Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

E evo ja ću jedno ozbiljno!

U nekim pokretima desne ruke hoće da me "žigne" mišić, ali nisam siguran da je mišić jer deluje kao između bicepsa i tricepsa neka zona gde nema mišića, nego je tetiva ili šta god (lupam). A recimo na 10cm od vrha ramena pa na dole :)

Sad, ne dešava mi se to kad kao nosim cement :) nego hoće kad se recimo protežem ili kad onako hoću da stavim ruku na "leđa" suvozačevog sedišta kad idem u rikverc (nije da to radim, nego mi je najlakše da pojasnim).

So, šta bi to moglo da bude, jel se to da rešiti nekim masažama, ili da mažem pak nešto itd?

Napominjem da u isto to vreme ako bih recimo taj džak cementa nosio desnom rukom, mogao bih opušteno, dokle god ne napravim taj neki pokret koji "triggeruje" bol.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas neki aktivan problem, al me smara. Elem, od kako sam prestao da treniram hokej (10 godina) mi kolena pucketaju kad se penjem uz stepenice i kad ustajem iz cucnja. Ne boli uopste, samo je iritantno... I ne mogu bas dugo da ostanem u cucnju, ne znam sad dal je to do nedostatka kondicije ili tih budjavih kolena, al reko da pomenem. :D

Link to comment
Share on other sites

kolko ja znam (jer se i meni to pojavilo odavno jos), to jeste trosenje, e sad, ne znam dal je povratno. za neke stvari znam da nije povratno, tipa potrosi se nesto u zglobu ili onda krckas jer nisi podmazan. hasajte one ajkule i sranja...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

kolko ja znam (jer se i meni to pojavilo odavno jos), to jeste trosenje, e sad, ne znam dal je povratno. za neke stvari znam da nije povratno, tipa potrosi se nesto u zglobu ili onda krckas jer nisi podmazan. hasajte one ajkule i sranja...

kao sto imenjak kaze...hondroitin i ostala sranja za obnavljanje hrskavice i ne prevelika opterecenja za kolena

Dule uzmi me za apprentice-a, polozio sam prakticni iz patologije juce, mogu da blenem u mikroskop za tebe! \o/

do jaja brate, to ti je pola posla...jel jos ludi boricic na prakticnom:)

Afte mi izlaze iz dana u dan vise ne znam sta da radim...

afte su dosadne, nekad nastaju i zbog nedostatka vitamina c...btw, smejacete mi se, ali jedna od najboljih stvari za sve te ranice na desnima i sluzokozi je ekstrakt gentiane violet...proguglajte malo, dokazano je da ta biljka ima baktericidna dejstva i deluje na regeneraciju epitela...e sad drugo je sto ce to mesto da vam bude ljubicasto 3 dana:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa meni kad su izasle afte,doktorka mi je i dala taj neki ljubicasti kurac da mazem na zarazena mesta i proslo je odmah:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

to je neka vrsta revaskularizacionog shoka...posto dugo nije bilo cirkulacije nakupile su se supstance koje nastaju anaerobnim metabolizmom kao sto je mlecna kiselina...kad odjednom naidje krv ona raznese velike kolicine tih supstanci sto dovodi i do bolnih senzacija...tako nesto otprilike:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dule M.D. :)

Imam i ja jedno pitanje , naime cesto mi se dogadja da kad legnem da spavam u glavi osecam strasan pritisak , od koga mi se cak stvaraju i vrtoglavice , nekad je to u potiljacnom delu glave , nekad sa strane , kako kad . Osecaj je kao kad vam se zapuse usi od vode , ali vode nema :D vrlo je neprijatno. Jel ovo nesto ozbiljnije ili postoji neki prirodni lek protiv ovoga ? :)

Link to comment
Share on other sites

Evo budan opet zbog jebene gorusice, nestalo mi rupuruta i sta sad koji kurac... Parce leba ne pomaze, ustvari bude bolje na minut i posle jos gore. Pokusavam da ukapiram koja hrana mi pravi problem, ali kao da nema pravila, juce sam jeo [penal]ljute kobaje[/penal] i nista, a danas kao da sam progutao neku acid bombu. Jedino za sta sam siguran i stvarno stalno izbegavam su gusti sokovi, popijem gusti sok i gasim se ceo dan...

Edited by Immz

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Evo budan opet zbog jebene gorusice, nestalo mi rupuruta i sta sad koji kurac... Parce leba ne pomaze, ustvari bude bolje na minut i posle jos gore. Pokusavam da ukapiram koja hrana mi pravi problem, ali kao da nema pravila, juce sam jeo [penal]ljute kobaje[/penal] i nista, a danas kao da sam progutao neku acid bombu. Jedino za sta sam siguran i stvarno stalno izbegavam su gusti sokovi, popijem gusti sok i gasim se ceo dan...

и мене муче густи сокови. уз то и лук, мада мислим да је понајвише у питању нервоза (је ли беше симпатички нервни систем или парасимпатички).

даћу ти и ја понеки савет, иако нисам лекар, али ратујем са горушицама (гастритис) више од 10 година, већ, па да поделим искуство.

кафена кашика соде бикарбоне (натријум бикарбонат) и чаша обичне воде најбрже решава проблем. иначе користим Гелусилак, а имам и неке шумеће таблете за крајњу нужду (последњи пут сам ту таблету користио после једне ноћи у Гучи пре једно 3-4 године), али не знам како се зову.

од природних лекова, згутај неколико зрна свежег ПАСУЉА или мало пиринча (кора хлеба је далеко слабији лек).

такође, помаже и кисела вода.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Uh i ja jedno vreme nisam smeo da legnem uvece, bar par sati posle jela... Generalno mi je smetalo preradjeno meso, kao sto rece neko gore kobasice ili neko mleveno meso, a na slatko sam mogao da zaboravim. : ) Kao sto rece Debeli, soda bikarbona uspesno resava problem jer podize ph u zelucu i neutralise tu kiselinu. Ja sam koristio i sumece tablete ranitidina, takodje i kapsule omeprola pomazu pa probaj "sta te najbolje radi" zato sto sve ima drugaciji mehanizam delovanja. : ) Od narodnih lekova probao vodu u vecim kolicinama i hleb, ne pomaze ni jedno ni drugo. =/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...