smo stvar,mozemo da nazdravimo iz tabakere!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...