Jump to content

Zanimljive slike


Recommended Posts

Kako? Kapiram da ako celog života nosiš takve cipele, stopalo se morfuje u njenom obliku, ali opet kako je noga ušla u tako nešto prvi put?

glup sam nesto, evo ti sa wikija:

The process was started before the arch of the foot had a chance to develop fully, usually between the ages of two and five. Binding usually started during the winter months so that the feet were numb, and therefore the pain would not be as extreme.

First, each foot would be soaked in a warm mixture of herbs and animal blood; this was intended to soften the foot and aid the binding. Then, the toenails were cut back as far as possible to prevent in-growth and subsequent infections, since the toes were to be pressed tightly into the sole of the foot. To prepare her for what was to come next, the girl's feet were delicately massaged. Cotton bandages, 3 m long and 5 cm wide (10 ft×2 in), were prepared by soaking them in the blood and herb mixture. To enable the size of the feet to be reduced, the toes on each foot were curled under, then pressed with great force downwards and squeezed into the sole of the foot until the toes broke. This was all carried out with out the use of pain relief, and was excruciatingly painful for the girl being bound. The broken toes were held tightly against the sole of the foot while the foot was then drawn down straight with the leg and the arch forcibly broken. The actual binding of the feet was then begun. The bandages were repeatedly wound in a figure-eight movement, starting at the inside of the foot at the instep, then carried over the toes, under the foot, and round the heel, the freshly broken toes being pressed tightly into the sole of the foot. At each pass around the foot, the binding cloth was tightened, pulling the ball of the foot and the heel ever close together, causing the broken foot to fold at the arch, and pressing the toes underneath, this would cause the young girl extreme pain. When the binding was completed, the end of the binding cloth was sewn tightly to prevent the girl from loosening it, and the girl was required to stand on her freshly broken and bound feet to further crush them into shape. As the wet bandages dried, they constricted, making the binding even tighter.

The girl's broken feet required a great deal of care and attention, and they would be unbound regularly. Each time the feet were unbound, they were washed, the toes carefully checked for injury, and the nails carefully and meticulously trimmed. When unbound, the broken feet were also kneaded to soften them and make the joints and broken bones more flexible, and were soaked in a concoction that caused any necrotic flesh to fall off.[21] Immediately after this pedicure, the girl's broken toes were folded back under and the feet were rebound. The bindings were pulled ever tighter each time, so that the process became more and more painful. Whilst unbound, the girl's feet were often beaten, especially on the soles, to ensure that her feet remained broken and flexible. This unbinding and rebinding ritual was repeated as often as possible (for the rich at least once daily, for poor peasants two or three times a week), with fresh bindings. It was generally an elder female member of the girl's family or a professional foot binder who carried out the initial breaking and ongoing binding of the feet. This was considered preferable to having the mother do it, as she might have been sympathetic to her daughter's pain and less willing to keep the bindings tight. A professional foot binder would ignore the girl's cries and would continue to bind her feet as tightly as possible. Professional foot binders would also tend to be more extreme in the initial breaking of the feet, sometimes breaking each of the toes in two or three separate places, and even completely dislocating the toes to allow them to be pressed under and bound more tightly. This would cause the girl to suffer from devastating foot pain, but her feet were more likely to achieve the 7 cm (3 in) ideal. The girl was not allowed to rest after her feet had been bound; however much pain she was suffering, she was required to walk on her broken and bound feet, so that her own body weight would help press and crush her feet into the desired shape.

The most common problem with bound feet was infection. Despite the amount of care taken in regularly trimming the toenails, they would often in-grow, becoming infected and causing injuries to the toes. Sometimes for this reason the girl's toenails would be peeled back and removed altogether. The tightness of the binding meant that the circulation in the feet was faulty, and the circulation to the toes was almost cut off, so any injuries to the toes were unlikely to heal and were likely to gradually worsen and lead to infected toes and rotting flesh. If the infection in the feet and toes entered the bones, it could cause them to soften, which could result in toes dropping off—though this was seen as a positive, as the feet could then be bound even more tightly. Girls whose toes were more fleshy would sometimes have shards of glass or pieces of broken tiles inserted within the binding next to her feet and between her toes to cause injury and introduce infection deliberately. Disease inevitably followed infection, meaning that death from septic shock could result from foot-binding, but a surviving girl was more at risk for medical problems as she grew older. According to author Lisa See in Snow Flower and the Secret Fan, 10% of girls having their feet bound died of infection. In the early part of the binding, many of the foot bones would remain broken, often for years. However, as the girl grew older, the bones would begin to heal, although even after the foot bones had healed they were prone to re-breaking repeatedly, especially when the girl was in her teens and her feet were still soft. Older women were more likely to break hips and other bones in falls, since they could not balance securely on their feet, and were less able to rise to their feet from a sitting position. Since the women in China were not able to walk properly anymore, most had to have servants do most of the cleaning, cooking, and caring of children and husband.

