Jump to content

pričajte


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ahaha ma jel moguce da to voze???

cak i slika na wikiju pokazuje hipstera http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/Courier_547.JPG

Mislim jebote, sta je sledece, hipster na onom vojvodjanskom crnom jednobrzincu sto voze babe???

nije to na wikiju hipster, već ovo --> http://farm4.static.flickr.com/3045/2519587907_05a0bbff33_b.jpg :D

ta slika je kao što i naziv fajla kaže "courier"... ako sam ja dobro isratio celu priču, ti kuriri po njurocima voze te bajseve jer su laki, dobro ubrzanje imaju, lako se održava tempo jer se pedale non-stop okreću itd... čak i skraćivanje volana je izum tih kurira, sekli su i sužavali volane kako bi mogli da se lakše provlače između automobila. Al eto, hipsteri su čak i to pokupili od njih, iako im to realno ne treba, samo mogu lakše da se polome sa bajsa...

Link to comment
Share on other sites

ee da, setio sam se sad da mi je mohi pre jedno 3-4 godine na ircu rekao da sam teletabis, jer sam izjavio da mi po ravnici ne trebaju brzine, mislim da je čak rekao "pa ti onda kupi poniku lol"

:D

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

hipster je teletabis jer po bgu ne možeš da voziš fixi, uzbrdo a ni nizbrdo jer se onda previše brzo okreću pedale.

Objasnio sam prednosti fixija po ravnom, tako da i dalje tvrdim da je fixie za nas iz ravnice vrh, za svakodnevnu vožnju do faxa, posla, prodavnice itd... a i hteo sam da kažem da sam ja i tada znao šta je fixie a ti si me iznapušavao bez razloga i argumenata (jeste, hipster sam!)

Link to comment
Share on other sites

ne znam koliko fiksi može biti dobar i po ravnom kad nema ni jebeni ler, ono, možda ti ne trebaju brzine al treba ti ler pobogu

rekao bih da ih njujorški kuriri gotive jer s njih nema šta da se ukrade.

Link to comment
Share on other sites

ne znam koliko fiksi može biti dobar i po ravnom kad nema ni jebeni ler, ono, možda ti ne trebaju brzine al treba ti ler pobogu

fixie, ili "fixed gear bike" je taj bez lera

single speed bike ili možda tačnije rečeno "freewheel" = ponika, koji ima ler :)

Dakle, postoji razlika između ova dva. E sad, postoji fora da se nabudži zadnja nabla da imaš 2 u 1 sistem, imaš fixie recimo, staneš, okreneš zadnji točak na drugu stranu (u odnosu na lanac) i onda imaš ler.

A što se tiče fixija bez lera, i meni je čudno kako to može neko da vozi, nikad nisam probao, ali ljudi koji su probali kažu da je dobro to što se lako održava ritam i da je bajs nekako "direktiniji", više imaš osećaj da ti je produžetak nogu, lupam :)

A mane su naravno to što ne možeš da se počešeš, istegneš nogu, kad prelaziš preko rupe zajebano je jako, u krivini isto... a najzajebanije je nizbrdo ako preteraš sa brzinom, lepo kaže MC SPANDEX "don't blow out your knees..." :D

i roflmao za getu retarda :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...