Jump to content

Benzinske pumpe


oddball

Recommended Posts

moja iskustva od januara 2010:

tocio najvise na Dejtonci, i uvek pokazivao tacnu potrosnju. poredim od punog rezervoara do lampice za rezervu i uporedim za prosecnom potrosnjom. + - to je to. presao iz zajebancije na elp u mihajla pupina i natocio dva puta onaj premium evro 98 i ostavim ga da pici do rezerve. ladno me zakinuli za ~ 5L. poslednji put sam sipao na luk oil-u pa cemo da vidimo.

da li ima jos neko iskustva, i da li uopste vodite evidenciju?

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovo i mene zanima, jednostavno sipam za tipa 500-1000 kinti i to na razlicitim pumpama, tako da i ne mogu bas da izvlacim zakljucke o potrosnji, pa bi bilo fino ako je neko drugi to vec uradio:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Bilo je X priča o tome, i ispostavlja se da svako ima svoju omiljenu pumpu, nekoga su negde orobili i tako to.

Ali koliko sam primetio, nema nekih pravila. Sad je skoro bila ona velika farsa oko NIS-ovih "kradljivaca" i to na tipa 20 nekih pumpi po gradu, tako da je sva prilika da su svakog od nas nekad zakinuli za neku količinu, zavisi samo za koju.

Ja doduše sad igrom slučaja sipam uvek na istoj pumpi, i ili mi uvek isto kradu ili zaista sipaju koliko treba, ali uvek isto ide.

Link to comment
Share on other sites

na Dejtonu me nisu pokrali posto vodim evidenciju. aj po podne cu postovati to. dejtonku mi je zena koja mi je prodala auto u suzukiju preporucila, pre svega zbog cistoce goriva. meni je ona skroz ok buduci da mi je i blizu gajbe. ovaj elp mi je blizi ali zakinuli me za nekoliko litara.

poenta topika je da se napravi spisak pumpi na koje se sumnja da dekraju ali samo ako imate licnog iskustva sa njima.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

ne znam, nikada moji i ja nismo imali problema sa gorivom... uvek vodimo evidenciju i rachunamo, sve je tachno...

nije shto sipam stalno, ali po meni najkvalitetniji euro dizel ima MOL pumpa, ali je nema na mnogo mesta po bgu...

i trenutno je najjeftiniji euro dizel u VUK petrolu valjda 127.9 ali ako sipas od 22-06 ili vikendom smanje ti cenu za 4 dinara po litru.

malo sam otishao u off, ali sam hteo da skrenem paznju :)

Link to comment
Share on other sites

Najlakše je da uzmeš atestirani metalni kontejner i tražiš da ti ga napune. Ako te odbiju ili je odstupanje veće od 2-3% onda su lopovi. Tako smo mi provalili pre par godina NIS pumpe (48l u 2x20l kanistere su sipali).

Pa šta se žališ, dobri ste 8 litara :tf:

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

i trenutno je najjeftiniji euro dizel u VUK petrolu valjda 127.9 ali ako sipas od 22-06 ili vikendom smanje ti cenu za 4 dinara po litru.

Najjeftiniji euro dizel sam video na Voždovcu, zaboravio sam kako se zove ulica, odmah iza auto centra "Krug".

124,9 je cena bila kada sam ja sipao, pre ~2 nedelje. Do duše, nisam gledao da l' zakidaju išta.

Link to comment
Share on other sites

Najjeftiniji euro dizel sam video na Voždovcu, zaboravio sam kako se zove ulica, odmah iza auto centra "Krug".

124,9 je cena bila kada sam ja sipao, pre ~2 nedelje. Do duše, nisam gledao da l' zakidaju išta.

da da,zelena pumpa isto nesto na M...mlg mpg ili tako neko ime

pre par meseci je bilo u SAT novinama testiranje euro dizela na manje vise svim pumpama,rezultat je bio da je gorivo istog kvaliteta i da su razlike toliko male da su zanemarljive,to je sto se tice kvaliteta...

a ovo za zakidanje je jezivo,zamisljam sebe kako sipam gorivo na istoj pumpi tipa 5 godina i onda saznam da ta pumpa krade kao sto se desilo za NISom,siguran sam da bi dosao i zapalio sve a pre toga im ponudio da mi sipaju gorivo sledecih 5 godina za dzabe.

jebena banana drzava

Edited by SunshineFML`

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

pre par meseci je bilo u SAT novinama testiranje euro dizela na manje vise svim pumpama,rezultat je bio da je gorivo istog kvaliteta i da su razlike toliko male da su zanemarljive...

Mirko Alvirovic?!?! merodavan?!?!? nigga plz!

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Mirko Alvirovic?!?! merodavan?!?!? nigga plz!

Evo na primer, nova Lada Kalina nema klima uređaj, ali uvek se možete rashladiti otvaranjem prozora.

