Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

1 hour ago, mohr said:

pa ona gornja strana zuba se malo raspala,povrsinska,ne znam kako da objasnim,osecam ja taj zub i koren i dodir jezikom i sve...osecam kao neku supljinu u sredini zuba,nadam se da imaju dobre zubare u ceskoj ako se nesto situacija pogorsa dok sam tamo :)

to što osećaš zub jezikom znači da ti je jezik funkcionalan a ne zub :))

Link to comment
Share on other sites

ma nije toliko strasno koliko ste odma pomislili na najgore,cak i jedem na toj strani i jedino me nervira kad mi hrana udje u supljinu,za 27 god sam jednom bio kod zubara i to kad su mi izbili dvojku na utakmici jos davno,inace nikada nisam imao pokvaren zub ili tako neki problem,videcu ako stignem da bar proverim stanje i trazim misljenje zubara

Link to comment
Share on other sites

pa ti si napisao "raspada" umnjak i "osećam deliće zuba na jeziku" - to je dosta strašno :) u svakom slučaju da ti pogleda zubar zub treba 30 sekundi, idi kod bilo kog - pa ako kaže "nije strašno" ti teraj gde već planiraš da ideš. ako ti se zub pokvari u inostranstvu tek si onda nadrljao ako nemaš zdravstven osiguranje koje i to pokriva.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

ma nije toliko strasno koliko ste odma pomislili na najgore,cak i jedem na toj strani i jedino me nervira kad mi hrana udje u supljinu,za 27 god sam jednom bio kod zubara i to kad su mi izbili dvojku na utakmici jos davno,inace nikada nisam imao pokvaren zub ili tako neki problem,videcu ako stignem da bar proverim stanje i trazim misljenje zubara

 

2 hours ago, mohr said:

koji njegov post nije trol,tesko cu imati vremena za zubara,ako krenu bolovi izvadicu ga na prvu i to je to

Meni je bilo neverovatno da si dosao i postavio tako glupo pitanje. Na glupo pitanje se dobija glup odgovor, iako sam to suptilno nagovestio da ce ti se raspasti zub i da ce operacija biti skupa?

Koliko godina imas? Zub ne moze da se healuje, regenerise, izraste novi. Moze biti samo jos gore. Plus sto je supalj zub leglo bakterija pa ne bi cudilo da zapadis i paradentozu i ostanes bez zuba kompletno za 10-15 god. 

A ako si dosao da napises da se raspada i da neces nikoga od nas poslusati i iskuliraces zubara onda nemam reci.

A najgore od svega, kazss bio si jednom u 17 godina?! Pa svake godine trebas ici pa makar svi bili besprekorno zdravi. Prvo, ti ne znas jesu li, drugo kamenac i ostala bakterijska bratija mogu da te sjebu.

Znaci, nemoj biti mali, nemoj da te mama ili mi vodimo za ruku, idi kod zubara i sredi zub. Moze biti samo gore, bolnije i skuplje. 

Edited by Udo Tvrdi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

pa ti si napisao "raspada" umnjak i "osećam deliće zuba na jeziku" - to je dosta strašno :) u svakom slučaju da ti pogleda zubar zub treba 30 sekundi, idi kod bilo kog - pa ako kaže "nije strašno" ti teraj gde već planiraš da ideš. ako ti se zub pokvari u inostranstvu tek si onda nadrljao ako nemaš zdravstven osiguranje koje i to pokriva.

kad sad pogledam i ispada tako,trebao sam napisati,okrnjio se par puta dok sam jeo jos pocetkom godine :)

Link to comment
Share on other sites

kakav čovek ...

brate da si ga okrnjio jednom pre 12 vekova poenta stoji, biće samo još gore

pri tome ako nije strašno onda još bolje, idi i popravi ga, košta 20 evra i traje pola sata samo da ti zagituje tu rupu, u češkoj će da te karaju da bi ti ga izvadili

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Udo Tvrdi said:

A najgore od svega, kazss bio si jednom u 17 godina?! Pa svake godine trebas ici pa makar svi bili besprekorno zdravi. Prvo, ti ne znas jesu li, drugo kamenac i ostala bakterijska bratija mogu da te sjebu.

 

*27.

 

Kao oni ljudi od 50-60 god sto se hvale da nikad nisu bili kod lekara, a onda kad odu, lupam, uvecano srce, pritisak 250, raspale vene...

 

Ali Daki, to opet nije razlog da trolujes ljude na ovoj temi. Ne znas ko ce te shvatiti ozbiljno

 

 

Link to comment
Share on other sites

znaci covek dodje i kaze da mu se raspada zub i pita sta da radi - bas tesko pitanje sta raditi, zamisli postoji nesto sto se zove ZUBAR

Svi zgrozeni, odgovore jebeno idi kod zubara, poznato je da kvarni zubi veoma lako mogu da pushuju bakterije u krvotok, inficiraju vilicu...

