Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj ćale je za vreme sankcija prodavao na ulici izmedju ostalog i kinder jaja :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

mene je jedan čika pre par godina zvao da dođem iza žbuna da mi pokaže nešto, nudio mi je kinder jaje za uzvrat

heeee

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

ima glorifikacije u smislu da i te sujetne i opsednute zene dominiraju velikim brojem likova, bas zato sto su picke

fixed :D

ja sam dobio jedno kinder jaje u zivotu, i to za rodjendan ja mislim da je bilo

aaawwwww

evo dobices tit hug od mene [:D]

oO

 

Link to comment
Share on other sites

а зарезе више стављам по смислу, да буде јасније читаоцу, него по правилима.

Poenta zareza je da isforsiraju smisao i da bude jasnije citaocu.

(Sad ne mogu da se setim onog skolskog primera recenice sa tri reci gde se zarez premesta od posle prve do posle druge reci i recenica dobija totalno drugaciji smisao.)

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Poenta zareza je da isforsiraju smisao i da bude jasnije citaocu.

(Sad ne mogu da se setim onog skolskog primera recenice sa tri reci gde se zarez premesta od posle prve do posle druge reci i recenica dobija totalno drugaciji smisao.)

Ubiti ne, pomilovati.

Ubiti, ne pomilovati.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

У српском језику не постоји овај монстум од конструкције "убити не".

Ми смо у млађим разредима основне учили на примеру неког Руса који је требало да буде осуђен да остатак живота проведе у Сибиру или да буде помилован и ту је зарез могао да спаси човек у фазону:

"Не у Сибир." - човек остаје слободан.

"Не, у Сибир." - човек неће бити помилован и глави Сибир.

Ни овај пример није најсрећнији, али није лош илустрације ради, док ми је овај "убити не" смехотрес.

Пекаров пример је добар на нивоу идеје као трол, ал у првој реченици никако не може да стоји зарез између болид и возио.

Поз. :Д

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Има и онај славни анегдотски кад студент шаље својима ''положио нисам пао'' :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...