Znam da ste ovo čitali sa Mirkovim glasom u glavi

:tf:

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

sipam vec par godina na EKO pumpi, i izgleda da im je kvalitet opao...

premium bezolovni - trosi se 10% vise i preko toga cak

euro bezolovni - trosi se cas normalno (normalno mislim onoliko koliko se nekada ovaj redovni premium bezolovni trosio) cas malo vise nego sto bi trebalo wtf - za njega kazu da ga trebati sipati samo tamo gde je veliki promet, jer cim malo stoji u rezerovarima, cisternama gubi na kvalitetu, nesto fazon brze isparava tralalala

to me je savetovao jedan ludi majstor, koji kaze da je vrsio hemijsku analizu goriva sa svih pumpi i isto je rakao da su svi slicni, sa par onih koji iskacu kao naprimer bas EKO :|

tako da bih i ja menjao pumpu ali ne znam gde ... tip me je posavetovao da je u bosni gorivo perfektno, da nikada nije imao auto iz bosne koji je imao problem zbog loseg goriva

pored goriva najveci ubica motora u nasim vozilima jeste motorno ulje koje je sve skart i bofl koji se pakuje u srbiji

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kasnim malo...

evro premium BMB95 Dejtonka:

- 10.07.2010. predjeno 580.4km po prosecnoj potrosnji 6.8L

- 12.08.2010. predjeno 529.5km po prosecnoj potrosnji 7.4L

- 15.10.2010. predjeno 546.0km po prosecnoj potrosnji 7.1L

- 21.11.2010. predjeno 534.9km po prosecnoj potrosnji 7.6L

- 30.01.2011. predjeno 481.8km po prosecnoj potrosnji 8.3L

- 09.04.2011. predjeno 571.7km po prosecnoj potrosnji 7.0L

evro premium BMB98 Eko pumpa u Mihajla Pupina kod bivseg SIV-a:

- 10.06.2011. predjeno 507.0km po prosecnoj potrosnji 6.9L

merenje sam poredio od punog rezervoara do paljenja rezerve. naravno, nikada pun rezervoar nije identicne zapremine, ali potrosnja gledana po gorivu kupljenom na Dejtonci ima neku pribliznu vrednost, dok ovo na Eko pumpi je katastrofa. kapirao bih kao normalno da je razlika u kilometrazi oko 20km, ali da bude 80km to je vec po ovoj prosecnoj potrosnji oko 10L goriva koje je ~10CSD skuplje nego na Dejtonci.

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

to sam i rekao, buduci da zavisi i od stila voznje, koliko je zapravo zapreminski "pun" rezervoar itd, ali tesko da moze da se zajebe racunar za 80km sto je ~25% u slucaju da je prosecna potrosnja oko 7L/100km.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Hoću da kažem da ako ti u knjizi piše da je rezerva npr. 7 litara to ne znači da će zavirtai uvek na toliko. Greška može da bude i u par litara. Nisam hteo da hejtujem tvoje cifre. Samo sam hteo da te posavetujem da ne mreiš tako :) Tvoje cifre govore dosta.

Opet... To može da bude i ona stvar što si već rekao. Razlika u pištoljima za punjenje. Pa se jedan gasi ranije npr.

Faking šit... Tek sam sad skontao da si merio dva različita tipa goriva :D

Zar nema i na Dejtonci ovaj skuplji bezolovni?

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome sto ne mozete porediti "brendove" vec je svaka pumpa za sebe, doduse Molove pumpe su se nekako pokazale kao najbolje ili je vec to subjektivni utisak ali kad god sipam tamo bude ok. Sto se tice NISa tu znam stanje iz prve ruke dosta ljudi je otislo u zatvor za te muljacine i promenili su procedure i sad nemaju mogucnosti da muljaju kvalitet benzina je isti svuda samo sto ga negde zamesaju nekim aditivima ali sve to dolazi iz NISa.

Po meni Mol i NIS najmanje kradu bar nisam ni jednom primetio da kradu, za NIS govorim od kad je bila ona afera i od kad su pocistili to.

Inace ja uglavnom sipam za 3-4k i vidim po meracu a i po voznji da li je to to, sipao sam par puta na nekim pumpama sto drze privatnici i neretko se desavalo da mi zakinu nekoliko litara primeti se.

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

Zar nema i na Dejtonci ovaj skuplji bezolovni?

taj sam i sipao - evro premium bmb 95

Dosta malo troshi ovaj tvoj autic. Moj troshi 9.3L na 100 (average), dodushe u Moskovskim guzvama.

na otvorenom moze da spusti i ispod 6L. ja izbegavam spiceve, a i zivim na novom beogradu gde su ulice prilicno siroke. u pravu guzvu uleces samo ako ides preko mostova u bilo kom pravcu. tada sedam u auto samo ako nemam drugog izbora.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...