Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Ajmo doktori:

Nakon lezanja na VMA u avgustu, i testiranja na sve zivo da se vidi da li imam MS, ostalo je da mi jave neke rezultate. I tek juce me doktorka neurolog zvala da mi kaze da "imam pozitivan nalaz na PAI, homozigot, trombofilija", i da pijem aspirin protect 100mg redovno svaki dan, kao prevenciju na neke mikroinfarkte(lezije ili kako se vec to zove) koje vec imam na mozgu(koje smo slucajno primetili na magnetnoj koju sam opet slucajno radio, zato sto me je lekar debil u CH uplasio da imam tumor na mozgu, duga prica).

Uglavnom, sve je tu jasno, ziv sam i zdrav, radili mi sve zivo, nego me zanima, da li ce da se to popravi posle nekog vremena, ili cu ja morati da pijem ove aspirine narednih xyz dana/meseca?

Ne volim lekove, izbegavam da ih pijem, sem ako nemam neku bas jaku glavobolju, ili nesto slicno...

I da, jel zna neko, kako ide konzumacija alkohola sa uzimanjem ovog aspirina? :D

Jel nije strasno ako uzimam aspirin svako jutro posle dorucka, a popodne/uvece popijem po pivo, dva, ili ponekad i vise. Idu praznici, ne mogu da ne pijem uopste :( 

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ajde da probam sto krace da objasnim :) :

Zveknuo sam glavu u neki regal pre 7-8 meseci. Imao neke vrtoglavice narednih dana, kratke - po par sekundi. Proslo je to, i primetim da mi se pojavilo pistanje u levom uhu. Nista zaglusen zvuk, nista ostecenje, samo konstantno pistanje. Naravno, nocu se vise cuje, zbog tisine, a i vec sam naucio da zivim sa tim.

Odem kod usnog ovde u Svajcarskoj. Nisam se skoro nista razumeo sa njim (prilikom zakazivanja su lagali da zna engleski). I rezultati po njemu su bili da sam skroz gluv, i da ne zna sto je to tako, i da mogu da umrem, itd itd, i da odem da radim magnetnu. Naravno, covek me preplasi.

I ja zakazem magnetnu, ali u Srbiji, i ispostavi se, hvala Bogu, da nemam tumor, ili nesto slicno, ali su na snimku primetili da imam neke lezije na mozgu (prvi put sam cuo za lezije tad), i da bih trebao da to proverim. Radiolog okrene prijateljicu koja  je neurolog, i ubace me na VMA da odlezim 4-5 dana i da proverim sve. Platio sam sve preglede, nakupila se fina suma, ali su mi proverili sve zivo - vadili likvor iz kicme, ocni, usni, opet magnetna vrata i kicme, provera refleksa, nerava, skeniranje neko silno, vadjenje krvi nekoliko dana, ne znam ni ja sam. Stavke koje su mi radili i proveravali nisu stale na 2 a4 papira kad se odstampalo.

Na kraju su rekli da je to ili urodjeno, ili da je to dolazilo zbog ugrusavanja krvi (ti mikroinfarkti, ili kako vec), tj da nemam dijagnozu MS, vec da sam slucaj za pracenje, i da s vremena na vreme odradim magnetnu. Inace, ja se osecam odlicno (sem odredjenih stvari koje nemaju veze sa ovim, kao sto je isijas, ovo pistanje koje ne prestaje itd :) ), nemam nikakvih tegoba, sve je ok. 

I da, dole u Srbiji mi radili sve to sto je i onaj usni u Svajcarskoj, samo su sve lepo objasnili, i ispostavilo se da cujem odlicno, nikakvih ostecenja sluha nema, sve je super, centar za ravnotezu odlican. Ladno su ceo test radili pogresno, tj nisu mi objasnili ni kako da stojim, sta da radim, i onda rezultati bili "losi". Tako da jebem ti ja svajcarske doktore, i taj pregled koji sam platio 700chf.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Eto, nisu doktori u Srbiji tako losi kad platis pregled :DDD

a imas neku mutaciju gena koja uzrokuje ubrzano zgrusavanje krvi zato pijes aspirine kao prevenciju tih mikroinfarkta i mikrozgrusavanja...e sad ne znam koji je taj tvoj faktor mutiran, dal utice samo na broj trombicita ili i na neke druge faktore koagulacije (zgrusavanja)...ako je ovo prvo ne bi bilo lose da povremeno odradis samo krvnu sliku i broj trombocita da pratis, od 150-450 je normalan, ali kapiram da se u tim stanjima kao sto je tvoje tolerise do 700-800...tako da dok ne uvedu gensku terapiju ne mozes da izlecis to, a par piva predvece nece smetati ;)

