Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Da, da, i ja sam počeo da gledam drugi deo, ali mislim da ga neću odgledati, a treći sam skinuo i malo FF-ovao i ono je strašno koliko je scenografija užasna.

Mislim, čudovišta u kecu izgledaju smešno kad se vide u par onih kadrova (odrasli, ne "klinac") a kamoli ostalo.

Sve u svemu, prvi deo, legenda od filma :)

Link to comment
Share on other sites

Attack the Block

Odlican ! jebte vise sam se smejao gledajuci njega nego onaj retardirani tucker and dale

strava, pogotovo ako zamislite kako bi vi kao klinci reagovali da vam komsiluk napadaju vanzemljaci... sto se mene tice, sjajan film

Tja ne znam... Malo mi tu fali konkretne radnje. ;(

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Johnny English Reborn

2011+Johnny+English+2.jpg

Ok komedijica, ništa protiv ali ni ništa preterano za. Nasmejao sam lepo na momente (doduše, mene nije teško nasmejati), i to je to, nisam ni više očekivao tako da sam sasvim zadovoljan. U suštini, ko neko ne voli mister bina neće ni voleti ovo, jer su atkinsonove facijalne ekspresije glavna stvar (i sjajne su). All in all, u rangu sa kecom.

i najbolja fora u filmu

na početku filma, kad se vraća sa "odmora" na posao i dočeka ga, na ulazu u zgradu, natpis "TOSHIBA British Intelligence"

[roflmao]

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Le fils de l'épicier (eng. The Grocer's Son)

http://www.imdb.com/title/tt0864770/

Јако леп, готово документарски приказ малог сеоцета у Француској, и дисфункционалне породице на рубу распада. Један од двојице синова, побегао је од свега тога у Париз, и пратимо његов повратак у родно место, да на кратко преузме породични посао сеоског трговца путујућим комбијем, којим снабдева матори живаљ на локацијама удаљеним од центра. Као типична ленчуга, испијен градским животом и лоше комуникативности пратимо његов преображај у новој средини, са сасвим обичним људима. Сцене природе, варошице и сеоца која обилази, људи који ту живе, њихов приказ је тако прост и природан, да вас потпуно усиса у дешавање.

Ако желите да се опустите, ово је прави филм.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Amantes (1991)

http://www.imdb.com/title/tt0101317/

Симпатична прича о љубавном троуглу у Шпанији педесетих година. Без неких већих преокрета и заплета, сасвим добра екранизација истините приче и уверљив приказ доба у коме се све дешава. Па ко воли нек изволи!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Never let me go"

Jedini razlog što se prijavljujem na topic je da dam savet: izbegnite ovaj odvratan film.

Išimura, lik koji je napisao knjigu bi od mene dobio ciglu u glavu i uput na psihijatriju. Ne mogu da razumem da neko normalan može da se bavi ovakvim temama bez da se makar elementarno potrudi da učini radnju filma iole osnovanom. Sat i po gledanja likova koji su hodajuće meso i sve to prihvataju na miran način? Šta je sledeće, film gde se detaljno bavi kopanjem očiju deci da bi se od njihovih očnih duplji pravile šolje za wc?

Posle ove gadosti me jedino drži ideja da se ovaj film uopšte ne radi o klonovima i stočarstvu nego o nekoj desetoj temi koju je predstavio na ovaj način. Jebeni japanski degen, dabogda dobio išijas!

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ti pročitao knjigu, ili formiraš mišljenje isključivo na osnovu filma?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"Never let me go"

Jedini razlog što se prijavljujem na topic je da dam savet: izbegnite ovaj odvratan film.

Išimura, lik koji je napisao knjigu bi od mene dobio ciglu u glavu i uput na psihijatriju. Ne mogu da razumem da neko normalan može da se bavi ovakvim temama bez da se makar elementarno potrudi da učini radnju filma iole osnovanom. Sat i po gledanja likova koji su hodajuće meso i sve to prihvataju na miran način? Šta je sledeće, film gde se detaljno bavi kopanjem očiju deci da bi se od njihovih očnih duplji pravile šolje za wc?

Posle ove gadosti me jedino drži ideja da se ovaj film uopšte ne radi o klonovima i stočarstvu nego o nekoj desetoj temi koju je predstavio na ovaj način. Jebeni japanski degen, dabogda dobio išijas!