Na sve to krece brdo odgovora kako je super zdrav, kako nikada nije bio kod lekara, kako se samo malo krnji povrsina zuba i ima malo supljine u koju zapada hrana, ali inace je sve superduper

Pa jebem mu mater, da li je moguce? Prvo da neko tolko ignorise svaki odgovor i jede govna, a drugo da ti ljudi odgovoaraju i dalje, na primer laki. Laki, jes da si vlasnik foruma, i da moras biti fin, ali ono oterja ga vise u tri lepe bice ti lakse, sad je krenuo da pise o lekarskim uverenjima koje hoce/nece.

u tri lepe kolko ima (sta napisati, koji atribut) na ovome svetu, pa ja jebeno ne verujem

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

Pa jebem mu mater, da li je moguce? Prvo da neko tolko ignorise svaki odgovor i jede govna, a drugo da ti ljudi odgovoaraju i dalje, na primer laki. Laki, jes da si vlasnik foruma, i da moras biti fin, ali ono oterja ga vise u tri lepe bice ti lakse, sad je krenuo da pise o lekarskim uverenjima koje hoce/nece.

ali ja stvarno nemam takav, kako bih rekao, poriv ... ali najozbiljnije. Daleko od toga da ne može nešto da me iznervira, ali ovo konkretno nije, zaista bih voleo da mu pomognem. Možda zato što sam daaaaaaavnih dana i ja bio sam kod zubara i krenula da mi nešto bode onom iglom da vidi dal' ima kvar ova i kao "jel osećaš nešto?" ja sav srećan kao "ne, ne boli me ništa, to mora da je vrh" i onda mi je objasnila da nije vrh. Ispostavilo se srećom da nije bilo nikakvih problema, pa sam se možda "pronašao" u ovome što je mohr napisao. Naravno da neću sad da sednem u kola i tražim ga po beogradu (ako je uopšte u bgdu) i vozim kod zubara da mu ne bi otpala vilica u jednom trenutku daleko bilo, ali eto - ne zna čovek, daj da mu objasnimo + postoji taj realan strah od odlaska kod lekara kod ljudi, koji nije beznačajan i koji mogu da razumem.

Link to comment
Share on other sites

kriza srednjih godina pa se iznervirao covek jbg,nasa nestrucnost je ta koje me tera od njih,tih davnih dana kada su mi izbiili dvojku su oni meni satima kopali po zubu trazeci koren kog nije ni bilo,nekoliko posuda sam napunio krvlju,sreca pa sam bio pod anestezijom od prethodnog mesta pa nisam osecao to kopanje doticnih idiota,od tad naravno da izbegavam svaki kontakt sa maloumnim dementima koji svoj posao ne umeju da rade kako treba,cast izuzecima na koje nikada nisam naisao,sad bih kod lekara/doktora ili koga vec otisao samo na samrti kad vidim ono da su mi dani odbrojani :D

Link to comment
Share on other sites

ja sam u osnovnoj bio kod skolskog lekara pa mi je vadila zub pod upalom, rezultat toga temperatura 42, nisam znao sta me snaslo isao sam hitno kod lekara, doktori se sokirali kad su videi kakav mi je krater napravila prilikom vadjenja i od tada nisam bio ni jednom kod skolskog zubara nego kod privatnika, nije mi palo na pamet da batalim zubara tako da to vadjenje na traumu i nije neki izgovor :D

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mohr said:

kriza srednjih godina pa se iznervirao covek jbg,nasa nestrucnost je ta koje me tera od njih,tih davnih dana kada su mi izbiili dvojku su oni meni satima kopali po zubu trazeci koren kog nije ni bilo,nekoliko posuda sam napunio krvlju,sreca pa sam bio pod anestezijom od prethodnog mesta pa nisam osecao to kopanje doticnih idiota,od tad naravno da izbegavam svaki kontakt sa maloumnim dementima koji svoj posao ne umeju da rade kako treba,cast izuzecima na koje nikada nisam naisao,sad bih kod lekara/doktora ili koga vec otisao samo na samrti kad vidim ono da su mi dani odbrojani :D

Što lepo ne kažeš da si se usro?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

a ti sva sreca imas 3 godine, pa imas traume i ne smes kod lekara. pls

nije to strah kod ljudi nego ih uglavnom boli uvo.

evo jednog zanimljivog primera... dolazi lik kod lekarq, dijabeticar, izgrebao/isekao nogu, pocelo da mu gnoji. ociste mu, previju i kazu da dolazi svaki dan na previjanje. lika boli uvo, CESAO SMIRGLOM, nema ga nekoliko dana i dolazi, puna noga crva. Posle toga mu amputirali nogu.

Drugi slucaj, lik dolazi kod lekara, oko mu skoro ispalo, ima tumor 20 godina i sve mu je gore bilo i bgk da dolazi dok mu skoro nije potpuno istisnuo oko.

 

Sorabija

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...