Jump to content

Zanimljive slike


Recommended Posts

Ni beskonačno mnogo fejspalmova ovde nije dovaljno

Jedna od freski iz crkve u Kotrazi, u blizini Guce. Crkva je pre par godina renovirana (bila je zbilja u zapustenom stanju kako su mi mestani rekli). Obnovu je finansirao "cuveni" Kole, vlasnik Auto-Cacak, (uvozi Skodu), I dao sebi slobodu da na ovu fresku postavi likove svoje porodice (i prvu i drugu zenu i decu). Prilicno "interesantno" - freska prestavlja Svetog Nikolu, koji spasava davljenike iz vode, a oni u camcu su spaseni (valjda je to Nojeva barka). I sve to je blagosiljao episkop ... da ne gresim, necu napisati koji. Fotografiju je napravio Srdjan Stefanovic.

4550827743_67f6ba2178_z.jpg

Edited by śavke
  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jebiga, finansirao obnovu :tf:

nista cudno, to se radi vec vekovima, ktitori su na freskama kod nas i vizantinaca odavno, narucioci su na slikama sa bogorodicama kod katolika jos pre renesanse... a te tripove su, prirodno, jos odavno, preuzeli od vlastele bogati gradjani.

meni je to ruzno samo po sebi (nevezano dal je kole ili neki tamo medici, papa inocentije ili despot pera peric), ali kao neki entitet, odavno postoji i nikom nije lol recimo ovo, samo zato sto 'cuci', a u sustini cuci isto koliko i gosn kole:

eyck2.jpg

kazem opet, meni je ta cela praksa grozna, ali onda se moramo sablaznjavati nad svim tim tripovima, ne samo nad koletom:)

ono sto je ovde zapravo najlolnije je 'umesnost' i adaptibilnost umetnika. lik je uzeo fotke i uradio najplakatskiju i najnaivniju sliku ikad, cropovo je i stavio u vizantijsku fresku:) da ih je bar naslikao kanonski, pa i da se uklope nekako:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ni beskonačno mnogo fejspalmova ovde nije dovaljno

4550827743_67f6ba2178_z.jpg

Nisam vernik ali ovo mi je mnogo jadno. Taj mora da se mnogo nakro pa ovakvim cinom misli da ce da se iskupi

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

прави верник никад не би ставио свој лик на фреску. ако неки свештеник дупелизац то уради - то је још горе.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ja se sa tim slazem, ali ne pricamo o tome. savke se fejspalmuje nad necim sto je uobicajena praksa tipa iljadu godina, samo zato sto je to neki kole sto prodaje automobile, a u svemu tome, to je nebitno, pa sam na to i ukazao. lolnost prezentacije je jedino sto ovde odudara od prakse.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

dobro bre što mi dajete minuse za tudje failove :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

прави верник никад не би ставио свој лик на фреску. ако неки свештеник дупелизац то уради - то је још горе.

Колко ми се повраћа кад прочитам или чујем "прави верник". Невероватно.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Колко ми се повраћа кад прочитам или чујем "прави верник". Невероватно.

A jel ti se povraca kad cujes pravi sportista, pravi kuvar ili pravi junak?

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Lažni vernik može da kaže da je vernik i završio je dalje dokazivanje (može da radi sve i svašta a i dalje da tera priču kako ga duša boli i kako se iskreno kaje).

Sportista ipak mora da potrči ponekad, kuvar mora nešto da skuva, tako da je analogija sranje jer Daki troluje.

Link to comment
Share on other sites

Lažni vernik može da kaže da je vernik i završio je dalje dokazivanje (može da radi sve i svašta a i dalje da tera priču kako ga duša boli i kako se iskreno kaje).

Sportista ipak mora da potrči ponekad, kuvar mora nešto da skuva, tako da je analogija sranje jer Daki troluje.

Ti ili ne citas raspravu ili menjas teze.

On je rekao da mu se povraca od izjave "pravi vernik". Da sad to bacim u kontekst toga sto si ti rekao:

Ja mogu za Peru sa detelinare da kazem "pravi sportista" iako svako drugo vece vari u dvoristu; tako da zaista mogu da kazem povraca mi se od izjave "pravi sportista".

Vernik ipak treba da zivi po nekim moralnim principima i da se pridrzava zna se kojih pravila.

A to sto si ti rekao za vernika, vernik ne moze da radi sve i svasta i i dalje tera pricu kako ga dusa boli i da se iskreno kaje jer bi to bila laz. Pravi vernik nece raditi "sve i svasta"

A vi prestanite da smarate sa "daki trol". Lik je odvalio pausalnu izjavu od koje mi se povraca i reagovao sam.

Edited by samir^b

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...