Knjiga je odlična, a film odavno planiram da odgledam. Ako želiš da povlačiš paralelu sa našom realnošću, imaš Zulu ratnike i Hašašine koji su se ubijali na zapovest komandanta. Ili gejše koje su posvetile svoj život zadovoljavanju muškaraca koji su im pride sistematski lomili stopala da bi ih učinili estetski dopadljivijima.

Na osnovu tvog komentara mogu samo da zaključim da nisi pročitao ni prvih 10 strana knjige.

elem..

Mary & Max

LVht5.jpg

Depresivno crna komedija o dvoje neznanaca koji igrom slučaja počnu da se dopisuju preko pola sveta. Vizuelno minimalistički urađena stop motion tehnika koja se sjajno uklopila sa ritmom priče. Remek delo.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ti pročitao knjigu, ili formiraš mišljenje isključivo na osnovu filma?

Nisam čitao knjigu niti bih. :/

Cali, znami za lotus noge, bombaše samoubice, atomske bombe na Nagasaki i još mnogo odvratnih stvari ali za ljude kao što su glavni protagonisti ne znam, niti mogu da ih zamislim u takvom setingu koji je dao film. Kao takvi su mi obično lupetanje koje nije osnovano ni na jednoj premisi legitimnog stvaralaštva. Ako neko može da mi objasni kako je (čak i u sfu) tako nešto moguće biću mu zahvalan jer bi onda film verovato prešao iz kategorije "smrt išimuri" u "vizuelno prijatan" što bi meni išlo na ruku.

Naravno ja sve vreme pričam o filmu i mome viđenju filma, knjigu ni ne spominjem nego pretpostavljam da je Išimura krivac za ovo što mi se ne sviđa.

Link to comment
Share on other sites

Hm, malo mi je čudna ta logika. Kao da si rekao da je Bob Kejn kriv što je film Batman & Robin sranje.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, malo mi je čudna ta logika. Kao da si rekao da je Bob Kejn kriv što je film Batman & Robin sranje.

Moguće da je knjiga drugačija, ali ako nije onda je Išimura stvorio taj svet, likove, itd.

Verovatno nisam u pravu jer su ekranizacije knjiga obično prilično drugačije od literarnog dela. no za sada smrt išimuri. neće da mu škodi. :)))

Link to comment
Share on other sites

THE TREE OF LIFE

the-tree-of-life-movie-poster.jpg

Previše pretenciozno za moj ukus, bez prave radnje i uz nekoliko krupnih propusta i loših pretpostavki u priči, puno praznog hoda i scena bez konteksta, uz kriminalno uvredljivu poruku u finalu. Svi glumci osim Breda Pita i ovog glavnog malog su katastrofalno prazni i kao na sedativima svo vreme, glavni "hajlajt" filma je nekakvo dubokofilozofsko spoznavanje života, što je propraćeno, and I kid you not, 15-minutnim kolažom nastanka sveta, života na njemu pa sve do stvaranja ljuckog života (u okviru koje su i scene sa, and I REALLY kid you not, nekoliko dinosaurusa :))) S druge strane, vizuelno je sve abnormalno dobro snimljeno i greota ga je gledatu u less than HD izdanju, što je i jedina svetla tačka filma (uz kvalitetno odrađenu melahnoličnu atmosferu za ljubitelje takvih stvari).

Da sumiram: imam osećaj da bi Dulio spontano implodirao nakon što bi odlgedao ovaj film :tf:

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Depresivno crna komedija o dvoje neznanaca koji igrom slučaja počnu da se dopisuju preko pola sveta. Vizuelno minimalistički urađena stop motion tehnika koja se sjajno uklopila sa ritmom priče. Remek delo.

Ovo sam preporučio pre jedno godinu dana ako ne i više, pa samo da ponovim thumbs up, ko nije pogledao neka obavezno to učini!

Link to comment
Share on other sites

flypaper

http://www.imdb.com/title/tt1541160/

Flypaper-script.jpg

jedan od filmova koji se gledaju za opustanje...dve bande simultano pljackaju banku, jedni su sofisticirani sa hi tech opremom, dok su drugi dva redneka koji su u smash-and-grab fazonu...sve upakovano kao crna komedija sa Agata Kristi elementima...Patrick Dempsey failovao kao komicar, Tim Blake Nelson odradio identicnu ulogu kao u o brother where are thou...

fml

Link to comment
Share on other sites

The Lincoln Lawyer

A lawyer conducts business from the back of his Lincoln town car while representing a high-profile client in Beverly Hills.

Odlican film, pun neocekivanih dogadjaja sa sokantnim krajem. Ocena:8/10

Edited by _Gotti_

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...