On 11/17/2016 at 11:55 PM, fatboy said:

Sto se tice ovog ISTEZANJA, ja sam kao bogalj pristupio celoj prici, nisam mogao da jebeno hodam metar ipo dana i nisam uleteo u ovo kao neki gibon huehue daj da se okacim i visim, prvo sam jebeno 2 nedelje proucavao po netu milion i jedan sajt, klipove gledao etc, ne bih li nasao iste simptome kao moje koje su ljudi imali pa tek onda video sta mi je ciniti. istovremeno prve 3 nedelje isao sam u west medic na komplet terapiju, 5500din dnevno, da bih se malo otkravio i da bih uopste i bio u stanju da sam nastavim posle dalje.... anyway, istezanje je najbolje bas kod HERNIJE DISKA, kada disk treba da se VRACA na svoje mesto, izmedju dva prsljena odakle je mrdnu ka spolja gde se zabio u koren nekog nerva..... postoje pravila pri istezanju i jednostavna su ali moraju da se precizno postuju, to sam naucio kako u samoj ordinaciji kod tih likova tako i sa neta gledajuci nekog mega baju iz zagreba koji je numero uno u ovom delu evrope za ta sranja i poklapaju se priche tako da sam se drzao toga i posle 8 meseci umesto operacije i brda novih problema pokazao kurac nasem zdravstvenom sistemu i nastavio da vozim bajs i prcam ko car, pae!  o/

Dule tebra, cimaj i dodji...... OVE GODINE ako mozes!  xD

Ma znam da ti to nisi na svoju ruku radio nego si se konsultovao sa strucnjacima:). Nista, za sad mogu da prcam, ako me ukoci dolazim:). Kola su mi u kurcu, tek u sredu ih vozim kod majstora pa se cujemo kad sredim sve to:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Doktore, ortak leteo od Kanade do Australije, maltene ga izneli iz aviona, snimak pluca je ovde:

http://imgur.com/a/BZPK5
http://imgur.com/a/JPL2L

Daj neki savet sta mu je to, rakije ti...? [:D]

A inace, idi na brod opusteno, bolje vrabac u ruci nego golub na grani (citaj spec. u Nemackoj), pogotovo ako je taj golub na dugoj grani. Jedan moj burazer je radio pre god. dana kao fotograf na brodu, ima tu svega i svacega (po njegovom opisu - klasican bootcamp), ali kaze da bi opet isao.

 

Link to comment
Share on other sites

Stopala svrbe noćom kad je vrućina. Gornji deo stopala i članak, ne tabani. Osećaj je kao da su izujedali komarci neki sitni, ali nisu, i nema tragova. Da nije neka infekcija, alergija? Čime tretirati?

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ljudi ušinuo sam se kao baba. popio sam brufen i paracetamol, namazao konjsku mas, malo je pomoglo. šta da radim?

1 hour ago, millancche said:

Stopala svrbe noćom kad je vrućina. Gornji deo stopala i članak, ne tabani. Osećaj je kao da su izujedali komarci neki sitni, ali nisu, i nema tragova. Da nije neka infekcija, alergija? Čime tretirati?

kanestenom, verovatno su gljivice

Link to comment
Share on other sites

znaš kako mogu da se umijem, pokrećem ruke i to, al ne mogu da udahnem duboko jer sam se ušinuo odmah tu negde iza pluća kod leve lopatice. ne mogu nešto preterano ni da se savijem ni da se ispravim. drži me negde od 11 reicmo, malo je popustilo od lekova i masti, ali ništa posebno.

baš je nezgodno mamu mu jebem, ne mogu da nađem dobar položaj. probaću taj movalis ako nema neki narodskiji lek tipa vreo peškir ili lis kupusa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...