prvi pasus objasnjava inicijalni proces, ovo ostalo je sta ide posle. uglavnom, i ti bi uso u onu cipelu da ti ovako jebu kevu.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Auh, jebem ti život, lome ti prste na nogama... Kapiram ja da je to takva tradicija, ali brate sav taj proces zbog erotike... Iskreno ja ne vidim kako nekome ovakav deformitet stopala može da se sviđa. Bolje je pitanje, kojem je bolesnom umu tako nešto palo na pamet da radi in the first place. Glupi kinezi.

Link to comment
Share on other sites

jebem li ga, zapad, istok, tradicija... nisu oni jedini sa istripovanim radovima in the past:) ono, cudno je, pa je kao groznije od ostalih stvari, medjutim, pun kurac toga u svacijoj istoriji. mada se kod njih to zadrzalo dosta dugo... al eto, i ameri su imali robove do kasnog devetnaestog veka... kao cin je svakako grozno, al kad pogledas globalno sta su sve razne kulture i ljudi radili i rade, nista nije specificnije od nekog drugog obicaja nekog drugog naroda. jedino sto odskace je to sto ovo nije varijanta kazne, vec proces za buduce gejse. a opet, retko gde su ljudi imali slobodnu volju sto se tice tih stvari... sve u svemu, ko zna kako je doslo do te tradicije i do samog lomljenja stopala.

gizmo:

lome ti i stopalo na pola, ne samo prste... prosto mi nije jasno na sta je to sve licilo, jebote, da meni sad slomis jedan prst i to da ga ne uvezujes i tripujes, nego samo da ga slomis i odes, ja bih urlao ko magarac dvaes minuta verovatno.

sto je najjace, ne svidja im se sam deformitet, nego je fazon malih stopala... uglavnom nisu ni skidale tike jer je stopalo ruzno deformisano, a dok je u obuci, onda je kao kul jer se ne vidi na sta lici zapravo, vec samo izgleda malo. takodje, svako je cuo za 'zenstveni gejsin hod' koji je zapravo bio cudnjikavo koracanje sitnim koracima da ne bi jadne prsle od bolova. i smrdele su im noge jer nisi mogao da operes one nepristupacne tripove, tako da su ih uglavnom heftali obuvene. strasni tripovi.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ju kakva grozota onaj taban, mamicu im bolesnu. Dule brate ne moze se niko vaditi na tradiciju itd, pa ima i ono pleme u Africi sto odsece klitoris svojim zenama na rodjenju. Neki ljudi su jednostavno poremeceni, kakva crna tradicija i kultura. Kako mi nemamo tako neku gadost, nismo dovoljno tradicionalni?

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

uništavanje tela koje je priroda prilično savršeno izvajala se po meni ne može opravdati, debilno je zajebavati se sa prirodom i nešto praviti na silu, bogohuljenje pogresna rec :c imho

Edited by rejven

someday a real rain will come and wash all this scum off the streets

Link to comment
Share on other sites

Дуле, јеси ли ти спавао ноћас? ако ниси, иди прилегни мало, или ћеш почети да се расправљаш и са зидовима, шерпама и лонцима...

момци нису ништа лоше ТЕБИ рекли, само се даље згражавају...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nisam ni rekao da su mi rekli nesto lose, nego sam ih iskritikovao zato sto kad ne pruzim stav, oni ga iskonstruisu. ako nisam ubacio sebe u pricu, zasto neko drugi da me ubacuje i to bez elemenata za zakljucivanje?

i to je cinjenica, evo ti kvout:

Dule brate ne moze se niko vaditi na tradiciju

ja ovde vidim osvrt na neki moj stav koji nisam izneo. telepatija?

uglavnom, vise cu paziti da pisem 'lol' i dobro cu razmisliti kad budem hteo da napisem nesto smisleno, jer ljudi vole da pune rupe po nahodjenju. editovao sam gornji post, sve je kul.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

брате, не схвати ме погрешно, ти си СВАКАКО најпродуктивнији члан Заједнице и као такав очекујеш више, али и други неки покушавају да кажу нешто, можда без толико удубљивања. згражавају се и то је то, то им је довољно. не сумњам да те и односни двојац поштује, и тебе и твој труд. не смеш њихову евентуалну површност (како је ти перципираш) да тумачиш као безосећајност или непоштовање.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ju kakva grozota onaj taban, mamicu im bolesnu. Dule brate ne moze se niko vaditi na tradiciju itd, pa ima i ono pleme u Africi sto odsece klitoris svojim zenama na rodjenju. Neki ljudi su jednostavno poremeceni, kakva crna tradicija i kultura. Kako mi nemamo tako neku gadost, nismo dovoljno tradicionalni?

