Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

Sokobanja takođe nije loša opcija ali za šetnje tamo po šumi onoj ili parkovima, pešačka zona je malo manja, ali nije ni tamo loše.

Mataruška banja je takođe bila uvek korektna, što se tog dela da imaš neke sadržaje tiče.

Ako vam nije daleko sad je skoro otvorena Kuršumlijska banja opet, kažu da nije loše, Prolom takođe.

3-4 dana je skroz ok za bilo koju od njih, posebno što u tim hotelima ima i ono bazeni, tobogani itd.

Link to comment
Share on other sites

danas idem omladinskih brigada i na raskrsnici sa zorana đinđića skinut asfalt, menjaju ga, i svi mi onako polako jer je razlika jedno 20cm i auto "trupne", kad eto ga pravo niotkuda lik u Lada Nivi u fazonu "so long pezants" i prolazi sa jedno 40kmh 🙂

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo leto kuratz za more i chvarenje na 40+ C, sve preko 23C mi je red alert, za ovaj Jul sam smislio podli plan da isti provedem negde gde je max 20C preko dana, gde je savrseno svez i cist vazduh, gde ima vrsnih hrenovki i dobrog piva u izobilju.... Tirolska oblasti, here I come (slika kako gazim usputne hobite novim vozilom)  o/ 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, fatboy said:

Ovo leto kuratz za more i chvarenje na 40+ C, sve preko 23C mi je red alert, za ovaj Jul sam smislio podli plan da isti provedem negde gde je max 20C preko dana, gde je savrseno svez i cist vazduh, gde ima vrsnih hrenovki i dobrog piva u izobilju.... Tirolska oblasti, here I come (slika kako gazim usputne hobite novim vozilom)  o/ 

morskih 40+ (nikad nije 40+) je totalno drugačije od beogradskih, tako da tu se to znatno lakše podnese 🙂

Tirol je ok naravno ali stvarno nisam siguran da bih tu proveo letnji odmor 🙂 mislim, malo je i dosadno 🙂

Link to comment
Share on other sites

To je glavna i najveca zamerka prirodi u Srbiji. Jednostavno, djubre je svuda i sve je gore i gore :c

Na Uvcu kad sam bio, vodio decu malo da se seckamo po planinama i plivamo po rekama/jezerima, deo obale koji je bio suv i po kojem je moglo da se sheta je u principu prosaran plastikom :c

Tuga

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

verovatno problem ide sa obe strane. stoka baca đubre u parkovima (ja sam prošle godine na onim stazama za šetanje po durmitoru video gomilu đubreta) a opet i nacionalni parkovi i uopšte država mogli bi da postave malo više kontejnera i kanti. ako se već npr za durmitor plaća ona ulaznica od 4-5 evra koja ne znam čemu tačno služi ako ne tome da finansira održavanje, onda bi bilo kul da se ubace kante ne samo na glavnoj džadi već i tim šetališnim zonama.

sa druge strane, slušao sam nekog dedu pre neki dan na radiju kaže da u selu njegovom nema nijednog kontejnera, ko hoće "ispravno" da baci đubre mora da se vozi do grada. jasno je da to neće da rade pa verovatno stavljaju pored puta ili gde god, pa onda i životinje to razrovare.

Link to comment
Share on other sites

Da, da, životinje razrovare... 😄 Komunalne službe, uključujući i one za odnošenje smeća su vrlo često po Srbiji katastrofa, pa ili ljudi nemaju kontejnere blizu ili moraju da ih plaćaju nešto dodatno pa prosto neće. Znam na primer da u Obrenovcu se plaća nešto 550 dinara mesečno da imaš onu veliku zelenu kantu ispred kuće koji onda ovi pokupe jednom u par dana i da dosta ljudi tamo to zapravo neće da plaća. U praksi se u takvim sredinama to smeće vrlo često spaljuje što je naravno vrlo zdravo i za ljude koji tu žive i za proizvode koji oni uzgajaju s obzirom na količinu plastike i drugih hemikalija koje se danas tradicionalno nalaze u ambalažama proizvoda. 

Drugi problem je neodgovornost i samih meštana i turista, uglavnom iz Srbije, koji dolaze na različite prirodne lokalitete i najnormalnije ostavljaju đubre. Ne mora da se ide na Rtanj da bi to skapirao, odeš na Košutnjak u nedelju popodne nakon što su se svi zezali i roštiljali i sve ti bude jasno, posle 1. maja izgleda bukvalno kao deponija. I sad koliko god da imaš onih mučenika koji čiste sutra ujutru im treba bar dan-dva da to srede. A na sve to skoro i da nemaš ljudi koji se bave čišćenjem zelenila van centralnih gradskih parkova. Prošle godine sam bio na Plitvicama, bukvalno sam u toku dana video bar 3-4 čistača koji kupe bukvalno svaki papirić, pikavac i bilo šta i tebi stvarno ono sve izgleda kao neverovatno čista priroda. U suštini mora da se radi i sa jedne i sa druge strane. 

