Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

I mene ponekad muci gastritis. Jednom prilikom sam zavrshio na infuziji na KBC a drugi put mi dolazila hitna kuci. Dodushe poslednji put sam imao ozbiljni problem tog tipa pre 5 godina. Mozda bi svi trebalo da idemo da se testiramo na heliko bakteriju (ili kako se vec zove) koja izaziva gastritis izmedju ostalog? Dule daj neki savet jel moze da se plati taj test, ili ti treba uput?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

...(последњи пут сам ту таблету користио после изборне ноћи пре једно 3-4 године)...

fixd :tf:

Dragi Dule,

Pišem ti prvi put u nadi da moje pismo neće završiti u korpi za otpatke, pre par godina sam u naletu glupe inspiracije napravio poveći hematom na potkolenici leve noge, posle toga sam, mesecima, iako je hematom prošao osećao trnjenje u listu, kočenje stopala pri intenzivnom naporu, bol pri nestandardnim pokretima (podignem nogu da uštopujem loptu, lopta iskrene stopalo, list se ukoči), išao sam na preglede i ultrazvuk na kome su otkrili samo neko taloženje vode u mekim tkivima malo iznad mesta povrede, poslali me na terapiju, struja, gelovi kurci palci, pomoglo neko vreme pa počelo opet i tako do danas, normalno hodam, normalno trčim, skačem, penjem se na drveće, ali konstatno osećam te neke mišiće "unutar" lista, "zategne" kad izađem na hladnoću, počne da osetno trne ako dugo mirujem (kancelarijski posao ftw) čak i ako ne utrne ostatak noge i počne da bocka, kad se zagrejem prestane potpuno ili prestanem da obraćam pažnju, javi se tek kad se izmorim ko stoka (20 minuta fizičke aktivnosti :tf:). Jel postoji neka imba dijagnostika da ustanovi šta mi je pošto sam prošli put išao kod lekara svake nedelje tipa 2 meseca i nisu bili sigurni šta mi je samo su mi dali terapiju "jer sam rekao da sam se bio povredio" :))

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Upomoc!

Pre nedelju dana sam se probudila sa ushinutim vratom, taman sto je poceo da jenjava bol i ukocenost posle par dana ponovo, i evo od jutros me ceo gornji deo ledja, ramena i vrat bole. U bilo kom polozaju konstantno.

Da popijem neki lek? Neku vezbu, sta???

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Diklofenak duo i fizikalna terapija. :)

Želudačne tegobe - Rupurut je kul, mada ja lično preferiram Ranisan, Controloc, Klometol..

Stres ili bakterijska infekcija među kojima je i najpoznatija i Helicobacter pylori. Najpouzdanija i možda najneprijatnija dijagnostika je gastroskopija. U svari, šije kolonoskopija i bronhoskopija po neprijatnosti..

H. pylori se otkriva iz krvi, daha i tkiva. Pregledom krvi se otkrivaju antitela na bakteriju H. pylori. Pregled daha najčešće se sprovodi nakon lečenja, radi provere uspešnosti terapije, ali i u dijagnostičke svrhe. Zove se urea izdisajni test. Tačnost ovog testa je 96 - 98%.

Radila sam urea izdisajni test koji je bio negativan. Na gastroskopiju se i dan danas nisam usudila. Pošto sam i to vreme bila blago anemična, postavili su mi radnu dijagnozu, da sam zaradila neku bakteriju (i dan danas ne mogu joj se setiti imena) koja se dobija preko prljavih ruku, i usput izaziva anemiju. Antibiotici, gvožđe, vitamin C i kao nova. Izbegavam jaku hranu, masnu i prezačinjenu i kul je..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

eto vam odgovora za tegobe sa zelucem...trebalo bi se testirati na helicobacter, dosta ga ljudi ima...znaci ili ureaza test, ili antitela iz krvi...pa ako je pozitivno najmanje 2 nedelje trostruke terapije (2 antibiotika+inhibitor protonske pumpe)...a ako se nastave tegobe razmislite o gutanju sonde, tj gastroskopiji..

dz i ostali koji se koce, sta da vam kazem, ja imam iste probleme, po ceo dan sedim, spavam na sranje krevetu, ne radim nikakve vezbe...znaci dobra stolica, dobar dusek i jastuk i vezbe za ledja obavezno, ali polako i ne raditi ih dok ste ukoceni naravno...

shek, ja imam slican polukalcifikovani hematom na desnom listu, al mi za sada ne pravi probleme...ako si vec radio ultrazvuk i bio na fizikalnoj ostaje ti magnetna rezonanca...mada mislim da ne treba bacati pare na to, ne verujem da ce nesto novo da otkrije

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

shek, ja imam slican polukalcifikovani hematom na desnom listu, al mi za sada ne pravi probleme...ako si vec radio ultrazvuk i bio na fizikalnoj ostaje ti magnetna rezonanca...mada mislim da ne treba bacati pare na to, ne verujem da ce nesto novo da otkrije

Ok, narani svinje i ništa ne diraj, najdraži savet :) Hvala! Koliko litara sam dužan? :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam neko sranje ispod desnog oka, prvo je bila kao neka bubuljica medjutim kako sam ja to čačkao skontao sam da najverovatnije nije bubuljica i eto to sad izgleda kao da me je neko sabio bejzbolkom ispod oka...

mislim nije mi frka da stavim flaster i pricam da sam se potukao sa zidom 2-3 dana ali sta ako ovo ostane pozpoz

Link to comment
Share on other sites

ćaletu se zakačio krpelj na ruci, išo na vmc izvadili ga i onda ga poslali na vma sa krpeljom na analizu, ispalo da je krpelj zaražen, vadili mu krv i sve. kolko ovo može biti ozbiljno? :c

someday a real rain will come and wash all this scum off the streets

Link to comment
Share on other sites

izlecivo je, a dobro je sto se odma analiziralo, lajmska bolest je podmukla

Inace na konto mog prsljena koji me boli vec par meseci, sav bol je naravno nestao nakon 2 dana na moru.

Kolko god glupo zvucalo, sad gledam sta je razlika u odnosu na pre, dete isto teglim, krevet neudoban itd. Stolica na poslu je ista vec godinama, super je i tako.

Ladno sam provalio da ranac za laptop kad nosim bije po tom prsljenu otprilike, a pre dok sam nosio torbu nije me nista bolelo!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Vec duze vreme mi se desava - kada udahnem jako osetim bol sa desne strane, tu gde mi je sisa i tacno iza nje na ledjma...wtf?

rofl, meni je isto od kad sam usinuo/istego/slomio/neznamnija ledja, samo sa leve strane:) ici cu ove nedjelje verovatno kod nekih fizikal mastera da vidim, pa cu da ti javim:) a mogu i pluca da budu, tako je meni bilo tipa dve nedelje dok nisam trokirao i onda su rekli 'lol imas upalu pluca metar dana vec, aj na hospitalizaciju :tf: '

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Stara prostrelna rana iz prethodnog zivota zvuci mnogo realnije [:D]

Verovatno sam usinuo vrat, bolove najvise imam dok pomeram vrat ka dole, prvo me malo bolelo - mislio sam procice, sada me boli jace nego pre nekoliko dana...

meni je metar i po dana ovo, mislio sam da sam preladio/zgrcio/usinuo nesto, medjutim, bice da sam ustinuo neki kurac prsljenom ili tako nesto, cim to ide u krug po celoj jednoj strani grudnog kosa:) sad sam zavrsio sa faksevima i sranjima, sad mogu didem davidim:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...