Naši preci bi odveli roditelje u šumu i kamenom razbijali lobanje kad ostare pa više troše nego što doprinose.

Link to comment
Share on other sites

drale:

ne znam sta da ti kazem osim da procitas ovaj bionicov kvout opet. ako mu je dovoljno da se zgrazava, onda nek se zgrazava, zasto se meni obraca, pritom LADNO uzimajuci u obzir nesto sto o meni ne zna, niti sam rekao, niti se to moze zakljuciti iz mog posta. dakle, obratio se meni licno, podrazumevajuci nesto o meni sto ne zna. ej bre, pa kakve to veze SA MNOM ima? kako JA tu bilo sta da korigujem, ja mogu samo da reagujem ili da ne reagujem. jel previse da trazim da ljudi ne grade sliku o meni iz maste ili iz ko zna kog razloga? jebote, pa jebote, mogo je da me pita, a ne da iskonstatuje. i to tvoje ne pije vodu jer da se zgrazava samo, bilo bi neusmereno, ovako on meni objasnjava nesto. zasto meni ako se nisam izjasnio povodom toga?

evo, ja na ovaj calijev post mogu da kazem nesto tipa 'cali brate, pa ne mozes da ubijas ljude samo zato sto su matori, jesi ti normalan' i to bi bilo IDENTICNO ovome sto meni ljudi rade non stop. i kako to nije nepostovanje sagovornika? nepostovanje jeste, sad da li je iz lenjosti, bola u kurcu ili neceg treceg, to nije tema uopste. ja kad me mrzi da pricam sa nekim, ja ne pricam sa tim nekim.

e sad, cali je u ovom postu iz predostroznosti trebalo da doda petnes disklejmera tipa "ja to znam zato sto sam citao, ne zato sto sam radio", "time sto sam ovo rekao samo iznosim informaciju, ne slazem se sa tim cinom", "to sto sam izneo ovaj info ne znaci da ja ne volim svoj narod i pretke", "ne mislim da smo isti ko kinezi/japanci" i da doda jos par emo tripova tipa "mamo im jebem da im jebem bolesnu", cisto zbog potencijalnih komentara tipa 'hmm, mnogo si ti to suvoparno izneo, da nisi ti jedan od tih sto ubija matore ljude, a?'.

jebes takvu zajebanciju.

moje reakcije na ovakve slucajeve jesu prelol, ali to nije reakcija na jedan bezazleni slucaj, nego na stotine po istom principu. i sve se nadam da ce ljudi konacno prestati to da rade.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

брате, не схвати ме погрешно, ти си СВАКАКО најпродуктивнији члан Заједнице и као такав очекујеш више, али и други неки покушавају да кажу нешто, можда без толико удубљивања. згражавају се и то је то, то им је довољно. не сумњам да те и односни двојац поштује, и тебе и твој труд. не смеш њихову евентуалну површност (како је ти перципираш) да тумачиш као безосећајност или непоштовање.

ovo

znam da pisem povrsno, nisam u fazonu da to sto kazem mora biti tako, nekad jednostavno lupim sto mi prvo padne na pamet

na primer ovo bionicovo "brate dulio ..." ja kontam vise kao uvod u stav koji je on hteo da pokaze (a nije biro reci bas - jer je povrsan :D) a ne da sad on misli da ti podrzavas tu tradiciju ili hoce da se svadja ili te nepostuje i sl. vecina bi samo odgovorila "nisam ja rekao da ______ nego ____" a ti pizdis, zato sam ja poceo da zazirem od bilo kakvih kontakata na forumu sa tobom jer moram 3x da procitam svoj post pre nego kliknem send :D

someday a real rain will come and wash all this scum off the streets

Link to comment
Share on other sites

uništavanje tela koje je priroda prilično savršeno izvajala se po meni ne može opravdati, debilno je zajebavati se sa prirodom i nešto praviti na silu, bogohuljenje pogresna rec :c imho

sto se mene tice, postoje stepeni u svemu. evo, ja imam tet, mindjusu u uvetu i u obrvi. tehnicki, to je isto menjanje prirodnog tela. pa onda silikoni, trte mrte, nista strasno.

rekao bih da je ovde vise akcenat na maltretiranju dece:) to sto proizilazi iz takvog obicaja je osoba koja prolazi ogromnu torturu, ima problema sa zivotom, hodanjem, infekcijama, bolovima, ceo zivot.