 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Deo problema je i stav ljudi prema već bačenom đubretu.

Drugarica se sa 10 godina doselila u BG iz Slovenije, i dobila nadimak "đubretarka" jer bi u školskom dvorištu pokupila tuđe smeće sa poda i bacila u kantu. Tamo su ih u školi učili da je bačeno smeće zajednička odgovornost.

Moram priznati da imaju poentu - lepše mi je da tokom planinarenja iznesemo kesu smeća, nego samo da kukam kako je sve prljavo.

Edited by Jose Jimenez
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Jose Jimenez said:

Deo problema je i stav ljudi prema već bačenom đubretu.

Drugarica se sa 10 godina doselila u BG iz Slovenije, i dobila nadimak "đubretarka" jer bi u školskom dvorištu pokupila tuđe smeće sa poda i bacila u kantu. Tamo su ih u školi učili da je bačeno smeće zajednička odgovornost.

Moram priznati da imaju poentu - lepše mi je da tokom planinarenja iznesemo kesu smeća, nego samo da kukam kako je sve prljavo.

Naravno, ja sam baš skoro kad sam bio na planini imao raspravu sa likom koji baca koru od banane po planini. Ok, jeste to organsko i razgradiće se itd. Ali jednostavno nije baš lepo da gledaš ni te raspale kore od banane okolo kad hodaš.

Nemam pojma.

Ja sam par puta sam uzimao kesu veliku i kupio u parkiću gde se deca igraju djubre koje roditelji dece bacaju jer "nema kanta". Pa jbt, nećeš se israti na sred ulice zato što nema wc šolja.

Još gore mi je bilo što isti ti roditlji dovedu decu i onda puše i bacaju pikavce tu gde se deca igraju. Ono brate, pa dete ti tu puzi :c

Jbg, to sa bacanjem djubreta je jednostavno loše postavljeno od malena, ja sam moje učio i da pokupe i da ne bacaju.

 

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, absolute said:

Još gore mi je bilo što isti ti roditlji dovedu decu i onda puše i bacaju pikavce tu gde se deca igraju. Ono brate, pa dete ti tu puzi :c

 

Ja sam prestao da idem u čuburski park generalno jer je bio smetlište - ima više pikavaca nego tipa u KST-u nakon svirke 🙂

sad su ga obnovili tako da je sad "čist", pitanje do kad.

Link to comment
Share on other sites

ja nekako kad u debeloj prirodi bacim ogrizak od jabuke u kantu ili stavim u neku kesu pa da bacim kad naidjem, osetim se glupo. 
Ogrizak od jabuke u toj prirodi ce vratiti azot jelte zemljistu, a ako bacim u djube zavrsice pomesan sa krvavim tamponima na deponiji gde ce ga spaliti, ili na brodu za indoneziju gde ce ga baciti u zemlju treceg sveta dok zapadni vegani pricaju o sustainability.

tako da u poslednje vreme ogrizak jabuke recimo ipak hitnem u zbunje, deluje mi normalnije zdravije i logicnije

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Gledajuci ove moje klince stvarno se to setovanje usađuje od najranijeg doba

Njih troje ne bacaju nista, u vrticu su im to usadili, plus ono skupljanje čepova ih je čipovalo dodatno, mi kao roditelji samo smo pohvalili, doduše nama su džepovi puni papirića pa smo nesvesno valjda i mi primer. Doduse frka bude, kada ovaj najmanji dohvati vlažnu maramicu sa trotoara da je baci u kantu, onda mu ja to uzmem, pa idemo da se dezinfikujemo zajedno... ali to je taj rad otprilike. Samo što na troje takve dece dolazi fazon 30 koje boli uvo

U svakom slučaju, srbija je čista tamo gde nema masovnog turizma - planine, kanjoni, pećine. Plus kada klinci odu organizovano na neku planinu tamo im se prvo objašnjava da se ne zagađuje, i stvarno oni to poštuju i trude se. Ne može toliko da se čisti koliko lako može da se baci -  ja bih to kažnjavao na max

Anyway, letovanje Montenegro hir aj kam hir aj go, valjda ću ove godine zabosti taj nevidio 

Spremanje orade, gambora, lignji, hobotnica, bijelo vino, loza! omnomnom

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...