Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

jel ima neko ovde glaukom ili je mozda upucen u tu pricu? juce su mi dijagnostikovali glaukom na oba oka, posto sam, sasvim slucajno, otisao da izmerim ocni pritisak. ne znam mnogo o tome, mada sam juce citao po internetu. vidim da nije nimalo bezazleno, naprotiv. doktorka kod koje sam bio kaze da je bas retko da neko oboli od toga i sa 40, a kamoli sa 33 godine

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Pa postoji i juvenilni glaukom koji je naravno mnogo redji. Meni je ocni pritisak na granici oko 20mm Hg i proveravam na 6 meseci posto mi je deda imao glaukom. U principu moras da stavljas kapi dozivotno, mada u nekim slucajevima moze da se radi operacija da olaksa tok tecnosti iz ocne jabucice. Kolike su ti bile vrednosti ocnog pritiska i kakvo je ocno dno, nema ostecenja nerava?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pritisak je 30 u desnom i 24 u levom oku. snimke nosim tek u ponedeljak ali koliko ja vidim ne izgleda sjajno, nisam strucan ali sam malo gledao vrednosti na netu i sve mi je loshe pogotovo na desnom oku. a radio sam test za periferni vid na oba oko i to je izgleda ok. tek u ponedeljak ce doktorka da mi protumaci sve, ovo sto pisem je na osnovu onoga sto sam ja pokupio na internetu i uporedio sa mojim rezultatima

nije mi samo jasno odakle mi to

Link to comment
Share on other sites

jel koristi neko dnevna sociva ovde? slucajno zakacim na redditu u random temi savet da su mnogo, mnogo bolja i da vise i nisu toliko skupa. odem da pogledam bezveze cenu, ocekujuci da su za mesec dana bar jedno 4-5 soma i iznenadim se prilicno. alcon dnevna su 2400 (30 komada ofc), a mesecna su im 2200. dobro, kad kupis mesecna dobijes 3 komada, tako da ako ne sjebes / izgubis nijedno izadje ~1500 mesecno, neka bude prosek ~1800. + tecnost za dezinfikovanje/cuvanje ~300 dinara mesecno, razlika je stvarno mizerna.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Orange said:

Dule, sta bi moglo da uzrokuje poojacano lucenje pljuvacke, skroz je vodenasta i svako malo moram da pljuckam u wc solju?
Takodje i vrh jezika me pecka kada zapalim cigaretu, pojedem nesto ljutkasto/gorko ili popijem pivo.
 

Vidim da se spominje Dilan, verovatno Bob.

Svaka cast matori!

Link to comment
Share on other sites

da, medicinski zbog insomnie. Najbolji lek za insomiu definitivno, sutradan nema onog grogi osecaja kao od tableta.

EDIT: a i kilaza se spustila na idealan nivo (187cm/88kg), bez obzira na pojacan apetit prouzrokovan kanabisom. Imao sam 100kg pre toga i bio sam skoro uvek sutradan nadrkan zbog tableta za spavanje..

Edited by Orange
Link to comment
Share on other sites

Udo, verovatno si imao probleme par noci da zaspis kada si apstinirao od trave. Ako se redovno koristi (a moze da se koristi ceo zivot bez prestanka) problema sa spavanjem nema, spava se kao beba zakucan 8h.. Osim ako nisi pusio neke sative od kojih i ne moze da se spava.. biraj indice ako mozes ili uzgoj sam i nema problema sa spavanjem, a kamoli nervozom sutradan.

Edited by Orange
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...