Jump to content

Sajam automobila u Beogradu 2011.


Lucky

Recommended Posts

daj Laki još slika ove kuje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

sajam ko sajam :)

obisao sam ono sto me interesovalo, super sto nije bila guzva :)

devojke na radnim mestima superiska, i nikada opustenije :)

razgledao sam lexus is220, i jeste masincina u njemu, ali ono je previse neudobno za japanca... a pozadi na zadnjoj klupi nema mesta ni za mene koji imam 189 cm, meni fali bar 3-4 cm da bih sedeo normalno

ali zato kada sam se zavalio u akord, brrrr kakva udobnost, napalio sam se samo od sedenja i pipkanja enteriera (mada cini mi se da su malo preterali sa blestavilom svetla po komandnoj tabli)

merdza c klasa, prvi mercedes koji mi je lep (a i na papiru najbolja makina nema sta, nijanse su u pitanju ali tako je)... samo imam utisak da nije to za srbiju, kontam da bi mi ga maznuli odmah po stizanju u moj grad (koji je jel te poznat po tome, u okolini grada mozes videti akciju seckanja najnovijih modela automobila koji malte ne nisu ni stigli zvanicno)

od manjih, kia pro ceed, odlicna ali odlicna masincina!

smorio sam se kada sam video da kashkai, 2.0 dizel, pogon na sva 4 i skoro full oprema, jeftiniji oko 7k evra u odnosu kada sam ja uzimao (ujedno prvi i poslednji put da uzimam model koji se tek pojavio)... uz pricu sa prodavcem potvrdio mi je da su oborili drsticno cene jacih modela, zbog konkurencije koja je ispratila trend u toj klasi...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

merdza c klasa, prvi mercedes koji mi je lep (a i na papiru najbolja makina nema sta, nijanse su u pitanju ali tako je)... samo imam utisak da nije to za srbiju, kontam da bi mi ga maznuli odmah po stizanju u moj grad (koji je jel te poznat po tome, u okolini grada mozes videti akciju seckanja najnovijih modela automobila koji malte ne nisu ni stigli zvanicno)

Mercedes je jedini luksuzni brend koji se ne krade i zato se uvek bolje prodaje kod nas no Audi ili BMW :)

Zum beispiel, kasko osiguranje za Tuarega (55.000 evra) je godisnje 6.500 evra (Uniqa Osiguranje), a za Mercedes ML (65.000 evra) je 2.600 evra (Globos Osiguranje, rade iskljucivo Mecku).

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Meni drugarica radi u Wiener Stadishe osiguranju i znam da mi je pre nego što se pojavio novi model rekla da oni Tuarega ne primaju više u kasko osiguranje, koliko god oćeš da platiš oni neće da ga uzmu :) Možda se promenilo nešto s novim modelom, ali mi je to bila fenomenalna priča :)

Što se Mercedesa C klase tiče mogu samo reći da mi je to jedini Mercedes koga bih uopšte razmislio za sebe (naravno ne računam na to da me voze u istom :) Imao sam prilike da se dosta vozim u ovoj poslednjoj C klasi (ne ovom restilizovanom, ali kapiram da su razlike minorne) i nekako imam čudan vrlo utisak - kao da je sve tamo gde bi baš očekivao da treba da bude u jednom automobilu, sve je nekako logično skladno, precizno, nemam pojma baš onako po meri korisnika. Možda je samo moj trip ali retko koja kola ostavljaju takav utisak na mene.

Što se sajma tiče samo sam prošao na blic jednog dana u sat vremena i zaključak je da me ništa nije baš oduševilo... Sve premijere su manje više "već viđeno", odnosno malo restilizovani postojeći modeli, ništa zašta bih rekao "Wauuuuuu!" Ona Hyndai Elantra nije loša, mada mi i dalje nije jasno zašto to nije i35 :) Oduševio me električni Cherry zato što kontam da je to idealan auto za žene - od brzina ima D, R i N :)) Kome treba ostala filozofija... Moram priznati da su me prijatno iznenadili Peugeot Ion i Mitshubishi I-miev - prosto su nekako praktično prišli pravljenju elektručnog automobila, pre svega iz perspektive toga da s njim nećeš ići nigde daleko, već samo po gradu. U tom smislu je hauba dugačka 20cm, gepek je isto toliko, a sav prostor je namenjen putnicima i poprilično su udobni baš samo za putnike bez prtljaga. Doduše Peugeot mi je mnogo lepše urađen unutra, ali sam dogovorio da i-miev dobijem da provozam malo kad ga registruju, pa javljam moje prve električne utiske :)) Yey!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I meni je Mercedes C klase realno jedini kojeg bih vozio, to sam odavno rekao ...