postoje razne tradicije koje su cudne i zasnivaju se na menjanju tela, a nisu surove i razlikuju se od ove, npr, oni likovi s prstenovima oko vrata, oni carevi sto struzu zube u siljak, oni sto se pirsuju kljovama od tri kile... ali sve je to manje-vise funkcionalno u takvom drustvu i uglavnom je one-shot pain koji prodje i koji predstavlja ili inicijaciju ili prosto neko drustveno pravilo u tom drustvu. isto kao sto mene mnogo mrzi da vadim licnu kartu, pa moram, to jeste jako sitan nevoljni momenat, ali je tu. ovo je drugacije, zbog svega ovog navedenog, a i prosto, ne lome se svakom noge, pa da kazes da je to neko takvo pleme.

eto, vidis, pricamo, sad ti mozes da se slozis, da se ne slozis, da ukazes na neku nelogicnost u mom toku misli, da iznese neki info, mozes i da kazes 'mrzi me vise da serem, aj cao', mozes da ne napises nista, mozes da prestanes sa diskusijom i da reagujes na to sto sam pomenuo likove sa pirsinzima, pa da kazes 'e da, lol, likovi sa pirsinzima su retardirani', mozes da skrenes razgovor u pricu o automobilima, mozes da uzmes da kopas nos itd. sve je to legitimno. al ono sto ne mozes, to je da napises 'cekaj, tebi je isto vadjenje licne karte i lomljenje nogu omg lol noob'. dakle, apsolutno ima prostora i za povrsnost i za zajebanciju i za neradjenje nicega i za ozbiljnost i cak za ostro napadanje mojih stavova. i to ljudima opet nije dosta.

ovo

znam da pisem povrsno, nisam u fazonu da to sto kazem mora biti tako, nekad jednostavno lupim sto mi prvo padne na pamet

na primer ovo bionicovo "brate dulio ..." ja kontam vise kao uvod u stav koji je on hteo da pokaze (a nije biro reci bas - jer je povrsan :D) a ne da sad on misli da ti podrzavas tu tradiciju ili hoce da se svadja ili te nepostuje i sl. vecina bi samo odgovorila "nisam ja rekao da ______ nego ____" a ti pizdis, zato sam ja poceo da zazirem od bilo kakvih kontakata na forumu sa tobom jer moram 3x da procitam svoj post pre nego kliknem send :D

ja pizdim zato sto vidim patern po kome se to desava, a to je uvek kad iznesem neku informaciju ili tvrdnju, a ne unesem sebe u nju (sto je, ironicno, jedini posten nacin iznosenja informacija) - onda dodju ljudi i oni me unesu u nju. i normalno da cu da pizdim, pa ljudi pitajte i reci cu vam sve sto vas zanima:) DON'T SHOOT THE MESSENGER:)

da ne pizdim, ko zna sta bih ispao, gejsa lover, pedofil, nekrofil, gej, skins...

mislim da nije uvod u neusmeren stav prosto zato sto, pod jedan, to 'brate dulio to i to nije tako i tako' u 99.99% jednostavno nije konstrukcija za to, ajde, vrti u glavi to, pa ces da vidis da ce da ti bude potpuno neprirodno ako zapravo ne zelis meni da se obratis po liniji 'ja ne mislim kao i ti'. pod dva, posle ide objasnjenje i na kraju ide 'sto mi to nemamo, nismo dovoljno tradicionalni'. opet kazem, vrti to u glavi, nema sanse da je to neusmereno iskazivanje stava ili osecanja. on covek prica sa mnom i suprotstavlja svoje stavove nekim mojim koje je sam napravio. sad idemo u lol analizu, ali daj brate, ne moze biti to sto pricas.

ti mozes lepo da pricas kad pricas, ali ti dodjes i kazes nesto tipa 'ma jebem im mater svima sta me boli kurac zasto je to tako, ja kad to vidim ja bi spalio sve likove sa plavom kosom zato sto je to ruzna boja shit cock kurac' na nesto sto ja pokusam konstruktivno da iznesem i naravno da pizdim:)

to sto kazes sta bi vecina rekla, hm, prvih sedamnaest milijardi puta sam pisao tako, veuj mi:) tebi se cini da ja pizdim previse, ali je zapravo stvar u tome sto ti ne pises takve postove, pa ti se to desilo pet puta, a meni pet hiljada puta. istrosili su mi se nervi za tu vrstu akcije.

evo, vi me savetujte, sta da radim, da pisem petnes disklejmera ko retardirana budala, da pisem samo lol postove ili sta? ili da iskuliram ljude koji mi se obracaju ako ne citaju sta pisem, sta?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...