Što se ostalih modela tiče, šta ga znam ...

U novom fokusu mi nije jasna ona ručna, u periodu kada se trude da je sklone oni je nabudžili bliže vozaču od menjača ...

OK mi je onaj Renault Latitude, ok mi je Saab, simpa mi je onaj neki BMW ne znam tačno koji :) i tako ... Mislim, nema tu ničega što nisam video u Ženevi (osim par modela) ali mi se sviđaju eto akcije, popusti nisu mali, ok su ove kreditno/lizing ponude, a fasciniralo me je da je Fiat objavio da je grupacija zavaljala 1000 vozila (!), od čega doduše 600 punta, ali treba prodati još 400 ovih drugih.

Link to comment
Share on other sites

I meni je Mercedes C klase realno jedini kojeg bih vozio, to sam odavno rekao ...

Što se ostalih modela tiče, šta ga znam ...

U novom fokusu mi nije jasna ona ručna, u periodu kada se trude da je sklone oni je nabudžili bliže vozaču od menjača ...

OK mi je onaj Renault Latitude, ok mi je Saab, simpa mi je onaj neki BMW ne znam tačno koji :) i tako ... Mislim, nema tu ničega što nisam video u Ženevi (osim par modela) ali mi se sviđaju eto akcije, popusti nisu mali, ok su ove kreditno/lizing ponude, a fasciniralo me je da je Fiat objavio da je grupacija zavaljala 1000 vozila (!), od čega doduše 600 punta, ali treba prodati još 400 ovih drugih.

Pa dobro, imali su solidan lager sada vec starih Grande Puntoa, pa onda Grande Punto Evo, Linea, Panda, pa Fiatov komercijalni program, pa Alfa, Lancia i Jeep.. ima tu dosta toga :) Ako je Dacija prodala skoro 500, onda mogu i ovi da sklope 400 a da nije Punto Classic.

Ono sto je mene iznenadilo jeste da je samo Hyundai i30 bio (u toj klasi) prodavaniji od VW Golfa VI... Mislim, ok, znam da ga volimo, ali brate.... najjeftiniji normalan Golf je oko 15 i nesto 'iljada.... strasno!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to ok, ali 1000 vozila od samo jednog prodavca nije malo ... koliko je ukupno otišlo kola, 3000-4000? To je baš dosta kola :)

jasno da se manje više svi u ovom periodu štekaju do sajma da pazare, iščekujući popuste, ali neka i 50% toga ide na ulice beograda, to je dosta novih vozila :)

Link to comment
Share on other sites

pa taj fazon :) mada dešava se i da se ti koji deknu kola "pritaje", valjda to tako treba, pa godinu-dve-tri štekaju kola negde u nekoj garaži, parkingu itd, pa se dogodi da ih i panduri nađu, ili ovi ne plate dovoljno, šta god :)

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je mene iznenadilo jeste da je samo Hyundai i30 bio (u toj klasi) prodavaniji od VW Golfa VI... Mislim, ok, znam da ga volimo, ali brate.... najjeftiniji normalan Golf je oko 15 i nesto 'iljada.... strasno!

tehnički kad pogledaš najjeftiniji Golf na njihovom sajtu je 16 'iljada :) Ali mislim da su imali neku akciju za 14,5 :) Doduše u standardnoj opremi ima skoro sve što ti treba, jedino što je 1.4 motor... Ali činjenica je da smo bar po tome u skladu sa evropskim trendovima :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sta se radi npr sa tim ukradenim tuaregom ?!:)

vozi ga đetić po cetinje, podgoricu i budvu, a povremeno švrati i do beograda.

ili od realtivno skoro se vozika po kosovu i makedoniji, ali je najveća šansa da je u cg.

Žiku seljaka da mi ne dirate, čovek je seljak ali je bar iskren oko toga, ne folira se :)

dobro mu stoji, i jos se userava od para :)

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...